Wolff na Abú Zabí neprestáva myslieť: Nebola v tom žiadna športová férovosť | Magazín F1 - F1online.sk

Elektro motor je stejne stary jako spalovaci, dela to ve vysledku stejny bordel. Jedina cista cesta je spalovaci vodik, uz se na to tesim…

Na výrobu 1 kg vodíku elektrolýzou je zapotřebí 9 l vody a 60 kWh elektrické energie.
Přitom Vodík je energeticky velmi bohaté palivo (33 kWh/kg)
Takže ani tady se žádné perpetum zázraky nedějí, když k výrobě vodíku je třeba dvojnásobek elektrické energie a samotné elektrárny ve kterých se vyrábí elektřina mají účinnost cca 30%.
V konečném důsledku to znamená, účinnost vodíku necelých 8% a to je hodně málo. (Snad jsem počítal správně)

Automobilky se spalovani vodiku venuji, necham se prekvapit…

Uvažuje se o výrobě vodíku na pouštích pomoci fotovoltaických elektráren. Něco tam vyrobit dokážou, ale na záchranu planety to zdaleka stačit nebude. Ale třeba se toho chytí tamní města a pro menší regiony by tahle energie mohla mít velký význam.

Veci se vyviji, hodne zalezi na politice a byznysu, vrazedna kombinace se snazi urcovat smery viz elektrodebilita.

Velke automobilky nechteji jit jednim smerem, z obchodniho hlediska je vyhodne mit v nabidce vic platforem, sirsi vyber.

Zajímavé, že Greta se zatím neozvala proti zastavení ekologické katastrofy nad Ukrajinou a raději se pustila do natáčení demonstrace proti rozšíření uhelného dolu.

Politika by se do vývoje moc míchat neměla. Lidi nebo firmy sice dostanou třeba dotace, ale nakonec stejně prodělají. Taky se hodně divím, že ještě nikdo automobilky a vlády nezažaloval za klamavou reklamu.

Bohaci si kupuji politiky, ti jim vytvari podminky, stary znamy fakt, vidime to dnes a denne…

Docela by me zajimalo co se uci studenti na VS politologie. Po staleti stejny archaicky system davno prezity a nefunkcni, davno zlomeny, pretaveny na vyrobnu penez.

Tak kvalitních děkanů jakým je třeba Miroslav Ševčík asi moc nebude.
A když se náhodou někdo takový vyskytne, tak je nutné ho okamžitě klepnout přes kulky.

Komunisticko-vlastenecké okénko.

Snad nevnímáš Ševčíka jako komunistu? Nebo snad rovnou Grétu? :grin:

Sevcika mam rad, je mi jedno kdo byl, nebyl komous, vsichni v jeho veku byli komousi, dva kandiduji na prezidenta. Sevcik je clovek s cistou hlavou a rozumem, vzdycky se od nej neco dozvim…

Ted zvaznim, nedavno jsem si ze zvedavosti pustil desku Antologie delnickych zpevu, je to sila. Kdo chce zazit uderny komoussky cernobily film v hudebni podobe, soundtrack 50. let, bezte do toho. Porce strachu, duch povojnove budovatelske nalady, ktera by se dala prehazovat lopatou…

Vydrzel jsem to poctive az do konce, pak se stal zazrak…

Obrozenecké komunistické by mě určitě nenadchly i rád poslouchám písně s podobnou tématikou jen z trochu jiné líhně.

A jéje, video nefunguje, chtěl jsem vložit písničku od …

Pretty Little Girl with the Blue Dress On - Rhiannon Giddens

Toho tralalaka asi co…:eyes:

:rofl::rofl::rofl:. Diky presne to jsem myslel. Az v poslednim zavode 2021 Masi pochopil ze any neni all. Mozma to pred tim ani necetl. Aspon jsem to nemusel hledat. :wink:

Ferrari sa drzi svojho konceptu.

Asi si myslel, ze sa mala ozvat za a nie proti. ale to necham tak.

19 rocna Olesija sa ozvala a hrozi jej 10 rokov ruskej basy. Ako inak, udali ju spoluziaci. Takze ked ti to chyba, pomozem ti zbalit a mozes si ist uzivat slobody na vychod.

Všeobecné sdělení.

Tak samozrejme, Masi nevedel poriadne po anglicky, tak mu Redbull zaplatil v AZ rýchlokurz angličtiny :money_mouth_face:

A vlastne ani Whiting asi nevedel dobre po anglicky, čo už :thinking:

To ze umis nejakou rec, neznamena ze si neco prectes a uz vubec ze neco pochopis.

Treba klasicky ty. Ja pisu ze Masi “pochopil”, ty si to prectes, ale zamenis slovo “pochopil” za souslovi “nevie po anglicku”. No a pak reagujes na neco o cem vubec nebyla rec. Tady je krasne videt, ze sice ovladas slovencinu a rozumis cestine, ale bohuzel nechapes psany text.

No a Masi a jeho chapani pravidel, bylo podobne tvemu chapani psaneho textu. Ale nakonec to vsechno dobre dopadlo a verim ze i ty to jednou das. :wink:

Proč se stěhovat někde jinde, když to u nás bude za chvilku vypadat dost podobně.
Naše vláda poměrně v tichosti schválila dobrovolné předurčeníky, což jsou legionáři. Proč si určitě domyslíš.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/branna-povinnost-armada-dobrovolne-predurceni-valka-registr.A230118_090716_domaci_ivos