Je to oficiálne: Adrian Newey opúšťa Red Bull Racing! | Magazín F1 - F1online.sk

Asi nerozumím humoru dnešních mladých.

Sainz by měl jít do toho Astonu, trochu rozhodit Alonsovi sandál a tu jeho moc velkou týmovou pohodu :stuck_out_tongue:

1 Like

Zjevně to nevíš ty. A ani nemůžeš, protože, jak přiznáváš, mé příspěvky jsou pro tebe složité (= nerozumíš jim). Takže stručné shrnutí pro Puffa:

  1. Výchozí teze: sexuální a diktátorské řádění Christiana Hornera dosáhlo takového vrcholu, že s ním nechtějí pracovat ani Verstappen a Newey. Red Bull se rozpadá, klíčové osobnosti se snaží odejít. Co nejrychleji.

  2. Spekulace o AN a MV. Celý narativ se staví se na tom, že oba chtějí za každou cenu odejít a tuto iniciativu primárně vyvíjejí oni.

  3. Teprve dnes oficiální zpráva, že Newey končí - de facto dodrží platnou smlouvu, ačkoli právníci hledají kličku, která by ho vyvázala dříve.

  4. Zájem o MV dal veřejně najevo Toto Wolff. Nepřekvapivě hledá náhradu za Lewise Hamiltona a lepší náhrada než MV, jezdecky i marketingově, neexistuje.

  5. Neexistuje žádný relevantní důkaz, že motivem AN bylo počínání Christiana Hornera. Naopak, lze racionálně soudit, že Newey může odcházet z pragmatických důvodů (viz můj příspěvek výše). Hornerova aféra může hrát jedině druhotnou roli. Všichni tito lidé uspěli, protože jsou vysoce racionální, analytičtí a netorpédují vlastní kariéru emotivními reakcemi.

  6. Pokud jsou zvěsti pravdivé, potom jak Neweymu, tak Verstappenovi jsou nabízeny doslova až šokující peníze. V tom případě ale iniciativu vyvíjejí konkurenti, přičemž pracují se zlomem roku 2026, nikoli s domnělým rozkladem Red Bullu, který navíc vyhrává jeden závod za druhým.

To, co jsem zpochybňoval a zpochybňuji, je celý narativ o rozpadu RBR a iniciativě MV a AN jako reakci na neúnosný stav RBR. Nikdo netvrdil, že AN nebo MV nemohou v určitém okamžiku odejít - to je principiálně jasné, že mohou. Ale tvrdil jsem, že v takovém případě se rozhodnou na základě pragmatických zájmů a důvodů (peníze, lepší vůz, u AN možnost změny prostředí), představy, že takovou změnou získají. A toto rozhodně vyvráceno nebylo a ani není.

Takže hateři Red Bullu podle mého podání vycházeli z nesprávného stanoviska a interpretovali spekulace i události chybným způsobem. A proto ani odchod AN nepotvrzuje správnost jejich víry v osobnostní rozpad RBR. Z hlediska jejich víry je - logický důsledek - odchod AN kontingentní záležitost.

Ostatně Adrian Newey odchází až nyní, tím, že učinil akt, kterým ten odchod sdělil. Dokud tuto vůli průkazně nevyjádřil, nikam neodcházel.

7 Likes

:clap:

1 Like

Zdá se, že se bude raději hloupě kroutit, než aby se omluvil

1 Like

Já si protivníky nevytvořil, když se chceš hádat, tak si vždycky někoho najdeš, tak se tu hádáš se mnou. Proč? netuším, k čemu ti to je? taky nevím, je to zbtečný? jednoznačně

1 Like

omyl, to predsa vidi i male dite :slight_smile:

2 Likes

Nerozumím, a co že co? Mám mu psát že Adrian odchází z RedBullu? To všichni vidí ne?

dobre, uz ma nezaujima pohlad do tvojej bolavej dusicky, neni to moja starost. ani to necitam

stačí používat mozek při čtení těch zpráv, a každý rozumný vidí, že se ve Red Bullu nic neděje a nikdo neodchází. Oh wait

2 Likes

staci pouzivat mozek a nereagovat. oh wait, jezek nema mozog :+1:

Tvé příspěvky jsou uhlazené, plné kopanců a hraní si na nejchytřejšího člověka na světě. Puff ti to jasně vysvětlil, nedovolí ti to ego nebo jsi na tohle hloupej?

To bude kombinace všeho. Od všeho trochu.
Prachy konkurence, každému není aféra Hornera lhostejná a možná slabé rbpt? Do toho nejistota okolo Verstappena. Třeba ho ty VKV a celý to Sillicon Valley v Anglii začaly nudit, a prostě si šel splnit jeden ze snů do Ferrari.

Každopádně dnes, zítra. Newey odešel.

1 Like

Jo máš se omluvit za to, že Adrian odchází z RBR :smiley:

To je tak když maj AMuS za bulvár ale tvrzení Gazetta Itália má patent na exklusivní zprávy :smile:

2 Likes

Jo takže když si tvrdil, že Newey nikam neodchází, tak si to myslel ten den přímo a teď už to neni aktuální. No ty jo… :saluting_face:

1 Like

vsetko je bulvar kym sa to nepotvrdi. uz si to zapiste za tie zelene usi, alebo to nerobte ale nedivte sa nicomu

1 Like

Pekne si sa opísal. Trulo :joy:

1 Like

Aha, takže když NASA vypočítá explozi slunce, jako hvězdy za desetitisíce let, tak si počkáš, dokud se to nepotvrdí, jinak je NASA bulvár :joy:

Já pořád čekám na toho Maxe v Astonu. :stuck_out_tongue:

1 Like

Ok, omlouvám že že Adrian předčasně opouští RedBull a že jsme tu problémy v RedBullu z jiných zdrojů, pro mě i spolehlivých, reportovali. Chápu že to bylo pro některé nepříjemné, tuplem teď když praskl led.

2 Likes