Williams už nepatrí Williamsovcom, má nového majiteľa | F1online.sk

:slight_smile:
staci si pozriet par dielov drive to survive. Strolla islo ocividne hodit o zem ked videl ako to CW cele vedie.

to nebola len ciastocne jeho chyba on na tom ma najvacsi podiel, on prisiel s tym konceptom auta ktore potom nevedel dotiahnut do konca. auto williamsu bol nedorobok, lebo si technicky sef nedokazal rozdelit zdroje

za paddyho cias peniaze nechybali, mal ich viac ako jeho predchodca. to ze nemal tolko ako v mercedese to snad vedel ze to tak bude, ci?
nemohol cakat, ze zrazu williams zozenie desiatky milionov navyse, odkial by to asi tak zohnali? vsetky timy zo stredu pola maju problemy zhanat sponzorov

lowe nastupil do williamsu v 2017 a prve vacsie vylepsenie auta ktore uz riadil on prislo v rakusku a zrazu auto ktore predtym bez problemov postupovalo do q3 sa ocitlo takmer na konci pola a trvalo im niekolko pretekov kym prisli na to, ze cele rakuske vylepsenia treba hodit do kosa a ked to spravili tak sa tomu autu vratil vykon aj ked samozrejme pozicie uz neboli take kedze ostatne timy sa za ten cas zlepsili
v roku 2018 uz bolo auto plne z jeho pera a bola to katastrofa, v 2019 sa to este zhorsilo

v roku 2017 bola sanca dostat pereza do williamsu aj s jeho sponzormi samozrejme, lenze prave vtedy ked sa o tom jednalo tak prisiel ten prepad williamsu a tak ostal radsej v krachujucej FI

vo williamse velmi rychlo zistili, ze s paddym spravili najvacsiu chybu v historii timu a uz v roku 2018 tajne rokovali s jamesom keyom, ktorym chceli paddyho vymenit ale nevyslo to a on dal prednost mclarenu

kto by to povedal, ze najatie jedneho z udajne najlepsich inzinierov v f1 sposobi definitivny koniec jednej a asi najslavnejsej ery v f1

ja si budem pisat co ja chcem a komu chcem
a ked viem, ze pises hluposti nezakladajuce sa na skutocnosti tak o to viac

no uvidime kde to dovedie stroll, zatial to dotiahol na kopirovaca cislo 1 :slight_smile:
a bohvie ake renome si tym rozhodne neurobil

Už zase sme pri tých hlúpostiach ? ??
Ach jaj

BTW ukázalo sa že fakt ze FW dovolí odpredať Williams komukoľvek (nakoľko máju brutálne problémy)ak si zachová meno nebol až taká hlúposť nie? Kedy som to vravela 3 dní dozadu to bolo? A tiež som dostala podobnú odpoveď #justsaying (ber to prosím ta s nadhľadom :joy:)

Claire určite zostane minimálne v nejakej čestnej pozícii, pokiaľ chcú majitelia udržiavať zdanie zachovania kontinuity. Pre Williams ale bude dôležité nájsť svoj ekvivalent Andreasa Seidla, to hej.

Rodinkarstvo je toxicke a to Williams polozilo. A ty si presne typ co hned ide nahanat carodejnice. PL je davno prec a Williams je kde? v prdeli. To ze renomovany inzinier, ktory ma tituly v F1 na CV, povie, ze Williams potrebuje prekopat organizacnu strukutru, ze inzinierske oddelenie je v daleko horsom stave ako povodene predpokladal, to je sum vo vetre. ignore. Ty ho radsej obvinis, ze je to babrak, tak ako ho obvinila CW. PL ma 7 titulov v F1. CW rozlozila druhy najuspesnejsi tim.

FW praveze ju tam vobec nechcel mat a bol aj proti tomu aby vobec robil v time
a na poziciu zastupujucej sefky timu sa dostala potom ako zdrhol zradca wolffik a odovzdal jej auto ktore nemalo na body
akosi sa zabuda, ze to ona bola sefkou ked mal williams najlepsie auto od ukoncenia spoluprace s bmw a williamsu sa rozhodne neviedlo pod jej vedenim zle az do toho osudneho okamihu kedy najala paddy lowa, lenze bol vobec niekto kto by jej to rozhodnutie v tej dobe vycital? vtedy to vsetci povazovali za perfektny manazersky krok ked dokazala ziskat technickeho sefa od dominantneho timu
williams v tych rokoch nemal ani problem s peniazmi, ale to sa po 2 mizernych rokoch s paddym zmenilo a zrazu uz kazdy vie, ze ona na to nema :slight_smile:
preco jej to nehovorilo v rokoch 2014-16? :slight_smile:

My ako rodina sme davali na prve miesto vzdy tim.

Skor by som povedal ze ze vy ako tim ste davali na prve miesto rodinu.

Nik so stipkou rozumu by nezamestnal Claire ako sefku timu.

1 Like

o com zas pises? nepamatam si, ze by som tvrdil, ze williams tim nepreda
ak si dobre spominam tak si ti napisal, ze blbost je to ak si myslis, ze kym je majitelom FW tak williams bude robit niekomu b-cko a to sa ukazalo ako spravne :slight_smile:
williams pokial ho vlastnil FW nikomu b-cko nerobil, tak kto mal pravdu?

a navyse este sa nevie co z toho timu chcu urobit novi majitelia, ci nejake b-cko mercedesu, alebo nezavisly konstruktersky tim
ja osobne by som teraz urcite nesiel do toho spravit z williamsu b-cko a minimalne by som si pockal aspon 2-3 sezony ako sa to utrasie pri novych pravidlach, ved z konstruktera mozes spravit nakupcu behom par mesiacov a to kedykolvek, ale ak raz stratis konstrukterske schopnosti a to ako nakupca stratis tiez velmi rychlo lebo nemozes si dovolit mat rovnaky vyvojovy a vyrobny tim lebo potrebujes prachy na nakup suciastok tak potom sa znovu stat konstrukterom by trvalo niekolko rokov a velkych investicii

je vidiet, ze o tom ako sa dostala na ten post nic nevies

no urcite je na tom williams lepsie ako za paddyho cias, ale nikto necakal, ze zrazu budu utocit na top10, hlavne ked vdaka paddymu prisli o desiatky milionov na prijmoch od f1 a aj od sponzorov

hej inzinierske oddelenie ktore postavilo predtym auto ktore stracalo par desatin na mercedes je urcite to najhorsie v f1 :slight_smile:

ak nieco potrebovalo prekopat tak to bolo paddyho riadenie. on nepochopil, ze uz nieje v top time s neobmedzenymi zdrojmi, ale ze zdroje su uz na zaciatku sezony pevne dane a prekracovat sa nemozu

pre tim zo stredu pola je paddy lowe uplna katastrofa
kde je dnes paddy? ktory tim ho zamestnal? ziadny? :slight_smile:

becko robil a robi mercedesu. mozno nie becko, ale cecko… CW to zariadila tak fantasticky, ze W nema z mercedesu (okrem kvalitneho motoru) ziadne vyhody iba povinnosti.

naopak, keby Paddyho pocuvali tak su teraz v strede pola s vylepsenymi inzinierskymi postupmi a nemusia predavat. Tomuto sa hovori sviniam perly.

“zdrhol zradca Wolffik”. ty si ale pripad. :smiley: to nepotrebuje ani komentar.

1 Like

Ja som narážala najmä na to ze tam za peniaze tatko Stroll môže šupnuť syna Strolla aby mohol z Astonu vybudovať normálny tím. A ze súčasťou dohody bude bud odkúpenie časti Williamsu alebo nájdenie investora s tým ze Williams si nechá meno. Čím by sa defacto stal B RP keďže by si tam u odložili Strolla. To som napísala ja takže si to vtedy zjavne nepochopil. Na čo si my napísal že je to hovadina.čo si stále myslím ze je za hranou a znova ak by si napísal nesúhlasím a napísal svoj názor ok ale nie ty máš vždy keď s tebou niekto nesúhlasí tendenciu všetko odbiť vetou píšeš hovadiny.
A AK sme pri tom co ta núti myslieť si to keď vieme ze posledné roky funguje Williams najmä ako odkladňa pre Tota Wolfa. To bola posledné roky ich jedna možnosť získať tam kohosi schopného aj preto že chýbali peniaze a neboli výkony… A to kto bol technickým šéfom boli koho rozhodnutie? Bohužiaľ pre ňu za také veci ona zodpovedá. Ja netvrdím ze to robila celkom zle a ako píšem hore dlho som jej verila a fandia ale narobila tiež dosť veľa chýb. A ak sa nájde niekto lepší asi odíde aj ona s príchodom nového investora.

Toto je v jeho očiach zradca lebo odišiel riadiť Mercedes…boh vie prečo sa tak rozhodol. :joy: S nim sa ale nevyhádaš stále len obracia čokoľvek co napíšeš inak ako si to myslel a keď na to dôjde tak padne veta že píšeš hovadiny lebo pravdu ma vždy on.

K tej CW v tomto súhlasím. Akurát ešte dodám že z toho majú aj pretekára ďaleko ďaleko pred možnosťami toho auta… Čo by sa im inak asi nikdy nepodarilo lebo v stave v akom sú by človeka ktorý má schopnosti GR v živote nedostali do toho auta. A defacto nebyť toho Mercedesu tak tento tok nemajú ani tie výsledky co majú nie len z hľadiska motora keďže Lattiffimu to väčšinou výraznejšie nepomáha.

V globále si ale myslím ze podiel na tom majú obaja. Ako Paddy ktorý nebol pripravený fungovať v takom prostredí a potom veci nedotiahli… Tak aj Claire ktorá kopec vecí v poslednej dobe nezvládla.

domnienky ?? :-DDD hovorí ten kto celý čas varí len a len z domnienok, ach jaj helmut… 8-/

jj, Paddyho počúvali a kvôli tomu museli predať tím, lebo Paddynko to za 3 roky tak dokúroval, že z tímu ktorý bol predtým aj s nie najvydarenejším autom v pohode v strede poľa, spravil tím na dne :-/ ty vylepšený inžiniersky postup…

Značka s vyše 40 ročnou tradíciou je obrovská hodnota a každý normálny človek sa snaží pokiaľ možno ju zachovať. Ale chápem že pre ľachtikárov ako si ty je to len samolúbe… :slight_smile: