Motory V8 budú, buchol po stole Sulajem. V záujme motorárov bude s ním súhlasiť | Magazín F1 - F1online.sk

Formula 1 sa po rokoch presadzovania hybridného modelu pohonných jednotiek vráti k osemvalcovým motorom. Tak vidí budúcnosť kráľovnej motoršportu Mohamed bin Sulajem, ktorý si v tomto smere nepripúšťa neúspech. Osemvalce prídu, či sa to motorárom bude páčiť, alebo nie. V ich záujme však bude s FIA súhlasiť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/232846/motory-v8-budu-buchol-po-stole-sulajem-v-zaujme-motorarov-bude-s-nim-suhlasit

Současné žďorba jsou zbytečná ztráta času a vyhozené honě nákladné investice.
Jediný motorář který na těchto motorech vydělal je Renault, který se na kyseliny velice chytře vysjal.

1 lajk

Takže v zásade V8 + KERS ako v rokoch 2010-3, ale pravdepodobne s väčšou baterkou než vtedy (60 kW a 400 kJ na kolo, čo je 0,111 kWh).

A proč by měla být k V8 baterie?
Tak buďto bez baterií nebo když chce s baterií, tak tam potom nemusí být V8.

1 lajk

Formule vznikly kvůli tomu, aby motoristické závody měly lehký, rychlý a obratný vůz. V8 žádné kyseliny nepotřebují. V dnešní době jsou natolik silné, že i kdyby FIA snížila obsah třeba na 1 300 ccm, tak by se stejně našlo nějaké nucené omezení výkonu.

1 lajk

Konecne to im trvalo​:+1:.tieto smiesne vysavace nech idu do …..snad sa zasa mercedes nebude vyhrazat odchodom

2 lajkov

Četl jsem něco, že by byl V8 hybrid. 800 koní z ICE a 400 koní z elektriky.
Elektřinu nelze ignorovat, když ji umíme sbírat zadarmo.

KERS byl únosný. Ale i tak se dá vyvíjet lehký, výkonný, spolehlivý a přitom úsporný motor i bez kyselin.

1 lajk

Miesto DRS kvôli “push to pass”.

Inak by museli dať oceľové brzdy, úzke gumy a osekať aero na štýl krabice, pretože špinavý vzduch už minimálne posledných 30 rokov znemožňuje predbiehanie.

A co vozy z let 2007-8?

Jsem si jistý, že V8 v jakékoliv architektuře je absolutní nesmysl, navíc neprosaditelný. Kluci ve FIA nám nějak začínají panikařit.

Odstoupení od elektromobility je určitě v zájmu oblasti, ze které Sulayem pochází, takže žádná záhada. Nakonec on o tom mluví dlouhodobě. Co z toho všeho nakonec bude je jiná otázka a stejně současná pravidla budou platit minimálně 4 roky. Za tu dobu si všichni zvyknou.

1 lajk

Jakto? Myslíš si, že by ani inline-8 a flat-8 nefungoval?
Bmw ma inline-6 a je to legenda. Používají v GTčkách P58, což se chlubili, že má snad 90% stejných dílů, jako má S58. A B58 + S58 jsou v osobácích pěknou řádku let.

1 lajk

Ve WRC to šlo poměrně lehce, tak nevidím důvod proč by to F1 neměla zvládnout.

Presne tak.
Bateriovy sampionat sa vola Formula E.
F1 by mal byt vyhradne spalovaci.
Ked citam ze automobilky nenechaju do toho kecat, usmievam sa nad tou naivitou.
Automobilky prve budu pretlacat svoje veci a obavam sa, ze bateria bude medzi nimi.

1 lajk

Šestiválec už z podstaty bude mít vždy vyšší účinnost a nižší spotřebu, takže z pohledu efektivity, což je pro závodění, ale i pro produkci zásadní, nedává osmiválec smysl. Navíc konečné slovo budou mít nakonec stejně automobilky, které hromadně osmiválce opouštějí z logických důvodů.

Ty teorie o návratu řvoucích bestií jsou směšné.

Ano Ferdo, ve WRC mají dokonce čtyřválce.

Tak o tom si Salayem může nechat jen zdát. To mu bude brzy vysvětleno, že tudy pšenka nepoběží, ani vlakem.

Fakt poděs. Z extrému do extrému.

1 lajk

WRC moc nesleduji, spíše občas a to ještě náhodou, proto vůbec neumím posoudit jaké jsou rozdíly v rychlostech, obratnosti a názorech jezdců o návratu ke klasice.
Odhaduji, že jezdci jsou vesměs rádi.
Čtyřválce by při dnešních technologiích zvládla i F1, jen by to neznělo dost honosně. Proto je minule Ferrari vetovalo.