LIVE: Veľká cena Veľkej Británie | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive

redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/6827/live-velka-cena-velkej-britanie

No nepríde mi cool prísť do cieľa s takto poškodením autom. Myslím že by nejaká penalizácia mohla prísť, a to zaslúžene. Ale keďže je to Hamilton a nikto sa ho nesmie ani dotknúť tak penalizáciu nečakám, žiaľ v takej dobe žijeme.

Nudný pretek, nezachránia ani tri defekty. Jedine čo ma potešilo bolo , že Copy point ide dole, tam kde patrí. Vettel nedokázal nikoho obehnúť, neviem prečo a Bottas veľká smola, ale na štarte v prvej zákrute uberie plyn a pustí Hamiltona bez boja ak keď mal lepší štart.

1 Like

Hejterko sa fakt nezaprie :rofl: Odteraz teda pri defekte každý povinne odstaviť auto okamžite :expressionless:

Podle mě měl Sebastian problém s brzdovým pedálem. Kromě toho, že brzdění ovlivňuje další parametry vozu, limituje i možnost jízdy naplno. Když jedeš naplno a ty brzdy reagují o chlup později, hrozí, že se dostaneš mimo trať. To se Sebastianovi stalo v obou pokusech v závěrečné části Q, i v úvodu závodu šlo vidět, že přes obrubníky ho to vždycky vyneslo o pár decimetrů dál (Mercedesy ty obrubníky vždyky jen zlehka lízly). Na bílých potom Sebastian neriskoval, ale ztrácel čas, musel brzdit předčasně. A ono se to nasbíralo.

Tak nakoniec sme mali velmi dramaticky zaver inak nudneho zavodu. Hamiltonovi nakoniec nechybalo trochu stastia. Skoda, mohli sme mat ineho vitaza ako Mercedes. Ale aj tak si zasluzi uznanie, vyhrat s defektom, to ma teda styl.
Verstappen ako uz tradicne maximum, mozno skoda tych boxov, ktore ho pripravili o vitazstvo. Ale je mozne, ze sa Red Bull snazil predist defektu, z toho hladiska to bolo spravne rozhodnutie.
Muzom dna pre mna dnes Leclerc, s tym Ferrari podal perfektny vykon a zasluzne mal na zaver trochu stastia, ktore mu prinieslo podium. Jednoznacne prekonal moznosti auta.
Aj McLareny potesili, Sainz mal na zaver smolu, Norris zase super vysledok. Aj Gasly dnes dobry vykon.
Dnes tragedia Racing Pointu, absencia dobreho jazdca sa naplno ukazala. S tym autom strasna slabota. Aj Vettel bol dnes velmi slaby, ospravedlnit sa to ale da tym, ze v treningoch vobec nic nenajazdil. Napriek tomu by som aj pri sucasnej forme Ferrari od neho ocakaval viac, najma ked sa clovek pozrie na Leclerca.
Albon uplna fraska.
A v poli porazenych dnes skoncil aj Raikkonen. Koniec pola sice za normalnych okolnosti nestoji prilis za povsimnutie, ale neusla mi ta nakladacka od Giovinazziho, ktoru dostal. Myslim, ze by uz mal skoncit.

Podle mě pořád přehlížíš ty pedály u Sebastiana. Tam je klíč k dnešnímu výsledku. Vždyť takhle matně nejel ani v Rakousku, tam byl mnohem čilejší, jen to přehnal se Sainzem.

Podla mna nemal s pedalmi nic. Mozno sa mylim, pripustam to, ale do vysielacky sa ani raz nestazoval, ze by s autom nieco nebolo v poriadku. Netreba spekulovat, mozme pockat na Vettelove vyjadrenie po zavode, tam povie, co bol problem.

