Russell koriguje svoje slová o Bottasovej vine, no nie o jeho úmysle | Magazín F1 - F1online.sk

Ja si nemyslím ze to bol plan.
Ak si ho videl poslednú dobu tak vies, že ešte pred Imolou odpovedal veľmi diplomaticky aj keď mal šance trosku ho podpichnut.

Toto bol čistý hnev, presvedčenie že ma pravdu a adrenalín ktorý mu len rozviazal jazyk a pomohol mozgu povedať, čo si o nom myslí. Asi veci, čo chcel spraviť dávno. A bez tej nehody by sme sa to nikdy nedozvedeli.

Keď sa pozrieš na tie videa vidno ako veľmi je naštvaný, keď hovorí veci ako nemal tam byt, má bojovať o pódia len to ma pre neho cenu atď atď. =to bol čistý hnev a v živote som neverila že inak vždy usmiaty George dokáže mat taky výraz v tvári. To bolo evidentne impulzívne konanie.

Aspoň podľa mňa a som si istá, že sa už asi nezopakuje.

Jazdec obiehany okolo, ma pustit bezpecne pred seba rychleho. To je jeden pohlad.
Druhy, aj ked bojoval s Kimim, Hamilton bojoval s Ver a do vysielacky mu to urcite oznamili. A treti, ak viem ze sa jedna o poziciu pre mercedes, jeho zamestnavatela, spravim to co najlepsie a uhnem sa z idealnej stopy.

Máš povinnosť dat mu priestor bezpečné predbehnúť a miesto mal v kľude a aj bezpečné =aj chvíľu predtým LH predbiehal po mokrej stope a v kľude a to nie je vína toho komu sa uhybal? Teraz si nakladáš sám svojej teórii.

Ak bojujú o pozíciu medzi sebou majú dat priestor autu o kolo to je všetko. A dali. A LH mohol spomaliť úplne kľudne a prejsť to ale neodhadol to.
Veľmi sa ponáhľal.

Navyše GR mal informáciu o modrej vlajke avšak nie kto je za ním=vysielačku som mala pustenu.

A taky detail asi by ťažko vxvetlivsl Williamsu ( aj aj vám všetkým hejrerom tu) prečo ho pre pustanie LH predbehol Kimi.

Zamestnávateľom GR je Williams nie Mercedes. To je presne to o com sa tu cely čas bavíme. Ak ho Mercedes dá k sebe do auta môže chcieť aby robil čokoľvek ale ak nie tak on je pilot Williamsu a bojuje o body pre nich.
Jeho ma zaujmat s kým bojuje on nie LH. A miesta predbehnúť ho dal =citujem klasika keď vedel ze to nedá LH mal ubrať nohu z plynu.
Ak by nešlo o body možno fajn chápem ze by uhol a urobil to 1000x v živote ale teraz nie.

A zmier sa s tým ze to bol zlý úsudok LH. On rovnako vedel ze auta pred ním bojujú o pozíciu informáciu mal a toľko skúsenosti tiež aby vedel co s tým robiť.

Nezvládol to a nevymeral =vyšiel z trate von.

To je podobná chyba ako GR len z výrazne menej následkami. Zlý úsudok vzhľadom na podmienky a tak to vyhodnotili aj steward inak by sa trestali všetky autá o kolo.

A tvrdít že LH by vyhral je rovnaká konspiracia ako že VB by to ešte vytiahol z 9 miesta.

Ale tu sa len ukazuje tvoj dvojaký meter. Podobná chyba len s inými následkami. Za LH môže niekto iný za Russellovu on sám a ešte aj za LH.

Ak tvrdis že ta nehoda bola len a len chyba GR nemôžeš zároveň tvrdiť ze toto nebola chyba LH. Lebo to sa vylučuje.

Tam nejde o to, ze bol za nim Kimi, ale ze mal pred sebou vidinu dobrhnu Bottasa, ktory bol pred nim pod sekundu…
Len a len preto sa neuhol, inac sa kazdy pilot prace z idealnej stopy a v dazdi duplom…
Na rovinke nepoviem, ze ho obehne, ale pred zakrutou sa uuhol…

TERAZ SOM TO POZERAL, RUSSELL SA UHINAL AZ NA ZAKRUTE, HAMILTON BOL NUNTENY IST DNU DO ZAKRUTY !

Ty si tým asi fakt posadnutý :smiley:
Čo by robil taký Hamilton v jeho situácií? ako ho poznám, že sa chová akoby mu mal každý uhnúť a keď neuhne tak papuluje, že ho vytlačili z trate (viď duel proti Maxovi do prvej zákruty) - tak by urobil niečo podobné.
Navyše ak si všimneš, tak kebyže Russell ide na ľavú stranu trate a spomalí tak by sa kľudne mohlo stať, že stratí grip ako sa to stalo Hamiltonovi, a vtedy keď ho Hamilton obiehal z pravej strany, tak by doňho George drcol a to by boli potom fukoty, že “mladý Russell ukázal Hamiltonovi, čo si o ňom myslí … a blah blah” :smiley: To by sa kľudne mohlo stať, pretože tam ten grip vôbec nevieš odhadnúť.

Nemusí sa každý Hamiltonovi na míle uhýbať a aby on čo najviac profitoval z danej situácie, podľa mňa to treba hnať, čo najviac k hrane pravidiel, presne ako to robí on.
On sa v súbojoch chová podobne, ako keď Rosberga svojho času viac krát po štarte vytlačil z trate ale bolo to v rámci pravidiel, čiže alles akurát, tak sa má pretekať, akonáhle mu niekto urobí niečo podobné ako napríklad Max, tak hneď pizúka, lebo “ochutnal vlastnú medicínu” :smiley:

1 Like

Naco riesis co ak a keby. Russell sa mu mohol uhnut pred zakrutou a mohli ist obaja po suchej casti, aj Kimi ho pustal. Russell nechcel stracat cas na Bottasa, tak to je. Modru mal uz davno pred zakrutou.
Bohuzial Ham nahanal Ver, Rus nahanal Bot. Zle nacasovane, nic to nememi na tom, ze obiehany jazdec by sa mal pratat z idealnej stopy a hlavne za takych podmienok.
Nejde tu o uhybanie na mile, naco taketo prehnane reakcie ? Aby si nadobudol dojem toho, ze Russell bol v prave a v prvom rade je podsatny jeho zavod ? Bol predbiehany okolo.
DAlsie co tam mas s Rosbergom ? co skoncil karieru 5rokov dozadu ? Nieco novsie nemas ? Za to co spravil Ver v prvej zakrute bol leclerc trestany, len tolko som k tomu napisal, neviem odkial mas zase o pindani Hamiltona a aby ochutnal vlastnu medicinu :smiley:

Presne tak to je, tak načo to vôbec riešiš, keď si si sám odpovedal ? :smiley:

Toto nie je len pri modrých vlajkách ale celkovo, treba sa k nemu správať a brániť ho, tak ako by to robil on sám v obrátenej situácií.
Russell poslúchol modrú vlajku a pustil ho, Hamilton si môže za to sám, že sa hnal a nedbal na podmienky vozovky. To, že má modrú vlajku neznamená, že si musí “zničiť” svoje šance, pustil ho? Pustil. Bol Hamilton unáhlený? Bol. Len a len hamiltonova chyba, za ktorú zaplatil len krátkodobo.


Keby povedal: “I ran out of room, I think I have some damage” tak nič nepoviem, ale takto je to “on ma vytlačil” akoby bol Verstappen povinný mu nechať priestor aj keď bol v ideálnej stope a PRESNE to isté by urobil Hamilton v jeho situácií.