Wolff je spokojný: Som rád, že riaditeľ pretekov tentoraz nepodľahol tlaku | Magazín F1 - F1online.sk

Titul si zasloužil víc, ale já myslel, že se bavíme o závodě.

Puffe, ano, su nazory ze dojazd pod SC by bol z hladiska pravidiel korektný.
FIA vsak namietla porusenie pravidiel kvôli neprepusteniu vsetkych o kolo pozadu dopredu.
Voci zavedeniu posledneho ostreho kola nenamietla nic.
Pride mi to zbytocne - preco este dnes posledne ostre kolo musime riesit.
To kolo ako take bolo korektné.
Preto neviem preco by som mal suhlasit s tym, ze Lewis si zasluzil aby to kolo nebolo a mal by dojazd pod SC.
To je oxymoron.

ked zase zabudol prezut Hamik jasne ze je spokojny:D

2 Likes

len vdaka tomu ze dokruzili na SC

Taky trapny dojazd za SC…toto su preteky? Nastastie to min rok nebolo a titul sa ziskal na trati v suboji ked boli podmienky pre oboch adeptov rovnake. Nie dokruzenim za SC

Dokruzilo sa kvôli neschopnosti vodica safety caru a usporiadatelov konat rychlo.
Traktor mal prist hned a Mayländer si mal odchytit Maxa na startovej rovinke.
Ale suhlas, nastastie minuly rok sa tieto dva kixy nestali.
Inak by ziskal titul ten, ktory si ho zasluzil menej.

Traktor nemůže jít dřív než Maylander zneutralizuje pole. Ale nechápu, proč to trvalo 3 kola. Má si ho někde odchytit hend…
Jak to vlastně nakonec udělal.

V AD vyslovili týmoví hlavouni přání, aby se nedojelo pod SC a tak se i stalo.
Teď v Italii taky nechali předjet SC jen některé auta.

Krasne ako tu Hamiltonovi fanusikovia zasa placu nad AD, to sa asi vytiahne kazdy jeden raz ked bude ku koncu zavodu hrozit SC…

Hlavne, ze nikto si nespokenie, ze Masi nechal Hamiltona pol zavodu vozit sa mimo trate v Bahraine a Verstappenovi to zakazal :blush: Lebo to bolo urcite presne podla pravidiel.

1 Like

Presne tak, ono naozaj si stačí prečítať tú oficiálnu správu, je to tam všetko do bodky vysvetlené, ale to by som asi chcel príliš veľa aby bol niekto schopný prečítať 7 strán textu.

Jeden dôvod bol nátlak Hornera a Wollfa, druhý dôvod tam bola dohoda že nechcú končiť za SC ak je to možné (čo zjavne bolo), a tretí dôvod tam boli spomenuté nejednoznačné pravidlá - dôvod, prečo ich následne menili. Je to naozaj jednoduché.

1 Like

Ved ani v AZ riaditel nepodlahol tlaku, tomu zo strany Wolffa :sweat_smile: .

1 Like

Jaká auta nechali předjet?

1 Like

Navyse, tu je clanok z pravidiel:

The Race Director shall have overriding authority in the following matters and the clerk of the course may give orders in respect of them only with his express agreement: … e) The use of the safety car.

Kedze je to v pravidlach, tak by mi niekto mohol vysvetlit, preco sa tu dokola melie o poruseni pravidiel, ukradnutom titule a podobne.

Darmo moze Wolff tvrdit, ze mali vyhrat za kazdeho scenara co im pocitac ukazal. Mal si on precitat pravidla a poukazat na to, ze RD si moze pri SC robit co chce a dat to upravit.

Za to co sa stalo mozu pravidla

“No SC please Mikey”

Ešte že nerozhoduješ o tom kto získa titul ty, lebo by som tú komédiu ani nezapol.

1 Like

Lundo nerozmiem co si napisal ale nevadi.
Ja som s vysledkom minulorocneho boja uplne ok, titul je v spravnych rukach.

1 Like

Ja neviem či dobre vidím… čo sú to tí Hamiltonovi fans za fanúšikovia??? Všetci svorne tu vypisujú ako sú radi, že včera sa to dokrúžilo za SC… to naozaj? Naozaj fanušík F1 chce vidieť takýto záver pretekov? Naozaj chcete vidieť ako SC 3 kolá krúži tak, že sa pole vôbec nezoradí a vďaka tomu sa nedojazdí pretek normálne? Sorry… ale to mi hlava neberie aby fanúšik motošportu chcel aby sa nezávodilo až do konca, ale radšej vidí SC krúžiť zbytočne dlho 5-6 kôl… je jedno koho si fanúšik… ale to čo tu bolo včera už nech sa nikdy neopakuje… ale mne to skôr príde že všetci tomu tlieskajú len preto, aby si dokázali že HAM bol okradnutý minulý rok o titul(však to tu aj niektorí hneď priznávajú)… aj ja som názoru, že VER si včera víťazstvo zaslúžil… ale nikdy nebudem podporovať to, aby sa krúžilo za SC až do konca, keď sa nemusí… škoda že tu nie je viac fanúšikov F1… vidím že 90% z vás sú buď zaslepení fanúšikovia HAM alebo zaslepení fanúšikovia VER… takýchto si F1 nezaslúži…

2 Likes

Ja som chcel vidieť včera po odchode SC, či Leclerc má na to vyzvať VER v priamom súboji koleso na koleso… vidieť či Sainz zavŕši perfektný pretek pódiom… či Russel neskúsi vziať Leclercovi druhé miesto… či Mick Schumacher na nových gumách neskúsi zaútočiť na body, keďže pred ním nik neprezul… áno… toto je F1… pretekanie… a áno… nemusí to byť spravodlivé…ale SC je súčasťou F1 a v tomto to je zaujímavé… ale niektorí tu chcú vidieť SC krúžiť 5-6 kôl bezdôvodne… len aby si utreli slzy z minulého roka… ako malé deti… premýšľam či tu 80-90% diskutujúcich má vôbec 18 rokov… keď to tak čítam

2 Likes

nie, nikto z nas to nechce, ani ja

ale to neznamena, ze sa bude konat proti pravidlam len a len v prospech nejakej showky… nie a este 10000000000000000x nie

Ci ty si vazne myslis, ze je lepsie, ze znicime cely sport len preto, aby bolo vzruso na konci? To si fakt tak jednoduchy clovek? To sa nedokazes pozerat na sport komplexne? Nestaci ti 50+ kol v plnom pretekovom tempe? Co vlastne chces? Akym pravom to pozadujes? Niesi nic ine len rozmaznane decko ktoremu kazda hracka staci na 5min, takze chod do Dracika a kup si prosim ta 10 hraciek na kazdy den a daj nam pokoj

a mudros*acom ako ty z celeho srdca prajem len to, aby vas alebo vase deti v zivote niekto poriadne oje*bal a porusil pritom vsetky mozne zakazy, len tak, pre showku

je mi zle z miestnej “mentalnej elity”, ktora si mysli, ze musi vzdy dostat len showku, dokonca si za to ani neplatite, tak budte ticho… nie, nemate na to narok, ti ludia tam pretekaju podla platnych pravidiel, obetovali preto cely zivot, nie preto, aby par k*k*tov sa mohlo odbavovat pred televizorom
ani vo futbale nebudete resetovat stav 5:0 na 5:5 do nadstaveneho casu len preto, aby to bola zabava, ci? tak budte ticho a ak chcete showku, pozerajte netflix a dajte zbohom vsetkym sportom, pretoze inac len prispievate do tych sra*ciek do ktorych cela tato priblbla spolocnost ide

2 Likes