FIA určila limit na ohybnosť DRS klapky. McLaren nebol jediný s problémovým krídlom | Magazín F1 - F1online.sk

Mne nejde o to co pises haha :smile:

Ja s tebou konverzujem rad jak som aj vyssie popisal tie dovody

Len mam ,mozno mylny, pocit ze si k niekomu az prilis peclivy a hladas aj mikro chyby a slovickaris a u inych ani nereagujes (ja len vramci stejneho metra)

Timura ber s rezervou on je sarkasticky ako diabol sam :smile:

Není to moc validní point, on tu kašle na nějakou vaši/naši válku a teď si řekl něco nám koukej říci něco jim atd. To mu jako vyčítáš že na mě nestartuje negativně? Až bude chtít nebo to uzná za vhodné tak nepochybuji že mi dá vědět.

Psát že Timura ber s rezervou, já vidím že všechny bere s jistou rezervou, jinak by se zbláznil :smiley:

3 Likes

Musis byt konkretnejsi, kde som sa mal ozvat, ci som sa zle ozval.
Lebo to neozyvanie sa moze byt nekonecna debata, aj u teba a to myslim v dobrom.

A ak zle ozval, kudne odcituj.
Ja by som takeho vedel kopu, ale nechce sa mi to hladat, citovat atd. a sporit sa.

Hellhogrovi som viac krat napisal, aku ma komunikaciu. Ci na koho mam reagovat?
Myslis uzivatelov, ci v ramci F1? :slight_smile:

2 Likes

Nebudem to robit, isiel by som proti sebe so svojim nazorom na postovanie screenov zo sukromnych konverzacii alebo hladanie rok starych postov

Napisal som to lebo ma to dlhsie stvalo, ze sa to tu rozdelilo na dva tabory - jos a jeho banda a potom hogr a jeho banda a navzajom sa obvinujeme kto ho ma mensieho

Nema to cenu, myslim ze do dalsej VC to uz bude ajtak jedno :smile:

1 Like

Toľko protirečenia si v pár vetách som už dlho nevidel. Tak ako to je, chce, ale nemá prostriedky alebo vôbec nechce? Spätné dokazovanie je ťažké alebo nie, len FIA nechce?

Ako si vlastne predstavuješ to spätné dokázanie? Lebo ja si to v tomto konkrétnom prípade teda predstaviť neviem, že na základe čoho by im dokázali, že medzi Q a pretekom znížili dosku podlahy rádovo v jednotkách milimetrov? Akože z kamerových záznamov alebo ako? :slight_smile:

Počkaj, kto povedal, že je isté? To je to, že isté nie je nič, ale vy všetci viete.

Celkom verím tomu, čo povedal Pepa Král v najnovšom Eiskingu, odporúčam pozrieť, výborne tam rozobral nielen penalizáciu Landa a jeho súboj s Maxom, ale aj túto tému. V skratke povedal, že každý tím sa snaží to nejako obchádzať a že RB to mal spravené tak, že aj keby to používali (čo si myslím, že je možné), tak sa mu nedá nič spätne dokázať, tým pádom nikto nemôže povedať, že by porušili pravidlá.

Ja uz budem dobry

1 Like

Brown už je skoro na úrovni miestnych frustrátov. Klaun roka v F1. :clown_face:

Teraz má Horner chcieť od zamestnancov McLarenu podpísať prehlásenie, že mini DRS bolo na okrasu, nebolo to tak spravené zámerne a nepredstavovalo žiadnu výhodu? :sweat_smile:

1 Like

Brown ale zo seba robí len klauna. Chcel by robiť politiku tak ako ju robí Wolff a Horner, ale je úplne smiešny, lebo to nemá ani hlavu ani pätu a týmto je už na smiech všetkým, nielen RB. Veď to je totálny úlet čo povedal s tým podpisovaním prehlásenia a navyše keby sa to aplikovalo aj na zametnancov McLarenu, tak je to taký backfire, že dovidenia. :smiley:

Presne tak, je to porovnávanie hrušiek a jabĺk. McLaren očividne podvádzal, je to vidieť na videu a FIA mu to zakázala. RB očvidine nepodvádzal, lebo samotný systém zakázaný nie je, len jeho využitie počas parc fermé. A keďže sa použitie toho systému nedá dokázať z nejakého videa, tak nemôžme prehlásiť (tak ako je to pri mini DRS McL), že RB podvádzal (nech si myslíme čokoľvek). A tak FIA RB nič nezakázala, len preventívne tam zaviedla plombu a vec vyriešená. :slight_smile:

Tu si to presne popísal. Porovnáva sa jasný podvod McLarenu a možný podvod RB, ktorý nejde dokázať. :slight_smile:

Som rad, ze so mnou suhlasis, vysvetli to este timurovi…

McLaren nikdy komisari ani FIA neuznali nelegalnym a hoci medzera bola vacsia, nikdy nedoslo k oficialnemu meraniu, ktore by dovolovalo dsq.
Ja, narozdiel od teba, som RB ze nelegalny neoznacil, nepozadoval dsq, nenalepkoval McFIA ci FIAbull atd.
Dufam, ze evidujes tento preukazatelny rozdiel :slight_smile:
Aj v tomto timur a rhapo nemali postoj ako ty a to ste rovnaky “tabor”.
Pre tuto medzeru v pravidlach pri klapke DRS su uz upresnenia a McLaren nie je jediny, co musel kridlo upravit.

Viac k tomu nemam co dodat, lebo viem, kam by to zase smerovalo…

1 Like

Ignoruj to, to jsou žabomyší války a zbytečně by si se do toho vtáhl. Já oceňuji tvůj přístup k debatam a nadhledu, i když to není jednoduché 🫡

1 Like

Ja a sarkastickej? Tak ted jsi me ranil Jezku. :grinning:

Jak by rekl Gaius Julius, " i ty Hedgehogu ?" .

To boli. :cry:

1 Like

Tym, ze im zakazali to kridlo, resp prikazali im ho spevnit, sa len ukazalo, ze to nelegalne bolo, len nemali na to meranie. V pripade RB vsak neprikazali ten system odstranit/prerobit, len im na to dali plombu pocas parc ferme.

Za tym, ze McLaren bol v Baku nelegalny, si stojim. Dsq som nepozadoval (to som pisal, ze asi nie je mozne spatne) a za unahlene narazky na FIA som sa ospravedlnil.

Podla mna to stale nechces pochopit, ze neslo o medzeru v pravidlach, ale o porusenie pravidiel, lebo bola jasne stanovena maximalna hodnota medzery medzi klapkou a kridlom, ktoru McLaren nesplnal a zachranilo ich pred DSQ len to, ze video ako take nemozno brat ako meranie.

A z videa vidiet, ze McLaren je jediny komu sa vyrazne klapka ohybala. Ostatnym sa ohyba len cele kridlo a aj to v ovela mensej miere ako pri McLarene, takze tie zvysne dva timy nevieme ktore su (nevideli sme videa inych timov ako McL, RB a Ferr).

3 Likes

Bol som sa vyvenčiť a pozrime sa. Takže tiMur chcem sa ťa opýtať.
Máš vodičák?
Máš auto?
Máš v ňom radar, resp. antiradar?
Jazdíš s ním do Rakúska, alebo do Švajčiarska?
Ak si na tieto otázky odpovedal kladne, tak buď rád, že u vás v Česku nie sú policajti a sudcovia, ktorí uvažujú ako ty.
To by ťa mohlo bolieť. Ďalej to asi nemusím vysvetľovať.

1 Like

Brown môže chcieť, ale nie je mu to nič platné. To chce čas a potom sa to vykrištalizuje.

