Russell koriguje svoje slová o Bottasovej vine, no nie o jeho úmysle | Magazín F1 - F1online.sk

Emócie mierne vychladli a s nimi aj ostrosť Russellovho jazyka. Svoje prvotné vyjadrenia, ktoré vyslovil ešte pred skončením pretekov, teraz mierni. Uznáva, že Valtteri Bottas mal na predmetnej rovinke právo brániť sa, no svojej teórie o Bottasovej motivácii sa nevzdáva.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/27065/russell-koriguje-svoje-slova-o-bottasovej-vine-no-nie-o-jeho-umysle

Bottas už je psychicky zničený a je to na jeho jízdě i gestech znát. Russell pro změnu už nemá trpělivost čekat a chce více. Vyždímaného Bottase si ale už určitě v Mercedesu nenechají.

ano je, ale nie z Russela ale zo svojej neschopnosti najst potrebnu rychlost…

Co sa tyka Russellovej teorie, tak to vyzera, ze cervene sukno pred ocami mal skor Russell.

Takže magor si stále vinu neprizná. Na jednej strane hovorí, že na trati bola len jedna suchá stopa, ale pilot pred ním mal z nej uhnúť, aby ho predbehol? To je fakt komik. Nabudúce si snáď uvedomí, že na mokrej stope môže dostať šmyk a potom možno konečne získa za Williams prvý bod. Teda ak neurobí zase nejakú inú hovadinu.

Presne tak. Dávam Perézovi ešte tak 2 preteky, na to, aby sa vžil s RB a začal konzistentne ničiť Bottasa, pre ktorého psychiku to bude ďalšia rana. Mercedes by mohol začať výrazne stracať body v konštrukterskom šampionáte a potom by už vedeli, že neexistuje šanca si nechávať naďalej Bottasa.

Aby sme sa v strede sezóny nedočkali toho, že Bottasa vymenia za Russella kvôli zlým výkonom. :smiley:

Ja tento incident nevidim az tak striktne na Russelovu vinu, ale priznam sa, ze ta veta o suchej stope a uhnuti teda poriadne prekvapila aj mna a bola uplne mimo.

neviem čo Russel od Bottasa čakal asi sa nepamätá že ho volali zátka…jeho pôsobenie vo Williamse bolo celé od zátkovaní a tak isto aj v Mercedese. Dodnes si pamätám že sa nikto pred Bottasa nevedel dostať a tie jeho incidenty s Ferrari a Kimim

Pekne na tom je že toto bolo včera v rozhovore pre Skysports. Povedal to takmer hneď =ešte v rozhovore pre Ziggo bol zlý ako pes ale potom už chladol a pri sky už zkľudnil aj keď stále nebol OK.

Nie je to aktuálne vyjadrenie.

To len už je tu z jedného vyjadrenia GR a jedného vyjadrenia TW asi 6 článok. Bohužiaľ často úplne out of context nie písaný z videa ale z iného článku.

A čo nechápete vy je aký adrenalín musíš mat keď prežijes takú ránu +frustrácia. Jasne ze si to hneď neprizná.

Ked je magor nájdi mi jedno video kde sa LH kaja sa svoje chyby, kde to robil MV, a mnohí iný? Nikdy nikde.

Pred par minútami ale prišlo toto. Evidentne je zo seba sklamaný. A prišlo presne to čo som si bola istá ze urobí. Lebo GR nie je hlúpy, arogantný a ani dement bez rozumu ci bezohľadný pretekár. A chybu si uznal.

On to myslel tak, že o 9 miesto sa proste takto nebojuje v takej rýchlosti. A vytočilo ho že zahol čo je zjavne že urobil =pustite si aj nový Eisking je to tam. Toť vsio.

Pustil som si ten Eisking a nikde som tam záber v ktorom by Bottas zatočil nevidel. Ale súhlasím s nimi, že pokiaľ bude Hamilton v Mercedese, tak Russell tam ani nepáchne.

Bez ohledu na cokoli, Mercedes by měl po této sezóně pustit Valtteriho Bottase k vodě a vybrat si pilota schopného nějakým způsobem budit respekt.

Navzdory včerejšku bych se nebál ani George Russella. Skupina zajímavých pilotů je určitě širší, to bezpochyby.

Pepa jasne povedal ze Bottas zahol.

A po ďalšie Bottas pôjde tento rok svinskym krokom. To co predvádza je neudržateľné a bude ich to stat veľa.

Kto ho nahradí je samozrejme vo hviezdach a zvýši to od toho co budu hľadať. V tomto smere je ten manéver zo včera dobrý aj zlý. Dobrý ak budú chcieť hľadať pilota čo môže mať potenciál byť Top a ma aj potrebnú agresivitu (to ste požadovali aj vy) . Zlý ak ďalšiu podrztašku. Nemyslím si ze ten včerajšok ukazuje na nejakú neschopnosť GR. Áno 2x zlyhal na tej istej trati ale X krat ukázal že vie z auta dostať Max a ukázal aj to ze to auto uriadi lepšie ako VB.

Ale Bottas podľa mňa skončí, jednoznačne. Trh sa teda pohne a vedia pohnúť aj s GR. Nemyslím si že by to vnímali až tak tragicky =práve naopak myslím ze pochopili že Williams sa na ňom podpisuje.

Kľudne nech vezmu napr Landa =len problém je že ten má zmluvu. Len nech už vyrazia VB. A nemyslím si že to urobia =stále si nemyslím ze majú dojem ze GR je labilny jazdec. O opaku presvedčil X krat a aj včerajšie slová TW potvrdzujú že tomu verí…A myslím ze mu je jasné že nebyť tam VB neurobil by to…Toto dobre vie čo chcel GR dokázať a defacto ocenil že po tej možnosti išiel =neodcenil len že voči Mercedesu… Je ale jasne ze v Mercedese by viac poslúchal =zatiaľ na to nie je dôvod, on bojoval za svoj tim.

A čisté technický ma menej skúsenosti v top tíme ako Lando =a väčšinou aj omnoho kľudnejšie ústa. Nezabúdaj co už Lando na rozprával. Takže je defacto bezpečnejšia voľbá. Inú možnosť tam ja úprimne nevidím, kto iný by tam mohol ísť.
Max ani Charles to kým ostane LH určite nebude. To väčšie šance ma GR. Oni by totiz neboli o nič menej agresívny.

Bottasovi ale zvoní umieracik a začína to byť vidno =Toto ho jasne nepodrzal už 2x z dvoch pretekov.

Tvárite sa ako dostane Russell zdrba ale úprimne Bottas bude prvý co schytá prečo tam vôbec bol.

Navyše šancu v Mercedese zvládol bravúrne =Toto dobre vie ze toto je aj následok Williamsu. A ak sme pri tom Russell sa teraz nechal rozhodiť VB avšak pár mesiacov dozadu to bolo naopak. Body vo Williamse ešte určite prídu =tento rok to vyzerá sľubne.

Všeobecná zhoda je že Russell proste potrebuje lepšie auto lebo na neho padá deka. A hej neustál to v hlave avšak prečo musí byť jasné každému.

A načo by im bol pilot čo by budil rešpekt, Botas má pár slabších pretekov do roka ale inak si plní čo od neho potrebujú a na hodnotenie tejto sezóny je zavčasu aj keď v prvom preteku dosiahol najvyššie kam mohol a v druhom ho zostrelil mladý pirát.

Čo sa týka Rusella ten jasne ukázal že na top tým ešte nemá hlavu, on sa chcel ukázať že vie predbehnúť aj Botasa ale vôbec mu asi nedošlo že jeho týmu by viac pomohol bod alebo dva, mohli byť na šiestom mieste pohára konštruktérov, skrátka pripravil Wiliams o persektívne body na ktoré siahali po roku a tak to vidím ja že toto by schopný pretekár neurobil.

A Max mal, keď tam išiel alebo Charles? Véd co tí vyvadzali a rozhodne viac ako GR. Charles minulý rok 3 x urobil niečo iné? A ešte kolegu 2x z toho. Šťastie ze Vettel bol na odpis inak by dostal Charles nakladačku. Toto je len o odvahe Mercedesu a ochote akceptovať že ak chcú top pilota vychovať musia podstúpiť riziko. RB aj Ferrari to urobili.

A úprimne stále pochybujem ze by jazdil horšie ako VB. Bottas je extrémne nekonhistenzny a tuto sezónu uselless. Avšak potenciál ma nepomerný len potrebuje lepší tím, upokojiť a iné skúsenosti. Williams už prerástol a to je presne príčina tej frustrácie.

Vo Williamse hotového jazdca nevychovaš a Mercedesu to musí dôjsť. Takisto ani zvládať súboje keď 3 roky s nikým nepreteká sa nenaučí.

Čo sa týka tímu on išiel po tie 2 body =a nebol ďaleko a mohol ich mat. Faktom je ze sa blížil Kimi =ak by ostal čakať za pomalým Bottasom mal by ho rovno za chrbtom. To bolo now or never.
Nevyšlo. Ak by ostal čakať rovnako nevieš ako by to dopadlo.

A urobilo to X schopných jazdcov =vrátane Top pilotov dnešnej doby a aj dôb minulých. Všetci LH =prestal titul nie body, to isté defacto Vettel, Schumachera stal skrat disquali zo sezóny. Max RB prestal ohromne veľa bodov to isté Charles a aj Lando.
Akurát oni majú auto bojujúce o výsledky každý týždeň. Chybu jeden týždeň prekryje výsledok druhý. Williams ma auto na body 1x za rok. A preto sa im take chyby tolerovali.

Co vy ale nechápete je tak ako dnes niekto dobre písal že GR sa cíti nedoceneny =logicky, vie ze si zaslúži lepšie auto a vidí ako Bottas sedí v Mercedese. Ak by tam Bottas podával dobre výkony Ok tak sed a čakaj a aj pre neho by to bolo ľahšie. Avšak on vidí že nepodáva a on kape vo Williamse kým napr. Iný veľmi kvalitný Pilot čo zrušil bez zaváhania boduje a získava pódia. Len preto ze sedel v lepšom aute a ta tie 3 roky už má skúsenosti ktoré GR nemá.
Jeho neserie že nemôže vyhrávať tak ako oni ale to že sa nemá kam posunúť, nijak mu to nepomáha ten Williams rast a vidí ako mu tie skúsenosti unikajú =a ešte je kritizovaný za to že ich nemá lebo sa od neho čaká rovnaký progress ako od pilotov top tímov.
LENŽE to sa vo Williamse neda dosiahnuť.

Povedal to asi pred mesiacom sám =I am not complite, I am far from that, but I need some diferent type of experience now to archive that.

Ak by bojoval bežné aspoň v strede poľa =nikdy takto reagovať nebude =lenže on tam je z času na čas 1x a išiel logicky po šanci. Keď dáš pred psa stejk nebude na neho pozerať.

Za prvé: angažovanie Leclerca alebo Verstappena bolo z pohľadu Ferrari a Red Bulu riskantné rozhodnutie. Mercedes hrá dlhodobo na istotu. Preto radšej po odchode Rosberga angažovali overeného Bottasa ako Wehrleina.
Za druhé: Leclerc a Maxík síce boli nevyjazdení a robili chyby, ale mali už na konte pôsobivé jednotlivé úspechy. To Russell za celé pôsobenie vo Williamse nepredviedol nič pamätné. Skôr zaujal tým, že zakaždým keď mal možnosť zabodovať, tak to posral až sa o ňom hovorí ako o novom Hulkovi. Jeho záskok v Mercedes potvrdil, že má rýchlosť, ale aj tam urobil školácku chybu v boxoch, ktorá zanikla len preto, že Mercedes to vtedy v boxoch posral ešte viac. Podľa mňa nemá na konte zatiaľ žiadny pôsobivý bezchybný výsledok v F1. Plus sa teraz zachoval ako magor a v mojich očiach sa dostal na dno ako Max, keď chcel zbiť Ocona. Takýchto násilníkov nemusím vôbec.

Pepa môže povedať čokoľvek a nemusí to byť pravda. Napríklad, že Binotto končí.

1 Like

Ale ved Maxa obhajujes bežné.

Navyše Russell sa za to ospravedlnil deň po tom =Max si nepamätám…

Ake úspechy mal Leclers v Sauberi =ktorý bol vzed auto ako teraz a Williams rozhodne nie take ako posledne 2 roky Williams. To isté je Max sedel v AT.
V prvej sezóne bol Russell bez šance niečo ukázať asi ako teraz Mick. Bojovali o P19.

A úprimne je iné sedieť tam rok alebo pol roka a 3 z hľadiska mentality.

Oni akonáhle ukázali schopnosti a potenciál išli hore.

A v tomto sa mi páčila myšlienka CH =polot ktorý skúsi a spraví chybu je lepšie ako taký čo neskusi.
Vieš RB môže byť aký chce ale výkony ako u Bottasa posledné 2 roky by netoleroval ak by mal chalana ako Russell.

Chybu v Boxoch urobí raz za čas takmer každý =a ber v úvahu že v aute ktoré nepoznal.

