Vasseur skladá tím snov: Hamiltonov príchod som mal už dlho v hlave | Magazín F1 - F1online.sk

Dočkej času a nakonec stejně padne veškerá vina na Rusko.
Lidé jsou holt hloupí a nepoučitelní.

Meciar​

3 Likes

Nekladú sa na trojnásobného premiéra vyššie nároky ako na béčkových politikov? Ten chlap patrí medzi najvplyvnejšie osobnosti tejto krajiny. Takto predsa žiaden štátnik hovoriť nemá.

za 350 rokov v case stredoveku kedy za kradez krajca chleba sa trestalo odtatim ruky?
a to sa tam pise, ze je maximalne cislo

no niekto zomrel vo vojne ve jmenu boha, niekto v mene vedeckeho ateizmu, niekto v mene kapitalizmu, niekto len preto, ze synacik chcel dokoncit to co podla neho mal spravit jeho otecko(ak nevies tak bush), niekto v mene rasy, niekto v mene ani nevie coho,… kedy ich zomrelo viac?

na vojnu sa vzdy najde dovod, ked nieje boha najde sa nieco ine, ale vzdy ide len a len o zvysenie moci toho co vladne, alebo chce vladnut

Moje vnimanie sveta? Aplikujem tebou poskytnuty crime index - Budapest 34, Bratislava 30 a Pariz 58. To je moje vnimanie sveta, ze som sa v Parizi v noci citil menej bezpecne ako v Budapesti? :smiley:

Ano, ale niekde je ta pravdepodobnost vacsia a niekde torchu mensia. Rakusko ako celok je este v pohode, tam ta islamizacia nie je az taka kriticka, ale pozri si crime index Francuzska, Britanie, Svedska, Nemecka, Talianska alebo Belgicka a porovnaj ho s V4, pripadne Slovinskom a Chorvatskom.

Aj toto je vylsedok toho, ze tu ludia nic nenahlasuju a ak aj ano, tak policia to ma na haku ako sa snazil “arugmentovat” @Max_is_faster_than_you pri znasilneniach?

Tolik příkladů, tolik milionů mrtvých a lidstvo se stejně nikdy nepoučí.

1 Like

A hovorim snad, ze takto ma politik hovorit? Ja len hovorim, ze toto je politicka kultura na Slovensku (a nielen tu) poslednych rokov, takto nema hovorit nielen premier, ale ziaden politik a uz vobec nemaju mienkotvorne media pisat tak subjektivne a jednostranne ako pisu. Media maju o politike pisat fakticky, argumentovat a kritizovat konstruktivne. A nepisat senzacne nadpisy podnecujuce nenavist ako to robi Nko, Aktuality na jednej strane a Hlavne spravy a podobne denniky na druhej strane.

1 Like

no neviem, vacsie naroky sa kladu na ludi co moralizuju nad ostatnymi a tam tazko prehravaju novinari, lebo na politikov co nepatria do ich nazorovej bubliny maju take naroky ktore oni sami nedokazu ani v zlomku splnit

nebol to nahodou komentator tzv. mienkotvorneho a moralizujuceho dennika sme ktori hovoril, ze neockovani ludia maju kvicat ako prasce na bitunku? ich dalsi kometator cierny havran mal na ich denniku tiez peknych par tazkych slov na ludi s ktorymi nesuhlasi.
myslis si, ze ich tazko moralizujca sefredaktorka za tie ich vyjadrenia co i len napomenula? nie, su stale “vykladnou” skrinou platku ktory vedie, ale na jej nazorovych oponentov ma uplne ine poziadavky a moralizuje pri kazdom ich trochu ostrejsom vyjadrenie

tak nebolo by uz nacase aby slovnik zmenili najprv ti co najhlasnejsie kricia, ze ta druha strana je hulvatska a az potom nech moralizuje nad spravanim ostatnych?

1 Like

On je z tych “spravnych”, on moze taketo hovorit.

Na Slovensku nemas nestranne online medium/dennik. Za ako tak neutralne sa daju povazovat mozno TV Markiza, snazi sa o to obcas TA3 (az na to, ze vyhodili Zitnu za rozhovor so Sachsom a posobi tam stale hlupak ako Iliev) a spravodajstvo ma v pohode aj Jojka (Dibakova, ktora im tu nestrannost kazila uz je off).

to nie je z komentarov, ale citat z publikovaneho clanku denniku.

Absolútne nepostatné, kedže každý vie relevantnosť tohto “denníku”.

1 Like

Nejbezpecnejsi zeme sveta.

No podle toho jste nejen za Rakouskem ale i za Nemeckem.

Co se tyce znasilneni, nemyslim si ze mas pravdu. Podle odhadu se v CR hlasi jen 5% znasilneni rocne. Jinak vy na Slovensku mate definici znasilneni pouze pokud se jedna o souloz. Ostatni praktiky uz nejsou znasilneni.

Znásilnění se ve slovenském trestním zákoně definuje takto: „Kdo násilím nebo hrozbou bezprostředního násilí donutí ženu k souloži nebo kdo k takovému činu zneužije její bezbrannosti, bude potrestán odnětím svobody na pět až deset let.“

Slovensko pak zvlášť odlišuje čin sexuálního násilí: „Kdo násilím nebo hrozbou bezprostředního násilí donutí jiného k orálnímu styku, análnímu styku nebo k jiným sexuálním praktikám nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti , bude potrestán odnětím svobody na pět až deset let.“

Zajimala by me statistika znasilneni napr. V Saudske Arabii.

Jo a k tvemu poslednimu vaznemu nocnimu incidentu v Bratislave.

Je to tedy z Blesku, coz je bulvar, ale ze by si vymysleli takovou zpravu? Asi se jen nebijete na tom Slovensku ne? Tohle nevypada na takovou selanku.

Dal by me zajimal pocet znasilneni ve vasich romskych osadach a jak k pripadnemu nahlasovani pristupuje vase policie. Jsi si jisty ze vsechny podnet vase policie setri a eviduje? Tolik jim veris?

2 Likes

ok, tu mas priamejsi zdroj kde podnecuje nenavist:
https://fb.watch/s5hAfCYHKB/

Viedenských kebabárov by si počas prechádzky so ženou ako thajboxer upratal a potom by ste zašli na nejakú romantickú večeru. :slightly_smiling_face:

Do kelu, tak snáď si to priateľka neprečíta :slightly_smiling_face:. Jedine, ak je už bývalá a tým pádom je Ti to jedno.

1 Like

GPI zohledňuje 23 ukazatelů, které jsou rozděleny do tří oblastí:
Bezpečnost: úroveň násilné trestné činnosti, počet vražd, politická nestabilita a teroristická činnost.
Probíhající domácí nebo mezinárodní konflikt: počet úmrtí v důsledku organizovaných vnitřních konfliktů, počet domácích uprchlíků a vedených vnějších konfliktů.
Militarizace: vojenské výdaje, vývoz zbraní a vojenský personál.
Dalším kritériem bezpečnosti může být taky sociální struktura, to jest přístup ke zdravotní péči a systém sociálního zabezpečení.
Dobré je zohlednit taky rizika spojená s přírodními podmínkami a to, jak je na ně která země připravena.

Vid citacia vyssie priamo z tvojho clanku, tak tento safety index je ale uplne nieco ine ako je podstata debaty. V nasej debate je podstatny crime index.

A kolko % znasilneni sa podla odhadov hlasi v Rakusju? Aby si to mohol porovnat, tak potrebujes mat odhad z oboch krajin (a navyse je to len odhad).

Ale pozrime sa na statistiky “sexual violence” (z roku 2020), kedze kazda krajina moze mat znasilnenie definovane trochu inak:

Graf, kde je to prepocitane na 100.000 obyvatelov. Ti rodeni Svedi, blondaci s modrymi ocami, su ale sexualni nasilnici, co? Hotovy dobytok, nieco ako Horner.

Pri takto obrovskom rozdiele je akykolvek argument o tom, ze u nas sa to hlasi menej, smiesny.

Na toto som zabudol, to bolo na jesen. Ano, vyskytne sa aj tu raz za cas takyto pripad, netvrdim, ze nie. Ale myslis, ze Bratislava je na tom rovnako ako Vieden? Deje sa toto u nas? (mam kamaratov pracujucich a zijucich vo Viedni a sami hovoria, ze Vieden ani zdaleka nie je tak bezpecna ako Bratislava)

Tak dufam, ze rovnako by ta zaujimal aj pocet znasilneni v moslimskych stvrtiach a getach v Rakusku a ako k pripadnemu nahlaseniu pristupuje tamojsia policia. Ci ta zaujimaju “argumenty” len na jednu stranu, aby ste si akokolvek mohli obhajovat svoj nazor?

A ty si myslis, ze nezaeviduju a nepresetria kazde nahlasenie sexualneho napadnutia? Urcite nevyriesia vsetky pripady, ale to nikde na svete, ale zaevidovat a presetrit musia kazde nahlasenie.

V Bratislave nemusim nikoho upratovat. Neviem ako casto chodis do mesta alebo na diskoteky, ale same zeny ti povedia, ze najhorsi su v BA viedenski kebabari, ktori nevedia pochopit odmietnutie.

To víš. Taky by ses chtěl trochu zahřát, když vylezeš celý promrzlý z iglú. :grin:

Ja preci nijak nespochybnuji to ze Slovensko ma nejnizsi pocet znasilneni. Muze byt a notabene jste krestanska zeme, proc ne.

Jen ta statistika ma jasny trend Svedsko, Island, Norsko, Dansko. Shodou okolnosti, jedny z donedavna nejbezpecnejsich zemi sveta a mozna stale nejbezpecnejsich. Muzeme brat v potaz vliv muslimu. V poradku. Na Islandu, ale asi uz ne. Ja osobne v tom vidim i vliv jak osvetove pusobi konkretni staty.

Za tou statistikou lze videt nejen to co vidis ty, ale i to ze pro zeny muze byt komfortni nahlasit znasilneni ve Svedsku, ale velmi nekomfortni ho nahlasit v Cesku, nebo na Slovensku.

A dale vubec nepodcenuji rasismus. V tomto pripade v zapadnich zemich. Jsem presvedcen, ze napr. placnuti pres zadek bila zena vuci belochovi sice tolerovat nebude, ale omezi se na verbalni atak vuci belochovi, tak vuci muslimovi, nebo afroamericanovi to bude resit hlasenim sexualniho utoku. A nemusi jit vzdy jen o rasismus bilych zen. Muze to byt dano obavou z konfrontace s cizozemcem. I kdyz i to je asi rasismus.

V Americe v sedesatych letech toto bylo pomerne bezne chovani bilych zen vuci afroamericanum. Za sexualni atak byl povazovan i verbalni projev.

1 Like

Jeste k tomu Globalnimu indexu bezpecnosti. On s tou nasi debatou samozrejme souvisi. Protoze tam prave vstupuje ten faktor, jak relevantni jsou data o hlasenych znasilneni.

Je mozne ze v Burkina Faso, neni zadne hlasene znasilneni za rok, ale pokud je tam GPI nizky, pak bych si kladl otazku proc tomu tak je.

A je mozne, ze v Burkina Faso je tak bezpecno, ze jsou tam lidi uz tak precitliveli, ze se neciti bezpecne ani kdyz jedou na kole a zafouka vitr.

Nebo proto, ze je tam takova kriminalita a takova absence vymahatelnosti prava, ze znasilneni uz fakticky neni v te zemi predmetem represivni reakce statu, protoze nezvlada spolecensky zdanlive mnohem zavaznejsi delikty. Napr. vrazdy, tezka ublizeni na zdravi apod.

Co bys myslel ty? A proto jsem uvedl, ze by me zajimal pocet znasilneni treba v Saudske Arabii.

A mimochodem, jeste v devadesatych letech, nemohl manzel v CR znasilnit svou manzelku podle nase trestniho radu. Takovy delikt neexistoval. S ohledem na to, ze vetsinu znasilneni maji na svedomi osoby blizke, je to take k zamysleni.

1 Like