Verstappen: Kontroverzia môj titul nezatienila, zaslúžil som si ho | Magazín F1 - F1online.sk

Nebol to len Lewis Hamilton. Cez zimu si doprial dlhú pauzu aj Max Verstappen. Krátko po zisku svojho prvého titulu majstra sveta sa zúčastnil niekoľkých rozhovorov aj galavečera FIA pri príležitosti odovzdávania cien. Potom sa však vyparil a poskytol len veľmi málo vyjadrení. Toto je jeden z prvých v novom roku.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/54492/verstappen-kontroverzia-moj-titul-nezatienila-zasluzil-som-si-ho

Nerozumiem preco a naco klame sam seba, ze nezatienilo, ked vsetcia vedia, ze zatienilo. A nemyslim to ako hejt teraz, ale to je fakt, ze zatienilo, co je skoda pre neho.

1 Like

Tento rok sa otestuje ako a ci funguje karma.
Ak ano, tak Max bude mat trosicku problem.

No, ak mám akceptovať tvoje prirovnanie, tak penaltu zapískali správne (nehoda bola, nebolo na výber) červenú kartu nikto nikomu nedal a kopačky (pneumatiky) si Mercedes stratil sám. Súhlasil by som s prvou časťou príspevku, titul si za svoje výkony v priebehu sezóny zaslúžil a hoci to v posledných pretekoch nevyzeralo nádejne a titul nakoniec získal viacmenej rovnako, ako keď futbalista strelí gól náhodou, ani náhodný gól nič nemení na tom, že ten gól padol.

v podstate tvrdis, ze Hamilton potreboval na titul pomoc rozhodcu. Pomoc neprisla a titul je fuc.

No skor by tam patrilo prirovnanie mala byt rozhodcovska lopta medzi dvoch hracov a nie penalta ktoru odpiskal Masi. Hrame Fairplay nie? Mercedes mal strelecke kopacky a cely zapas strielal lepsie ako kopacky MV . Moj nazor je taky ze Masi dostal nariadenie ako to ma restartovat z hora od LM.

1 Like

a preto bol MV pred poslednymi pretekmi na prvom mieste :smiley: .

[/quote]
Hovorime o zapase nie o celej sutazi. :grinning: Mali lepsie auto minimalne pol sezony RB takze je samozrejme ze dotahovali skore. A aj ho dotiahli az do posledneho kola ked zauradoval niekto zhora

1 Like

kazdy chvilku tahal pilku. vyplakavat v 2022, ze co by bolo keby je trapne.

Vyplakavas jedine ty . Ja len zastavam nazor ze to bolo kontroverzne ukoncenie sezony a aj Maxov titul bude mat vzdy trpku prichut

1 Like

bolo a co teraz? budete smochlit pod kazdym clankom kde sa spomenie Verstappen?

Presne tak ako ty ked sa spomenie Max tak uz vyplakavas a obhajujes. Na rozdiel od teba ale som neni Fanusik LH ale SV a na margo finisu LH a MV sa ako nezaujaty fanusik zastanem skor LH lebo to co bolo na konci to sa inac ako podvod neda nazvat

1 Like

Ziadna prichut nebude. Historia si pamata iba vitazov.

Iba zopar samozvanych rytierov Sir-ovej cti to bude mozno drzat este nejaky ten cas, ale vo vseobecnosti psi budu stekat a karavana pojde normalne dalej.

1 Like

ja tiez nie som fanusik LH :smiley: ale SV. :point_up: aj ked tam momentalne nie je velmi o com diskutovat.

Tak ako si niektory antifans pametaju tie spatne veci MSCH ? A stekaju ze titul mal nezasluzene? Pozname tvoj nazor co sa tyka LH aj keby vyhral o 100 bodov tak budes prvy vykrikovat ze to bolo autom. Tam by si uz nestekal ze historia si pameta len vitazov

1 Like

Ano ty nie si fanusik LH to si dobre napisal kedze si fanusik MV .

1 Like

Zatienila kontroverzia Verstappenov titul? ROZHODNE ÁNO

Zaslúžil si titul? Áno zaslúžil

Akurát týmto potľapkávaním samého seba mi pripomenul istého kapitána. Ja si tú hodnosť zaslúžim…

1 Like

Nevypadlo, len už si fakt nemyslím, že má o tom ešte zmysel diskutovať, lebo nikto svoj názor už len tak nezmení. Ale tak môžem ešte raz…
To, že by chcel Masi schválne titul darovať Maxovi pokladám za neskutočné konšpirácie. Už len vzhľadom na ten chaos, ktorý okolo toho panoval. A ak by niekto niečo také plánoval, určite by si to nenechával na poslednú chvíľu a na náhodu, že niekto pár kôl pred koncom havaruje, ale pokúsil by sa Maxovi pomôcť o čosi skôr. Pričom sa o čosi skôr pomohlo viac Lewisovi.
Treba sa na to pozrieť aj trochu ľudsky. Proste sa udialo niečo, čo sa už neočakávalo, v tej najnevhodnejšej chvíli (stať sa to o kolo skôr alebo neskôr, tak by nebolo čo riešiť), bol pod neskutočným tlakom, musel sa rozhodovať za pochodu, každá sekunda bola drahá a navyše naňho z oboch strán tlačili Horner s Wolffom, čím ho oberali o cenný čas a vytvárali ešte väčší tlak. Ocitol sa v situácii, v ktorej nech by spravil čokoľvek, bol by obviňovaný jednou alebo druhou stranou, v podstate bol v pasci a on si to určite uvedomoval. Myslím, že tým rozhodnutím nechať ich pretekať sa od toho skôr snažil dať ruky preč, nech si to rozhodnú sami. Vzhľadom na to, ako dlho dokázal Perez za sebou držať Hamiltona s novými pneumatikami aj s jeho raketovým motorom, si myslím, že očakával, že to bude mať Max komplikovanejšie. Aj vzhľadom na to, že Maxovi sa celý čas nedarilo Lewisov náskok stiahnuť ani na čerstvejších pneumatikách. Nehovoriac o tom, že mať na predbehnutie len jedno kolo tiež nie je nič moc.
Jediná vec, ktorú mohol spraviť inak, bolo pustiť autá zaostávajúce o kolo o čosi skôr, potom by na celej veci nebolo vôbec nič kontroverzné. To je jediný kontroverzný prvok jeho rozhodnutia. A myslím, že to mal aj v pláne, ale časovo to prepásol, preto tam bol ten chaos s púšťaním/nepúšťaním/púšťaním pomalších áut. Nakoniec sa preto pokúsil o nejaký kompromis.

Zasloužil si ho? Ano.
Zastínila kontroverze titul? Ano.
Nemusí si snad nic nalhávat. Snad to pocítil, že to vítězství chutná jinak než si představoval nebo než mělo chutnat.

1 Like

Mna kadejaki antifans kohokolvek nezaujimaju. Ja len pisem staru pravdu, ktora plati uz dlhe roky, bude platiti este dalsie dlhe roky a na ktorej nezmeni nic ani tvoj plac za stratenym titulom Sir-a ani tvoja bujna fantazia o tom, koho nazory ako poznas.