Na trati ale išiel bez jednej chyby v kľude za akýchkoľvek okolností =lebo veril že auto na to má. To isté je Q tento víkend =nebol rýchlejší ako NL ale ne posral sa z toho a nakoniec to urval. Labilny určite nie je =toto je výsledok motivácie sa ukázať voči Bottasovi. Bohužiaľ pobyt vo Williamse už ho nenaučí nič len viac zdepta. A myslím si ze Toto to po včerajšku vidí =až teraz si uvedomil ako veľmi Georgea to prostredie frustruje. Aj preto ze on sám to zvládal bravúrne a nikdy nepovedal ani slovo. Všetky tie vyjadrenia sú len to co chcel povedať zjavne dlho =bolo to vidno ako začal a už len chrlil =jazdec inak tak diplomaticky ako GR.

A vždy sa ho Toto zastal =defacto aj teraz.

A nič to nemení na tom že Bottas tam nemá čo robiť, nech už ho nahradí hocikto.

A ani na tom že ak chcú Russelovi pomôcť musia to spravit oni a dostať ho odtiaľ. Williams bol dobre prostredie aby nebol pod tlakom avšak dnes už je kontraproduktívny. A oni to musia vidiet.
Príčinou toho je aj to kde ho nechali = udržať si čistú hlavu je náročné. Toto je výsledok ich alibizmu =a doplatili na to aj oni.
Za normálnych okolností by sa mu to asi neudialo=ale Bottas bol práve preto co píšem hore ako červené sukno. Práve preto že G vidí že Bottas výkony nepodáva. Ja som presvedčená že tak ako on tvrdí že inému pilotovi by to Bottas nespravil takisto to platí naopak =za iným by ani on asi takto nereagoval. A myslím ze už to vie aj sam.

Určite sa z toho pouci. Bohužiaľ urobil chybu 2x a 2x na ňu takto svinsky doplatil. Avšak koepc závodov to bolo naopak =len nebojoval o bod. Vo Williamse ide väčšinou nadštandardné =a mnohé výsledky tak ako by mohli mať tak by rovnako bez neho nemali. A možno ani šancu byť vôbec P10 včera. Vieme ako dopadol NL už na začiatku na štarte.

Btw minulý rok sa drístalo ako kazí štarty =stačilo vyriešiť problémy Williamsu a dve z 2 boli absolútne safe a absolútne v kľude dokonca získal pozície.
Takže je to o aute a prostredí alebo len o ňom ako reaguje a ako jazdí?
Takže auto asi veľa ovplyvní nie? Teda platí že s lepším autom sa to výrazne zlepší =presne tak ako v prípade 2 vyzsie menovaných.

Jej to nevysvetlíš ona je do Georga zamilovaná on bi mohol urobiť aj ešte horšiu prasačinu ako teraz a aj tak by ho obhajoval. A tie argumenty, že prerástol Wiliams ako keby mal niečo sľúbené od Mercedsu, že keď bude dostatočne kaziť preteky tak ho posunú vyššie. To keby bol každý jazdec čo sa nedostal do dobrého týmu takýto blbec tak je to demolačné derby a nie preteky. A hlavne keď to povie po pretekoch kde mal Wiliams na body po pekne dlhej dobe a Russel ich o ne pripravil, to mi skôr príde že nedorástol ešte ani do toho Wiliamsu.

Úprimne na všetky jeho výkony a skvelé každý z vás zabudne =lebo veď načo.

Zaslúži si naložiť. :woman_facepalming:

Prasacina to nebola bol to normálny incident a posúdila to tak aj FIA skus si niečo prečítať. Napísal to aj Ross Brown

To sa stalo potom je iné ale tak neboli na rom dobre ani jeden. A obaja reagovali neprimerane.

A tie svoje reči si nechaj.
Nemôžeš čakať ze mi táto situácia nebude ľúto a ani že budem v kľude pozerať ako z neho robote debila ktorym nie je. A pomaly najväčšieho hajzla na svete.
Ako keby nikto nič horšie neurobil. A stane sa tak hneď zakaždým =nehnevajte sa ale tie vaše rýchle súdy sú na zamyslenie. A kecy o debiloch duplom.

A pritom absolútne prehliadať okolnosti. A porovnávať ho s neporovnateľným. Vôbec nechápete kontext.

Ja som možno zaujatá tým ze ho sledujem dlho ale vy presne naopak. Ste voči nemu absolútne zaujatý takisto.

A úprimne skúste sa na to pozrieť zo širšieho pohľadu. Z jeho pohľadu. Ten nikto nevidí. Avšak som si istá ze Toto to určite robí.

1 Like

Ja mám niekedy pocit, že od neho ľudia čakajú aby bol ako Senna v Tolemane. :smiley:
Je pravda, že sa Williams zlepšil ale Georgovi už “rupla cífka” a vôbec sa mu nečudujem. :slight_smile: