Chystá Domenicali zásadný rez? Som zástancom zrušenia voľných tréningov | Magazín F1 - F1online.sk

Hmm, na mě ta změna času má taky ještě lehce dopad. :grin:

A čo tak kvalifikačné duely? :sweat_smile: jedno dve zahrievacie kolá, na štart z rovnakého miesta, stopu si vyberá slabšie postavené v sezóne auto, čiže išlo by sa 1-20, 2-19 atd., ide sa na jedno poprípade dve kolá :laughing: prvý sezónny duel by bol podľa poslednej sezóny ďalšia kvalifikácia podľa posledného závodu :slightly_smiling_face: do dalsej casti postupuje 10 najlepších a keďže v ďalšej casti by ich bolo 5 (najpomalšie zajazdeny duel by skončil na piatom mieste) a išli by sme do semi a následne do finále :slightly_smiling_face:ešte to ale nemám vymyslené ak sa dvaja odstrelia :sweat_smile::sweat_smile: asi by sli z konca štartového poľa

Tento truľo, ktorý ešte stále nerozdýchal vyhadzov, bude stále vymýšľať je ckundovinu za druhou.
Je neuveriteľné akým smerom sa tento šport uberá. Šport, ktorý by mal reprezentovať vrchol pretekania je neustále viac a viac obmedzovaný, potlačuje sa jeho DNA v snahe dosiahnutia “amerického sna” prípadne iného silného príbehu, ktorý prinesie nových fanúšikov (ale hlavne $$$) pretože to je jediná vec o ktorú sa snažia. Zisky. Ovšem je viac než jasné, že to vedie banda hlupákov, ktorý svojimi nápadmi a krokmi ten šport skôr znehodnocujú.
Na Twitteri sa objavilo niekoľko špekulácií že by mal vzniknúť 3. orgán mezdi LM a FIA, ktorý by dokázal zabrániť blbom ako Stefano, aby sa zaviedli jeho mokré sny.

Mohli by časom na monoposty nainštalovať zbrane súboje keď si šiel po krku VER a HAM by bola už len nudná minulosť.

Základní a největší problém je prodávat lístky na tréninky a divit se, že nechodí tolik lidí, jako na samotný závod… S tím se ovšem těžko dá něco dělat! Kromě toho i v jiných sportech při několikadenních závodech, kdy opravdu probíhají každý den soutěže, je běžné, že nejvíc lidí přijde až na poslední den, který se bere jako vyvrcholení celých závodů (třeba teď na biatlonu v Novém Městě na Moravě). V jeho představách by měl 23 víkendů v roce každý fanoušek, aby mu neutekl závod nebo kvalda, opravdu od pátku do neděle plně sledovat F1, což mi připadá mimo realitu.

Já si hlavně myslím, že F1 jako zábava pro fanouška je strašně levná.
F1 TV je skoro zadarmo a jiné placené kanály také.
Zrovna tak lístky jsou oproti třeba lize mistrů násobně levnější. Nevidím k tomu důvod, alespoň ne na městských okruzích, kde je tolik doprovodného programu, že je tam zábava na celý den.
Samozřejmě třeba sedět na stráni ve SPA je nekonečná nuda i zadarmo, takže ten marketing je složitý.

F1 TV je levná, to souhlasím. Nevím, jak ostatní, ale já ji mám jako doplňkovou službu + předsezónní testování, pokud by výrazněji zdražili, asi se bez ní obejdu. Placené sportovní kanály nejsou jenom pro F1, takže cena sportovních balíčků je počítám stanovená tak, aby byla akceptovatelná pro co největší množství diváků, zdražení by mohlo být kontraproduktivní. To všechno ale neodvádí diváky z okruhů, vstupenky se myslím aspoň v Evropě prodávají dobře. Pokud chtějí dostat diváky na okruh v pátek (a částečně i v sobotu), museli by nabídnout lidem v pátek a v sobotu takový program, aby byl srovnatelný s nedělní Grand Prix. Jinak asi diváci, kteří přijíždějí se zájezdy, mají většinou víkendové vstupenky, a domácí + individuální návštěvníci, kteří to nemají daleko, budou vždycky preferovat neděli. S tím těžko někdo něco udělá.

V pátek i sobotu jsou doprovodné série či?
F2, F3. Kvaldy, sprinty, závody.

Možná by to chtělo nalejt peníze na promo i tam, aby byl o to zájem.
Nějaký story dětí na Netflixu jak bojujou o sen zvaný F1.
Minimálně teenky to naláká. :slight_smile:

Máš pravdu, že vůbec neberu v potaz lidi, co jezdí se zájezdem…
A bude jich možná většina, ty já obdivuju, popravdě vůbec netuším, co je k tomu vede, jet organizovaně.
Pro mě je to stejná záhada, jako jet na dovolenou s cestovkou…

Ale jo, pořád se něco jezdí. Ale stejně většina lidí, kteří chtějí vážit cestu na okruh, chce vidět Grand Prix, takže buď přijde všechny dny, nebo jenom v neděli, a jsme pořád tam, kde jsme byli :smile: . Nalákat lidi, aby přišli jenom v pátek, popř. v sobotu, je těžko představitelné. Možná rozdat vstupenky dětem ve škole, ale na tom se zase nevydělá, a o to tady jde :smile: .

To je jednoduché, nemusíš se o nic starat, neřešíš nejen vstupenky, ale ani ubytování, dopravu z hotelu na okruh a zpátky, parkování na okruhu… Já si třeba taky neumím představit dovolenou s cestovkou, ale tohle je pro mě super. Jsem nepřítel jakékoli organizované zábavy, ale tady za ty tři dny máš vlastně volného času minimum, takže to pro mě není problém.

Já třeba už roky říkám, že bych piloty upozadil.
Myslím, že jsou pro F1 úplně nepodstatní.
Možná by bylo dobré, postavit tu soutěž na osobnostech z konstrukce, stejně to tak ve skutečnosti je.
Málokdo mi ale dá za pravdu.

Toto.

23 víkendov v roku kedy potrebuješ tomu venovať 5+ hodín, veľa krát v časoch nie úplne vhodných. Či už sa bavíme o piatku alebo sobote, v momente kedy ide o poobedný čas a máš veľa krát program s priateľmi, rodinou atď, prípadne cestuješ domov z práce (piatok).

Pre bežného smrteľníka je to obrovská porcia času.
Koniec koncov, stačí sa pozrieť na hokej. Na rozkorčulovanie chodí minimum ludí a väčšina prichádza až na zápas (aspoň v Bratislave to tak funguje). Detto tak je prestávka, kedy ľudí moc nezaujíma sprievodný program ak aj nejaký je, pokiaľ teda nejdú hrať detičky s akadémie :smiley:

Zvýšenie ceny F1tv taktiež nie je cesta, stačí sa pozrieť ako trpí MotoGP kde je extrémna paľba za ppv.

2 Likes

Je to tak, myslím, že kdekdo z nás pravidelných diváků (a naši rodinní příslušníci :smile: ) už časovou náročnost řeší.

teraz si zoberte kolko casu travite na tomto fore :smiley:

Upozadění pilotů není nová myšlenka, to už požadoval vzteklý Ecclestone, když mu stávkující piloti v Kyalami 1982 ujeli neznámo kam. Chtěl je nahradit jinými volnými piloty s tím, že to stejně nikdo nepozná, ale sponzoři spustili takový povyk, že od téhle myšlenky rychle upustil a celé se to nějak urovnalo. Takže by se to asi nechytlo :smile:

1 Like

To jsem nevěděl, zase neoriginální myšlenka :slightly_smiling_face:

No jo, ale teď jsme doma jako myšičky, nerušíme ostatní sledovače televize, to se nepočítá…

Pokud jsi to nevěděl, tak se nedá říct, že jsi od někoho opisoval. Vlastně jsi prokázal stejnou inteligenci jako samotný Bernie, a to není málo :smile: .

:grinning: kéž bych dokázal alespoň setinu, toho, co on.

1 Like