Verstappen: Kontroverzia môj titul nezatienila, zaslúžil som si ho | Magazín F1 - F1online.sk

Verim, ze na svoje tvrdenia budes vediet poskytnut dokazy.

Uz neplac, urevanec. :joy:

Uz neplač, už si strápnil tak ako sa len dá.

Daj my adresu…

Ty skor potrebujes doucovanie z rodneho jazyka a nie posielat vreckovky, urevanec. :rofl:

Cize tvoje bohapuste vymysly nevies nicim dokazat. … ake necakane. :joy:

A ty vies aky je moj rodny jazyk ? debilko

ja nahodou fandim aj Lewisovi, ale urcite nie preto aby som videl niekoho s osmymi titulmi ako vacsina jeho fans. Ked ukaze taky rok ako mal Max tak nech si titul odnesie urcite mu to budem zelat.
Ked SV skoncil na mokrej trati v strku tak to jeho antifans vytahuju doteraz. Lewis sa vysypal do strku po vlastnej chybe v Imole a prisiel koli tomu o titul rovnako ako on prisiel koli Masimu.

2 Likes

Dosli argumenty, prichadzaju nadavky, urevanec? :wave:

A neukazal taky rok aky mal Max ? Do posledneho zavodu isli s rovnakym poctom bodov to o niecom svedci . V poslednom zavode LH deklasoval MV aj ked mu pomahal velmi dobre Perez. Tak a podla teba si ten titul nezasluzil tak ako Max? Ze niekto spravi chybu ked ide na hrane tak to len preto ze ma snahu ist na maximum a nie preto ze je slaby . Ano to ti dam za pravdu ze antifans SV jeho chybi a vylety s trate to vytahuju doteraz tak isto aj anti Ham fans vytahuju ine . On si tam ale titul neprehral rozhodoval posledny zavod a ten bol kontroverzny .

Uz len ja som tu chybal :rofl: uplakane deti zabudaju na to co im sposobiko bolest ale uplakani hamiltonkovci maju riadnu ranu na dusi. Max za to fakt nemohol… nechapem preco pisu ze massiho titul. Vsak nik z redbullu nebol pred pretekmi u massiho na kave. Na toto nema nik argument len utok na moju a inych osobu. Redbull nic zle neurobil. Nic okate proti comu by sa malo na nich hnevat. A massimu neprekaza hamilton. Vsak mu dost odpustali a boli mierny k jeho preslapom. Tvrde tresty si max odsedel. A hamilton fans kuknite na styl jazdy hamiltona na youtube. Je tam videjko ako pchal nos casto necisto. Zastanci pozrite na do toho zrkadla a neodcudzujte inych ked ham styl jazdy pri bojoch nikdy nebol uplne cisty.

Vas to este baví ?
Kaslite na to, je tu nova sezona, tesme sa, je to super.

Nazdar… na tu sa tesim velmi no nedufam vitazstva majstrov ale ocakavam prekvapenia :grinning:

Veru, kludne by som titul doprial aj niekomu inemu, nez Mer alebo RB.

Na rozdíl od některých přispěvatelů si nemyslím, že závěrečná kontroverze poznamená způsob, jakým bude s odstupem času vnímán Verstappenův titul.

FIA s největší pravděpodobností zavede takové zpřesnění pravidel, které v podobných situacích obnoví závodění, ať už nějakou úpravou z NASCARu nebo jinak. Z pohledu fanouška za dejme tomu dvacet let tak bude obnovení závodního režimu v Abú Zabí v souladu s ustálenou praxí - výkladem na tuto situaci nepřipravených a ne zcela harmonizovaných pravidel se nikdo zatěžovat nebude (právě toto z paměti vyšumí, energii na tyto spory nikdo mít nebude).

Jinými slovy, v očích fanoušků se závěr loňské sezóny nebude nějak diametrálně lišit od toho, na co budou zvyklí - že dojezd jakéhokoli závodu za SC bude tím posledním možným řešením.

Navíc Max dostal na titul štempl v podobě p-r-e-s-t-i-ž-n-í (udělejte něco s těmi kostkami) ceny Autosportu - vyhlašované v GB.

Titul tak bude v paměti svázán s vědomím, že ho v dané sezóně získal lepší pilot.

A jinak, historie sportu zná i jiné specifické okolnosti, ale kdo dneska řeší, že u krasobruslařské dvojice Čang - Čangová na ZOH v Turíně 2006 rozhodčí poskytli dvojici o něco delší pauzu v průběhu výkonu (po pádu partnerky při extrémně těžkém prvku), než umožňovala pravidla?

Jsou zapsáni jako stříbrní.

A byl to heroický výkon.

2 Likes

A jazdcov, ktorí budú o kolo pustení a ktorí nie, budú budú losovať :wink:

Ktorý by bez Masiho pomoci získal krásne druhé miesto :sunglasses:

3 Likes

To FIA vyřeší a za dvacet let se tím nebude zabývat nikdo, buď bez obav. Maximálně se to bude brát jako nedostatek “tehdejších” pravidel.

To druhé je bezpředmětný výkřik.

A je to isto tak ze titul ziskal lepsi pilot? lebo napriklad ja som o tom neni presvedceny vobec. Ano bol lepsi v prvej polke sezony ked bol RB lepsie auto. V druhej polke sezony ked sa mercedes vyrovnal RB som presvedceny ze LH jazdil lepsie ako Max . Je tazko sudit kdo bol lepsi pilot v minulej sezone, ich vykonnost bola priamo umerna vykonnosti aut v ktorych jazdili.

