Zahrávať sa s Hamiltonom ako Rosberg? O to Bottas nemá záujem | F1online.sk

Valtteri Bottas ubezpečuje, že nemá v úmysle sa v Mercedese dostávať pod kožu Lewisovi Hamiltonovi rovnakým spôsobom, ako to svojho času robil nemecký pilot Nico Rosberg.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20640/zahravat-sa-s-hamiltonom-ako-rosberg-o-to-bottas-nema-zaujem

Na to Bottas hlavne nemá to je základný problém…nech povie čokoľvek jeho schopnostiam to nepomáha… LH je o triedu inde

Taktiež som mal možnosť spoznať Lewisa a viem, že keby sa s ním začnem zahrávať, nič z toho nezískam

:joy::joy: když to uzná i on sám, tak není co řešit.

Mindgames nejsou pro vsechny, muze se to obratit…

A práve aj kvôli tomuto prístupu je Bottas stále v Mercedese. Oni nepotrebujú nikoho lepšieho, kto by Hamiltona náhodou ohrozil.
Svojím spôsobom si Russell urobil medvediu službu, že bol počas toho záskoku až príliš dobrý. Takého pilota Hamilton po svojom boku chcieť nebude.

“Uprednostňujem hovoriť výkonmi na trati a pretekať férovo”, tak to ukáž Valtteri. Keby nebol Nico dostatočne rýchly a nevyužíval by závahania Hamiltona, tiež by nebol majstrom. Ale udržiavateľovi mieru chýbajú obidve veci. Kvalifikácie nestačia… Ale fandiť VB budem, aspoň nech je na čele aspoň nejaký boj.

Tak jestli je to od Bottase všechno tak je to prostě looser. Zdá se že i v nejlepším autě ne každý může vyhrát a Bottas už se s tím tak trochu smířil. Ideální pro Hamiltona i Mercedes.

Otázka je či mu to bude donekonečna tolerovať aj ten Mercedes to čo on bude chcieť… Úprimne LH ukazuje teraz úplný trucpodnik. Ú neho nemôžeš vedieť či to o rok nezabalí a stavať budúcnosť tímu na človeku ako VB ozaj nie je boh vie co. Logika z prínosom LH je asi taká že teraz bude jazdiť do 100-vky=raz ten prínos aj tak odíde a je lepšie byť potom pripravený ako prekvapený.

Navyše čoho sa bojí? Že ho Russell porazí? Úprimne v prvom roku pochybujem. A ak sa toho boji tak je ako človek veľmi veľmi mentálne neistý. Ako 7x majster sveta sa báť mladíčka lebo by som sa náhodou musel aspoň zapotiť, je pri všetkých tých dristoch o budúcnosti F1, budúcom šampiónovi a podpore mladým absolútna úbohosť.
Takého pilota by mal chcieť aby nevyzeral že vyhráva len tak. A Ak by Russell to miesto dostal 2022 poučil by sa pri LH…A dokázal ho poraziť 2023. Tak Mercedesu by mohlo byt úplne jedno či LH ostane alebo nie. Mali by plnohodnotnú náhradu a na X rokov nie jeden dva alebo boh vie kedy LH sa rozhodne skončiť. Netušia to ani oni =ak sa rozhodne odísť tak odíde. TW to aj priznal a On je nevyspytateľný stačí ze mu čosi nesadne. Navyše ak by sa to stalo =oni by v tom celom absolútne vyhrali. Ušetrili by, karavan ide ďalej =vyhrávali by ak by mali také auto v kľude ďalej, rekordy by mali tiež. A ak by vyhrával, nebodaj dokázal poraziť LH tak hviazda by sa stavala aj s GR a jeho potenciál mimo trať by rovnako rástol.

Ale ako vravím vždy Russella odtiaľ držia schopnosti a prebytok ambícií nie naopak. Bottas nemá potenciál ani v jednom a je vysmiaty v najrýchlejšom aute.

1 Like

Ak Bottas ozaj nezajazdí výnimočnú sezónu (co asi nie) tak toto už bude ďalej len TRÁPNOSŤ =Mercedesu aj LH. A výsmech celej F1. Marketingová pozícia GR sa výrazne zmenila to už nebude prechádzať len tak potichu. Ja som za 2 mesiace nečítala ani jeden článok v UK kde by nepísalo ako ide Bottas bojovať o miesto (toto doteraz nebolo) a predstavme si, že niečo pokazí tak jak on vie…

A ešte si nakladá mediálne rečami o boji o titul a ako sa zlepšil v závode =par týždňov po Sakire =je to mediálna samovražda. Ak to nedoručí čo asi nie tentokrát to aj viac schytá.

A keď sme pritom pár dní dozadu sa vyjadril že ak bude naďalej neúspešný tak nemá význam ďalej bojovať a v motoršporte sú aj iné výzvy =sám si chystá únikovú cestu =začiatok jeho konca.

Hamilton je asi milionkrát lepší pilot než Russell, napiš mi na to něco, díky.

Je lebo je v F1 x krát dlhšie a ma 7 titulov. Pilot kvalít LH na rošte nie je!

Ide len o to vyhrávalo by to auto aj s Russellom? =asi hej. Je Bottas uselles keď Lewis výhra konštruktérov sám? Viac menej je. Je prínos do budúcna =nie je. Vzbudzuje pozitívne emocie=nie. Ukazuje výnimočné výkony =tiež nie.
Tak čo tam sakra ešte robí? Drží ho tam LH lebo mu to vyhovuje lebo ma pokoj a komfort= po Sakire je o tom presvedčený viac ako hocikedy. Otázka je čo na to Mercedes.

Toto sa tu rieši že Bottas na to nemá a už vôbec nie aby ho porazil ako o sebe tvrdí. Ja nechápem prečo sa do tejto diskusie vždy vnesie LH a porovnanie s nim. Keď na face off-e s Russellom by mal byť niekto úplne iný.

1 Like

Čo ti mám na to napísať? Tvrdím niekde opak?

Tak napsals že Hamilton nechce vedle sebe Russella…

Ono ale neplatí pouze to, že někoho posadíš do nejrychlejšího auta a je z něj vítěz.

Russell je posuzován na základě jednoho závodu v Mercedesu, a ten mu ještě nevyšel, to je dost málo debatovat a porovnávat ho s Hamiltonem, hovadina první třídy…

Můj tip je že letos v týmech vyhraje Red Bull, na druhou stranu Russell je připravený pro případ kolapsu Bottase…

Ja by som to nebral tak, že Mercedes skáče ako Hamilton píska. To je chybný pohľad na vec. Mercedes chce naďalej vyhrávať a na to potrebuje dvojicu pilotov. Spojenie Hamilton - Bottas funguje dokonale a preto to Mercedes nielen že nechce zmeniť, ale ani o to prísť.
Ak by odišiel teraz Hamilton, tak má Mercedes problém. Sama tvrdíš, že by Bottas ani s dominantným Mercedesom titul nezískal a asi máš pravdu. No a kým by Hamiltona narýchlo nahradili? Russel ešte na boj o titul nemá. Veď aj v tom záskoku pohnojil zastávku v boxoch. Plus je otázne jak by fungovala spolupráca medzi Russellom a Bottasom. Robiť podržtašku sedemnásobnému si Bottas nejak v hlave ospravedlniť vie, ale neverím, že by to skúsol aj u nováčika. A žiadny osvedčený pilot schopný bojovať o titul voľný nie je. Hamilton má v rukách silné karty. Vidíme jak bol bezzubí Red Bull s jedným pilotom alebo v akom chaose bolo Ferrari s dvoma kohútmi. Namixovať dobrú dvojicu pilotov v tíme, ktorý bojuje o titul je ťažké.
A ešte ohľadom zmluvy medzi Hamiltonom a Mercedesom a aké majú jednotlivé strany požiadavky je podľa mňa úplne zbytočne špekulovať. Začiatkom minulého roka sa hovorilo, že Vettel ešte nepodpísal zmluvu, lebo nebol spokojný s ponúknutým platom a nakoniec sa ukázalo, že žiadnu ponuku nikdy nedostal. Takže toľko k vierohodnosti všetkých tých interných informácií. Kto vie, možno je už dlhodobá zmluva s Hamiltonom dávno podpísaná a Mercedes si užíva pozornosti.

A nie je to pravda? Stačí sa pozrieť jak reagoval na Russellov záskok. Prečo by mal chcieť potenciálne silnejšieho súpera v tíme? Hamilton bol navýsosť spokojný s Kovalainenom a teraz so slabším a krotkým Bottasom. Evidentne nechce vedľa seba ďalšieho Rosberga.
A to nie je nič proti Hamiltonovi. Ani Verstappen, Alonso, Vettal a kopa ďalších vedľa seba nikoho kto by im ich boj o titul skomplikoval, nechcú.

To žiješ v nějakém omylu promiň, ale Hamilton Russella chválí a podporuje…

Pohnojil zastávku hej? To myslíš tých pár centimetrov =ok minul to ale tu zastávku Pohnojil Mercedes. To kde zastavil na to nemalo vplyv.
Okrem toho to sa naučíš za pár pokusov že kde presne zastaviť s tým autom.

Ja osobne si myslím že z tak dominantným autom by ho jeden z tejto dvojice získal aj keď určite nie tak jednoznačne ako LH.

Poviem ti to tak ak necháš pilota vo Williamse tam sa bojovať o titul nenaučí. Presne preto ho tam nemôžeš nechať a ďalej ja v tom žiaden význam nevidím aby tam ostal. Toto je cele kontraproduktívne a skôr alebo neskôr ho to zabije. Ja neverím ze toto sa dá zvládnuť dlhodobo pre pilota kvalít GR. Ak je pre Bottasa frustrujúce jazdiť 2-ku aké to asi bude pre Russella jazdiť 15 kým jazdec o ktorom sme už teraz snáď všetci presvedčený ze výrazne zaostáva a nie je lepsi ako on bude sedieť na “jeho” mieste. Aký by bol pre teba toto cele signál =máš výsledky primerane technike a aj nad, povedzme ze získaš na tom sunte aj body, všetku konkurenciu okolo znicis, dávaš Q2, Kolega dostane. 0.8 v Q, v priamom súboji si VB deklasovali ale vo Williamse stále sedíš ty.
Že to Mercedes nechce zmeniť by som si tak istá nebola… Koniec koncov už minulý rok šla ponuka k Williamsu =ten ju odmietol. Aj sama CW to potvrdila.

Úprimne to je o tom ako to zmanažuješ… Mercedes to už raz zvládol =áno bolo napätie ale vyhrali oba aj tak.
Okrem toho ešte raz sa pýtam… Máš ozaj pocit že Russell by instantné bojoval o titul s LH? Ja nie.

Ja som aj u Vettela tvrdila ze sa niečo deje keď ešte nepodpísal a aha pravda to bola.
Toto nie je dobrá publicita =LH vyzerá ako chamtivy pokrytec a celé toto ako narušenie vzťahov voči vedeniu. Dobrú reklamu im to nerobí. Navyše okolo neho je teraz toľko pozitívnej publicity že načo?

Neřešil bych to, Hamilton a Mercedes jedou na osmý titul, to mluví za vše a nevím co by se muselo stát aby nepodepsal…

Po Sakire to rozhodne nerobil tam mal urazenu chvíľku. Absolútne ho ani nespomenul a vyhýbal sa téme celý čas. A potom keď sa ho 1x pýtali tak na pol huby zahlásil že to sme čakali a zmenil tému.

LH Russella podporoval predtým a už aj v posledných vyjadreniach dosť výrazne. Ale po Sakire bol vyslovene mimo. Presne to ukazuje jeho pokritectvo.

A preto si ja myslím ze zmluvu už má =lebo začal znova rozprávať o GR len v dobrom.
A úprimne ak v tom bude pokračovať a tlačiť Bottasa =a sprostý prečo ostane nie sme… Tak bude pôsobiť ako idiot.

Tie jeho vyhlásenia ako on ho a mladú generáciu podporuje platia len kým on sám nie je ohrozený.

Presne preto ak bude Mercedes mu toto tolerovať aj po 8 titule tak nás čaká Bottas až do boh vie kedy. A to ja v tom prípade obmedzím F1 až kým Lewis neodíde robiť Rap. Na toto ja sa pozerať nebudem ako sa pre beznádejného pilota humpluje super talent. Fandiť mu budem, preteky si občas pozriem tak ako v 2018 ale sledovať to tak ako teraz to ozaj nemusím =ved výsledok bude jasný. A ak Toto nevymysli niečo iné alebo Williams sa ozaj tak nezlepší Mercedes premrha ďalší talent. Tentokrat najväčší co mal… A to bude za mňa škoda. Dlhodobo toto vydržať nemôže mentálne =bolo vidno ako ho No points George začínal frustrovat… aj ta Imola bola príklad. Tie body trosku pomôžu ale len vďaka vyhliadke že bude lepšie = a ak ostane Bottas tak bohužiaľ nebude.

A inde nie je kam.

A ak Mercedes nezasiahne tak bohužiaľ Russellovi jeho výkon uskodil nie pomohol.