Pomerne nudný závod nakoniec zachránil brutálny záver. Myslím, že Pirelli bude mať problém, podobne ako pred rokmi. Pneumatika by sa jednoducho nemala takto rozpadnúť. Pri Mercedesoch to možno môže byť aj niečo špecifickejšie, ale inak si myslím, že to sa mohlo stať komukoľvek. Sainz to celkom potvrdzuje. Navyše pri Mercedese by som takéto niečo naozaj nečakal a v prenose ani neboli žiadne komunikácie ohľadom pneumatík, pričom to by isto vedeli a hlásili, ak by to bolo také kritické.

Pre Mercedes teda šťastie aj smola zároveň. Hamilton ale podľa mňa opäť raz ukázal, že je najlepší. Len ten samotný manažment pneumatík mal lepší, dokázal si vybudovať slušný náskok a potom zvládol ešte aj to posledné kolo bez chýb pod enormným tlakom. To by určite nezvládol každý.
Max dal taký štandard. Albon mohol byť aj lepší, ale dosť ho zarezala podľa mňa úplne zbytočná penalizácia. Kevin tam spravil chybu, ktorú chcel Albon využiť a buď ho Kevin nevidel, alebo ho videl a chcel ho rýchlo, ale neskoro zavrieť. A ani jedno z toho nie je Albonova chyba.
Ferrari ďalšie prekvapivé pódium. Leclerc išiel celkom slušne. Vettel naopak opäť bieda. Do veľkej miery to asi bolo aj okolnosťami, ale mám už taký pocit, že na to kašle.
RP je na smiech po tomto víkende. Fakt sa čudujem starému Strollovi, že tam chce držať synáčika. Perez a možno dokonca aj Hulk by dnes zajazdili lepšie podľa mňa.

Max myslím hovoril, že chceli najrýchlejšie kolo.

Velka nuda a este aj dlhe kruzenie za SC ,prebudil som sa pred koncom na tie defekty ,skoda ze Hamiltonovi o kolo skor ne splasla.Ferrari uz sa preberte fakt, lebo Leclerc v tom aute v zavode bez safty caru bude dostavat kolo od medakov pravidelne.

Podľa mňa nepovie nič. Teda nie to čo by možno aj mal. Ako som písal, možno kašle na to a možno dokonca sa už aj teší preč odtiaľ.

Dosť mimo, ale to ani nemá zmysel riešiť :expressionless:

Ten závěr Hamilton prostě jen dojel - tak jako každý pilot s vozem v tomto stavu. Takhle můžeš do boxů odkroužit celé kolo - viděli jsme to už mnohokrát. Měl štěstí, že se stalo v době, kdy to měl do cíle relativně blízko, a měl dostatečný náskok, protože Verstappen jel kolo před tím do boxů. Tady není co obdivovat, ten obdiv je úplně mimo.

A Vettel na nic nekašle.

prvy krat asi nebudem s Tebou suhlasit .Tiez si nemyslim ze to bolo pedalmi ale jednoducho Ferrari je take slabe a Vettel je momentalne uz myslienkami inde.Leclerc tiez nepredviedol nic skvele , mal len stastie ze bol na cistom vzduchu inak sa ho drzal aj Grosjan so starymi zltymi pneu a Sainzovi nebol schopny ujst oproti rozostupom pred zastavkou tusim dal Sainzovi len sekundu za xy kol.Pise sa mi to tazko ale Ferrari tuto sezonu je strasne slabe a keby neboli SC v rakusku a aj dnes tak maju kolo od Mercedesu.

Sebastian je už taková povaha, že ten tým nezkritizuje, ani kdyby mu do auta umístil časovanou nálož. On se Ferrari dokonce zastával i během soboty! Zkus si na jeho místě představit Alonsa.

Prostě jel tak, aby dojel.

A jinak poukážu na to, jak neskutečně - jako počasí - se mění hodnocení pilotů co do jejich jezdecké kondice. Po Maďarsku mnohé články prohlašovaly, že Leclerc předvedl slabý výkon. Jak jsem opakovaně napsal, byla to blbost. V Maďarsku odjel to, co se dalo, dneska odjel to, co se dalo - dnes z toho bylo pěkné umístění. Jeho jezdecká kondice se letos nemění a nic na tom nemění ani chyba ze Štýrska. Podobně se nemění týden od týdne ani Sebastianova kondice - po Maďarsku byl v kurzu, dovezl body, dneska jezdil v křápu, víc prostě nešlo. Až se mu další závod vyvede, napíšete co? Že jsou dva, identická dvojčata, a jednomu to jede, druhý je mimo?

Tá frustrácia z výkonov Ferrari je u teba veľmi viditeľná. Vettel aj Leclerc podávajú takmer životné výkony, ale taký Hamilton si len tak krúži s jedným prstom v nose a druhým v uchu, nie? Je veľký rozdiel dostať defekt na začiatku, ako to väčšinou býva, a v poslednom kole keď si vo vedení. Inak práve Vettel si myslím, že by taký tlak neustál a nevyhral.

Já si zase myslím, že Charles v zásadě víc odjet nemohl. Auto je enormně slabé, přesně jak píšeš, obětovalo část přítlaku, aby smazalo alespoň něco ze ztráty motoru, tady se zvyšuje pravděpodobnost chyby. Pro mě je třeba směrodatné, že žádnou chybu neudělal. Myslím si, že tak samozřejmé to není, to není Mercedes, který je přilepený k trati. Souhlasím, že to třetí místo by se nemělo přehnaně opěvovat, osobně jsem čekal větší dravost od McLarenů, ale v zásadě od SC se šetřily pneumatiky (pravda, i to mohlo Charlesovi pomoci v tom, že jel čistě, netlačil na pilu).

Rozhodně jsme dneska neviděli skvostné výkony, jelo se dost na údržbu, jízdu na krev nepředvedl nikdo. Teorie s brzdovým pedálem je má, ale myslím si, že docela dobře koresponduje s tím, co jsme viděli. Určitě lépe než názor, že Sebastian na to kašle - v Rakousku na to nekašlal, kdyby ano, nesnaží se využít příležitost získat pozici, v Maďarsku odjel dobrý závod - a dneska udělal to, co se mu vyčítalo, že neudělal v Rakousku. Jel na jistotu. Ale dobře, je to otevřená otázka, můj názor.

1 Like

Není to frustrace a přeháníš, připisuješ mi přepjatost, která je ale tvá vlastní. O životních výkonech CHL a SV nikde nepíšu, ani nikde nehaním Hamiltona jako podřadného pilota. Ale opravdu nechápu, jak se může projevit jezdecká kvalita, když ti praskne guma a ty prostě jedeš dopředu. Do boxů to už s prasklou gumou doplazil snad každý pilot v poli, to není špičkový jezdecký výkon, ale něco, co zvládne každý. Podle tvé přehnané logiky bychom měli obdivovat hlavně Bottase, který odjel s prasklou gumou kus okruhu tak fenomenálním způsobem - že do těch boxů nakonec fakt dojel (nemehlo Vettel by tam totiž nedojel, asi by třikrát vyrobil hodiny a pak to napral do bariéry).

Takže v tom závěru jel prostě Hamilton za nosem s defektem - a protože to nebylo tak extra daleko, a protože soupeři byli daleko, dojel. Být pět soupeřů v dosahu deseti sekund - skončil by šestý. Taky by to bylo tak fenomenální? Podle tvé logiky ano. Promiň, ale je to jen hamiltonfilní kec. S autem jel dneska sebejistě, co víc mám uznat?

Nemyslel som to tak ze Vettel na to kasle ale ma ine myslienky ,riesi co dalej dalsiu sezonu atd .Po dnesnom vykone Leclerca si dovolim tvrdit keby bol 10. na starte ako Vettel tak by sa tiez velmi neposunul lebo to auto nato proste nema predbehnut Renaulty ,Racing point alebo aj Mclaren .