Tipy na tripy a dovolené

Nemelo smysl debatovat, predpokladam zes to byl ty kdo ji snedl :eyes:

1 Like

Já už jsem mořských plodů tak překrmený, že se této rozkoše rád vyhnu. Jó kdyby tady někdo dokázal ulovit vánočního kapra, tak bych se mu vůbec nebránil.

To asi nikdo nezvládne. Vánoční kapr se chytá v prosinci. :smiley:

Vzit si na rybolov jako svacu smazeneho kapra by melo svy kouzlo :v: :fishing_pole_and_fish:

1 Like

Z veškerých vodních tvorú mi nejvíce chutnal uzený losos ulovený i vyuzený na Ukrajině.
Na druhé místo dávám českého raka. Těch jsem nachytal v dětství přes stovku.
Na třetí místo dávám tuňáka žlutoploutvého, kterého nám poskytl nějaký Talián z vedlejší lodi na Maltě.

Určitě se najde mnohem více mořských pochoutek, ale zase nemusím znát všechno.

1 Like

Já se nebráním mít vánoce i v létě. Zrovna teď taky jedny vánoce prožívám.

Já rybář nejsem, ale kouzlu vánočního kapra neodolám nikdy.

1 Like

Uzene makrele neodolam nikdy, dlouho jsem ji nemel.

1 Like

Dobré prirovnanie. :grinning: :+1:

No vidíš, mě zase napadlo, jak často @PUFF žvejká mrtvýmu ucho, že ví, jak to chutná :smile: .

2 Likes

Rikal ze jako chudy student chodil na brigadu do marnice :hear_with_hearing_aid:

2 Likes

Dnes to byl první den kdy jsme nechytali ryby. Bohužel už máme před sebou poslední noc tak jsme si dnes okořenili sportovním programem. Brzy ráno jsme vypluli z Rogoznice pouze na kosatku bez použití motoru. Dnes se už tenhle postup vidí velice zřídka.
Na otevřeném moři hezky foukalo a blížila se bouřka. Paráda. Konečně nějaké vzrůšo. Díky dnešní technice jsme věděli, že to žádná hrůza nebude a že za dvě hodiny se už zase budeme kochat jarem. Proudy sladké vody nám krásně opláchly loď a já si krásně užil kormidla. Tim že bouře byla krátká a poměrně mírná, tak se vlny rozběhly asi jen do jednoho metru.
Jak bouře přišla tak odešla a my se vydali prozkoumat slepé rameno kanálu Morinje. Kromě zajímavé šumy-křoví na březích jsme se dočkali velice příjemného překvapení. Připlula tam rodinka delfínů a dobrou půlhodinu nás poučovala jak se mají lovit ryby. Byli jsme hodně překvapení, protože letos poprvé jsme na otevřeném moři žádného delfína nepotkali.

Všechno krásné jednou skončí, proto předávám pomyslné psací péro do ruk jiným cestovatelům.




3 Likes

Díky za zpravodajství a pěkné fotky.

1 Like

Už jsme na cestě domů. Prší a na moře se ženou velké těžké mračna.
Netušil jsem, že se aklimatizuji na domácí prostředí tak moc rychle.

1 Like

Už se blížíme domů.

3 Likes

V Jugošce vždycky poslední den foukalo a hnaly se mraky, aspoň byly suprácký vlny na koupačku :grin::+1:

1 Like

Jugoška je fajn. Sice teď chtějí za pivo 6 slovy šest piv, ale jinak mě Jugoška nikdy nezklamala.

Za pivo 6 piv? :thinking:
Taky mám rád Juginu, má svý kouzlo a je to relativně kousíček.

Bylo to na ostrově Velký Drvenik. My si na loď vozíme všechny zásoby sebou, tak se nás cena vůbec netýká. A v obchodě stojí láhev šáňa 4 eura.

Přesně, vždycky ssebou i kořale. Ať si ty Laška, Karlovačka, Ožujska za ty prachy strčijou…
:czech_republic:

1 Like