Russell koriguje svoje slová o Bottasovej vine, no nie o jeho úmysle | Magazín F1 - F1online.sk

A čo také prehnané sa od Russela očakáva že za tri roky vo Wiliamse zo šťastím vybojuje niekde aspoň jeden jediný bod, Kubica to dokázal a George aj tých pár krát čo mal šancu to pobabral tak neviem, síce poráža kolegov v kvalifikácii ale ako sa hovorí body sa rozdávajú v nedeľu a tam je žalostný neviem pre čo by mu mala rupnúť cievka iba že by bol ako ukázal teraz v nedeľu nevyzretý.

Pamätáš ako kubica prišiel k bodu? Trestom pre Alfu =náhodou.
Inak bol výrazne horší.

Aj Bottas mal minulý rok viac bodov ako MV a CL ale lepší pretekar isto nie je.

Russell to ukázal raz koľko krát to ukázal Max v začiatkoch a nadavss mu? Nie.

:wink: Ja už neviem čo čakajú. Ja nevravim že to bol oslnivy výkon ale toto si nezaslúžil.

Pre Kubicu to bolo trocha lepšie, pretože ten už jazdil v dobrých autách a bol rozvážnejší.
Russell naopak celý čas jazdí (už jazdil) vzadu v najhoršom aute štartového poľa, čiže sa pokúšal brať všetko opurtinisticky a na hrane, aspoň mne to tak príde, keď jazdíš v takom črepe, akým bol Williams. To, že ho to už nebaví by som sa vôbec nečudoval. Každý z jeho “súkmeňovcov” bol na tom lepšie, resp. dostali lepšiu “káru”, on už je z toho frustrovaný.
Je síce smola, že nemá aspoň nejaký bod ale to kľudne môže prísť ak mu dáte lepšiu techniku. S lepším autom rastie sebadôvera a rozvážnosť.

Maxove schopnosti uznávam, lebo ich už viackrát preukázal skvelými výsledkami, ale ako človeka ho rád nemám a ani mu nefandím.
Russell u mňa momentálne padol dole, ale ak konečne ukáže výsledky, tak ho budem uznávať. Zatiaľ tam okrem čistej rýchlosti nič nevidím. Prinajlepšom to je nevybrúsený diamant typu Maldonado. Bohužiaľ Maldonado sa nikdy nevybrúsil.

No a čo sa týka Bottasa, tak či nemá v Mercedese čo robiť sa ukáže až na konci sezóny. S jeho pôsobením za minulé roky môže byť Mercedes absolútne spokojný. Pomohol im získať tituly v PK a v PJ rappera neohrozoval. Pokiaľ sa to zopakuje aj tento rok, tak tam nie je žiadny dôvod na výmenu a ja verím, že sa zdvihne. Pár slabších závodov do roka mal vždy, ale inak získaval pre Mercedes potrebné body. Nie je dôvod na neho nadávať. Veď Red Bull sa konečne dotiahol na Mercedes a konečne tu máme boj o titul dvoch pilotov.

A vieš prečo ten náhodný bod získal Kubica a nie Russell? Lebo Russell to v tom závode znova posral.

1 Like

Toto je to čo ja hovorím že Rusell nemá na to aby jazdil v lepšom tíme hlavu. Ak je frustrovaný tak nech sa na to vykašle, nech je s neho biofarmár ako s Vettela. Veď okrem Hamiltona môžu byť frustrovaný všetci, myslíš že Max je šťastný ako je v F1 už sedem rokov a že dopadol najlepšie druhý, myslíš že Peréz je šťastný že mu trvalo 10 rokov dostať sa do top týmu, ale Russel je už tri roky vo Wiliamse no chudáčik. Podľa mňa by najskôr mal podávať dobré výkony tam kde je a za to sa dostať do lepšieho auta, ja Russela nesledujem ale pametám si ho len pre to že občas postúpil z Wiliamsom do Q2 a že vždy keď má šancu na dobrí výsledok tak to pokašle, a to mi neprídu ako výkony na postup vyššie. Alebo dokázal niečo iné čo mi ušlo.

Cize ked ma adrenalin, dava mu to oravo jaxdit bezhlavo a obvinovat druhych z vlastnej chyby ? Cize oatatni jazdci nemaju adrenalin ? Prepac, ale toto je chabe ospravedlnenie toho co spravil.
A chces video, kde sa kaja Hamilton ? Netreba ani hladat dlho, hned tato VC, ked vybehol mimo trat “zase Russell prepusta poziciu svojmu chlebodarcovi na mokrej trati pred zakrutou” a prve co povedal bolo “SORRY GAYS” :grin: Co spravil po naraze Russell ? Obvinoval Bottasa uz cez vysielacku, pritom to bola jeho chyba. :shushing_face:
Neda sa svietit, s jeho obhajobou nepohnes. :man_judge:

Toto bol diplomat hej???

Ale prečo to robí Ross Brown?

Už celej F1 šibe nie? Ale zlý je len Russell.

A toto mňa osobne prekvapilo. Ale klobúk dole. ! Nečakala som to najmä ak išlo o Valteriho.

Chcel by som vidieť miestnu pani spravodlivú @Kiks čo by robila keby to bolo naopak a Bottas by pri predbiehaní vyradil Russela aj seba či by tiež napísala

Ale presne súhlasím že teraz nejde o to či sa ospravedlnil, aj Leclerc písal list do Maranela keď sa vyradil aj s Vettelom a ospravedlňoval sa akurát to bolo všetkým potom prt platné to pomohlo možno jeho svedomiu, v prvom rade mal Russel použiť hlavu a vôbec nepredbiehať, nie za takých podmienok na trati a nie auto čo je v preteku o sekundu na kolo rýchlejšie, veď za dva tri kolá by ho Bottas aj tak musel predbehnúť nazad. Ja si myslím keby bol na Russelovom mieste nejaký dobrý a rozmýšľajúci pretekár mohlo to skončiť prvými bodmi pre Wiliams a nie dvoma zošrotovanými formulami.

Ale veď má pravdu. Russell je vo Williamse podhodnotený a nedokáže využiť svoj plný potenciál. Jeho kariéra sa nikam nehýbe, keď bude jazdiť roky v slabučkom tíme. Leclerc, Norris a ďalší jazdci jeho úrovne sa postupne (alebo dokonca hneď od začiatku) posúvali do lepšieho tímu. Píše sa, že Russell na väčší tím ešte nemá hlavu, ale to ani nikdy nebude mať, pokiaľ celý život strávi vo Williamse. Len je blbé, že v Mercedese je Lewis a tým pádom aj Bottas. Ale aspoň, že to vyzerá tak, že Williams tento rok bude na úrovni Alpinu/Alfy, zatiaľ čo Haas si bude jazdiť vlastnú ligu, čiže určité zlepšenie tam je.

PS ja ako heterosexuálny chalan naozaj do Russella zamilovaný nejsom. (Aj keď jeho bývalka je celkom v pohode, to musím uznať :wink:)

2 Likes

Podľa mňa to s tou kritikou na Russella niektorí trochu preháňajú. Nebola to chyba ani jedného. Bottas si išiel svoju stopu, síce bol tvrdý a vytláčal ho, ale bolo to plynulé a nespravil nič zakázané. Russell tam išiel, lebo sa chcel predviesť a jazdí na Williamse, čiže riskovať prakticky musí. Akurát bolo mokro a šmykol sa na obrubníku, za to on tiež nemôže. Ako to tu už niekto písal, malé príčiny ale veľké následky. Samozrejme je to o to pikantnejšie, že je to zrovna s Bottasom, ale keď si to tak vezmeme, tak skoro nikto neodjazdil tie preteky úplne bez chýb. Skoro každý sa šmykol aspoň raz, Verstappen spravil chybu za safety carom (resp. pred reštartom) a nikto tu nepíše o tom, že Max nemá hlavu na to, jazdiť za Red Bull. Russell mal akurát smolu, že jeho šmyknutie malo zlé následky. Snáď jediný z tých popredných pilotov, kto nechyboval, bol Ricciardo a aj to preto, že jazdil ako šnek.

