Austin zabil moje momentum v boji o titul, priznal Norris | Magazín F1 - F1online.sk

@HellHogr a ty mu lezieš do kakáča. :transgender_flag:

Pekný príklad tvojho bezcharakteru. :clown_face:

Nezabudni nabudúce obhajovať psychicky choré pohlavia a následne fajčiť boba len preto, že sa tu háda s niekým, kto ti nie je proti srsti.

4 Likes

Lando Lando, ty si momentum nikdy ani nemal. V najlešpom aute cca od Miami si nedokázal vyhrať ani 2x po sebe. Jediný výkon bez chyby si mal v Singapure. Ešte aj v Holandsku si to stratil na štarte a zvrátil to len vďala veľkej rýchlostnej prevahe (ale okrem štartu dobrý výkon). No Monza bola veľká bieda, prehral si na celej čiare ešte aj s Piastrim, tak aké momentum? Momentum dvoch pretekov - Baku a Singapur?

2 Likes

Společný komplex z Red Bullu dokáže zázraky, že i lidi s tak odlišnými názory, jelikož mají společný hate na RBR, tak to jde všechno bokem :smiling_face_with_tear:

9 Likes

@Jos_Verstappen @Dietrich_Reimann

Vite vubec kdo je to homofob? Z vasich komentu to neni dost jasne, dostudovat.

a myslis ze jedina sanca na koliziu je pri suboji NOR -VER … a nikde inde?

Robit chyby je v poriadku, ked chces byt sampionom v F1, musis ich robit co najmenej, co sa Norrisovi a McLarenu nedari. A kedze McLaren musel upravovat zadne kridlo, podla tvojej logiky mali aj oni nelegalne auto :rofl:

7 Likes

To nevim, jestli jo tak co je to proti nekolika sezonam Red Bullu a pasivite FIA, ktera nebyla ochotna zajistit regulerni soutez.

Ja si vobec nemyslim, ze Lando (obzvlast na to, ze je to prvy krat v kariere boj o titul a vitazstva), porobil nejak vela chyb a stratil tak vela bodov.

Ano, starty slabe (niekedy to mohlo byt aj technikou), kde ho to len par krat stalo par bodov a drobne chybicky, ktore robia vsetci, aj Max.

Prave naopak, uz boli aj kandidati na titul, ktory viac krat vypadli po chybe ci kolizii v minulosti.
A dostavali snad mensi naklad ako Lando. Len preto, proti komu bojuje…
Kolko ze tych bodov zahodil po chybach ked ich bolo tak strasne vela, ze sa to stale par ludmi (cista “nahoda”, ze kym) riesi?

Jedine vypadnutie mal vtedy, ked vinnik toho vypadnutia bodoval, aj to by bolo dobre zapocitat…

Neber to prosim v zlom, ty si niekde nedavno pisal, ze nie si fanusik RB/Maxa, ale sustavne ich obranujes a hlavne kritizujes dokola McLaren, Mercedes atd., tak tomu sa tazko veri…

3 Likes

Proc Austin? Sezona se nezklada z jednoho zavodu. Stejny vyplakvani jako AD21. Za tohle si muze Norrisova sama i mclaren. Tohle jsou pak ty miniaturni rozdily, ktery rozhodujou, kdyz uz je dnes veskera vykonnost v aute.

2 Likes

Az na to, ze stratit poziciu znamena niekedy rozdiel 7 bodov - medzi 1.a 2. miestom. Co nie je malo.

1 Like

Ano, niekedy, ved to nikde nepopieram.

1x vypadnut z cela po chybe (ci supera) je hned ekvivalent mnohych horsich startov.

Stale je to znacne mensia cast straty :slight_smile:

1 Like

Tu sa nezhodneme, len by sme dotahovali, za mna mohol Norris aj McLaren niekokolkokrat urobit veci lepsie pre viac bodov. Hlavne tie nepremenene starty. To auto bolo cez leto skratka najrychlejsie. Mali sancu Verstappena dotiahnut.

