Williams už nepatrí Williamsovcom, má nového majiteľa | F1online.sk

Bez toho aby som sa znizoval k tvojmu narativu - Nevravim, ze zaujem bol, ale teoreticky by bolo samolube odmietnut napr. automobilku koli zachovaniu mena Williams. Frank na symbol svojej celozivotnej prace cenu pochopitelne neda, ale pre kazdeho dalsieho investora je to len znacka s cenovkou.

toto je tvoj prvy prispevok na fore :smiley: ?

Asi taká funkcia akú mal Bernie keď prišla Liberty. Takze tam bude CW len sedieť a dúfam že už ju k ničomu nepustia

Ach bohužiaľ žiaľ. Tak som dúfal že tento človek sa sem nedostane a stalo sa :cry:

Paddynko tam bol iba necele 2 roky, ale uz tam rok a pol nie je a jedine na co sa Williams zmohol je mierne vylepsit to co postavili pred rokom. Este mozu dakovat, ze FIA zarazila podvadzanie u Ferrari. Inak by boli uplne beznadejne posledni. BTW keby klepli Ferrari po prstoch skor, tak mohol ten Williams v 2019 ziskat aj nejake body.

1 Like

Hej taká obrovská hodnota že ju predali za 152M €. To je rozpočet Mercedesu tak na 3 - 4 mesiace :joy:

152 milionov znamena ze po financnej stranke je na tom tim dobre a nie je zadlzeny. Timy v proemoch sa predavaju po 1 euro.

Tiez ma to stve, hlavne ked chcem dat iba smajla :grin:

co to zas trepes za chujoviny? williams nikdy nikomu ziadneho poskoka nerobil, to nieje marketingovy tim ako indiani, bod, alfa,…

no si sa sekla poriadne, lebo stroll ziadnu cast williamsu nekupil a ani nepomohol hladat investora :slight_smile:

williams je odkladna pre tota wolffa? to, ze tam jazdi russell, z toho to vyvodzujes? koho tam mal williams posadit? ked aj vdaka tomu ako na tom bol sa tam nikto nehrnul a williams potreboval dobreho jazdca s peniazmi? ziadny lepsi balik ako russell pre williams nebol dostupny, keby bol tak tam dnes russell nieje aj keby sa wolffik akokolvek vyhrazal, lenze russell kvality ma aj ked ma aj svoje chyby(starty) a este doniesol so sebou aj balik penazi resp. zliav

samozrejme, ze najatie paddyho pada na hlavu cw, ale to naozaj nikto nemohol tusit, ze to dopadne takto, nenajdes jeden komentar nikoho co sa mota okoolo f1 ktory by to v tej dobe kritizoval, praveze vsetci to schvalovali a povazovali to za perfektny ulovok
lowe mal perfektnupovest a ak by niektori tim hladal technickeho sefa tak by urcite lowe bol na vrchnych prieckach jeho zaujmu

udajne v cistom to bolo 112mil. euro, zvysok islo na zaplatenie zavazkov
ale nikde som sa nedocital, ze ci islo kompletny predaj alebo sa predaval len podiel FW a par najvacsich akcionarov. williams je totizto kotovany na burze a ziskanie tychto akcii zas nieje take jednoduche

pleties si hrusky s jablkami. kotovany na burze je holding. Holding teraz predal dceru co je WGPE Ltd. Doritilton je 100% vlastnik.

1 Like

si myslis, ze top tim ma nejaku zavratnu hodnotu? kolko by si tak tipoval za mercedes, alebo RB?
mozno tak 3x tolko, ale viac uz tazko

uvedom si, ze v f1 sa nezarabaju peniaze, f1 je len ako reklamna platforma a ta sa da vyuzit bez toho aby si musel vlastnit samotny tim
tymi v f1 nikdy nemali velku hodnotu, bmw predalo tim za 90mil. ak si dobre pamatam
honda predala tim za 1 libru
FI sa predala za nejakych 80-90mil. a majitel z toho mal velke H kedze vsetko islo na splatky dlhov
lotus sa tiez predal lacno
ktovie ci by mercedes vedel naj zaujemcu na svoj tim(bez motoroveho oddelenia) aspon za 300-400 mega

takto som to nikde necital, suhlasim ze by to davalo zmysel, ale potom by to znamenalo, ze williams heritage je stale majetkom holdingu a ten novy tim nema pristup k historickym autam a cennostiam williamsu, lebo heritage nespadal pod WGPE
a tiez potom nekupili zvysok williams advanced enginering lebo tam vtedy neslo o kompletny predaj ale cast akcii si vo wae holding nechal
ak by to bolo takto tak potom ta suma je dost dobra ak islo cisto o predaj wgpe

williams heritage samotne ma hodnotu desiatok milionov libier, lenze potom akosi nejde uplne tak o kontinuitu timu ked sa tak dolezita cast historie z neho vytiahne
ale to sa ukaze neskor co vlastne a za kolko sa predalo

BTW, mohli si prava na znacku ponechat.

a aky by to malo zmysel?
williams nieje ferrari, mercedes, … ktori by samozrejme znacku nikdy nepredali lebo gro ich biznisu je mimo f1, ale znacka williams je takmer cisto o ucasti v f1

v pripade, zeby kupujuci o znacku nemal zaujem. prava na znacku jest nepytaju a casom sa mozno najde niekto ako Tony Fernandez, ktory sa bil o prava na Lotus a potom koli menu kupoval Caterham. Som ale presvedceny ze peter melko v tom zmysel nevidi iba preto aby oponoval. to mi je jasne.

este raz
naco by si williams ponechaval prava na znacku? co by z toho mal?
ta samotna znacka mala hodnotu par desiatok milionov, ale ak nieje pouzivana v f1 tak nema prakticky ziadnu hodnotu

este raz :slight_smile:
nato aby to mohol predat ked sa naskytne zaujemca.
Zbytocna diskusia kedze Dorilton o znacku zaujem mal. Tema bola nadhodena ako hypoteticka, keby o znacku kupec zaujem nemal.

dostala sa tam tak ze je dcera franka williamsa. Nik s jej kvalifikaciou by sa nestal sefom timu.