Leclerc: Ak sa na aute nič nezmení, nikde nebudeme favoriti | Magazín F1 - F1online.sk

Aj keď Ferrari malo v Maďarsku o čosi lepšie tempo, než mu pred pár dňami veštili čierne scenáre, talianskemu tímu je jasné, že sa opakuje história. Sezónny vývoj opäť stroskotáva a Scuderia sa z toho tak skoro nedostane. Charles Leclerc zhodnotil, že monopost SF-24 v tejto chvíli nemá na to, aby bol niekde favoritom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/164965/leclerc-ak-sa-na-aute-nic-nezmeni-nikde-nebudeme-favoriti

Lepší věřit ve zlepšení, než prožívat sešup.

10 rokov… 10 rokov mnohí veria v zlepšenie…
Nie je to málo?
Leclerc to už po tých rokoch pôsobenia vo Ferrari tiež pochopil a rezignoval. Pochopil, že tu majster počas kariery nestihne byť… a mnohí sme tiež už rezignovali, fandíme, ale asi tak na pol plynu…

Mna to nejak netankuje ze to je tolko rokov

Tam sa vnutri ferrari tolko veci pomenilo ze az

Keby to je jak u redbullu ze tam je cely cas jeden sef a jeden poradca a nesu schopni vyhrat tak ma to stve

Ale u ferrari je dobre na to pozerat rozkuskovane

Teraz je rad na vasseurovi tak uvidime… daj mu cas, skus to

Vasseur u mňa skončil dotiahnutím Hamiltona… prečo? načo to bolo nutné?

Problém je ale inde, Ferrari stratilo odchodom Di Montezemola a príchodom Marchionneho a dnes hlavne Elkanna svoj vplyv a lobby v F1. Elkann má formulový tím Scuderie na konci svojich záujmov a Ferrari stratilo svoju moc. Svoje záujmy si vedia presadiť skupiny okolo Tota Wolffa, alebo mecenáši z RB, ale Ferrari stratilo svoj hlas… ale to je na inú a hodne dlhú tému…

1 Like

Toto je názor ktorý zdielam. Hlavne teda otázky načo to je dobré, okrem marketingového potenciálu.

@Hedgehog kľudne hoď tvoj pohľad.

Asi ho to už doslova “baví” chlapca večne obhajovať tu bandu zdochnutých tupcov. Zjavne tam prebieha obrovská čistka. Začiatok sezóny bol podľa mňa obrazom maximálnych schopností aktuálneho ansablu vo Ferrari. A to v žiadnom prípade nestačí. Preto prišla čistka, ktorá opäť destabilizovala stajňu a uvrhla ju v podstate na začiatok roku 2023. Kvantum ľudí sa tam doslova vezie neexistujucim vlakom a len využíva svetoznámu značku a nepridáva žiadnu hodnotu. A to je zle. Je potreba vychádzať bandu hňupov, ktorí túto legendu nikam neposunuli a najať kvalitu. Bodka

1 Like

Ferrari pravidelně odpískává sezónu v půlce roku už od 2005.
Přesto se Kimimu získat titul v 2007. Tým sice taky titul získal, ale ten mu byl spíše přidělený. V 2008 už ale tým získal titul zaslouženě, ale i tehdy hlásali, že sezónu v půlce odpískali a že se věnují pouze vývoji vozu pro další rok.

Moj pohlad je, ze hamiltonovi ukazali veci, ktore ho prinutili sa vykaslat po rokoch na Wolffa a podpisat s ferrari

Ja v tom vidim paralelu ako ked za nim prisiel Lauda vtedy pred rokmi. Len este nevieme co take mu Fred s Elkannom ukazali, aku prichut medu mu namazali okolo ust :smile:

Ja tak nejak nejdem uz overthinkovat preco zaco kvoli comu, uvidime

Ale jak som aj vcera trosku zabrdol u toho mcl, co si vlastne potvrdil aj ty, mat silnych pilotov a lec vs sainz neni dobre pre team

Jasne mozete oponovat ze hamilton neni ziadna dvojka, jasne ze neni, ale co Leclerc? To je ta spravna otazka podla mna …

Ak bude 2026 o motoroch, tak ferrari najviac mlci ohladom tohto - horner sa len placa po pleciach s fordom ze “musime uspiet”, wolff je vysmiaty jak buddha lebo motory uz im vyhrali tituly, ferrari je proste ticho.

Marketing tam hra svoju rolu, ambasdorstvo pre lewisa takisto, ale skor tam ide aj o pokoj v teame - antony hamilton tam urcite nebude robit bordel ako robi/robila sainzova garaz spolu so starkym sainzom, potazmo este pod binottom.

Fred to ide cele restrukturalizovat co uz vlastne zacalo, na jesen ide podpisat inzinierov ( nechal sa pocut, ze ma zopar ktorych priezvisko sa sklada z 5 pismen, hm)

Proste ukazuje sa, ze charles neni taky ucebnicovy leader ako som si myslel, sainz bol solista a zo sucasneho gridu, koho ineho podpisat ako leadera nez prave Lewisa? Al naozaj podpisu neweyho do dreamteamu tak tam musi byt pohoda a harmonia aby boli tituly.

Doba sa od schumachera totalne zmenila a ak idu na titul tak maju lojalneho leclerca a leadera hamiltona - mne to zmysel dava.

1 Like

Já myslím, že to spojení Hamilton - Ferrari musí skončit velkým fiaskem co se týče závodění.
Pro celkový Ferrari byznys to může být možná přínosem.

Ač to bude mít Hamilton do Ferrari z Monaka kousek, neumím si představit, že na takové vesnici a v takovém prostředí bude chtít trávit čas.
No, ale zase za ty peníze a v roli ambasádora to dává smysl, ovšem pouze pro Hamiltona, jaké benefity tam vidí Ferrari je mi záhadou.

Třeba Hamík zvýší turistický ruch afrických turistů na Lampeduse.

Najhorsie co sa moze stat, pokial samozrejme bude auto championship contender ( ale teraz uz naozaj, nie jak sf-75), ze uvidime sezonu 2016 len nie v striebornom ale v cervenom

Jak sa riesi aj u mcl, teamu je nejak vo finale asi aj jedno kto doruci titul, u jazdcov je to len o tom ake maju pohnutky… leclerc ma ferrari v dna, lewis ma sampionat v dna, ja sa dost tesim jak to vypali, som jak fred, vidim ten pohar poloplny

… no to už jsi psal o tom McLarenu, tak aby to nebylo taky naopak :smile:

1 Like

Pro Tipera všechno co neni RBR a Verstappen, tak je špatný a skončí fiaskem, takže zase můžeš počítat s opakem

1 Like

No v neděli měl velkou kliku že se na závody nedívá, pak ale zákonitě není v obraze.

1 Like

I kdyby se díval, tak nebude v obraze, to máš úplně jedno :grinning:

1 Like

Už se těším až bude Pepa Chroustal běhat s ksiltovkou H9milton.

2 Likes

Já když vidím Elkanna, tak se mi pokaždé vybaví filmy o tom, jak se protekční potomci mafiánských klanů s elitním vzděláním, jejichž předci za prohibice běhali po New Yorku s brokovnicí snaží dělat velký byznys a moralizují.

a ked to auto nebude dobre tak do 2028 poleti Vasseur, Leclerc a Hamilton odide aj sam

1 Like

Nějak mi nenavazuje číselná řada , někdo z nás musí být zmatený :thinking: