Sky Sports: Stále nie je jasné, či Hamilton bude pretekať | Magazín F1 - F1online.sk

Hoci pred Vianocami talianska tlač avizovala, že Lewis Hamilton Mercedesu potvrdil zotrvanie vo Formule 1 aj pre sezónu 2022, tento týždeň sa britské médiá dostali k iným informáciám. Podľa Sky Sports by mali fanúšikovia sedemnásobného majstra sveta stále tŕpnuť, či bude pokračovať. Všetko vraj závisí od toho, ako sa s Veľkou cenou Abú Zabí popasuje FIA a aké vyvodí závery.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53493/sky-sports-stale-nie-je-jasne-ci-hamilton-bude-pretekat

Myslím si že bude jazdiť, ale ak by len predsa nenastúpil, kto by jazdil miesto neho? Napríklad Hulkenberg alebo stiahli by niekoho z jazdcov? :man_shrugging: :man_shrugging:

Podla mna je uplne jasne, ze pretekat bude. Nemyslim, ze rozhodnutie zavesit prilbu na klinec visi a pada na nejakom zavere nejakej FIA komisie k niecomu co aj tak nic nezmeni.
Keby uz pretekat neplanoval, tak by uz Mercedes zhanal nahradu. Taraniny, ze caka ake vyvodi FIA zavery je iba poza. Hamilton je v pozovani majster, takze o to nemam strach.

5 Likes

Jak víš že na případné náhradě nepracují? Podle mě to že Hamilton čeká jak se k tomu FIA postaví je logický závěr. Musí být znechucenej ze všech nejvíc na to co se tam stalo.

Doufám že Hamilton bude pokračovat, ale kdo by ho případně nahradil by byl zajímavý rébus.

Posledne tiez podpisal na poslednu chvilu.
Trápne píár.
Este sa caka na trest ze neprisiel na ceremonial FIA, to bol vrchol trápnosti zo strany sira.
Som zvedavy co to bude.

Súhlasím, celé toto odmlčanie sa a vyvolávanie špekulácií je len spôsob, ako na seba pritiahnuť nejakú pozornosť, aby sa písalo aj o ňom. Na to nie je lepší spôsob, než vypustiť nejaké neoverené fámy a nechať ľudí, nech o nich špekulujú a k ničomu sa nevyjadrovať. Je to lacný marketingový ťah.

2 Likes

Ta rovnica je uplne jednoducha.

  1. Hamilton ma vybornu formu.
  2. Je v najlepsom time, ktory za nim 100% stoji a ktory ma do dalsej sezony vyborne predpoklady na to, mat najlepsie auto.
  3. Ma zmluvu a zarobi nadherne peniaze.
    Preco by koncil? Je sklamany, to ano, ale to este neznamena, ze je sprosty.
5 Likes

Ak pokračovať nebude, skôr by som to pripísal neistote z nového kolegu a auta. Chlapec si zjavne zvykol na to, že v F1 síce jazdí, no nepreteká. A keď sa mu po x rokoch stalo, že zrazu mal aj súpera, ktorý ak by nemal počas sezóny smolu, tak má titul vo vrecku už v Brazílii, tak to Lewisa rozhodilo. S istotou dominantného auta a s Bottasom za chrbtom by sa nehral tak dlho na urazenú princeznú. Len teraz mu hrozí, že sa ukáže, že šesť z jeho siedmych titulov bolo viac o aute, než o jeho jazdeckej genialite.

4 Likes

Ono to nielenze hrozi ale sa to aj stane.
Russell v jeho aute v podstate v Sachíre 2020 vyhral (prehral team) a Bottasa rozdrtil.
Je na Hamiltonovej urovni a Lewis to velmi dobre vie.
Hamiltonovi nastavaju tazke casy.
George bude Lewisovi brat body, preto bude lahsie ziskat titul pre Maxa napr.

1 Like

Hamilton hodil telefon do kybla s tym, ze “do marca na vas prdim” a vala sa niekde s modelkami na sukromnej plazi. Na testy pride vyrelaxovany v novej bielej uniforme s novym ucesom, v marci da vsetkym sekundu na kolo a pojde sa dalej…

3 Likes

Ano, tak nejak to vidim aj ja.

Teba by bavilo pretekanie kde nie sú jasné pravidlá a na konci sezóny si povie riaditeľ že titul si viac zaslúži druhý? o tom to je!!! Na čo má celú sezónu pretekať keď sú všetci proti nemu?

Russell este musi ukazat, ze mu pri prvom tesnom suboji neodleti dekel. Verstappenovi trvalo niekolko sezon nez to dostal pod kontrolu.

a ty uz si videl aby nejaky sportovec skoncil koli tomu, ze ho rozhodca poskodil? To svoj idol rozhodne podcenujes. Clovek, ktory sa vypracoval na vrchol vlastnymi silami, to zn. dopracoval sa k uznaniu, ze je v niecom najlepsi na svete z 8 miliard ludi, sa jednoducho nepolozi koli tomu, ze ho rozhodca poskodil.
Koniec koncov cela ta situacia nebola ziadna kudla do chrbta, stale to bolo vysledkom nahody. To napr Sennu zarezala FIA ovela horsie.

3 Likes

Tak chudak Hamilton stratil vsetky iluzie o F1 za jeden pretek. To je hrozne. To ze on s Mercedesom polke fanusikov F1 roky rokuce znicili vsetky iluzie o pretekani tym, ze sa vzadu v garazi chytali za brucha, museli skrtit svoje motory aby nedostal aj treti v poradi sedem kol, Hamilton vystupoval z auta a hovoril o tazkych pretekoch, tvaril sa znicene akoby prave vysiel zo zachoda po skonzumovani dvoch paklov gutalaxu, to je nepodstatny fakt. FIA im nahravala roky, obhajovala ich, prinasala zmeny ktore ich mali naoko spomalit a v praxi spomalili ostatnych a teraz sa im jedna vec nepaci a uz je na smrt urazeny.

Keby som sa tak nebal v sezone 2022 dominancie Verstappena, tak by som povedal nech taha kade lahsie.

Aj tak to s FIA nic nema, len mu to zahralo do karat. Bud sa mu nepacili cisla noveho auta co mu ukazali inzinieri (malo dominantne) alebo sa mu dostalo do usi ze Russell je na simulatore rychlejsi ako on…

Jasne, vsetci su proti nemu, on je uplne chudatko utlacane. Hadam aj povies jak Wolff, ze to preto ze je cierny…

Mercedes postavil vsetky svoje tituly na tom ze “su neni jasne pravidla”

Raptor bolo to jednoduche.
Uz v 2015 mohli dat jednotny maping na kvaldu a cely pretek bez moznosti zasahovania do motora a skrtenia + zakaz párty rezimu (len vdaka nemu ma Hamilton rekord v pole positions).
Spravili by len to, co po roku dominancie ferrari 2002 a RedBullu 2010.
Je zaujimave (pisem slusne) ze v tychto pripadoch dominanciu riesili hned rok na to a v pripade Mercedesu to nevadilo …

Nie sme na futbale! a nebol to rozhodca!!! Boli tam tlaky ktoré neboli férové voči nemu!!! Čo je na tom zlé keď chce mať istotu že sa to posledné kolo nebude opakovať!!! Že ho rozhodca alebo rozhodcovia nepoložia ukázal VC Brazílie!!! Kudla to nebola ale náhoda tiež nie. Vedeli že to nemôže vyhrať a pustili to. Keby všetkých o kolo tak OK ale takto to bude na večnosť spochybňované a má ten Maxov titul pachuť daru!!! Prečo asi Marko aj Horner začali Hamiltona vychvaľovať do nebies keď celú sezónu ani na meno mu nevedeli prísť!!!

:sob:
toto ma uz nebavi riesit…