Motory V8 budú, buchol po stole Sulajem. V záujme motorárov bude s ním súhlasiť | Magazín F1 - F1online.sk

a teraz by to bolo uplne dobrovolne. nech sa ukaze co je lepsie. ved ide o zavodenie v najvyssej lige. Alebo, ze by nie ?

Kdyby se týmy mohly samy rozhodnout, tak by do kyselin nejspíše nešel nikdo. Hlavně kvůli váze, složitosti i ceně.
Podobně dopadly kyseliny i v policejních složkách. Tam taky používají pouze klasické motory. Alespoň u vozů, které používají pro rychlé zásahy.

1 lajk

jj, presne tak :+1:

to ukazuje do akeho nezmyslu f1 vliezla

1 lajk

Vozy s kyselinami by sice byly rychlejší na rovinkách, ale všude jinde by ztráceli a ještě by jim mnohem rychleji odcházely gumy. Voda na trati by kyseliny odrovnala už před startem.

1 lajk

presne tak. to je problem baterkacov celkovo. Po priamke im to ide. Ale to je tak vsetko.

Staci sa pozriet na casy z Nordschleife. 500 konove porsche porazi 1500 konovi Rimac

1 lajk

Nejvíce by kyseliny ztrácely v točivém Monaku a kupodivu možná i v Monze, kde by jim docházela šťáva. Tady si ale nejsem jistý. Musíme počkat na časové výsledky letošního závodu.

mixujete hrusky s jablkami. EV a hybrid su dve diametralne odlisne koncepcie. rekuperacia je rovnaka pohon uplne iny. energeticka hustota baterie je radovo nizsia ako pri benzine. Klasicky hybrid si vystaci s bateriou okolo 25kg, pretoze energeticke ulozisko nie je bateria. Pre vsetky okruhove vytrvalostne preteky je vyhodnejsi hybridny pohon. F1 ma 300km dlhe preteky, to uz je na hranici. Keby boli pravidla uvolnene, hybridy maju vsetci.

dalsi Ferdov odyeb.

All in all, hybridy - najma tie sucasne, su pre F1 zle nie preto, ze by boli pomalsie ako ciste spalovaky. Uprimne, je uplne jedno ci su rychlejsie, alebo pomalsie. Problem je, ze uz z principu je to proti jazde na hrane a tym padom nevhodne pre sutaz, kde sa ma prejavit jazdecke umenie.

Hybrid nejsou kyseliny? Všichni se ohání váhou baterií, ale nedílnou součástí kyselin je elektronika, elektromotory, převody a samozřejmě i chlazení.
U loňských vozů se jednalo o váhu cca 100 kg navíc.
A 100 kilo navíc samozřejmě potřebuje pevnější šasi, silnější tlumiče včetně náprav, účinnější brzdy, pevnější řízení a samozřejmě odolnější gumy. V podstatě se jedná o navýšení váhy téměř všech dílů ze kterých se vůz skládá.
Kvůli kyselinám je celý vůz mnohem kypřejší, než by byla klasika.
Vettel by současný vůz pojmenoval tlustá Berta.

Bohužel si mnozí vůbec neuvědomují jak velký vliv kyseliny mají na kompletní stavbu vozu.
Jako pomůcku můžu doporučit si porovnat váhu silničního kola s elektrokolem a třeba se Vám rosvítí.

musis si zrovnat fakty. 2013 hybridy mali 90kg + nieco malo ohladom kersu. 150kg predchadzajucej generacie bolo dane predovsetkym pravidlami nie nevyhnutnym navysenim koli hybridnej technologii. To co je dnes je samozrejme paskvil so zbytocne velkymi elektrickymi kompenentami.

Které fakty ukazují na navýšenou tonáž kterou jsem v příspěvku výše popsal?

no pechoris sa tu zo zleho principu.

Tak mi dodej nadšený příklad s přesnými čísly.
FIA i týmy to samozřejmě tají a ještě záměrně lže, proto se teprve dnes dozvídáme, že ERS neměl cca 40kg jak bylo deklarováno, ale 150.

Přitom minulé kyseliny sice měly navíc turbo, ale i to bylo mnohem lehčí, než současné kyseliny s většími bateriemi i elektromotory.

minimalne vahy su dnes definovane pravidlami. co mas problem to zratat?

Zase mizerný argument, když jsou vozy asi o metr kratší a uzší.

to s tym nema vobec nic spolocne. minimalne vahy pre motor, baterie a kers su dane v pravidlach. nemozes argumentovat, ze to je o tolko a tolko tazsie oproti dobe ked minimalne vahy neboli definovane v pravidlach.

Budu moc rád, když mi rozpis těch minimálních váh dokážeš poskytnout.
Předem děkuji.

nie som tvoja bitch. je to verejny dokument, stiahni si a precitaj, alebo sa spytaj AI.

Tak dík.

image

to bolo prisne :), Tu mas Ferdi

V6 turbo musi byt o 40kg tazsie ako 2.4l V8 predminulej ery. Zrejme by sa vedeli dostat aj na celkovu hmotnost 120kg keby nemali tieto vahove obmedzenia.

Díky.
Sice si to neumím přeložit, ale základní pojmy chápu.
Hodně divné je, že FIA určuje jak těžké musí být motory a ještě více, že šestiválec 1,6 l musí být o 40 kg těžší, než předchozí 2,4 l V8.

To jen potvrzuje, že FIA záměrně utlačuje vývoj klasických motorů ve prospěch kyselin.
Je mi z toho hodně smutno.