Formula 1 sa po rokoch presadzovania hybridného modelu pohonných jednotiek vráti k osemvalcovým motorom. Tak vidí budúcnosť kráľovnej motoršportu Mohamed bin Sulajem, ktorý si v tomto smere nepripúšťa neúspech. Osemvalce prídu, či sa to motorárom bude páčiť, alebo nie. V ich záujme však bude s FIA súhlasiť.
Současné žďorba jsou zbytečná ztráta času a vyhozené honě nákladné investice.
Jediný motorář který na těchto motorech vydělal je Renault, který se na kyseliny velice chytře vysjal.
Formule vznikly kvůli tomu, aby motoristické závody měly lehký, rychlý a obratný vůz. V8 žádné kyseliny nepotřebují. V dnešní době jsou natolik silné, že i kdyby FIA snížila obsah třeba na 1 300 ccm, tak by se stejně našlo nějaké nucené omezení výkonu.
Inak by museli dať oceľové brzdy, úzke gumy a osekať aero na štýl krabice, pretože špinavý vzduch už minimálne posledných 30 rokov znemožňuje predbiehanie.
Odstoupení od elektromobility je určitě v zájmu oblasti, ze které Sulayem pochází, takže žádná záhada. Nakonec on o tom mluví dlouhodobě. Co z toho všeho nakonec bude je jiná otázka a stejně současná pravidla budou platit minimálně 4 roky. Za tu dobu si všichni zvyknou.
Jakto? Myslíš si, že by ani inline-8 a flat-8 nefungoval?
Bmw ma inline-6 a je to legenda. Používají v GTčkách P58, což se chlubili, že má snad 90% stejných dílů, jako má S58. A B58 + S58 jsou v osobácích pěknou řádku let.
Presne tak.
Bateriovy sampionat sa vola Formula E.
F1 by mal byt vyhradne spalovaci.
Ked citam ze automobilky nenechaju do toho kecat, usmievam sa nad tou naivitou.
Automobilky prve budu pretlacat svoje veci a obavam sa, ze bateria bude medzi nimi.
Šestiválec už z podstaty bude mít vždy vyšší účinnost a nižší spotřebu, takže z pohledu efektivity, což je pro závodění, ale i pro produkci zásadní, nedává osmiválec smysl. Navíc konečné slovo budou mít nakonec stejně automobilky, které hromadně osmiválce opouštějí z logických důvodů.
WRC moc nesleduji, spíše občas a to ještě náhodou, proto vůbec neumím posoudit jaké jsou rozdíly v rychlostech, obratnosti a názorech jezdců o návratu ke klasice.
Odhaduji, že jezdci jsou vesměs rádi.
Čtyřválce by při dnešních technologiích zvládla i F1, jen by to neznělo dost honosně. Proto je minule Ferrari vetovalo.