Vasseur skladá tím snov: Hamiltonov príchod som mal už dlho v hlave | Magazín F1 - F1online.sk

Ty si ukaz. :joy:

Takze ked crime index je pre Bratislavu a Vieden porovnatelny, je to jasna znamka toho, ze su to rovnako beznepcne mesta, ale ked pocet znasilneni v Rakusku je viac ako 12-nasobny, tak je to tym, ze na Slovensku sa znasilnenia poriadne nenahlasuju a neeviduju, ale v Rakusku sa nahlasia vsetky do jedneho. :joy:

Tak toto je iny ulet tato “argumentacia”. Ved ty si uplne rovnaky ako ti, proti ktorym bojujes a o ktorych pises, len si z opacneho tabora. :joy:

1 Like

Ved ale ty si tu pises s jednou z tych dvoch stran a extremov a cakas, ze dostanes od nich aj vyhranenie voci vlstnej strane? V tomto pripade je za mna chyba v tebe a v nerealnych ocakavaniach, resp. mozno v tom, ze si nevedel s kym si pises. :smiley:

1 Like

no ja asi robim chybu, ze do toho vstupujem, ale ja to chapem tak, ze rovnako sa asi boji zena aj na slovensku aj v rakusku.

ale tympadom ked to nejde nahlasit, jak sa vie, ze to robi migrant? z toho mala co sa inde nahlasuje?

A po Kuciakovej vrazde nezacala hned cela opozicia s konspiraciami, ze je za tym Fico a Smer? :smiley:

Viem, vtedy tam nebol Simecka, ale narazam na opoziciu ako celok.

Ano, ked vidim, ako v Rakusku funguje policia a ked vidim, o kolko dalej je tam verejne povedomie v suvislosti s problemom znasilneni, tak verim, ze su v evidencii a vysetrovani znasilneni ovlea dalej, ako my tu na Slovensku, kde sa nevysetruje dokopy nic. Co je na tom take nelogicke? Tym nehovorim, ze aj v Rakusku nemas nenahlasene pripady, ale urcite ich bude menej, ako tu u nas.

Teraz hovoris o tych znasilneniach alebo o com? Lebo ak ano, tak sa staci pozriet na statistiky z europskych krajin, kde zije velka moslimska komunita a kazdy pricetny clovek vidi, ze kde je problem. :slight_smile:

Proste ked ma niekto kulturu, ze zena je majetok, tak nepatri do EU. No tie najvyspelejsie a najbohatsie krajiny EU ich sem sami pozvali, tak su tu. :smiley:

Ake konspiracie konkretne mas na mysli? Ze za Kuciakovu vrazdu do velkej miery mohol system, ktory tu Fico a jeho kumpani vytvorili, je dnes predsa dokazana zalezitost.

jj to som myslel.

tak ja neviem, v prahe je tiez vela pristahovalcov a tie veci o znasilneniach pristahovalcov pocuvam uz 6 rokov, a zas take extremne vzrusujuce cislo to statisticky neni.

A ze to tu je rozmanite :smiley: asi agree to disagree v tomto, no.

edit: este je teda moznost, ze niesom pricetny, nevylucujme nic :smiley:

Takze mi chces povedat, ze za viac ako 1000%-ny rozdiel v pocte znasilneni na Slovensku a v Rakusku moze to, ze na Slovensku to zeny nenahlasuju? :joy:

Ty si inde. :smiley:

PS: Keby ten rozdiel bol v desiatkach percent, nepoviem nic, ale toto je tazky prepal z tvojej strany.

1 Like

Ja som nepomenoval ako jediny dovod, ze to zeny nenahlasuju. Rovnako je dalsi faktor, ze mame nefunkcnu policiu, takze uz aj ked sa nieco nahlasi, tak sa to dalej nevysetruje. Tam sa ti tie percenta nazbieraju lahko. Ved za Fica sme tu oficialne ani nemali korupciu na najvyssich miestach a s cim to podla teba suviselo? S tym, ze by tu naozaj nebola?

V Prahe nie je taka moslimska komunita ako v Rakusku. A vela pristahovalcov v Prahe su Slovaci alebo po novom Ukrajinci, ktori su podobna kultura. Pozri si hocijaku statistiku znasilneni alebo sexualnych obtazovani v Europe. Nech su cisla akokolvek rozdielne, tak vzdy krajiny s vacsou moslimskou alebo cernosskou mensinou su radovo ovela nebezpecnejsie ako krajiny so zanedbatelnymi tymito mensinami.

