Je to jednoduché Ferdo, WRC je pořád ryzí závodní série s minimem pokrytectví a politiky. Jezdci jsou paradoxně nesrovnatelně méně cenění než ve F1, přesto, že jsou násobně důležitější. No a proto drží krok a ústa.
Taky chci, aby F1 byla ryzí závodní série.
To že jsou dnešní jezdci F1 proti rallyovým jezdcům nanynky vím už hodně dávno.
Divný, že nám ti světoví jezdci rallye nejdou ukázat své mistrovství do formule.
Vyhrávali by proti těm formolovým nýmandům s prstem v nose a ještě by měli x násobně více peněz. Naposledy to šel zkusit Rovenpera a je mu z toho špatně až do teď.
Ja si myslim, ze to pride skor ako 2030. Na tento paskvil sa neda pozerat. Neviem si predstavit, ze to budem sledovat 3 roky takto. Nie som nijako specialny, vidi to podobne vela ludi.
Na druhej strane tlak musi prist z LM a nie od Sulayema.
Kubica by asi nesouhlasil.
v roku 2030/2031 si davno vsetci na toto teraz zvyknu, a prestanu to riesit
a opat pride situacia, ci nam drbe a nedavame tam bateriove casti.
o tom som presvedceny ![]()
a btw, technologia napreduje, baterie tiez.. to aky vyvoj budu mat baterie o 2-3 roky nikto nevie, a kludne to bude situacia s baterkami aj tak ze aj sucasne motory by to zvladali lepsie.
alebo to prestanu pozerat…
ale vie. napreduje vyvoj pevnych elektrolytov, nikto nevie iba to aku chobotinu vymysli Tombasis.
Umenie prejst zakrutou na hrane sikovnosti pilota a umenie naprogramovat AI tak aby sa v spravnej chvili zapol supercharge sa neda zamenit. Aspon pre mna je to hranica kedy je F1 kralovna motorsportu a kedy je to nepozeratelna maskarada.
Dnes su zaujimave im popretekove detailne analyzy pretoze v istom zmysle je to facsinujuce ako musi inziniersky tim kooperovat s pilotom aby dostali z techniky 100%. Bohuzial to absolutne nie je viditelne na trati. Tym padom divak vlastne nevie co sa deje. Divak vidi ako niektore auta idu podstatne rychlejsie, niektore pomalsie a moze sa iba domnievat, ze preco.
Nepříjde ti, že se právě ten element pilota vytrácí? A tím nemyslím jen formuli ale motorsport obecně. Ty rozdíly a tolerance jsou tak malý(pokud se nebavíme o cinknutym gaycedes motoru), že už jde jen o to, aby tým našel nejlepší setup a pilot to “jen” dovezl.
samozrejme. preto dnesne motory kritizujem ako neakceptovatelne. Ja to proste neviem pozerat.
Na obrazovke vidim tesny suboj a zrazu jeden pilot v polovici rovinky zvolni, alebo vypusti sikanu, necha sa predbehnut aby mal na rovinke v baterii toho viac. Piloti sa predhanaju, kto to skor a viac vypusti. Mne to proste nejde dole krkom a pokial vykonovy pomer nebude 5:1 a viac tak sa to velmi nezlepsi.
Je to tragický, máš pravdu. Když jsem koukal na Miami, tak to byl jen yo-yo racing. Krom Russella a Lawsona nikdo nebránil inside do T17. Nechali se předjet a pak na další rovince ho znova udělali. ![]()
Dnešní totálně zmršený pravidla akorát nahrávají body lidem, kteří chtějí návrat do pravěku k atmosférám. Jak už tu někdo psal, je to ode zdi ke zdi.
Přitom minulá generace motoru byl pokročilý hybrid a to závodění bylo v pohodě. Stačí nebýt ňouma, poslouchat kritické hlasy (RB) a klidně se může pokračovat s hybridy.
Tak už to fungovalo, ale asi netušíš jak to bylo drahé a jak dlouho by trvalo , než by to ti noví bylo schopní vymyslet a být konkurenceschopný. Totální nesmysl…
V8 být může, není s tím problém…F1 už nebude závislá na automobilkách. Nebude to potřeba…
Měl by si si to ujasnit, kritiku chceš ve vlastních řadách od FIA zakázat, a tady že je maj poslouchat ![]()
No tohle má zase víc úhlů pohledu. Konkurenceschopnost a vyrovnanost pole je hodně k diskuzi, protože Mercedes odskočil hlavně protože to měl jako hlavní cíl, pracovali na to dlouhé roky a nalili do toho nesmysl peněz. Ferrari a Renault na to byli v 2014 dost podobně, Ferrari pak pochopilo, že je do toho potřeba nalít hodně peněz a tak odskočili Renaultu. Ale teď jsme přeci v jiné situaci, rozpočtové stropy platí i na vývoj motoru a postup alá Mercedes 2014 není možný. A taky se to letos potvrdilo, motor Mercedes je nejlepší ale už to není o tři třídy jako v roce 2014. A motorové výkony nováčku Audi a RB jsou více než pozitivní.
Další věc pro vyrovnanost pole je omezení vývoje, v roce 2014 a dál platili stup idní žetony, teď se na to šlo jinak ale pořád je ten vývoj omezen. Upřímně tomu moc nerozumím když platí rozpočtové stropy.
Ono je pak otázka, proč pak nemít jednotné standardizované motory ![]()
Ano jako kritik současných pravidel a fanoušek největšího kritika současných pravidel, budu volat po zákazu kritiky
Přečti si ty moje příspěvky ještě jednou ![]()
Soutěžit se kapku musí a to i v motorech. Elektriku F1 nepotřebuje, F1 má být spalovák, hotové vyřízené, hlučnej, musí buracet a musí to bejt výzva ukočírovat.
Jinak ti dva nováčci by to prostě nezvládli vyvinout motor 2014, aby byli konkurenceschopný.
Mercedes motory umí vždycky, kdyby tenkrát Ferrari neprolobovalo Berilium, byla by ta dominace MS taky jinak.
Ona taky FIA po 2014 motory rok co rok ořezávala a spousty věcí zakazovala, upravovala, aby se to mohlo srovnat.
V8 a bez kyselin
![]()
zadarmo to rozhodne neni
ved kyseliny by mohli byt dobrovolne. ale nad vahovy limit (spolu s KERSom).
A nechal by som to na inzinieroch, nech si vyberu cestu ktora je podla nich lepsia
První KERS dobrovolný byl, ale týmy, které ho neměly musely přidat na své vozy něco kolem 20 kg závaží nad povolený limit, aby byly kyseliny ve výhodě.