1 Like

Nie bola to Russelova chyba. On robil manever, on dostal smyk, on sposobil nehodu. Nechapem potrebu to zametat pod koberec alibistickymi kecami.
Russel chytal macku za chvost, odhodlal sa na predbiehaci na manever na meste kde to uz vsetci ostatni vzdavali pretoze tam bolo mokro a tak aj dopadol.
Bottas ani necakal, ze tam niekto moze tak bezhlavo vletiet zvonka. Ked si to vsimol tak ho hned cuklo dolava, ale to bol uz Russel v smyku.
Russela zato vobec ale neriesim. Ked sa clovek na plecke vozi v druhej casti pola, tak zvykne riskovat viac. Je to rychly a talentovany pretekar a ako poznamenavam vzdy - mal by si najat skutocneho manazera. Keby takeho mal tak teraz sedi mozno aj v Redbulle na Perezovom mieste. Russel caka na miesto v Mercedese a to je IMO najvacsi risk, ktory momentalne podstupuje.

Celkom dopbre napisane, este doplnim, ze na Russella by sa ani tak nespustila ta lavina kritiky, keby tu @Kiks tak vehementne nebojovala za jeho nevinu. Ano pretekali spolu, ale ak sa ma niekto kajat, je to rpave on a to koli tomu, ze to vyskusal na tej mokrej casti vozovky. Podla mna by mu to nevyslo ani do zakruty. Ale to je uz teraz nepodstatne.
Dolezite je, ze islo o normalny incident, akurat sa skor mohol ospravedlnit Bottasovi a nie tam vyskakovat, tym len poukazal na tu nevyspelost, ktoru ma Hamilton a subojom koleso na koleso sa vela krat vyhne. A druha chyba je to, co tu pise Kiks o nom. Trosku pokory a bolo by cele forum fajn, ved vela ludom aj tak vyhovuje, ze jednemu medaku dopomohol mimo trat a druhy totalne zdemoloval :joy:

Kazdemu cloveku dopne, ze Russell by mohol ohrozi Hamiltona. A medaku nejde o Hamiltonovu pohodu, ide mu o tento spoledny titul, ktorym sa Hamilton dostane do cela, lebo ako tim, uz ferrari porazili. Chyba este jedna statistika a to je prave Hamiltonov 8titul…
Je jasne, ze Bottas je v medaku posledny rok. Ak teda Ham ziska titul… Ako vies, co mu Toto slubit ci povedal, nikto z nas nevie, ake maju dohody medzi 4ocami. Russella si rozhodne nepustia a bud bude jazdit s Hamiltonom, alebo s Verstapenom v medaku.

1 Like

ako vravis. na com sa s Tottom dohodol medzi styrmi ocami to sa nedozvieme. Ak ma, ale nieco slubene potom nechapem tu nevrazivost voci Bottasovi. Raikkonena, ci Vettela by prefackat cez prilbu nesiel.

lebo v tej rychlosti videl Russell iba ten Bottasov pohyb do prava, nevedel ci ide az ku kraju ho zatvorit, alebo len zuzit cast vozovky, aby bol co najblizsie k bielej ciare… Russell sa proste zlakol a cukol do prava a smyklo ho… to co nasledovalo, bol uz iba adrenalin…

1 Like

no mal vediet. Bottas totiz isiel v suchej stope. dokonca isiel na lavej strane suchej stopy. Chyby sa robia, adrenalin pracuje.
Hnev vychadza z frustracie a ta vychadza z toho, ze sam pred sebou velmi dobre vie, ze to posral, len si to prvu hodinu nechcel priznat a tak prskal na vsetky strany.
To je ako ta slavna kolizia Verstappen - Ocon. Max dobre vedel, ze si za to moze sam a mal nechat rychlejsieho Ocona ujst, ale si to nechcel priznat a cely frustrovany si isiel vybit hnev.

