Williams už nepatrí Williamsovcom, má nového majiteľa | F1online.sk

“Keď sme tento proces spustili, chceli sme nájsť partnera, ktorý bude zdieľať našu vášeň a hodnoty, niekoho, kto uvidí potenciál tohto tímu a kto dokáže odomknúť jeho silu. V podobe Doriltonu sme našli presne to; ľudí, ktorí tomuto športu rozumejú a vedia, čo treba spraviť pre dosiahnutie úspechu. Ľudí, ktorí budú rešpektovať identitu tímu a spravia všetko preto, aby zabezpečili jeho úspech v budúcnosti.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/8738/williams-uz-nepatri-williamsovcom-ma-noveho-majitela

Takze williams cakaju zmeny.
Investicna firma. pri takjto firme su v podstate 2 cesty. Kupit - zkosilidovat - predat, alebo kupit - vylepsit - zarabat. Ta podmienka o zachovani mena mi pride ako dost samoluba.

Logické ale nečakane…Neverila som že Frank sa zriekne tímu ale asi pochopil že inak skončia. Snáď Im to pomôže dostať sa z dna. Prvé čo to chce je dostať tam dobrého manežéra a urobiť poriadok + peniaze to je jasné. Williams patrí do F1 ale nie tam kde je teraz lebo to je hanba a nemá to význam takto to len znevažovalo jeho históriu.

Mne sa páči aj to ze meno ostáva… Predsa len je to tradičný tím… To je ako premenovať Mclaren

Presne tak. Prvé čo nový majiteľ spraví že nájde náhradu za Claire Williamsovu

velmi na vyber nemal, tato korona prisla pre williams v absolutne najhorsiu dobu, uz tak boli na hrane vdaka dvom skvelym rocnikom pod vedenim technickeho sefa paddy lowa, ktory tim z lepsieho stredu pola dostal smahom ruky na absolutne dno

no snad sa im podari udrzat to meno ktore je 3 najstarsie v f1

toto je koniec jednej ery v f1
dnes uz vsetky timy v f1 vlastnia bud automobilky, alebo velke firmy resp. investicne spolocnosti

a ak nie? :slight_smile:

kurnik odstrante povinnost min. 15 znakov v prispevku :slight_smile:

mna by celkom zaujimalo,ze ci prebrali 100% timu co asi ale ani nieje mozne kedze williams je kotovany na burze, ale aspon ci prebrali vsetky akcie franka a tych co mali viac ako par percent

Ja si osobne myslím že nejaký podiel si nechal. Z tohto prehlásenia to ale nie je jasné ci absolútne už nie je alebo len nie je väčšinovo vlastnený.

Podľa mňa na výber nemali už 3 roky do zadu a stale sa ho držali zubami nechtami až ho dostali tam kde je.

Ja neviem prečo mal kedysi PL také meno v F1 ale každopádne toto je cele tragédia… Je nechápem čo sa mu tam porobilo a aj celému tímu tímu aby z ničoho nič došlo na takúto tragédiu. … Už minulý rok to bolo na zamyslenie keď ani nedostali auto na testy a on odmietal akúkoľvek zodpovednosť.
Treba nájsť nového šéfa technického aj timu CW to nvzvláda.
Úprimne si povedzme že výsledky Williamsu sú stále najhoršie v poli to vidieť na tom kde je 99% času Lattifi… Všetko naviac sú Russellove schopnosti.

Celkom v to dúfam… Priznávam istú dobu som jej fandia aby to zvládla ale je jasné že to nedáva. Plus je potrebné skonsolodovať to technické oddelenie lebo ten prepad je až fascinujúci co sa s nimi stalo v priebehu pár rokov. Akurát dnes som narazila na video kde Horner hovorí zametanancom že ich predbehli 2 veľmi rýchle Williamsi a nevedela som či sa mám smiať ci plakať nad tým kde to ten Williams “dopracoval”.

Tak budú pokračovať v takých skvelých výkonoch ako doteraz.

1 Like

Pre súkromného investora je toto podľa mňa neakceptovateľné aby to pokračovalo takto lebo ten nákup potom nemá význam.

Áno ja to viem. Preto treba vymeniť to vedenie. Skús to vysvetliť pm1 prečo si myslím žeby sa malo začať tam. On sa pýtal.

Veď to meno a história je na celej spoločnosti to najcennejšie. Dnes si môže hoc aký pracháč kúpiť šasi od Dalari, motor od Ferrari najať ľudí a založiť tým ale kým si vybudeje meno tak to trvá.

1 Like

PL mal aj podiel v stajni. Jeho odhcod je zahaleny tak trocha tajomstvom.
Mozno teraz ked to cele prevezme niekto iny sa dozvieme viac.
Mojich 5 centov je to, ze islo o peniaze. Ak niekto rozplanuje, ze minie 100 milionov, ale v priebehu vyvoja pridu vyrazne skrty, tak je potom velmi tazke najst rychle a ucinne nahradne riesenie. Urcite aj PL spravil par chybnych rozhodnuti ked sa rozhodol v urcitych veciach pokracovat aj napriek skrtom a potom to dopadlo tak, ze neboli hotovi na testy.
V kazdom pripade pristup ze PL je babrak a teraz ho vyhodime a vsetko bude zrazu ok tiez nie je bohvie co, anglicania to volaju ‘blame culture’ a doviedlo ich to tam, ze boli donuteni predat vsetko.

Ja netvrdím ze je to len jeho vina faktom je ze kedysi s ao ňom hovorilo ako jednom z ozaj lepších inžinierov v F1… ale som prekvapená práve tými rozhodnutiami ktoré spravil a práve tým ze neprevzal zodpovednosť za to co sa stalo a úprimne to musela byt čiastočne aj jeho vina. Ten prístup mňa prekvapil. To ze chýbajú peniaze a je pravda ze jemu možno aj ľudia čo by s ním robili to tiež nespochybňujem. To je zas zlyhanie CW. Avšak nepáči sa mi ze sa to hadze len na ňu lebo PL v tom má prsty takisto. Ale ok pravda je ze v tom chose a s obmedzeniami zdrojmi by zázrak asi nespravil nikto… ANI Keby to bol AN. V tomto ak to vezmem z tvojho pohľadu máš asi pravdu. Avšak on Ten Williams nie že neposunul ako sme od neho čakali ale v niektorých chvíľach akoby poškodil.

Je to uhol pohladu. A co ak by malo o kupu zaujem napr Porsche, alebo Hyundai? Je to iba teoreticka uvaha a pravdepodobne taka moznost nebola ani na stole.

PL to ale nikdy nehadzal vinu na CW. Hadzali vinu novinari a taki ako ja :stuck_out_tongue:
Nejak som zeragestroval, zeby on velmi komentoval priciny jeho odchodu.

ano islo o peniaze ale tak trochu inak ako si ty myslis
rozpocet williamsu bol pevne dany tym, kolko dostanu od f1 a od sponzorov, toto sa vedelo takmer presne ± par milionov, takze paddy si mal vediet rozdelit kolko na ktoru cast auta potrebuje, lenze podla vsetkeho on pokracoval stylom na aky bol zvyknuty z mclarenu a mercedesu a nepozeral na peniaze a rozpracoval tolko veci, ze to zo zdrojmi williamsu nebolo mozne dotiahnut do konca

to len ty tu furt bluznis o tom, ze williams nezabezpecil paddymu dost penazi, lenze to je blbost, lebo ich mal k dispozicii viac ako jeho predchodca a presne vedel kolko ich bude mat na vyvoj

Nemyslím jeho myslím celkovo že sa to hodilo len na ňu ale je to komplexnejšie… Aj keď základ je dobrý manažment… To vidíme u Ferrari kde sú aj peniaze aj ľudia len bohužiaľ je tam aj vedenie aké je. Takže to je základná vec… Ona musí skončiť… Ja som síce žena a asi by som to nemala povedať ale osobne si myslím ze ženy na riadiace funkcie v F1 nepatria. Je to príliš maskulinny biznis, nekompromisný, a človek potrebuje byť tvrdý aby to dal… Aj ten spôsob vyjednávania a robenia politiky alebo aj samotná komunikácia medzi šefami tímov je potom tak postavená a to ona nemohla dať lebo tam na ňu nikto ohľad brat nebude oni ju berú ako sebe rovnú ale v negatívnom aj pozitívnom zmysle. A to je vec ktorú ona nedala v prvom rade. Ona akoby očakávala že sa k nej budú správať ako k žene ale len keď jej to vyhovovalo. Inokedy bola prvotriedna feministka co všetko zvládne sama co je ujetý prístup. Nie je to možno o schopnostiach žien skôr o tom aké je to prostredie. Nikdy nič dobré to neprinieslo a ja chápem ze FW tam chcel mať dcéru ale to bola najväčšia chyba. To je ako keby chcel nejaký magnát typu Didi alebo Stroll ktorý je inak skvelý biznisman pôsobiť v tomto špecifickom prostredí. Asi by sa v tom časom naučil chodiť ale ten tím potrebuje vždy človeka ktorí sa vyzná v tom prostredí.

to su tvoje domnienky. viem ze take mas, nemusis mi to tu vesat pod nos zakazdym ked je o tom rec.