Austin zabil moje momentum v boji o titul, priznal Norris | Magazín F1 - F1online.sk

Modli se aby prezil…

Ne to bylo o tobe a tobe podobnych. A tahle debata je toho dukazem.

Zakladem je, ze RBR neco ma, co je legalni, ale mohlo by byt nelegalne pouzito. No a to je ta zelena trava.

No a nejednou, uz ta trava neni zelena, ale cervena, protoze je preci jasne ze RBR podvadel. Nikdo to sice neprokazal, ale podle vas to tak je

No a najednou, abraka dabra uz zadna trava neni, ale je tu podvodnik, nebo dokonce vrah.

No budes se divit, ale takovej podvodnik, v nasi spolecnosti neni podvodnikem. To je obecne pravidlo civilizovane a pravo respektujici spolecnosti.

Dokud nekomu neprokazes vrazdu, neni dotycny vrahem. At se ti to libi, nebo ne.

Ty se v tom nejak moc podezrele orientujes… :eyes:

Timur, Jim ma ale pravdu, ze v tej otazke uz bolo urcene, ze ak by to RB aj (proti pravidlam) pouzival… Nie mozno/ci…

To uz ako sa to zvrtlo a ake priklady sa davaju je druha vec. Podla mna len raptorova otazka zle vypalila a pravdepodobnr sam to doslovne nemyslel tak, ako to napisal :slight_smile:

1 Like

Že čo? Ja snáď zle vidím. No, ako to tu hovoríte? Prajem pekný deň? :wave:
Toto je fakt chorá doba. :man_facepalming:

2 Likes

:grin::grin::grin:. Tobe dal nekdo ukol?

Kluci tu vedou pomerne akadenickou debatu, cca na kolik trista radku a 1800 slovech? A ty vyrves z kontextu dva radky a 15 slov a udelas z toho otazku u zapoctu? :grin:

Jako vazne?

To jsi si z toho odnesl? Skoda. Dost malo. Mojl jsi se u nich naucit jak se vedete diskuze podlozena argumenty a nazory, bez odbocek, urazek a vkladani podprahovych dehonestujicich poznamek.

Ale nechci rict, ze jsi nejak neslusnej, nebo tak. Jen proste uvqzujeme, mluvime a piseme kazdej trosku jinak

Ne neni to chora doba. To je doba prava a spravedlnosti.

To co ti nejde narozum a to ce nechapes je princip, kteremu se rika presumpce neviny.

A ano ta spravedlnost je slepa. Ale tak uz to v nasi nedokonale spolecnosti chodi.

Ja som neslušný? Ukáž mi kde niekoho urážam či ponižujem.
Ty si fakt inde kamarát.

Tu minutu už som ti venoval. Alebo ako to bolo @Ferda ?
Prajem pekný deň.

1 Like

@raptor22
Vidis co sme (nechcene) spustili?
Asi to malo byt sukromne :smiley: :smiley:

2 Likes

V poradku. Obecne jsem ho jen vyuzil, k reakci, abych vam neskakal do debaty.

Ale tenhle narativ o vine a trestu tu jede od vzniku te kauzy.

Ale plete se. A reakce @raptor22 byla take pomerne jasna.

Proti Jimovy nic nemam. Jsme holt kazdy na jine planete.

Nic, v pohode, ja som tu tiez dnes pisal litanie. Som za to rad, niekedy sa nazor neda vyjadrit v jednej vete.

Som rad, ze mas otvorenu mysel. Jasne, ze vsetci idu na hranu, mozu sa tvarit ako chcu. A takisto si myslim, ze RBR to moze mat aj z ineho dovodu na danom mieste ako kvoli podvadzaniu(ale mozu to tam mat aj kvoli tomu, netvrdim, ze to tak nie je). Bolo tu niekolko clankov(myslim ze minuly rok) o tom, ze ked “vyzliekli” RBR auto, bolo usporiadane uplne inak ako ostatne a ine teamy neboli schopne pod rozpoctom v danej sezone spravit to iste. Takze moznost, ze na to mali legalny dovod sa neda vylucit.

Odpoved na druhu otazku takisto chapem, je to na dlhu debatu, nie na slaboduche prirovnania. Podla mna vsak tam v “krajine F1” plati co ti nedokazu a z coho ta neusvedcia, nie je podvod. Nezalezi na tom, co je pravda a co nie, co je moralne spravne a co nie. Ked si obhajis svoju pravdu, vyhral si. Tak ako Ferrari par rokov dozadu. Myslia si vsetci ze do motora tieklo viac paliva? Nech si to myslia vsetci, nezajem. Bolo im nieco dokazane? Nebolo. Senzory, co boli vtedy na aute nehlasili prekrocenie, tym to konci a bolo to v ramci vymahania pravidiel. Na tom je to tam postavene, nie na cestnosti a kto si nahovara nieco ine by to mal prestat sledovat, lebo zije v rozpravke.

1 Like

To je presne to, preco som niekde vyssie pisal, ze sa tu nerad pustam do debaty ohladne RBR. Okamzite sa tu zlietne “Anti Red Bull Air Force” a hadzu bomby a pokazia aj normalnu diskusiu

3 Likes

Prosim te co jsi nepochopil na vete:

Nechci rict, ze jsi nejak neslusnej znamenalo, ze bych nerad aby to co pisu nejak naznacovalo prave tohle.

Evidentne. Argumentu moc nebylo, ale abych vse uvedl na pravou miru.

Diskuzi jsi vedl slusne, pokud z mych slov vyznelo ze ne, pak se omlouvam.

1 Like

Taku, ze len hlupak vidi svet ciernobielo. Mas pocit, ze si nieco do nasej debaty priniesol?

1 Like

Odpověděl jsi tak jak nechtěli slyšet, tak se na tebe vrhli no. Otázka ale zněla jasně.

4 Likes

Tak to je dost dobrý. :smiley:

2 Likes

Co si to dovolil :sneezing_face:

2 Likes

Suhlas, chapeme sa v tomto.

Jedina poznamka, tu kauzu ktora tu vznikla pri nasej debate by som nevnimal ako antiRB ci typicku zalezitost taborov.

Ty si tu druhu otazku polozil tak, ze v nej uz bolo uvedene, ak by islo o konanie proti pravidlam a tam proste fakt plati, ze to podvadzanie je.
Toho sa potom chytilo a uz to islo…

Nemozem pisat za teba, ale ja som to skor pochopil, ze myslis nelegalne a nie podvadzanie.
Za mna tam za tie roky podvadza kde kto, ale nelegalnost v zmysle prava/F1 je ako si napisal, co ti nepreukazu, to sa “nestalo”.

To zial casto nie je fer a moralne.
Pravo vsak nedohliada na ferovost a moralku, ale na dodrziavanie predpisaneho a tam su vzdy medzery…
Je dolezite, ci sa na to pozerame ako sudca, kde plati iba dokazane a prezumpcia neviny, alebo ako bezny clovek, divak, ktory ma nazor a presvedcenie, ktore moze byt ine ako rozhodnutie sudcu :slight_smile:

Ano, mas zrejme pravdu, nedal som si pozor na slovicka, aj ked my sme sa ocividne pochopili. Ale moju pointu to dokazalo, prislo cca 30 prispevkov v inak kvazi mrtvej diskusii kde sme boli len my dvaja a to v momente, ked som zacal riesit RBR. Hned prisiel Hogrik, Situs, JimClark(sorry, pre mna noname hater bez hlbsich prispevkov) i Puff. Hlavne tri stalice, pokial ide o RBR.

Co sa tyka posledneho odstavca, ja sa na to pozeram ocami realistu. Nehladam tam spravodlivost, sportovost ani nic podobne. Nemam tolko rokov, aby som si pamatal hlbsie, ale Flavio sa nestitil nechat v aute launch control aj napriek zakazu, priepustnejsie ventily na tankovanie, Schumacher sa nebal superov natlacat na mur, burat do nich, Hamilton sa nebal klamat komisarom, Alonso si nechal vitaztvo ziskane dokazanym podvodom, hmotove tlmice sa tiez pri spravne formulovanej staznosti dali povazovat za podvod… Mohol by som pokracovat dalej, moja pointa je v tom, ze z idealov, ze ide o sport a o to, ze vyhra najlepsi pilot a ten co postavil najlepsie auto som vyrastol sakra davno a dennodenni nariekaci nad nespravodlivostou ocividne este neprekonali nejake zivotne stadium. Ak chcu byt uspesni v F1, musia ist na krajne hranice sedej a ked im na to nepridu, tak aj za. Tak to skratka je. Lebo ked to neurobia oni, urobi to super.

3 Likes

Musim, ZIAL, suhlasit.
Nie preto, ze to tak chcem a paci sa mi to, ale preto, lebo v realite to tak funguje…

To vsak na druhu stranu nebere ludom dovod a pravo, jednotlive kauzy (mnohe si uviedol) riesit a vidiet ich rozdielne - je to bezna sucast tohto aj inych sportov :slight_smile:

Inak toto

Je dost podobna situacia, ako teraz kauza RB.
Samotny softver nelegalny nebol, jeho pouzitie ano. To sa nepreukazalo a nikdy neboli uznani s nelegalnym monopostom.
Urcite nepodvadzali? No…
Mozem pisat o nelegalnosti? Podla mna nie.
A aj po rokoch mas teda k tomu uplne opacne nazory, tak ako kopu inych veci a nie vzdy to ma suvis s bojmi taborov :slight_smile:

1 Like