Wolff: S poskakovaním treba niečo robiť, môže spôsobiť poškodenie mozgu | Magazín F1 - F1online.sk

Ale mění. Před touhle sezónou se totiž žádné pravidlo o poskakování nevyskytovalo.

1 Like

Nelegálna podlaha to nie je keď to prechádza testami. Teraz sa mení testovanie. To znamená že nelegálna by bola až od Spa

1 Like

Pamätníci mi hádam dajú za pravdu. Monoposty poskakovali stále, aj keď možno nie tak intenzívne… Viď napr. Brazília. Toto robí čo môže, má dobrú chrbticu :laughing:

To nie je pravda, RB a Ferrari operujú s ohýbaním stredného pásu podlahy.

OK nemusí sa to zakázať ale potom nech to môžu používať všetci. Je mi jedno ktorým smerom sa to pohne, ale pravidlá pre všetkých rovnaké.

Takze z legalneho urobit nelegalne alebo kompromis a mercedes bude musiet KOPIROVAT. To je pod ich uroven. A ked na to neprisli oni. Mercedes stratil par inzinierov a mozno to pocitili.

To v pravidlach nie je zakazane ako drziak zrkadla v tvare kridla.

Nová technická direktíva je už za rohom. Od Veľkej ceny Belgicka FIA začne používať metriku, ktorou bude merať poskakovanie monopostov, no to je podľa všetkého len prvý krok.

Naozaj?

Ja som s tým okej, nech sa potom vyjasnia tieto veci a nech to môžu začať používať všetci ktorí v tom vidia zmysel.

tak ja som zvedavy co spravi s vykonom redbullu a ferrari ta nova technicka direktiva ohladne kontroly podlahy, ze ci zrazu aj rb nebude mat problem s poskakovani ak budu musiet nastavovat auto agresivne aby dokazali udrzat rychlost a zrazu moze prist aj u nich k poskakovaniu

2 Likes

Skúsim ešte raz. Zatiaľ sú to špekulácie a uvidí sa v Spa či je to naozaj pravda. Ale je to legálne pretože to prejde testami (takzvaná šedá zóna). Nelegálnosť preukáže test. Teraz sa mení spôsob testovania. Ak im na to prídu potom je to nelegálne pretože to neprechádza testami. Ale doteraz to testami prechádzalo. Čo prejde testom nemôžeš nazvať nelegálne. Chápeme sa?

3 Likes

Vozy už ale neposkakují. Dost možná je to důsledkem budoucího měření.

Tento pán by si mal zohnať aj svoj posudok. To pokrytectvo z jeho strany je už nehorázne.

Perez s tou podlahou už tedka jezdil. Na to vsadím boty.

1 Like

Je to pokojne možné. Ale ide o to že do Spa je podlaha legálna. Od Spa nebude. To je celé.

Ale musím súhlasiť s viacerými že to bude vtipné ak sa RB a Ferrari prepadne rýchlostne

Ja skusim este inak…
Preco Mercedesu vadi flexibilita podlahy, ktora tlmi narazy a riesi poskakovanie a zdravie pilotov a momentalne je v medziach pravidiel?
Preco nespravi rovnaku podlahu? Tam by toho ani moc skumat nemuseli, je to rovna doska rozdelena na 2 casti narozdiel od ich spojenej, uchytenie je rovnake a predpisane, riesenie im vymyslel uz niekto iny a mali by to prakticky zadarmo…

Já se tomu dost přikláním, že jezdil se SPA podlahou.
Protoze:

V souboji s Verstappenem totálně výkonnostně propadl.

S Ferrari propadl.

Vlastně poslední závody jezdí za Mercedesem nebo na stejné úrovni.

Takovy propad není o formě, ale musí mít něco jinak.

Nevšiml jsem si, že by na něj Marko řekl nějaké špatné slovo. Jindy by nenechal niť suchou.

Teď jen, že zaspal, což zaspal.

2 Likes

FIA je velký bojovník proti flexi prvkům. FIA to už zjistila po 3 závodě a nechala týmům čas.

A všechno nejlepsi k svátku.

Ako hovorím, je to možné… po Spa budeme múdrejší. Ale ak to tak je tak potom mi nesedí Ferrari ktoré je stále rýchle. Oni netestujú vôbec? Alebo je ich podlaha okej? Sakra, veľa otázok málo odpovedí

Vsak ale to sa tu motame stale do kola ze sa urcuje miera flexibility a nie flexibilita samotna, preco tu mieru teda hned na zaciatku nestanovia nizsiu ked proti tomu bojuju? Preco to vzdy musia menit uprostred sezony? To mi na tom vadi, je mi uplne jedno kto na tom strati a kto ziska…
Diki moc :slight_smile:

Tak Redbull má náskok 150 bodů, takže si dovolí experimentovat.

U Maxe si to nedovolí, tam jedou na 100%.

Perez bude nejhůře 6, takže Ferrari extra stahovat nebude.

Data nasbírána, pro SPA budou připraveni a Ferrari bude zase čumět, co se to děje.

1 Like