Ja Norrisovi nenakladam, ja by som bol rad, keby Verstappena dotiahol. Nemam ta ako presvedcit, ale keby vo finale vyhral, vobec by som nebol nahnevany. Poukazujem na to(a kusok ma hneva), ze mali to dostatocne vo svojich rukach ale akosi tu stale panuje atmosfera, ze Norris je v akejsi nevyhode lebo Verstappen jazdi ako prasa a Red Bull podvadza. Podla mna to jednoducho nie je pravda. McLarenu som fandieval a ked si odmyslim Browna a niekedy aj Stellove vyjadrenia, je to pre mna sympaticky team.

O Rakusku ci tomto treste v Austine sa mozme bavit, ked mu tie body na konci budu chybat, zatial mu chyba sakra viac bodov. A aj to je proste na subjektivnom nazore. V rakusku tvrdo bojoval aj Norris, myslis, ze Verstappen to tak naplanoval, ze ho vyradi?

Pocitam, ze ho Norris tento rok nedobehne a preto pisem, ze dufam, ze si cez pauzu pozrie, co mohol urobit lepsie a buduci rok sa vrati silnejsi(talent a potencial tam rozhodne je). Vobec mu neberiem, ze prvy krat bojuje o titul a su tam chyby. Ale to treba brat ako jeden z hlavnych dovodov, preco je v takej pozicii ako je, nie Ricciardov jeden bod za FL, nefer penalizacia v Austine, srobik pri pedaloch v monoposte RBR a podobne. Je neisty a to je proste fakt. Ak chce titul, tak sa toho musi zbavit. Iste, WDC je ta najvyssia meta aku moze pilot dosiahnut, ten najvyssi ciel, ale ak ho chce, musi byt lepsi ako super. Cez to nejde vlak.

A su veci, ktore mi vadia aj na RBR, lenze tu na fore sa o nich normalne bavit neda, lebo to tu okamzite spadne do hatu a nepodlozenych obvineni. Sam to mozes vidiet za posledny vikend. RBR ma inde nastavovaci system ako ostatni, tri roky si toho nikto nevsimol, nikto nevie, ci to vobec pocas PF naozaj rozoberaju ale uz su zasa najvacsi podvodnici. To je logika typu “mas doma pistol, tak si automaticky vrah a mna nezaujima, ci si ju za poslednych 10 rokov vobec vytiahol z trezora”. Za toto uz moze nastavenie mentality na tomto fore.

5 Likes

Mas pravdu, ze sa nezhodneme - ale nie v jednotlivych tvojich komentaroch (skoro vsetko suhlasim) ale ako ich spolu vyhodnocujeme ako celok.

Sam uvadzas ako hlavny problem starty. A kolko bodov tak stratil? Vacsinu dokazal zvratit a spolu to tak vela nebolo…
Ini, a casto aj velki majstri, stratili vela bodov jazdeckymi chybami v subojoch o titul a tieto body zo startov je oproti tomu pomerne malo…
A Max bol bezchybny a dokonaly?
Urcite nie, hned mi napadnu 3-4 VC kde pre chybu urcite/pravdepodobne stratil body.
A to je skvely pilot, 3x MS s velkymi skusenostami v majstrovskom time, co aj tuto sezonu zacal dominantne…
Tak preco Lando musi byt hned dokonaly?
Nie je, ale nie (len) preto nebude MS, len to mohlo byt tesnejsie…
Mimo toho som teda jeho chyby ako velke bodove straty nezaznamenal, ked sa stale o tom tak hovori. Ake myslis?

To ze McLaren je od leta najrychlejsi je skor vec nazoru a pocitu, nez faktov. V priemere asi ano, ale na jednotlivych VC urcite nie vzdy a to je zasadny detail. Stale plati, ze vacsina Maxovho naskoku, sa vytvorila uz na uvod sezony, kedy sa na RB nikto nechytal :slight_smile:

2 Likes

Může, ale rozdíl vidím v tom, že ostatní šilhají po titulu, zatímco Max upírá zrak na nejbližší zatáčku.

Ferrari na koniec upgrade donieslo

1 Like

Tested in Mugello?
Něco mi uniklo ohledně testování komponentů během sezóny?

Ale asi ok. Ono se moc na pravidla letos nehraje.

3 Likes

:grinning:
     

2 Likes

Prave tu sa asi nerozumieme. Vobec netvrdim, ze by mal byt dokonaly. Aj Verstappen robil a robi chyby, urcite nie je bezchybny. To ze poviem, ze Norris robi chyby nie je nakladanie, ale konstatovanie, preco je od titulu dalej ako by mohol byt. Nikto sa nenarodil bezchybny a dokonaly v nejakej discipline, je to proces ucenia sa a chyby su toho sucastou.

Mas pravdu aj v tom, ze Verstappen si vacsinu naskoku vybudoval v prvej faze sezony, ked boli dominantni - chopil sa sance, kym bola, myslim, ze RBR tak trochu ocakaval prepad. Toto je presne to, co Norris s McLarenom neurobili ked RBR rychlostne predbehli(podla mna, ked normalne diskutujeme, beriem aj tvoj nazor, ze to tak nie je). Prepac, ze sa mi nechce prehlbovat diskusiu s konkretnymi pripadmi, ale to by som musel ist do hlbsej a na mna moc casovo narocnej analyzy. Ale boli tam nejake chyby jazdca(Madarsko, Taliansko - jednoznacne sa nemal nechat predbehnut na starte, pretek by sa podla mna vyvijal inak), teamu pri strategiach ci kocirovani pilotov(zo sportoveho hladiska fajn, ze Piastriho nezakopali, z pohladu titulu nemozes machrovat, ze nemas jednotku a dvojku a mas dvoch vyrovnanych pilotov, lebo si vtedy beru body, co sme aj videli).

Aj majstri chybami stracali vela bodov, to je pravda. Dnes vsak v F1 vladne perfekcionizmus, casy ked jeden zavod zabaranil Schumacher a o dva tyzdne Hakkinen su prec a chyby su skor na spici vynimocne, tak ako technicke vypadnutia.

Mozno nevolim vzdy najstastnejsi ton ked na tieto chyby poukazujem, ale nie je to kopanie do Norrisa, ani ja nie som bezchybny a ako som pisal, moj sposob vyjadrovania tiez bohuzial ovplyvnuje celkova atmosfera na tomto fore

5 Likes

images

1 Like

V podstate suhlasim a ten zaver verim/dufam, ze je pravda.
Ja som to napisal len preto, ze tu velku kritiku vidam relativne casto, no vzdy na superov RB a na nich skor obhajobu, co mi neslo dokopy s tym, co si pisal o (ne)fandeni, inak v pohode :slight_smile:

Mozno len trochu inak vnimame situaciu, ked niekto uz teraz velmi uspesny a skuseny ma po uvode sezony masivny naskok a druhy, aj ked neskor dostane miestami naj monopost, je v tej situacii 1x, musi dohanat velku stratu v majstrovsky neskusenom time co nema 1-2 a popri tom sa dotiahol v lete aj Mercedes a v dvoch fazach aj Ferrari.
To sa tazsie zbieraju “povinne” body, ako ked sam ako jednotka majstrovskeho timu dominujes a neskor “kontrolujes” naskok.
A do toho super riesi tvoju mentalnu slabost, novinari sa dokola pytaju na titul, suboje, 1-2 atd.
Je to fakt tazka situacia a mam pocit, ze sa skoro vobec nezohladnuje…

Ak sa zohladni, tak si nemyslim, ze Lando toho nejak vela zahodil. Najviac su tie starty a aj to je len cast straty na Maxa. To som tym chcel povedat, ale myslim, ze sa chapeme :slight_smile: