FIA určila limit na ohybnosť DRS klapky. McLaren nebol jediný s problémovým krídlom | Magazín F1 - F1online.sk

Takze oni to musia explicitne povedat? Ja som pisal presne to iste, co povedal sef Ferrari, aj on si vymysla? :smiley:

Kridlo nesplnalo technicke parametre, to je uplne nieco ine ako system RB na upravu svetlej vysky, ktory sam o sebe je v poriadku a neporusuje ziadne technicke parametre.

V 21 kridlo RB neporusovalo ziadne pravidla, kedze pravidla nestanovuju maximalnu mieru ohybu, uz to pochop konecne. Ani o prednom kridle McLarenu a ani o zadnom kridle McLarenu som nikdy nepisal, ze je nelegalne lebo sa ohyba (jedine som pisal, ze by mali upravi testy ako v 21, nech su konzistentni v rozhodnuti). Co som pisal, ze je nelegalne, je klapka DRS.

Chapes rozdiel medzi kridlom, ktore flexibilitu urcenu nema a je v podstate urcena statickymi testami, a klapkou DRS, ktora ma pravidlami urcene, ze medzera medzi nou a kridlom moze byt maximalne (tusim) 15mm? Chapes v tom vobec rozdiel? Ze prvy pripad (flexibilita) je seda zona a druhy pripad (mini DRS) je porusenie pravidiel?

No toto napis, ze ktore rozhodnutie akceptujem selektivne? Ved akceptujem obe rozhodnutia a s oboma som spokojny. McLarenu kridlo zakazali, lebo porusovalo pravidla, teda bolo nelegalne a RB dali plombu, lebo system nelegalny nebol, ale jeho pouzitie pocas parc ferme ano.

Napriklad sef Ferrari ma rovnaky nazor na mini DRS. :slight_smile:

Uz aj Norris si sam naklada, akurat sa nenazval amaterom, ale Durom:

Ani on nema nadhlad a hejtuje sam seba? :smiley:

1 Like

Urobil som chybu ze som o tom s tebou zase zacal, mas pravdu ako vzdy vo vsetkom.

Lando je amater, Brown pokrytecky spek, Stella klaun, komisari a FIA vyhlasili kridlo za nelegalne, RB ma naopak vzdy vsetko v poriadku a preto sa sprisnuju testy a davaju plomby a pravidla flexibilitu nezakazuju, ale inak mas nadhlad a snazis sa byt objektivny…

Dam to uz na jezka, pekny vecer :slight_smile:

3 Likes

Ale ved vsetky timy mali to zariadenie a vsetci ho vyuzivali. O com zase trolis? Ako mozes nechapat tak jednoduchu vec?
Vsetci mali pero a vsetci nim pisali. Jasne kazdemu, len tebe nie.

Ja sa ti len snažím vysvetliť to, čo všetci vedia.

  • krídlo McLarenu porušovalo predpísanú hodnotu, a preto bolo nelegálne. Je to na videu, ktoré ale nemôže FIA použiť ako dôkaz, to je jediné prečo ich nemohla diskvalifikovať (nevedeli to zmerať tak ako v prípade medzery v DRS pri Mercedese v Brazílii 21)
  • je možné, že RB porušoval pravidlá parc fermé, ale je to nedokázateľné, a preto nemôžme tvrdiť, že porušil pravidlá. Ak by to bolo na videu, tak by som povedal, že pravidlá porušili, hoci dsq nedostali

K tomu Landovi už asi nemám čo viac, lebo si zrazu ukončil diskusiu, keď sám Lando sa v podstate označil za babráka v prvej zákrute.

Pekný večer. :slight_smile:

Ano, všichni to mají stejné. (teda skoro)
Akorát 9 zbylých týmů to nemůže udělat nepozorovaně, kdežto u RedBullu to jde i tak, aniž by si toho někdo všiml. O tom je ta celá kauzička.

1 Like

Prosím tě, nejdřív si k tomu něco přečti, než budeš psát takové nesmysly, jen, aby si mohl na mě útočit.

Ty nechápeš že nikdo to nemohl dělat nepozorovaně, proto jsou u nich ostatní vklidu, ale RedBull to mohl dělat nepozorovaně a FIA to nevěděla? Nevěděla že je třeba jim tam dávat nějakou pečeť která zajistí že RedBull nebude podvádět.

Všichni mají nástroj na změnu světlé výšky, jen RBR měl dva nástroje, jeden, jako ostatní týmy a druhý skrze část u pedalů.

On do teď neví, že RBR měl ten nástroj jinak vedený, než konkurence, zase se tu přišel jen nesmyslně hádat

Chlapci, zase ste vedla! System nastavovania svetkej vysky maju vsetci a vsetci ho vyuzivaju. Bodka. Hogr ale pise nieco ine,o com je kauza.

O čem jsem psal? o ironii, že RBR měl to zařízení (vedené jinak), ale nepoužíval ho? :smiley:

Jasne, len ty vies, ako RBR ovlada svoj system a ako ho ovladaju ostatni. Prosim, daj este taketo nezmysly. Synu, si jasny pripad.

Když to říkáš…

Já teď stejně řeším kauzu Mugello.
RedBull je už za mnou. Už jsem to hodil za hlavu.

1 Like

Já nemůžu za to, že neumíš číst články, tvoje blbost, pak vypadáš, jako hňup

The Red Bull, unlike the other cars on the grid, has two mechanisms which can change the front floor height. There’s the conventional one accessed from beneath the car – and an additional one accessed from inside the cockpit. The first one is what would be used to change the floor height mid practice session, for example. The second one is used to give a more fine-tuned fit between floor and chassis when a new floor is fitted. It involves removing the nose, removing the heel supports of the pedals, then having one mechanic submerge himself head-first into the cockpit while another stands above the nose with the adjustment tool. The guy with his head in the cockpit aligns it precisely by sight, guiding the guy outside with the adjuster.

čekám tu veřejnou omluvu.

1 Like

A prichadzaju invektiva, ked dochadzaju argumenty. Synu, venuj sa radsej niecomu inemu, lebo toto nezvladas.

2 Likes

Máš to výše, čekám tu omlouvu.

1 Like

Víš o čem píšeš?

Synu, ved je jasne, ze vsetci maju system nastavovania svetlej vysky a vsetci ho vyuzivaju. A je jasne, ze nastavovanie systemu nie je unifikovane, takze kazdy si moze zvolit vlastny sposob ovladania. RB svojim systemom ovladania nic neporusil. Bodka. Jedine, co im vycitaju, ze ich sposob ovladania je iny a za urcitych specifickych okolnosti by mohli nepozorovane menit svetlu vysku v parc ferme. Nic viac, nic menej, preto sa Fia poistila plombou.

1 Like

Tebe sa nemam za co ospravedlnovat, lebo pises nezmysly o RBR.