Russell koriguje svoje slová o Bottasovej vine, no nie o jeho úmysle | Magazín F1 - F1online.sk

Len on je frustrovaný až teraz, doteraz sa hral na dobrého, ale je vidno, že ho to trápi už dlhšie.
Je také porekadlo, že “pravdu hovoria opilci, malé deti a nahnevaní ľudia” čiže asi konečne povedal v istom zmysle, že Bottas tam nemá, čo robiť, lebo on si takpovediac “odpykal” dva roky vo Williamse, zžil sa s technikou a treba mu dať lepšiu, lebo s touto aktuálnou nič viac už neurobí.
Dnes to najviac záleží na technike a tíme ako kedykoľvek predtým.
Myslíš, že Hamilton by predvádzal také výsledky vo Ferrari alebo vo Williamse?
V jednom by mu nedali tú jeho “voľnosť” po ktorej tak bažil po odchode z Mclarenu a v druhom by jazdil v aute “backmarkera” čo by mu riadne prznilo jeho ego a papuloval by každú VC ako na začiatku 2009.

1 Like

To je presne to isté ako vtedy. GR sa za to ospravedlnil dosť zdĺhavo. A myslím si že si to určite vydebatujú ako dospelí.

Psychológa má. Takisto ako LH, SV, svojho času NR alebo MS. Presne preto kam ho to dostalo.

A to je na tom smutné že Mercedes to nechal zájsť takto ďaleko.
A to je presne to čo píšeš aj ty a čo napísal niekto aj včera = Leclerc či Verstappen s takou rýchlosťou hneď sedeli hore. Russell pre Alibizmus Mercedesu sedí kde sedí.
Píšem to dávno. Ak ho nechcú rovno hore tak nech pošlu kade ľahšie Bottasa a na miesto neho vezmú iného pilota. Avšak nech to urobia tak aby to bol pilot spriateľeného tímu na ktorého miesto vedia GR dostať tak aby mohol reálne ukázať čo vie a rásť. Presne tak ako tú možnosť mal LN a kde je ? A to pritom od GR schytal náklad. A je jasné že aj to GR serie.

A vieš podľa mňa ho neserie až tak, že je vo Williamse ak verí že šanca príde. Veď o body má teraz bojovať šancu aj tam. A nesralo by ho to až tak ak by videl že piloti A obaja jazdia tak ako majú. Lenže Bottas to nerobil na konci minulej sezóny a zjavne ani teraz. Je jasné že to chalanovi ako GR musí dvíhnuť mandle a viesť k nervom a frustrácií.

Ak si chybu prizná a ospravedlní sa aj VB tak sa na to rýchlo zabudne. Jeden úlet nespôsobuje ti že u ľudí padneš ako človek = to spôsobuje až recidíva.

Čo sa týka Mercedesu podľa mňa to či GR bude vedľa LH závisí od toho či získajú alebo nie ten 8 titul. Úprimne aký iný kandidát sa núka ? Každopádne ho už ale nesmú nechať kde je a myslím že to už vidia a chápu ak s ním majú plány a nemajú v pláne nechať ho zhorieť.

Ono tá nehoda je dvojaká zbraň. Zlá lebo toto ozaj ak by robil aj LH tak mama mia. Avšak pilota svojho tímu možeš žiadať si mladý máš čas uč sa a nech ti ne*ebe. Avšak ak má on pred sebou priameho soka a v inom tíme = nečakaj to nikdy. NEstane sa = v tomto to ukázal to čo podľa Vás GR chýbalo, dravosť a agresivitu. čo je v kombinácií zo schopnosťami a zväčša aj rozumom ktorý on má dobré. Ti čo si videl nebol GR v bežnom móde ale v absolútne zatemnenom mozgu. Za normálnych okolností a vieme to všetci je on omnoho racionálnejší a pokojnejší pilot nie len ako toto ale aj ako CL a MV. A je to jedna z jeho najväčších kvalít to ovládanie emócií.
Újde ale každému a jemu ušlo v najhoršiom momente ale labilný on nie je a ukázal to X krát.
Aj LH urobil pod tlakom včera sériu chýb čo by inak neurobil a tvrdila som to dlho že to príde aj keď inak to bol majstrovský výkon = na hrane prídu vždy a na Williamse je každý pretek hrana.

To že vo Williamse je nedocenený ako píše @jason_bourne1995 je zjavné a aj to ako sa cítil. stačilo pozerať. BTW To prirovnanie sa mi páčilo.

1 Like

Moja obhajoba začala po tej vlne kritiky= cieľená nebola na to že chybu neurobil, Ale na to ako ho niektorí vyhlásili za magora a vyhadzovali z F1. Obviňovali ako nemá výsledky ako rovesníci ktoré sú pre neho nereálne, z Williamsu posledných rokov urobili auto ktoré malo mať body = pritom tím priznáva že ten boj one bol skôr zásluha GR ako auta ktoré mu citujem JC nijak nepomáhalo,atď atď. Áno bod by už mal zíksať a čo najskôr avšak labilný pilot čo si nezaslúži normálne auto to nie je. O to jediné mi išlo.

Mimo to hejt na GR je tu pre niektorých koníček aj bezomňa. A práve toto to ukázalo a niektorí ako kolega dole v tom stále budú pokračovať. Výnimkou sú taký ako ty čo vie aj uznať alebo kľudne aj helmutko aj keď sme sa X krát chytili pre toto. Lenže je tu zopár takých čo ťa doženú bežne do vývrtky a vyčítajú objektívnosť mne avšak pri GR sami žiadnu nemajú.

A ak si všimneš z počiatku kým tu nezačal ten s*it storm som to celé brala dosť z humorom. A dokonca má bad boy Russell celkom bavil. Asi tak pol dňa, potom prišla ľútosť o to väčšia že je jasné že jemu samému je to ľúto.

Nemyslím si rovnako ako @helmutko že má niečo sľúbené. Inak by nikdy do Bottasa nenapálil a už vôbec by takto nereagoval. Ale dal by to na hrdinu čo získal bod s Williamsom a pol pretekov mal pred sebou Mercedes.

Ako situáciu ovplyvní toto je vo hviezdach.

Podľa mňa Bottas odíde určite ak bude takto pokračovať a podľa mňa už nemá na to aby nepokračoval. A či ho nahradí GR je vo hviezdach avšak nemyslím si že MErcedes ho neposunie minimálne inam, preč z Williamsu ak o neho nechce prísť a ako píšeš nemyslím si že chce. Ani po tomto = lebo v tom je aj čosi pozitívne nie len negatívne aj pre nich.

Jediné proti čomu som ja je robenie z neho podpriemerného pilota, čo neukázal nič alebo bez talentu či neschopného zvládnuť tlak.

Lebo to on nie je.

A MIMO TO pripisovať mu chybu LH je ozaj trošku moc.

No, ja si myslim, ze GR vsadil nato, ze sa touto cestou dostane do najlepsieho auta. MV aj CL to spravili trocha inak. Hlavne Verstappenovi rozohrali hru tak, ze bud Max dostane miesto v top stajni, alebo su pripraveni odist. Velmi podobne to rozhral aj Nicolas Todt ohladom Leclerca. Hlavny rozdiel vidim v tom, ze ako Verstappenov tak Leclercov manazment netrpel konfliktom zaujmov.
Ja si myslim, ze ho do auta Wolff nakoniec skor posadi ako neposadi. Pre Russella je absolutne klucove sa tam dostat este pred tym ako to Verstappen ukonci v Redbulle. Ak by to z nejakeho dovodu nestihol tak moze mat cestu do top auta velmi trnistu.
ps.
Myslim, ze ak by mu z nejakeho dovodu nevysiel Mercedes, tak celkom realny je Aston Martin kde by mohol nahradit Vettela.

Toto nijak nepodrzal ani VB. Vyriešil to diplomaticky bez väčších záverov.

Co sa týka monopostu to je síce pravda avšak jemu nikto nezakazal s Mercedesom pretekať a ani nemôže zakázať. On je stále najmä pilot iného tímu. A skratka nemohli čakať že po Bottasovi nepôjde. Išiel by každý pilot. Russell o to viac.

