LIVE: Veľká cena Veľkej Británie | F1online.sk

Je to môj názor - rovnako ako ty máš ten svoj o pedáli.

V podstate aj Hamilton mal, tak prečo nie? :rofl: Ako vážne by som tu nehľadal niečo na penalizáciu. Keby niekoho obmedzil, ohrozil, príp. keby sa mu rozpadalo auto a aj napriek tomu by sa s ním snažil jazdiť, tak prosím, kľudne nech ho aj diskvalifikujú. Tu ale naozaj nie je nič na penalizáciu podľa mňa.

Jenže tady Hamilton - a ani nikdo jiný - neosvědčuje jezdecké umění. Za prvé jedeš pomalu. A za druhé udržuješ monopost na trati. Toto není výkon, ale údržba. Plést do toho zpackané předjížděcí manévry nebo rozhodnutí přijmout přehnané riziko s tím, že to nevyjde, je jako míchat jablka s hruškami. A když dám bokem Vettela, z kterého chceš mít nemehlo za každou cenu, co Leclerc, Verstappen, Bottas… oni by podle tebe v Hamiltonově situaci do cíle nedojeli? Udělali by chybu a nedokončili? V identické situaci? Věříš tomu?

Takže mal prísť 2km do boxov ale už nie 2 km do cieľa?

Tu ide o to či by došli do cieľa pred VER - to je ten rozdiel o ktorom sa bavíme. Takže nie, neudržuješ, jazdíš maximum.

No dobře, ale s tím pedálem alespoň vycházím z nějakého faktu a stylu jízdy, i když je to spekulace, uznávám. Kdežto názor o podepsané smlouvě a dopadu na výkon je přece jen spekulativnější. Ale dobře, vím, že s teorií o pedálu jsem osamocený.

Ok :expressionless:

1 Like

Môj názor o podpísanej zmluve a hlave v kľude tiež vychádza zo štýlu jazdy :slight_smile:

Aj keď je to len špekulácia, uznávam a viem, že s touto teóriou som osamotený.

chlape alebo žena či čo si. Ty úplne mimo misu. Ty sa ani len nechytáš :joy::man_facepalming: ja tu hovorím o nebezpečnej a pomalej jazde a že ta to má dostať penalizáciu a nie že to má odstaviť alebo prejsť cez boxy to cieľa.

Takže jazdec s defektom nemá právo dôjsť do boxov ale má to odstaviť?

ako som povedal :joy: keď ti robí problém čítanie s porozumením skús znova :joy::joy:

Ale jaké maximum? Tím maximem je ta údržba, tady s takovým defektem přece nevznikají rozdíly v rychlosti dané jezdeckým uměním jako při běžné jízdě. To auto ti nic takového neumožní. Má prasklou gumu. Mně opravdu není jasné, kde se tu vyjevují jezdecké rozdíly? I v případě, že ta guma praskne uprostřed závodu, tak pilot má přece zájem dostat se do boxů co nejrychleji, minimalizovat ztrátu. Teoreticky by pak tedy někteří piloti v této situaci měli jet do boxů pozorovatelně brilantně a ti horší dělat chyby. Kde to kdy kdo pozoroval?

1 Like

Jediný “mimo misu” si tu ty. Tak dajme penalizáciu napr. aj Ferrari alebo Williamsu za “pomalú jazdu”. Nikoho neohrozil ani neobmedzil.

tento tlak ked sa zacne rozoberat to nemam rad ,lebo je jasne ktore auto je najrychlejsie od 2014ho.Lebo je lahke napisat ze Ferrari malo auto na titul a ja si myslim ze nie a skus mi to vyvratit ?Keby vo Ferrari mali take dobre auto ako Mercedes tak Vettel uz ma vo Ferrari aspon jeden titul a to iste Alonso proti Vettelovi v Redbulle.Proste statistiky nepustia ,Mercedes valcuje od 2014 a Vettel mal stale tazsiu poziciu ako Hamilton lebo pod zadnicou mal vsetky sezony co je vo Ferrari pomalsie auto.O tom hovoria statistiky podia ,kvalifikacie jasne aj Hamilton kolko dal vyhier v Mcl a potom v medaku.

Nie je potrebné útočiť a zosmiešňovať.

Ja veľmi rád podporím penalizáciu, ak mi ju nejako vyargumentuješ.

Má jazdec právo dôjsť do boxov ak dostane defekt? ÁNO / NIE?

Ak ÁNO, tak:

Ak je dĺžka / vzdialenosť do boxov absolútne rovnaká ako dĺžka / vzdialenosť do cieľa, ako presne sa líši nebezpečie pri jazde s defektom pri jednej a druhej variante?

Ak NIE, tak:

Si za penalizáciu všetkých jazdcov zo všetkých pretekov ktorí kedy prišli do boxov s defektom a dodatočné zmeny poradia či možno aj titulov?

Dobře, lidi, hlavně si tu nevjeďme do vlasů. Je to jenom formule.

Prečo by nevznikali?

je dosť rozdiel ked si pomalý mechanickou závadou na monoposte a neschopnosťou spraviť rýchle auto. Tvojou logikou každý kto je pomalší do Hamiltona by mal dostať penalizáciu lebo je proste pomalší :joy::joy:ďakujem ti za krásne pobavenie

Technicky áno, preto bolo pravidlo u kvalifikácie o 107% času, aby sa v pretekoch neplantali pod kolesami o 3 triedy pomalšie autá.

Aj ty ma bavíš. Očividne nemáš rád Hamiltona a hľadáš akýkoľvek, hoci smiešny a nelogický dôvod na jeho penalizáciu. Odteraz teda čakám, že pri kohokoľvek každej jazde do boxov s defektom alebo bez predného krídla budeš písať rovnako…nezmyselne.