Ty Ronie, tohle asi nedava moc smysl ne? :grin:

No ja jsem prave rad ze v Cesku jsou vetsinou policajti a soudci kteri uvazuji jako ja. :rofl:

Vis u nas v Cesku a myslim ze i na Slovensku, to ze nekdo vlastni neco, cim by potencialne mohl porusovat zakon nebo pravidla, automaticky neznamena, ze ty zakony, nebo pravidla porusuje. :grin:

A ja jsem celkem rad ze to tak je.

To ty s tim mas trosku vetsi problem. Ale treba si to jen spatne vykladam. Treba mi vysvetlis co jsi tim myslel. :grinning:

Jakej podvod udelal Red Bull?

Jake nepovolene upravy v parc ferme?

Nebo ta ficura ( u nas to znamena vylepseni :grinning:) je podle tebe ten podvod? Protoze ta ficura sama o sobe podvod neni, vime?

1 Like

Nebol predpisany (podla pravidiel a testov) dokaz o nelegalnom kridle McLarenu, preto nedoslo k DSQ a muselo dojst k uprave (nie len u nich).

U RB nie je dokaz tiez, ze pouzivali nieco, co ako jediny mali inak a ak by sa to nedalo zneuzit, plomba tam nebude…

Napokon povodne si ukazoval prave na McLaren a rovno to spajal s rastom ich vykonnosti, cize si to videl ako nekalu nelegalnu vyhodu a ked sa zistilo, zs je to nie len ze niekto iny, ale dokonca RB, uz je vsetko OK…

Z hlbky duse som presvedceny, ze kebyze to ma McLaren, nebudes mat rovnake slova. Uz by boli argumenty ine… Hovoris casto o Brownovi pokrytcovi, mne pride pokrytecke toto.

A este raz, ja narozdiel od teba som nehovoril nieco ine ako komisari a nenalepkoval som.
Ani teraz s RB.
Mozno to tam mali len tak bez prinosu ako jedini, neviem.
Zjavne sledujem F1 dlhsie a preto rokmi ma tieto kauzy sice zaujimaju, miestami rozrusia, ale uz netankuju ako v tvojom ci mladsom veku, lebo viem, ze na hrane, ci cez hranu sa tam pohybuju pravidelne vsetci a ten narativ ze RB nikdy nic a ostatni urcite ano, je naivny.
A asi mi ide o to viac, ako sa rozhodovat len podla kamery…

Uz teraz som tomu zase venoval viac casu, ako si to zasluzi :slight_smile:

2 Likes

No nechcú, lebo na to nemajú. Áno použili to v rozpore s pravidlami. To je môj názor. Ako som písal hore aj kamoška tú šestku použila, však za tú prevodovku zaplatila. Aj za systém zaplatil Red Bull a použil ho. Pepu si pozriem, ja ho aj s Eiselem čo sa týka F1 uznávam. Tekže asi sa zhodneme, že sa nezhodneme. :grinning:

2 Likes

Točíme sa dookola bez nejakého výsledku. A obávam sa, že to tak aj zostane. Ja neviem ako uvažuješ. Fičurina je vec, ozdoba, ktorú si na seba dáš, hoci to nepotrebuješ, je to ozdoba. A ovládanie nastavovania výšky podľa vyjadrenia, tuším pilotov R. Bullu nebolo použité, takže to tiež spadá do tejto oblasti. Či?

2 Likes

Proc by to zarizeni nebylo pouzivane? A jak by menili svetlou vysku? Vsechny teamy maji zarizeni na zmenu svetle vysky. Vzdyt by v dnesni dobe nemohli jezdit. To je dnes alfa a omega nastaveni monopostu.

Vzdyt musi resit nastaveni aby vubec vyhoveli pravidlum.

Ronie, to zarizeni je legalni. Nastavovani svetle vysky je take legalni, jen se to nesmi delat pod parc ferme.

My se netocime dokola Ronie, my jsme kazdy na jine atrakci.

5 Likes