Sky Sports: Stále nie je jasné, či Hamilton bude pretekať | Magazín F1 - F1online.sk

Ze Botasa porazil v jednom preteku neznamena ze je na Hamiltonovej urovni. Aj ked nepochybujem ze je velmi rychli ale aby sme mohli povedat ze je na Hamiltonovej urovni tak to musi predvadzat v suboji s Hamiltonom a nie s Botasom ktory je v poslednych rokoch kvalitativne na urovni mozno 10 jazdec F1 rebricka .

Jeho neposkodil rozhodca , jemu prakticky zabranili titul ziskat. Povedzme si to na rovinu. Ak by pouzili standardny postup za SC tak Hamilton ma 8 titul. Tam nemozme hovorit o nejakej nahode kedze tam to bolo jasne kazdemu jednemu fanusikovy ze Verstapen musi predbehnut Hamiltona kedze mal nove pneumatiky a Hamilton nie kedze strategovia Mercedesu nemohli ani v najmensom pocitat s tym co spravi Massi za blbost… Oni pri akejkolvek inaksej situacii o titul prist nemohli pokial by zavod dokoncili. Pri normalnosti SC by bol do konca preteku. Ak by aj pretek pustili o kolo skor a nechali jazdcov pretekat v poradi akom boli tak Verstapen by musel najprv predbehnut o kolo pomalsich jazdcov a na hamiltona by uz nedosiahol. Lenze oni upratali o kolo pozadu jazdcov medzi nimi a to tak ze dalsich uz neupratali a tym padom krili chrbat Verstapenovi aby ho niekto nahodou sa nepokusil predbehnut pri restarte. To mohli rovno ukoncit zavod a miesto toho len prehodit jazdcov na stupni vitazov. To by bolo to iste

Ak by pouzili standardny postup, v Silverstone by mal dostat stop-go 30 sekund alebo zakaz startu v dalsich pretekoch.
Toto samozrejme uz nechces vidiet …

Ako si na tom so zrakom?

Tak zase stratégovia Mercedesu toho ani veľa robiť nemohli a pre ich stratégiu sú tieto veci irelevantné. Netušili, ako dlho bude trvať odpratanie Latifiho auta, kľudne sa to mohlo podariť o kolo skôr a výsledky by boli rovnaké. Veď si len spomeň na zúfalstvo v Lewisovom hlase na začiatku SC, keď sa pýtal, či pri reštarte bude Max za ním a na čerstvých pneumatikách. On vedel už vtedy, že to má prehraté. Tím mu potvrdil, že ak sa preteky reštartujú, tak to tak bude. A potom sa už len snažili zamedziť reštartu, respektíve ho skomplikovať.

Článek o Hamiltonovi a bujaré diskuze a hádky … Ten chlap je frajer i když měsíc neřekl ani slovo. :+1:

1 Like

A on už chodí na simulátor ? Veď to nemal rad a odmietal to. Ale tak na nové auto asi bude musieť to je fakt. Otázka je či LH už v Brackley bol lebo väčšina jazdcov je stále na dovolenkách.

Russell už tam bol určite, to vieme od Mercedesu. A aj jeho tréner sa vyjadril, že cely tréning Russell momentálne presunul lebo sa trénuje výhradne v Mercedese v gyme aby mohol pomedzi to sedieť s inžiniermi od rana do večera. Kým odíde na tréningový kemp. Ale zase je pravda že ten ma aj viac roboty.

Zvláštne je Kde je LH ? Mercedes ho absolútne nespomína ani verejne. Na ich sociálnych sieťach je momentálne iba jeden jazdec.

Edit:beriem spať pozrela som ich Instagram práve a už sa dostali do normálu a Lewis je spať posledné 2 -3 dni. Takze ostáva a stabilizuje sa mentálne, inak by v Tom pokračovali. Alebo sa rozhodli že už je to trápne, aj to je možnosť.
A už by som im mala dať follow na Instagrame lebo mi zjavne unikajú informácie :joy:

Ved to oni nemohli spravit nic viac ako vydrzat na trati. Oni keby isli do boxov na prezutie tak Verstapen ostane na trati a SC by ostal do konca preteku na trati. Massi mohol nechat SC do konca alebo mohol pustit v takom poradi akom boli jazdci zoradeni. Alebo 3 moznost cervene vlajky. Kazda jedna moznost bola v pohode pre akterov . To ale co spravil Massi bolo dobre len pre Verstapena a Liberty Media.

1 Like

Problém je v tom že napríklad Sainzovi tam auto nechali pred Maxom!!! Aká okatá pomoc??? a toto nebola okatá pomoc Maxovi??? zober si celý pretek kde bol Max a kde Hamilton!!! než sa stala tá nehoda. Nik by nemohol namietať ak by dokončili preteky za predvádzacím vozidlom.

Lewis to bude mit tezke, je soucasti nejlepsiho tymu, ten ale paradoxne nerozhoduje o svem vitezstvi a to je problem.

Navic do boje prichazi Todt, ani ne jako clen Ferrari, ale jako ochrance sveho zivotniho dila, ktere vybudovali spolecne se Schumacherem, bude zajimave sledovat tohoto pana v boji proti osmemu titulu Hamiltona.

Dokedy sa tu budete hrabat v tom čo bolo??? Nič sa nezmení… je to tak BODKA.
Max vyhral Fér ? Nefér?
Vyhral vždy LH Fér? Nefér?

Nikdy sa tu nezhodnú fanušikovia Red bullu a Mercedesu…

Každopadne toto bola najlepšia sezona za celyyyy moj zivot a dufam ze LH ostane inak by to nebola drama a sranda ako este nikdy predtym!!!

Alebo je tu niekto kto povie ze tato sezona bola nuda ?

3 Likes

Na pravdive komenty nik nereaguje… mas nazor ako ja :wink: sezona bude pre hamiltonkov realita ktora im otvori oci. Hamilton Top Majster porazeny a to nie prvy krat. Moj tip novej sezony hamilton celkovo 4.

Nikto porusenie pravidiel v pripade Masiho nedokazal, tak neviem o com hovoris. Rozhodol dobre? Tazko povedat. Boli tam tlaky nanho z kazdej strany a tiez je len clovek. Tvrdit ze to zmanipuloval umyselne aby vyhral Verstappen je scestne a v pripade Hamiltona a jeho aktualneho postoja k aktualnemu stavu duplom.

Ak nechapes co som myslel s tym jeho odchodom/neodchodom, neviem uz ako ti to vysvetlit. Hamilton je placko, pozer a je mi nesympaticky, keby skoncil, nebolo by mi to luto keby odisiel. Ale neni som Verstappenov fanusik a nepotrebujem teraz 5 rokov jeho dominancie. Takze ak je Hamilton jediny co s nim vie superit a jediny ma na to auto, nech tam radsej zostane. Ja chcem vidiet dobre preteky, to ze vyhral Verstappen o ktorom si myslim ze bol tuto sezonu lepsi je iba ceresnicka na torte

4 Likes

Ten samotný bodový súboj medzi Hamiltonom a Maxom bol napínavý (miestami až tak “hollywoodsky”) ale samotné preteky boli také všelijaké, v pamäti mi utkvel Paul Ricard, Austin a možno Soči inak to bolo až príliš roztiahnuté, snaha o čo najviac pretekov mi príde trocha cez čiaru. Oproti tomu, čo sme zažili za posledných 8 rokov (okrem 2016), to bolo určite super ale zase to miestami, s odstupom času, nebolo niečo “super duper extra” :smiley: , áno - Max zosadil z trónu Hamiltona etc etc.
Ale nenechal by som sa “opantať” týmto trikom kvality, kedy ako napríklad v seriáloch - ti po dvoch fakt o ničom sériách príde jedna, ktorá je fakt “fasa” a myslíš si, že je to super ale, ak to porovnáš s tými pred tými dvoma zlými, je to lepší priemer - dosť podobne vidím aj túto sezónu. :slight_smile:

Tým nechcem hanobiť tvoj zážitok, každý to vidí inak, len hovorím, že by som tak “z voleja” nestrieľal podobné názvy a pomenovania ako: “the best ever” a podobne. Bola to dobrá sezóna v porovnaní s letargiou predošlých. :slight_smile:

Massi vs mercedes 20 krat mercedes zvyhodneni prizmurene oci neriesene situacie

Massi vs redbull 2 krat zvyhodneni
Massi vs redbull 1 krat zvyhodneni v poslednom zavode vdaka wollfovi. Citujem tota: cisty zavod bez sc… prosim sc nie!

Massi vs redbull 20 krat znevyhodneni

Asi tolko do reality z posudenia rovnakych situacii ci neriesenych veci mercedes vs redbull. Takze ham 20 vs 3 ver

Mercedesaci mali by ste odpustit Massimu.

Tak toto je tá virtuálna realita :rofl::rofl::rofl:

Rataj ak pamatas… vsetci vidia posledny zavod

On zase vynechal prášky. Nerozumím ani slovu. :sweat_smile:

No daj fakty, veď to máš porátané, či…

Ja ti dám jeden k tým vysielačkám, keď už spomínaš Wolfa, ale Hornera nie:

“Prečo nie sú púšťané tieto autá o kolo pozadu?” pýtal sa Horner počas výjazdu bezpečnostného vozidla. Riaditeľ pretekov vysvetlil, že jeho prioritou je vyriešiť nehodu Nicholasa Latifiho. Šéf Red Bullu následne poznamenal: “Potrebujeme len jedno pretekové kolo.”

Berie asi kvalitný matroš🤔

Pisem to co mercedes ziadal od massiho a horner nechapal preco nepustaju auta ked to Toto a mercedes cely cas ziadal… a ratajte dobre mercedesaci ok?