1 Like

Prosim ťa čo sú toto za keci že je vo Wiliamse podhodnotený, a že ho prerástol a že je frustrovaný, tak nech si nájde psychiatra, to ako že je frustrovaný tak od teraz v každom preteku zostrelí Botasa lebo chce jeho miesto alebo čo, všetci tú nehodu berú ako vedľajšiu škodu pri boji o sedačku v Mercedese ale to je hlúpi pohľad. Ja to beriem ako nehodu dvoch pretekárov kde jeden vôbec nemal začať manéver za prvé videl že keď jeho predbiehal Hamilton a vyšiel na mokrú časť hneď ho zmietlo z trate za druhé tu som si nie istý ale prišlo mi že ani nemal aktivované DRS a to bol asi jediný alebo jeden z mála čo sa tam rozhodol predbiehať bez toho, za tretie keby mu to aj vyšlo čo plánoval ďalej to si vážne myslel že ho za sebou udrží cez 30 kôl. Skrátka pre mňa nemá hlavu na top tým nie pre to že pri predbiehaní vyšiel na trávu ale že vôbec začal predbiehať a to jeho správanie potom bola len čerešnička na torte. Neviem ako to vidíš ty ale všetci jeho spolužiaci si budujú kariéry dobrými výkonmi ale Russel sa chystá do mercedesu bez toho aby predviedol niečo poriadne vo Wiliamse a pritom je jasné že pokiaľ tam bude Hamilton tak tam sa nedostane lebo mať dvoch top pilotov v jednom tíme sa nikdy nevyplatilo a v Mercedese sa poučili z Rosbergom a Hamiltonom, v Mclarene to zistili pri Hamiltonovi a Alonsovi, v Redbudle im to ukázal Max a Riciardo, vo Ferrari Vettel a Leclerc. Podľa mňa ak aj v Mercedese nebude Botas tak pri Lewisovi Russel rozhodne nebude.
Skrátka tá nedeľa mala skončiť tak že by vybojoval bod alebo dva pre Wiliams a bol by za hrdinu, šplhol by si u všetkých ale on si nevedel pomôcť a musel sa predvádzať a podľa mňa u veľa ľudí spadol dosť hlboko po tom čo predviedol.

Keby to bolo naopak ty by si prvý písal že Russell sa pohol a vytlačil VB tak mlč prosím ťa.

Ja som ihneď uznala a dohľadaj si to že je to z väčšej časti chyba GR.

Ja som mala v ruke jeho onboard keď sa to stalo = ešte sekundy pred tým ako to bolo v prenose.

Avšak a to je aj v správe komisárov tvrdím že to bol race incident na nie ideálnom mieste = preto taká ťažká nehoda a takisto že Bottas pohyb urobil. To že ho GR nečakal a preto sa mykol a ušlo mu auto je už jeho vina.

A zároveň odmietam že GR mal ticho čakať za Bottasom a nepredbiehať ho = neskúsiť to. Takisto ako to že by to bol manéver čo nemohol dopadnúť a povedal to aj šéf oboch = že ak by to vyšlo bola by to paráda a že pilot čo nejde po šanci nie je pilot. Písala som to aj pod vedľajším článkom že všetci vieme vrátane TW prečo sa to stalo.

To čo tvrdím ja je presne to čo píše @Sauber_Petronas ak by to bol iný pilot tak nikto to tak nerieši.
A som si istá že ani GR by takto na neho nikdy nevyletel.

Ja som sa nepokúšala obhajovať to že Bottas nabúral do Russella = nikde to nepíšem. Len že na nehodu treba 2 a bottas nemal jazdiť kde jazdil. Toť vsio. Rovnako ako ma vytočilo vyhazovanie GR z F1, nadávanie mu do magorov ako keby to bol jediný pilot čo niekedy niečo také urobil.

Ano jeho reakcia nebola adekvátna ani hneď potom = ale ani Bottasova.
A je jasné že tá nehoda mu rozviazala ústa a ten adrenalín nechal vyletieť von veci čo chcel povedať a možno frajerke v obývačke p*čuje denno denne, avšak nikdy to diploaticky neurobil…

Podľa mňa najväčší šok nie je ani to správanie ani to vyjadrenie = ale to že prišlo od GR ktorí je normálne extrémne kľudný týpek čo dokáže diplomaticky odbiť každú otázku na VB či Mercedes. Po tomto mu to už nikto určite neuverí. Lenže to ako dlho to dokázal bola kvalita ktorú má = nie každý by to dal. A to že to v návale emócií nedal je možno aj dobré = dostal to zo seba von.

Lando Norris nevyhral F2 aj pre vlastnú zbrklosť a fasoval ako fasoval aj pre vlastnú hlavu.
A jeho “spolužiaci” sú práve on a Alex Albon. Alex na to nemal schopnosti, Lando má avšak trvalo mu 2 roky v tíme horného stredu poľa aby začal byť sústredený len na výkon a podávať takéto výkony. A presne to potrebuje GR.

On mal nedávno taký citát: I am not complite, I am far from that. But I need diferent kind of experience.

Vyčítať mu že doteraz nemal výsledky s Williamsom je teda v porovnaní s technikou čo mali oni z cesty. AA dostal AT a RB = má pódia ale lepší pilot rozhodne nie je. Norris ukazuje že bude skvelý ale trvalo to a v zlom tíme nikdy nesedel. Max bol v AT pol roka. A CL dostal už prvý rok síce auto čo bojovalo o P8 v PK avšak to bolo auto tak na úrovni dnešného Williamsu. A aj ten asi nebude takýto na každej trati. Ak GR neukáže nič ani teraz tak OK. Ale toto je reálne jeho prvý rok keď mu auto začne čo i len trochu pomáhať k výsledkom.
Prvú šancu nevyužil aj vlastnou vinou lebo neustrážil nervy z Bottasa = ale aj to nie je spôsobené len ním ale aj tým že ho tam nechali.

Minulé roky reálne na body ani Q2 nemali mať a bol tam pravidelne. Dosť dopeslosti ukázala aj v pamätnom Sakhíre kde sa pre zmenu rozložil Bottas. A defacto aj celý tento víkend = nezložilo ho že NL je rýchlejší ale naopak vytiahlo to z neho maximu.
To aké výsledky Williams vďaka nemu dokazoval priznal aj samotný tím = a každému súdnemu je jasné, že X krát to boli výsledky na ktoré to auto nemalo. Áno pár krát to aj posral avšak bez neho nikdy nie sú kde sú.

Mimo to ideme súťažiť či by mal viac šancí na body Russell v takom AM alebo Williams bez Russella za posledné roky ? Oni mu ozaj nemajú ani slovkom čo vyčítať = nič lepšie ich dlho nestretlo. A oni to vedia = Capito sa vyjadril jasne. Buď GR odíde do Mercedesu alebo urobí všetko preto aby s nimi ostal. Takže tvoj názor asi nezdieľajú. A táto nehoda na tom asi nič nezmení.

Nehodu raz za čas spôsobí každý = koľko ich spôsobil Russell na Williamse ? Minulý rok 1 predné krídlo a tuším zavesenie a teraz toto. Za tri roky to sú všetky škody čo spôsobil. Spočítaj to jeho kolegom alebo iným jazdcom na konci poľa. Haas sa nedoplatil a podľa tejto teórie Giovinazzi by už to mal davno za sebou. Jasné bolo tam viac vypadnutí ale väčšina boli chyba iného pilota = čo si ja pamätám tak RG, Kimiho a AG.

Ak by Williams nemal toho rozmýšľajúceho pilota tak nikdy nie je ani na tom 10 mieste a nikdy by nemal ani X výsledkov ktoré má aj keď nestačili na body a minulý rok by na ne nemal ani príležitosti a defacto nebol ani tam kde je. Kolega to zapichol úplne sám a bez pomoci alebo snahy o výsledok a škoda menšia nebude. Keby aspoň každý nabúrali inú časť tak možno čosi z toho poskladajú ale takto asi nie :smiley:
A znova 99% pilotov by po tom Mercedese išlo = pretekár má isť po šanci ak nejde nie je pretekár.
A X krát mne sa páčia slova C.Hornera = lepší jazdec čo skúsi a neuspeje ako taký čo neskúsi.
Navyše ešte donedávna tu bol príliš racionálny typ = už sa rozhodnite čo chcete.