Wolff o Russellovi: Mal pred sebou Mercedes, na to nemal zabúdať | Magazín F1 - F1online.sk

Toto Wolff sa pri prvom rozhovore pre Sky Sports ešte usmieval a dokonca vtipkoval. Avšak, po opadnutí prvotného nadšenia z prekvapujúceho výsledku Lewisa Hamiltona sa ku kolízii Valtteriho Bottasa s Georgom Russellom vrátil, tentoraz s oveľa ostrejšími vyjadreniami na adresu mladíka z Williamsu, ktorého kariéru osobne manažuje.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/27048/wolff-o-russellovi-mal-pred-sebou-mercedes-na-to-nemal-zabudat

:smiley:, takze dalsi rok vo Williamse.

Kiks asi roztrhne od hnevu ked si precita toto vyjadrenie

No lenže práve preto do toho išiel. Chcel im ukázať, že na to má. Nie je to o tom, že sa Russell potrebuje viac učiť. Je to o tom, že je premotivovaný, lebo ho nechávate v slabom Williamse a v Mercedese si nechávate slabého Bottasa.

2 Likes

no tak im ukazal, ze je premotivovany a pod tlakom robi chyby. to si pomohol.

Akoby bol bol sám v štartovom poli. Včera bolo asi veľa premotivovanych jazdcov.

1 Like

vraj slaby bottas :slight_smile: ano nema taku konzistenciu aku by mozno mal mat, ale stale je to kvalitny jazdec ktory sa nezosype po par nevydarenych pretekoch a dokaze sa po nich dat dokopy a porazit lujza

v porovnani s lujzom je slabsi to je jasne, ale v porovnani s LUJZOM a okolo ktoreho sa toci cely mercedes, to je nieco ine ako porovnanie s kubicom alebo latifim

je zaujimave, ze pri bottasovi sa vytahuju vzdy len jeho zle preteky, pri tych ktori ho mali nahradit(ocon, russell,…) sa vytahuju vzdy len ich uspechy akosi sa zabuda na ich zle preteky :slight_smile:

po sobote sa ospevoval napr. perez, no a ako dopadol v pretekoch?
treba hodnotit jazdcov na zaklade dlhsieho casoveho useku a nie vytrhavat jednotlive preteky podla toho ako sa to zrovna hodi

no len vacsina z tych premotivovanych vyletela v zakrute nie nedostala smyk pri predbiehani na “rovinke” :slight_smile:

Keby nebol pred Mercedes ale RB alebo Ferrari alebo niekto iný tak by mohol predbiehať. Chlapec sa chcel ukázať že to vie aj v slabom aute. Alebo mal teraz jazdiť za Bottasom ? Keď ho mohol predbehnúť. Ktorý jazdec by čakal ? Toľko kritiky na Russella no na Bottasa nepovie ani slovo.

1 Like

ja by som mu doprial mercedes ak sa do williamsu vrati bottas :slight_smile: ten by williamsu vyjazdil podla mna viac bodov ako russell

Ja viem, stalo sa už je to zbytočne riešiť a kopať do Russella.

Na zaklade dlhšieho časového úseku môžem povedať že Bottas vo Wiliamse bol lepší jazdec ako v Mercedese. Prečo je to tak to neviem.

1 Like

Lenze mercedes potrebuje prave jazdca ako bottas. Aby sa motkal okolo 3tieho 4teho miesta a sem tam niekomu zavadzal pri undercuttoch. To vacsinu pretekov v pohode zvlada, teda ked neprsi. Oni nechcu jazdca co by mal vyzval LH, a na porazanie MV maju predsa luiza.

Skrátka Rusell sa nezachoval ako rozumný pretekár, Wiliams mohol mať bod alebo dva a takto nemá nič a ešte aj zošrotované obe autá lebo sa chcel mladý predvádzať.

Nečítal som originál článok, kde toto Toto povedal, ale ak to povedal takto, tak ho potom neviem slušne pomenovať.

