Nicholas Latifi končí vo Williamse! | Magazín F1 - F1online.sk

ak presvedci na tych testoch alpinu tak podla mna skonci v alpine alebo redbulle, ale samozrejme je to len moj pocit z toho ako sa okolo neho zrazu zacali motat alpinaci a redbullaci

30-40 mega je urcite viac ako par bodov v PK navyse, jedno miesto v PK ma hodnotu okolo 4mil. dolarov, tak si urcite vies spocitat co je vyhodnejsie, ci mat 30mega na zaciatku sezony, alebo mat o par bodov viac na konci sezony a este vobec neni iste, ze by si mal tie body navyse lebo bez tych 30mega by si mal horsie auto, takze dokonca by si na tom bol s najvacsou pravdepodobnostou este horsie ako s platicom

na koniec latifiho tlacili uz aj akcionari tak snad tie prachy do timu namiesto latifiho natlacia oni, resp. dorovnaju balik penazi ktori donesie novy jazdec oproti tomu co by dal latifi, inak by koniec latifiho bol pre tim velka strata

Jen se podělím o docela zajímavou informaci, která hodně věcí objasní. Kluci od Pirelli říkají, že Tsunoda je jeden ze čtyř nejrychlejších jezdců na jedno kolo.

rychlost bez konzistencie mal kde kto, ale ano moze to byt jeden z dovodom preco Cunoda dostal zmluvu na dalsi rok. Helmut asi dufa, ze do neho Tost vtlcie pracovnu moralku.

No len aby neskončil v Haase.

ja som rád že Latifi ide s F 1 pod venušin pahorok a dúfam že sa už nikdy nevráti a že by ho mali nasledovne obkukať všetci protežanti a platiči. Je to hanba pre kráľovnú motoršportu takýto platcovia a iný protežanti. čo natom že donesie 30mega a nedá ani bod . Taký tím čo chce žiť len s platičov by nemal byť na rošte. Ak na to nemajú nech idú do F2 respektíve F3 ale nie zavadzať a držať miesto iným perspektívnejším aj keď maju históriu. Teší ma že Williams si vybral konečne tú správnu cestu.

Lenže tam o Tom rozhoduje aj Wolff a ak má na výber Alpine a Williams čo si vyberie on ? Povedal že mu nebude brániť získať miesto inde ak mu on žiadne nenájde = zdá sa že našiel práve Williams.

Nyck je ideálna voľba pre Mercedes poslať ho na 2-3 roky kym Lewis neskončí = potom k nim.

Aj keby žiaden priamo

Ale väčšia šanca na body a aj tím bez platica je pre firmy atraktívnejší ako taký kde má slovo tatko s peňaženkou.

Dvaja talentovaný piloti sú pre sponzorov zaujímavejší =môže ich byť viac. A nie že robíš to sam čo v prípade oboch Alexa aj Georga platilo= je verejne tajomstvo že mnohé tie firmy si vyslovene žiadali GR napríklad Bermond.

Akonáhle máš 2 jazdcov s potenciálom máš 2 jazdcov ktorí lákajú sponzorov a 2 rôzne trhy. V tomto prípade by si mohol mať dokonca 3-Britsky, Holandsky a thajský.

Navyše nevšimol si si že záhadne zrazu majú nejakú väčšiu poruchovosť čo sa tyka motorov ? To by sa asi tiež dalo vyjednať. A aby znova dostali od Mercedesu cosi lepšie lebo všetci vieme že ak vyrobia 8 nie všetky budú rovnaké na motorovej brzde. Takisto ako iné diely. Aj to je výhoda hoci nepriama.

Škoda, tento totálne neschopný platič bez štipky sebareflexie sa aspoň občas vedel postarať o rozruch :slight_smile: A bola z neho sranda, aj keď za Williams mi vďaka tomuto pánovi bolo skor trapne.

Ono ale na motorové brzdě jaksi poruchovost nezjistíš. Ten problém s poruchovostí bude někde jinde, jestli vůbec je…

Nejde o to ide O to asi som to zle napísalaa= ale kým tam bol Russell tak ak vyrobili 8 a. Dali na brzdu tak určite tam poslali niektorý z lepšej polovice dnes na to majú aký dôvod ? Dnes už od nich berú kde čo oveľa viac dielov = teda istotne by sa za to že tam odloží Devriesa nejak dohodli = a to tiez sú peniaze.

Edit:Už viem čo chýbala mi bodka.

A nejak sa to musí dať overiť alebo je veľká náhoda že ak zlyháva Továrensky motor tak veľmi zriedka u A-teamu Mercedesu. To sa tento rok ešte nestalo. Lewis ten svoj čo nahradzal utopil.

Konecne skoncilo trapeni pro vsechny zucastnene, takto si vylepsit jezdeckou karieru, to se musi taky umet.

Vitez F2, koho tam mame dalsiho…

goatifi
Veľa šťastia v iných sériách, budeš nám chýbať.
GOATIFI 4 ever :slight_smile:

2 Likes

Motory pro zákazníky se losují. A hlavně pořád mi není jasné, podle jakých ukazatelů u nového motoru poznají, který vydrží více a který méně. Ta teorie o poruchovosti je jenom mýtus. Na spolehlivost má vliv spousta věcí, ale až následně po zahájení provozu. Do té doby je to náhoda.

Oficiálne možno = reálne dosť pochybujem.

To máš ako v F2- všetko je rovnaké =}a aj tak niektoré timy sú na Tom náhodou vždy lepšie.

Dostane ten kto má vplyv.

A 8 rokov náhody na spoľahlivosť je nejak moc nie ?

Kiks, ještě jednou, náhoda je to do té doby, než ho začnou provozovat… Potom už se dá asi leccos ovlivnit. Ale to je na každém týmu, jaké má procesy a disciplínu. Všichni vědí, co mají dělat, včetně pilotů…

Zatím jsou atraktivní jak 120kg ženská v bikinách.

škoda, škoda. Čakal som hypertalentovaný tandem v Astone: Stroll, Latifi. To by bol splnený sen

2 Likes

Don’t cry because it’s over, smile because it happened.

1 Like