Tipy na tripy a dovolené

Mám Tě, ani nevím proč, tak trochu za punkerku, nebo hippie :grinning:.
A tady ta komunita mi je trochu připomíná.
Kdysi mě v Mexiku totálně okradli a žil jsem několik dní na pláži se surfaři a bylo to podobné…
Krásné vzpomínky :slightly_smiling_face:

Dnešní noclehárna. Po silnějším větru a vlnách kolem metru a půl které jsme pohodlně přečkali jsme konečně vypluli k ostrovu Čiovo.
Foukaly nám babské větry, tak jsme se s plandajícími plachtami těžce prodírali téměř neexistujícími vlnkami rychlostí necelé míle a za poslechu dětských odrhovaček typu teskně hučí Niagara sledovali jak celý svět kolem nás spěchá. Nad hlavou hučely letadla k letišti ve Splitu a kolem nás hučely motoráky i jachty plující na motor.
Jen my jsme si z nostalgie pobrukováli na Pankráci v cele a duševně relaxovali.

4 Likes

Takhle to dopadá, když kormidelník typu já dlouho neudělá žádnou příležitost k cvičným manévrům a osádka si lenošně přetáhne triko přes oči a spokojeně usne na přídi lodě.

2 Likes

Už se pomalinku vracíme zpátky, tak kotvíme na smetišti Rogoznica.

2 Likes

A co ryby, berou, berou?

Hlavně na souši. :slight_smile: :smiley:

Dnes drobná změna.

2 Likes

Tý jo… Ale to je tržiště, ne?

1 Like

To nachytal na tržnici. :smiley:

Tak počítám, že tohle bude chtít asi profesionály, na udici to nenachytají :slight_smile: . Ale on nám to @Ferda řekne.

1 Like

Jedna ustrice vyplazuje jazyk.

2 Likes

Žádné tržiště, tyhle slávky jedlé jsou čerstvě oškubané z bójek, ihned oškrabané z od řas, načesnekovaná voda a mírně uvařené potvorstvo.
Jinak je to podobná guma jako chobotnice.

1 Like

Ono bys to měl správně polykat. Žádnej zázrak to není…
To je jídlo u kterého se snobové tváří, že to je skvělý, přitom to je o ničem.

1 Like

Jo takhle, to mě nenapadlo. Tak dobrou chuť! Tohle já můžu, i když, samozřejmě, každý má jinou chuť.

1 Like

Přiznám se, že velice rád dám přednost bezcelulitídnímu bůčku, ale máme tady kluka, který chová přes 40 kraviček, pritom není muslim a všechny mořské potvory jsou jeho slastnou pochoutkou.

Já zkusil hodně věcí, krabi, raky, chobotnice, žraloka… nevím co dál…
Jako nevadí mi to, ale nikdy mě to neoslovilo.
Vždycky mě to přijde, že to je jak když mrtvýmu žvejkám ucho…
Jediný, co si dávám jsou krevety. Ty asi jako jediný mám rád.

Bůček s krkovičkou samozřejmě na jiným levelu. :slight_smile: :smiley:

2 Likes

Loď mimo zezónu nemáme vytaženou na břehu, ale přezimujeme ve vodě. Navíc kotvíme kousek v metrech od výtoku sladkovodního jezera. Strana od sladké vody je na jaře obrostlá řasami a přílepkami . Nefunguje ani antifouling. Přes zimu slávky vyrostou do žratelných rozměrů, ale kvůli barvy z měděnky jsou nepožívatelné.

1 Like

Měla smůlu. Skončila na jazyku.

Byla to rebelka.

Nevzpomínám si, že by nám do něčeho kecala.