To že Russell veľmi chcel niečo ukázať to je jasné. Takisto to, že Bottasovi sa nedá hádzať vina za túto nehodu na základe toho, že bol v Mercedes-e až 9ty - to nemá s nehodou absolútne nič. Ale aby niekto z Mercedes (hoci Russellov manažer) povedal VEREJNE, že si mal uvedomiť že pred nim je Mercedes je podľa mňa od danej osoby totálne chrapunstvo. V F1 máme predsa 10 nezávislých tímov pokiaľ mi je známe a oficiálne napr nemôže ani napr Horner prikázať Gaslymu aby pustil pred seba napr Pereza.

Toto podľa mňa Toto prestrelil. Samozrejme interne mu presne toto povedať kľudne mohol.
Ja by som to dal tak na 80:20

Russellova chyba tu je jasná, premotivovanosť niečo dokázať.
Ale ani Bottas nie je úplne bez chyby - tých 20% mu dávam za to, že takisto ako Russell to mohol neriskovať, si aj Bottas mohol uvedomiť že ho o 2-3 kola predbehne aj tak naspať a získa pre Mercedes pri tomto fiasku aspoň nejaké body. Lebo v konečnom dôsledku to Bottas v podstate zavrel (legálne samozrejme). Ale keby ho pustí tak by doviezol pre Mercedes minimálne 2 body a pravdepodobne aj viac pretože na konci preteku už by zvládol predbiehať dokonca aj Bottas.

Úplne najvtipnejšie na tom je, že Mercedesu Russell v podstate pomohol. Keby nezostralí Bottas tak Mercedes si odnesie z tohto víkendu dokopy maximálne 10 bodov. Takto majú 19 a navyše Hamilton úplne limitoval straty, ktoré spôsobila jeho vlastná chyba. Mimochodom Hamiltonovi vôbec nefandím, ale musím uznať že toto bola jeho prvá hlúpa chyba po veľmi dlho čase. A má u mna plusový bod ako potom v boxovej uličke čupel a držal si hlavu, vobec sa nevyhováral na jazdcov o kolo proste držal hubu a snažil sa vymyslieť ako to aspon nejako zachrániť - za to ma u mna po dlhom čase palec hore :smiley:

bottas niekolko krat dokazal uplne regulerne porazit lujza ci uz v kvalifikacii a aj v pretekoch a to cely tim sa mota len okolo lujza a bottas casto krat vyuziju a kompromituju mu strategiu v prospech lujza
takze bottas je viac ako dobry jazdec a mnoho tych ktorych tu ospevujete by v tejto pozicii vybuchli, lebo by to psychicky nezvladli a to sa potom premietne aj do vykonov
nie kazdy ma to stastie, ze jednotkou v time do ktore pride je zrovna vettel :slight_smile:

ja si to nemyslim, lebo na problematicke vykony vo williamse si nespominas a zapamatas si len tie jeho dobre, lenze teraz ho porovnavas s najlepsim a je aj viac na ociach

Podla Wolfa sa ma este Russell co ucit …
George vysiel na mokru cast, auto stratilo stabilitu a vysiel mimo trat.
Hamilton vysiel na mokru cast, auto stratilo stabilitu a vysiel mimo trat.
Ale len Russell sa ma co ucit …

bottas tam nic nezavrel, on jednoducho isiel posuchej casti trate tak ako by tam isiel kazdy aj ked by sa jednalo o “suboj” o 19te miesto

stale tam bolo miesto na viac ako 1 auto, takze neslo o zavretie
aby russell nemusel ist po mokrej casti tak by po nej musel ist vlavo bottas a to je hlupost, to by nespravil nikto
nikto nemoze chciet aby predbiehany jazdec isiel dobrovolne na mokru cast trate len aby predbiehajuci nemusel ist po mokrej casti :slight_smile: toto je totalny nezmysel davat bottasovi akukolvek vinu za toto
ano nemal byt na tom mieste s tym autom, ale to nema ziadny suvis s tou nehodou

Preložené je to úplne v poriadku.

Vyjadrím sa k tomu len potrebujem najprv prestať nadávať.