Toto je tvoj subjektivny nazor, ktory je uplne scestny. Mysliet si, ze niekto nahlasi znasilnenie a policia to vobec nebude vysetrovat, tak to je tazky ulet.

Ten rozdiel nie je 10, 20 ani 100 percent, ale asi 1200-1300 percent. Toto nazbieras lahko? Ved ty si rovnaky konspirator ako su na Zem a Vek. :smiley:

1 Like

no a vies aj cisla a aj pozadie inkvizicie, alebo len tie vseobecna floskuly :slight_smile:
vies, ze pocet trestov smrti spanielskej inkvizicie(asi najznamejsia a najvacsia) bolo za niekolko storoci co trvala podla najvyssich odhadov len 10tisic?
a to spanielska inkvizicia podliehala kralovi nie cirkvi cize nieje uplne fer to pripisovat katolickej cirkvi, to potom by si mal rovnaky meter pouzit aj na do dnes fungujuce spanielske kralovstvo

Geoffrey Parker prozkoumal 49 tisíc případů mezi lety 1540 a 1700, tedy třetinu případů z této doby, a uvádí, že trest smrti byl vykonán u 776 z nich. Dřívější záznamy se nedochovaly stejně dobře, ale nepodporují obvyklou představu o krvavosti těchto procesů.[zdroj?] Jelikož se nezachovala úplná dokumentace činnosti španělské inkvizice, nezbývá než přesnější počty jejích obětí pouze odhadovat. Španělská inkvizice vedla v letech 15501800 přes 200 tisíc vyšetřování, v rámci nichž vydala celkem asi 3 nebo dokonce 4 tisíce rozsudků smrti. Odhadovaný počet obětí se u různých autorů liší, určitě však nepřekročil 10 tisíc. Po běsnění v prvních dvaceti letech fungování španělské inkvizice počet rozsudků smrti nikdy nepřekročil 4 %. Jejím cílem nebylo zabíjet, nýbrž zastrašovat

a kde som pisal, ze represie komunistov odcinuju to co napachali knazi? asi si to zle pochopil. som to myslel tak, ze vtedy tazko knazi mohli nieco take ututlavat stylom akym sa to robilo na zapade, lebo za komunizmu boli knazi pod drobnohladom stb a kazdy taky pripad by vyuzili komunisti proti cirkvi

jaj to pisali v denniku n, tak to musi byt pravda
no len daj statistiky vysetrovania znasilneni na slovensko a povedzme v tom ospevovanom rakusku. je to dohladatelne a urcite si rad pohladis ego ked mi to tu natries, ze za mafiana z nitri sa na slovensku nevystrovalo nic
nemusis slovenske statistiky daj tie nezaujate z europskeho statistickeho uradu, ved ti neklamu

A mal vrcholný predstaviteľ tej krajiny takéto kultivované vyjadrenia? To by tiež mnohé vysvetľovalo :slight_smile:

https://www.reddit.com/r/Slovakia/s/1IYXeKhZXW

1 Like

Takyto vyber vyjadreni spravis aj na Matovica, Kollara, Remisovu, Siposa, Nada a mnoho inych. To je politicka kultura, ktoru tu zacal a zaviedol Matovic, ostatni sa len prisposobili. :slight_smile:

teraz som pozeral reportaz na markize a rozpraval tam jeho sused a hovoril, ze mali rozhovor o politike a ten sused bol na ruskej strane a ten strelec bol protirusky

vytahuju jeho komentare spred 8-9 rokov, ale tak aj uhrik(slovensky politik kedysi kotlebovec) zacinal v dzurindovej sdku. :slight_smile: ludia menia nazory

1 Like

Idealny priklad co su media zac.

Refresher a TA3

Dennik N

Podla jednych dobreze nebeha po izbe a pozera telku, podla druhych v umelom spanku bojuje o zivot.

Bezbreho a beztrestne si pisu co chcu, hlavne, ze budu kliknutia.

Chápem tvoje osobné vnímanie sveta, v tomto ale obaja reagujeme na tie isté situácie ináč. Štatistiky je ale stále veľká pravdepodobnosť, že ak budeme ďalej cestovať v našej časti Európy, nezomrieme :slight_smile:

10 000 trestu smrti se Ti zdá málo? A kde jsou zaznamenány ty tresty při kterých se lidé mučili? Kolik z nich se pak dokázalo plně vrátit do běžného života? A kolik mučených zemřelo bez vynesení rozsudku trestu smrtí?
A kde jsou čísla mrtvých, kteří zemřeli ve válkách vedených ve jménu boha?
A nemusí se jednat pouze o boha, ale i aláha, nebo třeba velkého Inky.