Wolff: S poskakovaním treba niečo robiť, môže spôsobiť poškodenie mozgu | Magazín F1 - F1online.sk

Ale je to pravda. Meniť pravidlá kvôli jednému tímu ktorí má jazdcov vieš kde… prečo pošlú nebezpečné auto na trať. Kvôli desatinke? Dvom? Nech ho zodvihnú a riešia problém ako všetci iní. Pokrytecké je plakať ako šéf tímu a riešenie mať takpovediac na stole.

4 Likes

Ake riesenie? Nikto nic nechce menit-okrem Mercedesu. Ved sa tu hovori o zdravi. Skace Mercedes, nie RB a Ferrari. Tak preco tie auta pripravit o riesenie, ktore zachranuje pilotom zivoty a ich mozocky? Ved upravami pravidiel ich vystavia tym rizikam este viac.

Dalsia vec je rozpoctovy strop. Wolffikovi sa nechce upravovat auta, ked ma limitovany rozpocet. Ale tak isto nemoze chciet, aby ostatni prerabali auta podla ich predstav, ved ich to tiez stoji peniaze.

Myslim si ze je nacase pre vas fanusikov Mercedesu priznat si fakt, ze Mercedes nebol pri navrhovani auta najmudrejsi a musia za to zaplatit. Preco by mali platit ostatni?

4 Likes

Jen se zeptám. Kde se vzala ta teorie, že to má pomoct Mercedesu?

Pomůže, nepomůže.

Tady se jede agitka, že to je 100% pro Mercedes.
Pritom 99% ani neví, co se má změnit a co to dělá.

1 Like

Povedz mi ako by si reagoval, keby to bola opačná situácia. Mercedes by bol ďaleko vpredu a Horner by mal takéto vyjadrenia. Tiež by si tvrdil, že to je nebezpečné a treba to okamžite napraviť?

3 Likes

To je sice pravda, ale stat sa moze este kadeco… navyse ked zacali tlacit na tuto zmenu, tak to este nebolo take jednoznacne…

A nepomôže to? Nemá tá zmena spomaliť RB a Ferrari? Ale mne nejde o to či to niekomu pomôže alebo nie. Ide o to že to hrajú na bezpečnosť ale vyriešiť to vedia zvýšením svetlej výšky. Keby to bolo niečo čo nevedia vyriešiť nepoviem ani slovo ale toto divadlo je čisto o výkone ich auta. Keby vyhrávajú a skáču myslíš že by robili takúto kampaň?

1 Like

Vloni se taky udělala bezpečnostní opatření, která zpomalila Mercedes.
V posledním roce pravidel, kdy šel vývoj na 2022. Museli překopat auto a najít přítlak.

Tak kde je rozdíl?

1 Like

Že s tým vtedy súhlasila väčšina? Teraz súhlasia so zmenou 3 tímy…

1 Like

Stále nechápem jednu vec. Toto si je vedomý toho, že može týmto autom poškodiť Levisovi mozog, ale aj tak ho nechá, resp. donúti v ňom závodiť?

1 Like

Aj vieme preco zrovna tieto teamy… Tiez im nejde o hlavy svojich pilotov…

1 Like

Když je bezpečnostní změna, tak je úplně jedno kolik týmu s tím souhlasí.

1 Like

Dokonca Mercedes nepodporujú všetky tímy ktorým dodávajú motory :smiley:

Na tento vtip ani nemá cenu odpovedať.

Prečítaj si moje argumenty hore a ak ti to neotvorí oči tak ja neviem. Pretože potom za bezpečnosť môžeš schovať všetko… ide len o ich výkonnosť. A ešte raz tá otázka… plakal by Toto keby vyhrávajú a skáču? Chcel by zmenu pravidiel?

Nemá, protože to není vtip, ale fakt.

Tak ještě jinak a pak to nechám být.

V čem to ovlivní výkon Mercedesu?
V čem to ovlivní vykon Redbullu?
A jak to ovlivní výkon Alpinu?
Co mají jiná pravidla změnit?

Proč to má všem ublížit a jen Mercedesu pomoct?

A jak to uděláte, kdyz nová pravidla ani nejsou známa?

1 Like

Je to vtip pretože keď zdvihnú výšku tak skákať nebudú a budú mať bezpečné auto. To sa im nepáči tak radšej budú bojovať za zmenu pravidiel aby to spomalilo konkurenciu. Jednoduchšie ako si riešiť vlastné problémy.

To ako to ovplyvní tímy sú v podstate iba špekulácie a predpoklady, nie som inžinier, nebudem do toho zachádzať keď veľa veciam z toho nikto z nás ani nerozumie. Ale minimálne je to šanca pre Mercedes zmeniť rozloženie síl a nepozerať sa na zadné krídlo Red Bullu… ale viacero odborníkov z paddocku a z F1 prostredia sa vyjadrilo že by zmena pomohla primárne Mercedesu kedže majú obrovské množstvo prítlaku a zmena svetlej výšky by im pomohla zregulovať ho a tým pádom mať šancu poraziť konkurenciu. Pretože zdvihne auto RB a Ferrari a prídu o obrovské body prítlaku. Tie body prítlaku ktoré má Mercedes aj pri vyššej svetlej výške.RB a Ferrari ťažia z nízkej svetlej výšky ktorú dokážu nastaviť a tým mať rýchle auto v zákrutách a podobne.

Tak o zmene sa stále jedná a neviem že by bola už presne definovaná ale FIA čo vydala tak zvýšenie okrajov podlahy o 25 milimetrov, výška “hrdla” má byť tiež vyššie… taktiež prísnejšie testy na ohýbanie podlahy a osciláciu (s čím súhlasím, to je podľa mňa úplne v poriadku)

Stačia takéto argumenty? Ešte raz, dá sa to vyriešiť že nastavia auto viac hore a skákať nebudú. Prečo by na to mali doplatiť RB a Ferrari keď oni našli spôsob ako dať auto dole a byť rýchly… len preto že to Mercedes nevie nie je správne urobiť im skratku.

4 Likes

Moc krásné vysvětlení. :blush: :+1:

Akorát nevím jestli má Mercedes hodně pritlaku, protože každý závod brečí, že ho mají málo a potřebujou přítlak.

Spíš bych to viděl tak, že oni mají stejný nebo velmi podobný přítlak ať už jezdí nízko nebo na max vysoko.

A konkurence má super přítlak nízko, ale když se zvednou tak jsou ko.

2 Likes

Ďakujem. Snažím sa byť objektívny (pri obľúbencoch je to ťažšie) a vedieť si obhájiť čo píšem.

Tak stále sú to všetko iba špekulácie, vedia to tak inžinieri čo to majú v počítači a veternom tuneli… ale tie hlasy z paddocku sa vyjadrujú že by to vyriešilo poskakovanie Mercedesu a spomalilo konkurenciu. Tak prečo do toho neísť. Toto je v tomto veľký šéf že tie zákulisné boje vie viesť na pána. Čo by zato dalo Ferrari.

Ale jednoducho musím s tou zmenou nesúhlasiť skrz tú bezpečnosť kedže auto je tak nebezpečné ako ho oni nastavia a pošlú na trať

1 Like

Od Belgicka sa nemenia pravidlá, len sa sprísňuje meranie. Ak RB a F neodrbkávajú, tak ich to vôbec neovplyvní, jednoduché nie😉

1 Like

Ja som písal o tom ako bojujú za zmenu na 23. Viem že teraz len to meranie oscilácie. A tej dosky pod podlahou

Ale Toto už nikto nerieši poskakovanie tak načo toto, Toto ?
Mercedes vie bojovať aj bez toho.

ak ale niekto používa nelegálnu podlahu tak to je iná vec, ale poskakovanie už vážne nie !