Vettel vedenie Haasu nechápe, do „horala“ Steinera si rýpol aj Wolff | Magazín F1 - F1online.sk

Rozhodnutie tímu Haas nepokračovať v spolupráci s Mickom Schumacherom vyvolalo na verejnosti veľmi zmiešané reakcie. Niektorí chápu alebo aj chvália Günthera Steinera a Gena Haasa za toto rozhodnutie, iní ho zas nechápu a poukazujú na fakt, že Mick Schumacher sa ešte bude zlepšovať, kým 35-ročný Nico Hülkenberg už ukázal všetko, čo v ňom je. Asi nie je ťažké uhádnuť, na ktorú stranu sa postavil veľký kamarát nemeckého mladíka Sebastian Vettel.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/84564/vettel-vedenie-haasu-nechape-do-horala-steinera-si-rypol-aj-wolff

Wolf to povedal vecne slušne čo si myslia všetci norrmalni odborníci a ľudia

Dobre, tolko sa toho ale tiez nestalo. Schumacher dostal prilezitost, odkruzil si dva roky, nepresvedcil, dostal padaka. F1 uz zazila aj horsie pribehy. Ano, su jazdci, ktori boli horsi a v F1 sa presusali dlhsie, rovnako su vsak aj jazdci, ktori su lepsi a podobnu prilezitost ako Schumacher nedostali. Haas si ho mohol nechat, Schumacher zo svojej strany vsak tiez neukazal tolko, aby to bola vyslovena nutnost. Nema zmysel plakat nad odchodom priemerneho jazdca.

1 Like

Já zase nechápu smysl existence týmu, jako je Haas1, a jeho přínos F1. To mi připadá skoro horší…

2 Likes

Fandové Baby by neměli ukazovat prstem na Steinera, ale na Ferrari, které Babymu sedačku platilo a rozhodli se, že už platit nebudou.

4 Likes

Ferrari se hlavně zjevně rozhodlo rezignovat na svoji jezdeckou akademii a “B sedačky”. Možná byl nakonec Mick na nějakou dobu poslední, koho vůbec nechali svézt v F1.

Preco? Haas predsa nie je taky zly.

Asi zjistili, že to nemá cenu někoho vychovávat, když při první příležitosti jinde ukáže fakáče. :slight_smile:

1 Like

To je určitě otázka názoru, ale pro mě představuje snad všechno, co v F1 nepotřebuju. Neschopnost zajistit finanční prostředky, neexistence nějaké koncepce - vloni vozili za peníze začátečníky, teď vzali “zkušené osvědčené”, aby nic nerozbili… Sorry, ale tohle je strategie pro “královnu motorsportu”? Kdyby se na to vykašlali, tak ušetří úplně nejvíc. A jestli opravdu může fungovat tým F1 jenom jako pojízdná reklama bez nějakého sportovního vkladu, tak je něco špatně. Ale je to jenom můj dojem, který z nich mám.

Ferrari se bojí, že od nich jejich odchovanci při první příležitosti utečou :slight_smile: ?

Bohuzial, F1 je nakladna o prezitie tam bojuje viacero timov. Napriklad taky Mclaren sa musel predat Bahrajncom, aby mohol fungovat, neviem, ci to je lepsie.

Ja si myslím, že mladý šumi nič neukázal. Keby sa nevolal Schumacher nebol by ani v F2 a nieto ešte v F1. No moc sa nepotatil. Ale je to škoda. Len ho mohli nahradiť niekým mladým a perspektívnym a nie starým nemcom ktorý vždy keď mal šancu na pódium tak to nejako po*sral.

1 Like

Že se tým dostane do finančních těžkostí dokážu pochopit, ale tady mám dojem, že jsou v těžkostech skoro od začátku. Ale možná jim křivdím.

Ferrari především nepotřebuje si dělat reklamu nějakou školkou. Ferrari si vždy vybíralo jezdce z těch nejlepších dostupných a nevidm žádný důvod proč to měnit.
Ba právě naopak. Až bude Ferrari závislé pouze na tom co s samo vypěstuje, tak to bude znamenat, že nad nima visí Damoklův meč.

1 Like

Tomu rozumím, ale jaký má pak Ferrari akademie význam?

Áno dasapdoveswt že toto rozhodnutie je tak kontroverzne nájdenú stranu Mick nedával dobre výkony ale hneď na to musíme si dať otázku či je to len jeho chyba precalen minulosť Haas nieje žiadna ružová prakticky z každom jazdcom to končilo búrlivo plus procesne že Mick sa zlepšoval ale ich auto sa zhoršovalo a ani podpora zo strany tímu pre Micka nebola taká ako by boľavé inom tíme prakticky posledné 6-7 preteky to bolo veľmi vydaní že to v tíme nieje ideálne a natáčať Mick je ešte mladú môže dozrieť a vrátiť sa ako napríklad ocon a ted k hulkovi ako jasne ma 35 cize jeho potenciál je už na hranici môže sa ešte zlepšiť to nehovorím len ten potenciál nieje moc veľký skúsenosti cize by mal byt prínosom ale zase na druhu stranu musíme si položiť aj otázku či nieje lepšie dať šancu mladému pilotovi ako pilotov ktorý už svoje šancu mal

Co kdyby náhodou narazili na skutečný talent.
Ten se ale mezi Giovinazzima hledá hodně těžce.
Ferrari talent najít může až se oprostí nad svými zájmy, případně tlačenkami a začnou hledat ve světových vodách.
Poslední dostupný taliánský talent byl Fisichella a toho si Ferrari k mému údivu nijak nevšímalo.

1 Like

Vettel nechápe prečo Mika nahradili starším jazdcom :rofl::rofl::rofl:, lebo jeho nahradili mladíkom Alonsom, asi v ňom videli viac potenciálu ako v Schumim. Všetci tu kidajú na Haas a pritom si neuvedomujú že Mik mohol jazdiť s kamarátom Oconom ale Alpin radšej zaplatil 10 mega za Gasliho mohol aj jazdiť v Astone a oni radšej zobrali 41 ročného Alonsa, Mercedes mu mohol vybaviť miesto aj vo Wiliamse, keby bol k niečomu tak by o ňom možno uvažoval aj Mclaren a miesto bolo aj v Alpha tauri ale nikto z polovice štartového poľa ho do týmu nechcel lebo proste je slabý.

1 Like

Hulkenbergovi možno otvoril dvere do Haasu sám Magnusen, skúsenejší, rozumnejší, nerozbíja auto, má večšiu šancu, že nazbiera aké také body do pohára konštruktérov.

1 Like

Od zaciatku ~2/3 sezony bol lepsi ako Kevin a aj slusne bodoval hl. v Rakusku a potom aj Silverstone, len potom Haas uz neupgradoval a aj strategie nic moc. Ad nehody akurat ta v Jedde bola “lacna”/jednoducha, resp zbytocne snaha sa dostat spat za obrubnik (podobne ako Ocon kt to ale “pochytal”). Neohuril ale jazdil solidne. Ja ho vidim v Alfe od '24 kde si uz bude Audi pripravovat podu.

1 Like