A Toto Sam najlepšie vie ze po Bottasovi išiel práve preto tak ako tu už niekto písal ze je pilot Mercedesu. LH by to rozhodne neurobil. Ide o to že pred ním bol Práve VB. A vravím znova skôr ako Toto bude zlý na GR mal by po debatovať najprv z Bottasom že ako sa tam ocitol. To je hlavný vinnik. Kto z nich mal dovtedy lepšie preteky a väčšiu rýchlosť je bez debaty.

Tam ide o boj ktorý je tu medzi nimi. Ak by to bol pilot iného tomu co by toto povedal? Bola by to iná škoda? Nie takže ak to nemá vyslovene zakázané =čo určite nemá. Toto mu nemá čo vyčítať.

Hlavnému timu teda kde co ale rozhodne nepokazil preteky =Bottas bol stratený aj bez tak. A LH to len a len pomohlo…

Russella môže mrzieť že nemá body on ani Williams avšak brat ohľad na Mercedes v takejto situácii a tomto súboji to TW nemôže čakať. Pretože jeho vlastné kroky ich stávajú proti sebe do priamej konfrontácie. Na ktorú ale v 1 rade nemalo na trati nikdy dôjsť. A to je vína v 1rade pilota Mercedesu že sa tak stalo.

Toto je cast viny za ktorú ponesie Bottas zodpovednosť ci chce alebo nie.

Navyše ak sa neospravednil bolo zle, ospravedlnil sa tiež je zle. Úprimne nemyslím si že si zrazu o VB myslí niečo dobre lebo to čo o ňom povedal si bezpochyby myslí a to mu ľúto asi nie je. Avšak tej nehody mu je určite ľúto lebo už asi pochopil že spravil chybu, takisto ako danej reakcie po nehode aj v presscentre. Nikdy takto na problémy nereagoval a asi nemal v pláne začať.

Neviem či si to s tým šéfom GPDA vytiahol ty ale presne preto sa jedným stal že je normálne diplomatický a kľudný čovek čo s každým vychádza.

Ale predstav si že Ocon môže obehnúť Gaslyho = evidentne sa neznášajú. Myslíš si že by čakal ? Nie najmä ak by to vyzeralo, že budú bojovať o 1 miesto v Renaulte.

Ok čiže jediná obrana na adresu Russela ktorú som tu počul je že je frustrovaný, a to si akože ten chlapec hovorí profesionálny športovec, takéto veci sa riešia z manažérom a v zákulisí a nie na trati, tak nech preruší kariéru a dá sa liečiť keď nevie pretekať s Botasom na jednom okruhu. To keby sa všetci takto obhajovali to by vyzeralo.

@Kiks Sorry ale nejdem čítať tie tvoje typujem ódy na Russela a ako sú všetci na vine len on nie, človek rád po príchode s práce stihne aj iné veci ako toto čítať, skús sa možno na budúce vijadrovať viac vecne a stručnejšie.

Tak, kto by nebol frustrovaný? keď by si mal mať sľúbené miesto ako odchovanec Mercu a namiesto teba tam kvasí niekto koho doslova stretneš na trati, ty vo svojom “črepe” a on v údajne naj aute (wolffove slová :smiley: ), tak tam niet sa nad čím čudovať.

Myslíš, že to celý čas nerieši odkedy došiel do F1ky, Russell čaká a čaká, oni ho odsunuli ako takú “náhradu”, že “ak bude treba” ale jeho to už nebaví, pretože si svojím spôsobom zaslúži aspoň šancu buď v lepšom tíme alebo konkrétne v Mercedese. To keby vedel, že s ním takto bude Wolff vybabrávať, tak sa stavím, že by zmenil záštitu a kľudne by šiel do iného tímu, kde by mu to miesto nakoniec konečne dali.

Podľa mňa mu treba dať aspoň šancu buď v aute v strede poľa alebo konkrétne v Mercedese. Nič viac, nič menej, zaslúži si aby to aspoň vyskúšali, vyhral juniorské kategórie a vytrpel si to, že je odchovanec Mercedesu, už tam kvasí slušne dlho.
Ale keď sa chceš pozerať na to z pohľadu aby mal výkony vo Williamse a čakal a čakal, aj keby získa bod, či dva, riť paľovu mu to pomôže, musí ukázať Wolffovi, že on nebude čakať donekonečna, slovami to nešlo, tak prišlo na činy - ktoré mali pôvod v danej frustrácií.

nepodpisal nahodou s Williamsom trojrocnu zmluvu?

prepac, ale tvoje komenty su slohove prace… v kazdej newske mas 10takychto dlhych sprav a keby som to vsetko cital zostarol by som zbytocne :smiley: Pises dookola to iste.
No Russell mohol Hamiltona pustit do idealnej stopy, tym by nepripravil prvy bedak o prve miesto.
Mohol aj zvolnit na suchych a netlacit sa vonkajskom po mokrej trati a riskovat koliziu. Tym odpalil druhy medak, tak sa nediv, ze je tu na neho kritika.
Dalsia vec je jeho vystupovanie. Cisto jeho vina a on ide Bottasovi brnkat po helme ? :smiley:
To kde sme ? Bottas mal vystupit a jednu mu natiahnut, hned by bol hore cvickami.

Russell bojoval o 10 miesto a mal tam Kimiho takže nie toto je len a len vína LH.

To je to iste ako ty používaš pri Bottasovi.

1 Like

Pokiaľ viem, tak ešte nie ale Williams ju má pripravenú v prípade, žeby ho zase Wolff odstavil ako “rozrobený projekt”.

ja si pamatam toto

No však a ak ma matika neklame, tak mu to končí akurát túto sezónu, tak isto ako jednoročný kontrakt oboch jazdcov Mercedesu. :slight_smile:

no ved ano, To len na margo toho, ze je frustrovany, ze stale jazdi za Williams. Neviem preco, ked podpisal 3 rocny kontrakt.

Lebo ho tam na 3 roky poslal TW =ako jeho manažér. Cieľ bol aby sa naučil ako funguje tím F1, gumy, procesy, narušil sa viesť menší tím a aby ho nenechali zhorieť =to je citát. Zhodou okolností sa ta doba presne zhoduje s časom keď Mercedes mal získať titul 8 pre LH a tím 9.

LENŽE dnes už musí vidieť ze k vyhoreniu začína viesť skôr ten Williams…osobne si myslím a písali to viacerí že tam sa on už neposunie nikam.
A aj Pepa to raz povedal že pilot aj chýb menej urobí v lepšom tíme =tam sa veľa vecí razom zlepší. Ale ide o to aký potenciál vykazuješ, ako debatuješ s inžinierom, či vieš čo chceš, či máš rýchlosť atď atď. To sú určujúce predpoklady.
Lenže tím ako Williams ma limit a niektoré veci ta nenaučí nikdy lebo v tých situáciách nie si. Je to dané jeho veľkosťou.
A úprimne v prípade Williamsu rok a pol aj predbiehanie =akekolvek bol problém.

A ako som už písala ono ta to nestve keď vidíš ze pilot A tímu podáva v pohode výkony. Ale túto sezónu to úplne tak nie je v oboch prípadoch =iba v jednom. A ten výrazne horší je ten ktorého miesto loví. V kombinácii s tým ze v tom aute sedel a viem
ako to dopadlo tak ho to frustrovalo =duplom ak mám to najlepšie auto pred mojim takmer najhorším =teda viem ze to bude asi vína ľudského faktora v nom. A áno potom pracujú emócie =a konas iracionálne/urobíš blbosť. Nedá sa to ospravedlniť bola to chyba avšak ona ma nejake pozadie co vy ignorujte. Lebo každý talentovaný pilot prirodzene verí že by bol lepší ako konkurent =najmä ak si to raz skúsil.

Mimo to co sa týka Bottasa Ak by Russell jazdil za napr. Mclaren tak k tomuto došlo podľa mňa dávno= bojujú o jednu sedačku. Nedošlo lebo spolu za normálnych okolností vôbec nemajú pretekať.

A ide aj o to, že vidíš rovesníkov ako sa im darí =aj tých čo si porážal. A ty nemáš žiadne výsledky nie len svojov vinou, ale každý od teba čaká minimálne to co od nich. Každý čaká progres ako urobili oni =lenže to sa nedá lebo jazdíš úplne inde ako oni. Každý čaká že budeš dokonalý pretekár =no nebudeš. Chyby v top tíme musíš urobiť aby si sa z nich niečo naučil =nikto nepríde z Williamsu a bude vedieť jazdiť na čele bez chyby a viesť kolos.

A ty vies že chyby by si urobil, sebareflexie máš dosť, ale vidíš koľko ich robí ten pilot čo tam sedí a tebe to nijak nepomáha, lebo politika.
Charles mal Vettela, Max Ricciarda. Ak GR príde až po odchode LH koho bude mať aby viedol tím a on mal tu pozíciu môžem len zažiariť? Oni ten luxus mali. On by mal dostať.

Presne preto potrebuje väčší tím ako toto a aspoň boj o stred poľa a pravidelne body.
Už som tu niekomu písala =aj tie šance co mal si musel vybojovať svojou šikovnosťou =išiel hrany a vtedy chyby prídu ľahšie ako keď auto na ne ma.

Frustráciu spôsobuje AMBÍCIA A TALENT. A to je prirodzené.
Niekto to tu písal =najprv si rad ze si v F1 avšak v istej fáze sa začneš cítiť nedocenený. A je jasné prečo sa v tejto situácii cíti tak on.

Ma viac talentu, potenciálu, je mladší a perspektívnejsí, podľa mňa konziszenznejsi, a z auta v 99% vytiahne maximum =ešte aj keď ma zlý deň porazí kolegu a dá pekný výsledok a je lacnejší . A preto sa cíti nedocenený =drie rovnako ako rovesníci avšak rovnaké šance nedostane. Avšak čaká sa od neho rovnaký progres. Jeho štve aj to ze tie skúsenosti nemá kde vziať a tak bude zaostávať za rovesníkmi co sa vyvyjaju kým on nie, až raz v tej pozícii bude. A potom bude vyzerať že oproti nim zlyháva on =presne tak ako teraz. A dôvodom je pilot = čo dava toto v Mercedese, má 33 rokov a lepší už nebude skôr sa zdá ze naopak.

Dám ti taky osobný príklad

Teba by to nesralo. Ak by niekto dostal tvoj dream job nie pre predpoklady ale pre protekciu/politiku nemal by si nervy?

Ja som si to zažila nedávno =super mate potenciál, vaša práca sa nám páči, vaše predchádzajúce výsledky sú zaujmavé, ale nemáte skúsenosti co požadujeme =to všetko mi povedali . A moja otázka bola a kde ich vezmem? A úplne rovnako som bola rada ze mi ich niekto-hocikto dal aj keď to rozhodne nie je môj dream job a vysnívané podmienok. Určite nemôžem prácu robiť tak ako by som to dokázala INDE A tak ako som si to predstavovala =nemam na to materialne podmienky. A určite nerobím všetko dokonale ale to je proces učenia ktorý je ak chceš niečo z človeka výkresať nutné akceptovať. A musíš nájsť toho co to s tebou skúsi =inak sú schopnosti na nič. Ale neostáva mi iné ako mlčať a zbierať skúsenosti aby som tu lepšiu raz dostala. Ale kym sa nikde lepšie miesto neuvolní tak sa nemám kam pohnúť, ani vďaka skúsenostiam =lebo si ho nevyčarujem, lebo to nezvysí odo mňa. A pesne preto ho chápem.

Takže ak mu na ňom ozaj záleží tak ako tvrdí a tak verí v jeho potenciál a nie sú to len reči =v lete musí konať. Nejako =to nech vymysli on ako to je jeho robota, nie robota pilota.

Ako tu niekto písal GR sa môže aj pototo a aj vyhrať preteky v tom Williamse (utopia) a nepomôže mu to nič kým nezasiahne jeho manažment. O tom sme sa už bavili.

Williams si ho nechá rad =otázka je ale ci je to riešenie pre neho.

Ked podpisoval zmluvu na 3 roky, tak musel ratat, ze tam 3 roky bude jazdit. Sorry, ale toto neobkecas. Mozno je to jeho taktika takto zneistit Bottasa aby viac chyboval, a mozno to zafunguje, ale vela priaznivcov si tym neziska.

Co konkrétne je ta taktika?

navazat sa do Bottasa cez media.