Wolff má po nedeli dobrú náladu, žartuje, že Russella pošle do Renault Clio Cupu | Magazín F1 - F1online.sk

Ešte uprostred pretekov v Imole to vyzeralo tak, že po nich v garáži Mercedesu nezostane jedno oko suché. Lewis Hamilton sa so stratou jedného kola snažil vrátiť do rytmu, Valtteri Bottas s Georgom Russellom zas kolidovali pred prvou zákrutou. Napokon sa však Wolff usmieval a počas rozhovorov s novinármi dokonca žartoval. Hovorí, že dnes celý Mercedes zachránil Lewis Hamilton.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/26993/wolff-ma-po-nedeli-dobru-naladu-zartuje-ze-russella-posle-do-renault-clio-cupu

Este aby George neskoncil ako ini jazdci z akademie mrdcedesu, Pascal a Esteban by mu vedeli rozpravat.
Som zvedava co bude George hovorit po rozhovore s totom, ci nezmeni retoriku a aj pohlad na nehodu

Už asi nie :smiley:
Po tom čo dnes narozprával.

A v prípade tých 2 menovaných práve povaha tu sedkám a čakám ich dostala tam kde sú = George ju zjavne nemá :smiley:

Aké percento to Toto uvádza ? 60:40 ? Kto to vravel ? btw odmieta hodiť vinu jedným smerom :slight_smile:

1 Like

Podľa mňa majú obaja svoj podiel na nehode. Bottas doprava zahol a Russell hlúpo vyšiel na mokrý trávnik a dostal šmyk. Stačí si pozrieť záznam z kamery na Bottasovom krídle. Ide tesne popri bielej čiare na okraji trate, keď odrazu sa od nej vzdiali smerom ku stredu trate, teda doprava. A následne príde náraz. Toto by už mal riešiť danú situáciu, lebo toto nedopadne dobre. Russell začína byť frustrový, čo sa nedivím, tri roky ho nechali sedieť v otrasnom aute a Bottas už nemá na to, aby sedel v takomto aute. Akože… Kvalifikácia hrozná. Posun vpred prakticky žiadny a išiel ho predbiehať Williams !!! Už to by pre mňa bolo na Totovom mieste námetom na zamyslenie, či by som na pár pretekov nevyskúšal do Mercedesu posadiť Russella.

2 Likes

Vidím to podobne - “na tango treba dvoch” :smiley:
Bottas sa síce bránil ale nik nevie, čo mu bežalo hlavou, celé to vyzerá fakt divne.
Pripomína mi to trocha Button vs. Hamilton v Kanade v 2011 myslím, akurát vtedy ho Button cez tu spŕšku podľa mňa nemal šancu vidieť a Hamilton sa pchal tam, kde nemal.

Tak to je v dobrej spoločnosti.

… Bottasov podiel je, ze tam bol hej?

rovnakych subojov dnes bolo aspon 100, akurat vsetci piloti ktori sa ocitli zvonka zvolnili. Iba Russel pri vidine Bottasovho skalpu to chcel dat na plny kotol na mokrej trati po vonkajsku na slikoch. Akurat si zasluzil skoncit v bariere sam. To je vsetko.
BTW keby to bol Mazepin, alebo Grosjean tak uz idu s trestom.

Idu s trestom? A prečo by ako FIA ru netrestala?

Asi majú nejaký záber co mi nie či? Russell bol pred Bottasom =keď dostal ten šmyk =ak by to vyšlo v kľude ho mal. V momente šmyku už nemohol robiť nič.

Otázka je čo viedlo k tomu ze bol na tej tráve =a to nevieme lebo onoard nemáme. Ani na F1 TV nie je. Iba záber na krídlo VB.

Ktorí aj s Totom evidentne klame keď tvrdia ze nevedel aké auto je za ním. Je na to rádio že vedel veľmi dobre.

on nebol na trave. ved si pozri opakovacku. on dostal smyk na vode. a nie nebol pred nim ani na okamih. je mi jedno ze fia netresta. ja by som tiez netrestal. nevidim v tom ziaden zmysel.

Predtým smykom na vode bol vytlačený von =v momente nárazu áno Russell zahol do neho v šmyku avšak predtým a vidno to aj z kimiho onboardu urobil zjavný pohyb VB a za týchto okolností bol nebezpečný. O to GR išlo.

Russell tam mal evidentne väčšiu rýchlosť a mal ho a zjavne nečakal ze Bottas kdesi zahne. Je to zrejme.

Aj G chyba ale nie len jeho.

nebol, pozri si spomalene zabery.
Russel bol cely cas na asfalte az do momentu kedy stratil kontrolu. podla mojho nazoru dostal smyk na bielej ciare, to bol ale Bottas pol metra od neho.


jasne vidno, ze Bottas isiel na lavej strane idealnej stopy cize nechal mu tam naozaj dost miesta. Snad si nemyslis, ze mu uhne na mokru stranu? Snad si to nemyslel on?

edit:
bez toho aby sme to nejako komplikovali. myslim, ze pani to tu zhodnotili velmi dobre
https://www.youtube.com/watch?v=VJErp79VxFs

Link nefunguje na Slovensku.

1 Like

v podstate to zhodnotili tak, ze 330 km/h vlhka trat, lavotociva “rovinka”, DRS odlahcena zadna naprava. Jednoducho stava sa. Valteri asi necakal, ze to skusi po mokrej strane zvonka, George uz bol rozbehnuty a v momente ked vysiel zo zakrytu, tak sa uz trat stacala dolava. takto tam dnes nepredbiehal nikto, pretoze takto sa dnes predbehnut nedalo. bud to ten vzadu stihol este pocas rovinky, alebo to vcas vzdal.

Trochu prehnana Georgova reakcia vpodstate na vlastnu chybu, ale adrenalin po zrazke ide 120%, takze to sa da pochopit. Vyplakavanie po pretekoch a na twitteri bolo uz zbytocne.

Ja nevravím ze jeho chyba to nebola.

To po pretekoch už je len následok bohužiaľ išiel tam rovno z trate ešte v kombinéze.
A uznaj že v mnohom mal aj pravdu.
Ten náklad pri novinároch prekvapil aj mňa a Aj ich bolo to vidno. Ale to boli dlhodobé emócie =ak by to nebol VB asi by sa to nestalo.

Ten Twitter bol OK čakala som horšie.

Ty si zajdi k ocnemu kamarat… bola to lavotociva zakruta mierna a Bottas siel v idealnej stope, ktore sa na strede zakruty jazdi po lavej strane a potom ide idealna stopa do prava, kto by siel cely cas po lavej strane, ked druha zakruta je skoro 90stupnovy uhol zase do lava :smiley:
Bottas sa pohol od lavej bielej ciary do prava, ale len tak, aby nechal celu sirku auta Russellovi ! To Russell sa splasil a cukol do prava a dostal smyk… Jednoznacne to bola jeho chyba a doplatil na to aj Bottas… Russell aj tak nemal sancu obehnut Bottasa tou pravou stranou, pretoze az taku rychlost nemal a zakruta uz bola prilis blizko. Druha vec je, ze siel po mokrej trati na zltych a asi by to ani nedal do zakruty, ak by Bottas spomalil, Russell by skoncil so smykom pravdepodobne, pretoze bol premotivovany za vidinou Bottasovho skalpu presne, ako napisal @helmutko a plne s nim suhlasim. Popisal celu situaciu vystizne a uplne presne. Neviem posudit ci sa smykol na bielej ciare, podla mna vysiel na travu vlastnou chybou, ze sa zlakol cuknutia Bottasa, ktory mu aj tak nechal giganticky priestor.
@jason_bourne1995

Neviem co v tom vidis, ale ja tam vidim jednoducho to, ze Bottas siel v idealnej stope po lavej strasne a potom siel mierne do prava s tym, ze tam nechal priestor pre cely monopost. Nechapem, preco vseci nakladaju na Bottasa a jeho cuknutie… aj keby, tak bol prvy a v idealnej stope. Tu neni o com.

@Kiks

bullshit :smiley: premotivovany Russell, nic ine. Bottas je slaby jazdec, kazdy vidi na jeho mieste uz Russella, ale toto bola jednoznacne chyba Russella.

Bottas siel idealnu stopu, pohol sa mierne do prava, ale stale tam mal Russell sirku na cele auto. Vidno v zaberoch, ako uhol do prava aj ked bol od Bottasa daleko. Zlakol sa toho jeho pohybu, asi nepredpokladal ze tam necha tolko miesta…
Neviem co tu spekulujes o nevidenych zaznamoch ci vytlaceni na travu. Vytlacenie bolo prve kolo v prvej zakrut v podani Verstapen vs hamilton a ked sa uz tam netrestalo nevidim dovod riesit situaciu Bot vs Rus. Ak by sa malo nieco riesit tak to, ze premotivovany Russell pokazil zavod Bottasovi vlastnou chybou. HOUK :man_judge:

Inak viete čo je najväčšia sranda? Ze fanúšikovia Mercedesu na Instagrame nadávajú TW. Ze Bottasove miesto už asi dal Russelovi keď už sa Valteriho ani ne zastane a ze vidno kto je jeho miláčik atď. :rofl::rofl::rofl: Ja sa bavím :rofl: lebo zdrba dostanu obaja ale vinu za nehodu určite GR, fanúšikovia Merglu to asi vidia inak no a sú z toho normálne nasratý. Je to zábavne, aj keď nakladajú GR.

1 Like

Bottasovi už nebolo čo pokaziť ušiel bez externej chyby 9 v Mercedese =dovtedy predbehol 1 auto.

O nepredpokladal že ten pohyb urobí =povedal to až priveľmi jasne si myslím.
Jeho to uhlo do vody a odtiaľ do Bottasa.

A to ze je v mercedese, mu zarucuje 2miesto v kazdom zavode ? Kde skoncil Perez, ked jazdi v 2najlesom monoposte ?
To mas co za blbe argumenty :smiley: S tymto mozes ist naozaj medzi svoje kamaratky mudrovat, ktore nemaju sajnu o F1, ale tu s tym nepochodis.

A nad cim uvazoval, ked siel predbiehat ? Ze Bottas zostane na mokrej lavej casti trate mimo idealnu stopu, ked dalsia zakruta je do lava ? :smiley: Takto uvazuje mlady jazdec, ktory chce ziskat poziciu v dominantnom aute ? Najprv sa neuhne Hamiltonovi, ktory ho predbieha okolo a bojuje s Verstapenom ? Sam chce ist do medaku a vie ze na mokrej trati pred zakrutou mohol ist on na tu spinavu/mokrejsiu cast a pomoct Hamiltonovi, miesto toho zostane v mokrej a necha Hamiltona na suchych penu ist do vnutra zakruty na najmokrejsiu trat. A potom za vidinou pozicie ide na mokrejsiu cas vozovky a snazi sa obehnut Bottasa po mokrej casti trate ? Ako prepac, ale taketo fatalne chyby spravit oboch jazdcom timu, do ktoreho chce ist ? To bude velmi silny zarez na jeho ksichte, pred primackami na buduci rok :smiley:

Kto ho uhol ? Ci co ho uhlo ? Ono tam bolo nieco tretie ? To kde mas argumenty ? Bottas spravil pohyb do prava, ale stale tam nechal sirku auta, to ze tam Russell siel s vedomim, ze je an suchych a ide na mokru trat je IBA jeho chyba. Pokazil zavod OBOM a Bottas pri vysichani trate mal na to, dostat sa este na pozicie, ved bolo skoro polovica zavodu pred nimi. :pray: