Wolff má po nedeli dobrú náladu, žartuje, že Russella pošle do Renault Clio Cupu | Magazín F1 - F1online.sk

Ešte sa mohol dostať na pozície? Predbehol za preteky 1 auto a predbiehal ho Williams.

No a v každom nie ale stratený je už pol roka a úprimne včerajšok to len potvrdil. Išiel tragicky mal šťastie ze Russell ho odpálil inak by bol za debila on.

Za mňa bola otázka času že sa zrazia. Ak budú proti sebe bojovať. Tam na rešpekt nie je priestor. Otázka je prečo sa vôbec stretli. V prvom rade to sa nemalo stať. Ak by jazdil Russell 10 a on tam kde ma teda 3 tak sa to nestane. Jazdiť k sebe bližšie mali by sme to za sebou už dávno. George už nemá dôvod pred ním uhnúť.

Preteky si pokazil najmä sám. Jeden aj druhý.

Nevinne v tom VB nebol ten pohyb tam bol =do ľavotočivej zákruty má ísť do lavaa nie rovno a je vidieť ze nezatocil kedy mal=riskoval aj on a myslel ze Russell slapne na brzdu =ten bol ale presvedčený ze je rýchlejší a nešlapol. V takej rýchlosti nemal VB zatačať =na to jediné sa Russell hneval =aj Bottas svojim pohybom ich oboch ohrozil. A ani Russell tam nemal byt. Presne preto je to race incident.

Toto Wolf tvrdí a 2x to povedal, že vína je 60:40 a nevie zatiaľ na ktorej strane. Takže také jasne to nebude.

Prečo by obhajoval GR?

Ale nik nevie, čo mu bežalo hlavou, nie? :smiley:
A navyše, prečo nie je stále k dispozícií ten onboard?
Ja v tom nevidím konkrétneho vinníka, je to skôr incident na trati, však to tak aj stewardi posúdili, oni majú všetky dáta k dispozícií a zdá sa, že aj ten “záhadný” onboard, čiže tak. :slight_smile:

Precital som si prvy vetu…
Napisem ti to zjednodusene…
Bottas nevie jazdit na mokrej trati… ano prepadol sa… V tom monente, ako ho dobehol Russell mal zahriate pneu, naopak Bottas mal studene a Russell vyuzil DRS… Trat schla, presne ako Bottas prezul zacali sa vseci jazdci zrychlovat. Snad si nemyslis, ze na suchom by bol tak pomaly, ako na mokrom, predsa len ma mercedes a nie williams. Russell by tu poziciu aj tak stratil, bola by to len otazka casu. Nic to na tom nemeni, ze tu argumentujes jeho poziciu v mokrych podmienkach. Ked raz Bottas nevie jazdit na mokrej trati, moze mat aj o 2triedy lepsi monopost ako vseci ostatni aj tak to neda. Keby prsalo cely zavod iba by sa prepadal. Ale uz prezuli a on mal este polovicu zavodu pred sebou a ak si myslis, ze by sa neposunul si naivna :see_no_evil: :hear_no_evil: :speak_no_evil:

uz ked si schopna napisat takuto koninu, nema dalej zmysel s tebou debatovat. Cisto zaujata osoba :smiley:
Vies ze prva zakrua je mierne klopena do lava a jazdi sa z pravej strany na lavu a potom sa ide mierne do prava, aby si nadbehli na tu prvu ostru zakrutu ? Vies aj o tom, ze Bottas tam nechal miesto na cely monopost ? Jaj podla tvojej logiky mal ist po lavej strane, aj do tej ostrej zakruty lavotocivej :smiley:
Bravo :clap: :man_facepalming:

Mozno to preto nezverejnili, lebo Bottas tam cukol volantom kus do prava, vidno aj to ze monopost sa pohol do prava, ale hned do lava. On pravdepodobne ani nepredpokladal, ze by bol Russell taky hlupak a skusil to na mokrej casti trate obehnut vonkajskom.
Je to jedno co spravil Bottas, Russell tam mal stale miesto na cely jeden monopost.
Ja osobne to vidim na jeho jazdecku chybu. Bottas je v tom momentalne nevinne, aj ked je jalovy a miesto v medaku si nezasluzi :smiley:

Nedávno mi ktosi ale povedal ze GR je pilot čo nevie jazdiť na vode. Kto z nich ním ale teda je.

Áno George urobil chybu. Avšak aj Ross Brown povedal ze jednoznačne to nebolo.

Ten šmyk išiel od Williamsu =no discuss že to neho narazil.
Ale ak si zapneš onboard KR a spomalís ho na YouTube =je zjavne že Bottas 2x cukol načo Russell reagoval išiel von a dostal šmyk na vode aj tráve. V momente nárazu už nevedel robiť ani jeden nič. Faktom je ze Williams bol 2 kola predtým zásadne rýchlejší takže bez šance to nebolo.

Ja súhlasím s TW že predbiehať Mercedes je asi ambiciózne avšak faktom je ze TW nemá problém s agresivitou GR v danom momente =vzhľadom na to že uznal že šanca tam bola a vyst to moho si zjavne ani nemysli že to bol zlý nápad. A asi mu je jasné že každý pretekár to skúsi =už len pre skalp Mercedesu… A je jasné že GR mal ten cieľ ešte väčší.

  1. Blížil sa Kimi a teda by išiel za pomalým Bottasom a predbehol by ho ešte aj on
  2. Iné miesto kde skúsiť nebolo
  3. Rivalita je zjavna = a áno GR asi tušil že na suchej trati tu rýchlosť Mat nebude =avšak čo ak by mu doubtedy ušiel a potom ho aspoň trápil? A hlavne predbehnúť Bottasa bol statement. Jasný aha som tu a som rýchlejší ako on. A áno možno to nebolo najlepšie rozhodnutie a najlepší spôsob. Avšak TW musí byť jasné preco to uebol a prečo sa to stalo. A podľa mňa je.
    Nevyšiel ako chcel avšak nijak to nemení to co povedal aj Pepa. Podstatné nie je kto to spôsobil. Jasne to nie je a nie je to 100% co príznal aj Toto. A ten mozno ten záhadný onboard videl. Podstatné je prečo vôbec Williams predbiehal Mercedes. A za to sa musí zodpovedať Bottas.

Ak vyp*cuje VB nech potom kľudne ide rovnako za Georgeom. Avšak toto cele ma podľa mňa výrazne väčšie konzekvencie na posudzovanie VB ako GR. Nech už ho čoskoro nahradí ktokoľvek.

Lebo oni položia presne tu otázku čo vravel Pepa ak by v tom aute bol George pretekali by ste spolu? Asi nie je zjavna odpoveď co sa núka.

A za to ako to dopadlo si môže aj VB. Je jasné že GR niekto povedal nebud debil a nepretekáj s Mercedesom o kolo ale uhni. Avšak čakať to v tom istom kole je nonsens. Pre Russella je Bottas ciel, tak ako Russel pre neho hrozba. LH by to nikdy neurobil. To dvaja si idú po krku =kto z nich to ale spôsobil že u toho bol priamy boj?

A ja si stojím za tým ze tak ako GR by asi taky agresívny nebol byť to hocikto. Tak Bottas by na vlhkú takto neriskoval byť to hocikto =vediac že ho môže neskôr predbehnúť. Tam išlo o to aby ho nedal GR. Nevravím ze Bottas tam išiel spôsobiť nehodu. Ale išiel tam aj za cenu nehody. Lebo mu bolo jasné že vína nepôjde na neho. A úprimne stačí sa pozrieť ako Bottas sa vôbec nebránil LS pár kol dozadu lebo vedel ze rýchlosť nemá a je mokro takže príde i body a môže rozbiť auto a ten pohyb co úr voči GR jasne ukazuje ze inak by to neurobil.

Úprimne to je to co povedal GR keď myslel ze inému by to neurobil a aj keď povedal ze VB tam nemá čo vôbec robiť a ci ich chcel zabiť.

Ty uz prosim ta neries, kto co povedal do medii… ONI SU CELEBRITY niektori chcu byt nestranni a preto daju vinu obom…
Ale ty si neznama osoba a tymto bojom za Russella uz acinas byt viac smiesna, ako vazna.
Uz si daj 2 a 2 do kopy a nepis tu o podmienkach, o tom, kde cukol Bottas, alebo preco sa vobec stretli v boji o 9miesto :smiley:
Vsetko su to len trapne argumenty a vyhovorky…
Bottas siel svoju stopu bol v predu. Russell to skusil na suchych pneu po mokrej trati v 300km rychlosti… nevyslo mu to a na jeho smolu stiahol so sebou svojho chlebodarcu mercedes… Keby to bol ktokolvek iny asi by sa to tak neriesilo, bol to medak a tym je to hlavne pre Russella problem…

Bottas ani neratal s tym, ze tam niekto pojde an suchych predbiehat… on bol prvy on volil stopu a je jedno ci je mokro ci sucho, ci idu 300 ci 100 ON JE PRVY ON SI VOLI STOPU… Rus sa mal prisposobit a byt rozumnejsi, ked siel konecne na body… ale videl pred sebou medak tak mal velke oci…

Uz bol na suchych pne 4kola, Bottas vysiel z boxov, tak preco zase riesis totalne blbosti a klames tu nejakymi udajmi… Vseci co prezuli boli rychlejsi ako ti co boli na mokrych… Tak o akej rychlosti to rozpravas ??? Bottas by bol o 2kola rychlejsi, keby sa mu zahriali pneu…

A tie body co si napisala to je dalsi gol :smiley:
1.Bottas by mu usiel za 2kola
2.Ani tam nebolo v 300ke na mokrej trati… skusit to mohol, ale vseci vieme ako to dopadlo…
3. Davas mi za pravdu bod c.1 a tym padom ten tvoj bod c.1 je hlupost a sama si si to potvrdila…

Bolo mokro a Bottas nevie na mokrej jazdit. takze preco menit jazdcov a rozmyslat co ak, keby… Bottas ma pravo jazdit aj na 15mieste, neviem co sa riesi jeho pozicia vobec… je to nepodstatne a za kadejake taketo kraviny sa stale schovava to, ze RUSSELL SIEL NA MOKRU TRAT V 300KM A RISKOVAL !
Pokazil zavod nielen Williamsu, ale aj medaku a Bottasovi, lebo prirpavil mercedes o pekne vela bodov, aj Hamilton by bol prvy, keby sa mu uhol ako zdravo premyslajuci jazdec, ktory chce v buducnosti jazdit za medak a nie pred zatackou ho nutit ist ma koru stopu an suchych pneu… do vysielacky mu urcite hlasili, ze sa blizi Ver s Ham a bojuju o prve miesto…
Proste toto ide na Rus triko…

No Bottas ma pomáhať LH a keď Jazdí 9 tak to nerobí.

Toľko kritiky bolo na Albona =Bottas jazdí túto sezónu lepšie? Pomáha nejak LH? Nie. Takže nevidím dôvod sa ho zastávať.

A každý fundovaný človek má na to tento názor že Bottas sa ma za co zodpovedať úplne rovnako, a TW to narobinu povedal ze nemal tam co hľadať. Pretože sedieť v tom naopak určite sa nestretnú. Jeho výkon bol tragédia a toto ho len zachránilo. To co on predvádza je len hanba, a nemám dojem ze sa to zlepší =zväčša bol dobrý aspoň pol roka.

Argument nevie pretekať na vode je asi ako 2 roky nepretekal tak to neodhadol. Tvrdíš že ten druhý je hlúpy tak aký je potom ten prvý?

Čo sa týka tej nehody =X expertov to takto nevníma. Napísal to Stuart, Nemecky komentátori vratane Schumachera dali vinu Bottasovi.
Mnoho komentátorov odmietlo vinu jasne definovať, väčšina sa ohana tou zmenou pohybu =ktorú podľa nich Russell čakať nemohol.
Väčšina z nich sa zhodla že to ho vyhodilo z trate inak ten manéver nebol zlý nápad a mohol dopadnúť. Precitaj si kľudne.
Zhodli sa že buď ho nevidel a čakal z druhej strany alebo si práve nevedel vybrať stopu a preto zmenil smer.

Nie v momente nehody už Bottas nerobí nič =robí to predtým. A mnoho expertov to vníma ako príčinu nehody =tým sa teda dalo tomu predísť.

Kopec bývalich pilotov sa zastali GR a jeho podielu viny a rovnakými argumentami ako Ja. Prečo by to diplomaticky riešil Wolf pochopím ale oni by to prečo robili?

Pilot čo na mokrej trati bude 9 na Mercedese tam dávno nemá čo robiť. Jednoducho základnú vec nezvláda a on nepilotuje Haas.

A Russellovi nikto nezakazal pretekať. Drísty TW ako si ma dávať pozor na Mercedes sú pokrytectvo =lebo zároveň vraví ze Bottas k tomu pristúpil rovnako ako k inému súboju. Prečo potom nie aj Russell? To je dvojaký Meter. On môže kázať ci ma pretekať Bottasovi. Avšak pilot iného tímu co je zaseknuty za Bottasom a stráca náskok na konkurenta o bod. Nikdy nebude sedieť a pozerať. Ani keď je jazdec Mercedesu.

A pokrytecké je aj to ze inak Toto nevyhla síl ten manéver za nereálny alebo zlý =vadilo mu len ze to bolo jeho auto =lebo uch nemá nikto právo ani predbiehať.
A navyše predpokladám ze Russell zakázané predbiehať Mercedes nemá =ktorého by totiž napadlo ze ten Mercedes niekedy bude pretekať s Williamsom že?

Navyše cieľom Mercedesu asi je vychovať z Russella pretekára nie jazdca čo bude krútiť dookola. Takže zakázať mu pretekať je asi dosť kontraproduktívne.

Okrem toho Bottas nebol na kolo výrazne rýchlejší ani dovtedy.
Okrem toho dobre musel vedieť ze auto za ním bude mať väčšiu rýchlosť.

Takže áno ak si to poriesi s Bottasom nech naloží aj GR inak nech mlčí.

Nikto nemôže zakázať hazdcovi F1 aby bol pretekár a za to sa nedá čakať ospravedlnenie.

Lebo ako si povedal =ak by to bol niekto iný tak sa to tak neriesi =takéto nehody sa stávajú len nie na tak úzkej trati tak bez takých následkov a nikto nemá nervy.

Ja úprimne nevidím dôvod prečo by toto donútilo Mercedes zahodiť talent ako GR =ak ty žiješ v tom svete kľudne ži. Ak pre jednu chybu odpíšu taky talent ak gratulujem ale debil je potom niekto iný nie GR. Keby toto urobil RB, Mclaren alebo Ferrari nie je tu ani LH, ani MV ani CL, ani SV ani DR a nebol by tu ani taký Sainz alebo Gasly. Tí boli v AT/RB tragicky a aha kde sú =Sainz jazdí za a Ferrari. A to ten teda nemal nikdy takúto rýchlosť ani talent =mal šťastie. RUSSELL ho nemal =Mercedes s nim nepohol. A ak z neho niečo chce mať, tak by mal.

A áno v posledných rokoch urobil zo 2-3 lenže zabúda sa na to že aj tie 2 predošlé co mal =Mugello a a Imolu mu nedalo šancu získať auto. Aj to ze ich mal bol len výsledok jeho talentu. V prvom prípade mu ju znova pokazilo najmä auto. Rozdiel medzi MV, CL je že oni šance majú vďaka auru a využívajú ich. GR si svoje musí už vybojovať svojim talentom =že ich zatiaľ nepremenil je smutné avšak boli 3 = určite existuje viac situácii kde šancu premrhal CL =3 len minulý rok. A to je líder top tímu =takže nie to nie je o výsledkoch to je len o odvahe a snahe ozaj dat talentu šancu. MERCEDES HO NEMÁ a nemá sa na čo sťažovať toto cele spôsobil aj ich alibizmus.

no zatial mal jedny nevydarene preteky, ktore navyse nie vlastnou vinou nemohol dokoncit. Z dvoch. Hodnotit ako jazdi tuto sezonu sa este velmi neda.
Redbull ma zrejme auto vykonnostne na podobnej urovni, takze ocakavat, ze bude koncit pred Maxom je nerealisticke. Jeho ciel je Perez a tam je zatial ok.

Lenže Perez je v tom time 2 mesiace on 5 rokov. Tak by som čakala ze bude jazdiť výrazne lepšie.
+Perez mal aj smolu a normálne je podľa mňa lepší pilot.

Okrem toho je mimo už od Monzy/Imoly minulý rok.
A už z neho nič pozitívne ani nejde.
Príde mi zmiereny a už ani nekeca že nebude wingman. Už len sedka a snaží sa zachrániť si miesto. To je jeho jediný cieľ.

Avšak oslnivo nejazdil ani v Bahrajne a úprimne ak bude takto pokračovať tak neviem neviem.

Podľa mňa skončí a mal by, bez ohľadu na ostatných. Pre svoje vlastné výsledky.

Mňa na ňom série ten nedostatok ambicie = on je OK kým nie je v ohrození a kym v ňom nie je jeho ambícia je minimálna vylepšiť to sam. . Nie voči 1 ale voči ostatným za každých okolností…

Ukázal to Sakhir =jazdil 8 a pomaly kým nedostal vysielačku pridaj inak ta predbehne =zrazu dokázal ísť lepšie časy lebo bol motivovaný.

A aj Imola =Stroll ho dal akoby nič. A to stroll ani AM nie sú zrovna výstavná skriňa F1. Neurobil nič =ambíciu čosi predviesť mal až keď sa cítil ohrozený. Inak neurobil nič preto aby to P9 vylepšil za celých 32 kol a tu ambíciu by som ja od pilota top tímu čakala.
A tie reči o mentálnej sile =ved sa pravidelne opúšťa

Ak by ich aj dokončil =kolky by bol 6? Možno 5? Jeho nemá čo predbehnúť Mclaren a ani Ferrari ak podáva dobre výkony. A už vôbec ho nemá obiehať Williams alebo AM. Bottas nevie predbiehať ani na suchu =voda to len zhoršila.

A za to že je DNF môže byť len vďačný =odputalo to pozornosť. Inak by každý rozprával ako je mimo pódium len pre pokazenu Q , kým LH prebehol 5 áut v pohode a ako išiel X kol na úrovni AM a Williamsu.
Nech by sa stalo čokoľvek ten vykon nebol dobrý.
A jedno jeho šťastie je že sa našiel niekto co urobil ešte väčšiu blbinu a zaplatili za ňu obaja.

Ľútosť pomáha a ta je teraz presne na strane VB kým bad boy a vinník je inde.

LENŽE sa ukazuje to co aj v 2017-18 bez dominantného auta Bottas nebude mať takéto výsledky ako mal donedávna. Z auta nedostáva maximum =iný to často dokážu avšak jeho štatistiky nemajú. Je ich plná F1. Lebo výkon je relatívny a nie vždy ohodnotitelny číslom.

ved ked mu to nepojde tak novu zmluvu nedostane. dovtedy to je zbytocne riesit. zatial boli 2 GP z toho jedna mu nevysla, ale nedostal ani sancu ju dokoncit.

Problem je že dostane.

To ale nie je jeho biznis. On si to ma vyriesit s Wolffom nie s Bottasom.
On ma byt profesional. Momentalne dal vsetkym jasne najavo, ze na Bottasa ziarli a o svojej sucasnej stajni si mysli, ze to je sracka kde hnije jeho talent.
Zelam mu, aby sa do toho Mercedesu dostal a nemusel znova robit v Grove nejaku powerpoint prezentaciu.