Verstappenova bilance za loňskou sezónu je natolik impozantní, že mluví sama za sebe. Hamilton jako zkušenější pilot a sedminásobný mistr vyrobil poměrně velké množství chyb. Tady lze srovnávat s Verstappenovou vysokou vyrovnaností už v roce 2020, kdy měl horší auto naopak on, ale tolik chyb nedělal. To, že Hamilton potřebuje suverénní auto, aby podával suverénní výkony, je karta, která se dá obrátit i na druhou stranu (umí využít sílu auta x v horším autě se projevuje výkonnostní nevyrovnanost - tou byl ostatně Hamilton před rokem 2014 hodně známý, i v McLarenu o něm říkali, že umí vyhrávat v nejlepším autě, ale není tak přesvědčivý v situacích, kdy takové auto prostě nemá).

Názor, že Hamilton byl v součtu loňské sezóny lepším - nebo zcela ekvivalentním - pilotem, je spíše ojedinělý. Tady je už položen základ pro budoucí paměť, navíc podpořený tím, že očekávání, že MV se stane mistrem světa, tady byla už dříve.

Navíc nebýt Silverstone a Hungaroringu, Verstappen by o potřebný náskok v šampionátu nepřišel a šampionem by se stal ještě před Abú Zabí.

A to podle mého názoru nakonec převládne. Rigoróznost Masiho postupu veřejnost časem přestane řešit a mladší ročníky, které se na F1 teprve začnou dívat, to zajímat nebude už vůbec, pro ně MV jako mistr světa v roce 2021 bude historický fakt.

3 Likes

Uplny suhlas.
V 2011 sa motal s Maldonadom v strede pola.

2 Likes

Ako fanusik Verstappena sa tesim, ze ziskal titul a osobne viem dobre zit aj so skutocnostou, ze sa to stalo za takych kontroverznych okolnosti

Ale ked si polozim otazku, kto mal minuly rok spravodlivo ziskat titul, je pre mna odpoved jednoznacna- Hamilton.

Je nepochybne, ze Verstappen si titul zasluzil. Dokonca si myslim, ze si ho za svoje vykony zasluzil viac ako Hamilton. Urobil menej chyb a ak aj vobec nejake urobil, boli dosledkom velkeho rizika, ktore podstupoval v beznadejnych situaciach. Miestami to bolo za hranou, to ano, ale tak to vo vyhrotenom boji byva. Mal aj viac smoly ako Hamilton- Silverstone, Baku, Hungaroring, stratil tam vela bodov. A v konecnom dosledku si myslim, ze mal aj horsie auto ako Hamilton, aj ked tu sa da samozrejme nesuhlasit. V kazdom pripade bol konzistentne od Hamiltona lepsi a Hamiltonovi sa darilo porazat Verstappena pravidelne az ku koncu roka, kde mal nespochybnitelne velku technicku prevahu. Aj dovtedy pozbieral par vitazstiev, ale vacsina z nich bola tazko vydreta.

Ale, a to si treba uvedomit- je zbytocne sa ohanat Verstappenovymi vykonmi a tym, ze by si na zaklade nich zasluzil titul, pretoze vysledky v sporte nie su za zasluhy. Dobre vykony a tvrda praca su len cast z toho, co treba k dosiahnutiu uspechu. A je to aj stastie, ktore hra v sporte velmi dolezitu ulohu. Mohol ho mat Hamilton tisickrat viac nez Verstappen, to jednoducho k sportu patri. Keby Hamilton ziskal titul, bolo by to viac vdaka stastiu, ako keby ho ziskal Verstappen, ale tak je to spravodlive, pretoze to je podstata sportu- pre uspech sa musia stretnut priaznive okolnosti, dobre odvedena praca a stastie.

Toto mozeme vidiet vo vsetkych sportoch. Napriklad v alpskom lyzovani taky Henrik Kristoffersen dlhe roky jazdil na najvyssej urovni a predvadzal famozne vykony, ktore by mu za normalnych okolnosti stacili na zisk akejkolvek trofeje. No mal nepriaznive okolnosti, superil proti jednemu z najsilnejsich sportovcov vsetkych cias v podobe Marcela Hirschera a tak nikdy neziskal ani velky globus, ani zlatu olympijsku medailu. Vykony na to mal a aj by si to zasluzil, ale nestretli sa okolnosti a chybalo mu stastie. Naproti tomu taky Carlo Janka dokazal na najvyssej urovni jazdit jeden jediny rok, no stacilo mu to na to, aby ziskal aj velky globus, aj olympijske zlato. Zasluzil si to menej ako Kristoffersen, ale mal priaznive okolnosti. Taky je sport.

Rovnako v tenise. Agnieszka Radwanska roky hrala tenis na najvyssej urovni a patrila k najlepsim hrackam sveta, no vytuzenu grandslamovu trofej neziskala. Tesit sa z nej moze naopak Jelena Ostapenko, ktora za celu karieru odohrala mozno tri dobre turnaje.

A podobnych prikladov je v kazdom sporte velmi vela.

Hamilton titul prehral kvoli bezprecedentnemu rozhodnutiu riaditelstva pretekov, ktore evidentne v rozpore s pravidlami ovplyvnilo vysledok pretekov. A take nieco uz pre mna sucastou sportu nie je. Verstappen mohol byt lepsim jazdcom a mohol si titul zasluzit viac, ale cisto matematicky by ho bez kontroverzie v poslednych pretekoch neziskal. Bodka.

Preto si myslim, ze titul mal mat Hamilton.

9 Likes