Vettel: Toto nebol môj deň | Magazín F1 - F1online.sk

V treťom tréningu na Veľkú cenu Kanady Sebastian Vettel senzačne obsadil tretie miesto. Žiaľ, to bol vrchol jeho víkendu. V kvalifikácii sa všetko pokazilo a v pretekoch sa Nemec nedokázal prebojovať na body, keď Aston Martin stavil na pomerne zvláštnu stratégiu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/68472/vettel-toto-nebol-moj-den

Je to tak, hlavní chyba se stala v sobotu, škoda. Rozhodnutí nezastavit na konci byl už risk, který nevyšel - vyjel by 11. za Riccim a Čouem, kteří stavěli, Daniela by asi předjel, ale Čoua asi ne - AR měly dobré tempo, přinejmenším by potřeboval víc času. Takže by to byl bodík, který má takhle Lance, hlavně, že to zůstalo doma (a myslím, že to potřebovali oba Strollové :slight_smile: ). Aspoň se Aston dostal před Haas, při troše štěstí by i AT mohla být hratelná.

Vypadalo to nadějně, ale potenciál zelené plechovky zůstává zatím dost nevyužitý, zdá se mi.
Po Vettelovi se od 3. tréninku jakoby slehla zem. Asi to chce na jejich “novém” konceptu vychytat ještě pár much, takhle to vyzerá, že to do sebe nezapadne vždy v ten nejdůležitější okamžik.

Pořád je to pro ně čtvrtý závod s autem “B”, mají v tomhle proti ostatním pět závodů zpoždění. Nevím, jestli problém s tlakem v pneu souvisí s tímhle nedostatkem zkušeností, hlavně, aby kvůli těmhle chybám nezačali celkově moc zmatkovat, to by k ničemu nebylo.

Občas jsem koukal kde jsou a jaké časy zajíždějí, a za moc to nestálo ani v tom závodě, čekal jsem od nich větší rychlost.

Jinak jsem si dneska přečetl k Aston Martinu článek, respektive k Strollovi, Vettelovi a tak, a opravdu to není pozitivní čtení.

… říkal jsem si že jak do toho zahučel s prachama Wolff, tak Vettel tam taky investoval tak kdo ví zda se mu to tam celkově vůbec finančně vyplatí.

Tak doufám, že tam Lawrence a spol. neprovaří všechny peníze, ať se na ně nemusíme skládat :slight_smile: . Ale moc by mě nepřekvapilo, kdyby nakonec musel celý tým prodat, nebyl by první ani poslední. Pokud by po něm zůstal velký tým s potřebným zázemím (které by se mělo letos otevírat) a podařilo by se ho dobře prodat, tak i to by byl pro F1 přínos. Nakonec i RB začínal odkoupením Jaguaru. Já oceňuju záměr přivést do F1 další velký tým, šikovných středopolových týmů máme dostatek. Ale všechno chce čas a podle mě teď reálně můžou bojovat o body za 6-10 místo, na RB, Ferrari a Mercedes zatím určitě nemají a i za nimi je dost narváno.

Tým F1 nakonec prodá ještě Andrettimu. To že to nebylo lákavé ani pro Audi mi hlava moc nebere, možná trval na jeho synovi na 5 let :smile:

A nebo se nedohodli na penězích, nebo je to všechno ještě jinak - tyhle zaručené obchodní zprávy nelze brát moc vážně :slight_smile: . Ano, pokud by to tak dopadlo, tak Andretti se nabízí, pokud by mu nevadilo zázemí v Anglii. Ale jsou to všechno dohady, zatím prostě musejí něco vydržet a šlapat brázdu, cesta zpátky neexistuje.

Obávám se, že tahle nezdravá kopie - auto „B - v “milionovém hrobu” Strolla, nepovede k ničemu lepšímu, než k pár výkyvům ve výkonnosti, aby nakonec křivka progresu začala prudce padat. Původně jsem si jí spíš představoval něco jako obrácenou parabolu … Ale vím, že jim fandíš, tak snad se tenhle vývoj nenaplní. Sám jsem na ně velmi zvědav. :smiley:

To pokrytectví Vettela je opravdu zvláštní. Stěžuje si na těžbu ropy, upozorňuje na to skrze helmu, triko a je sponzorovaný v Astonu Aramcem, které má podle všeho největší denní produkci ropy ze všech. Nechápu. :thinking:

Tak řekněme si, že další možnost prodeje FI byl Mazepin. To by se teď řešily daleko zajímavější problémy, než že v sobotu špatně nahustili pneu na kvalifikaci! A že ten tým končí bylo jasné, už tam nebrali výplaty. Jasně, očekávání byla veliká a zatím se nenaplnila, ale pořád se nic moc neděje kromě toho, že jeden bohatý oddaný taťka možná přijde o peníze a rodinný sen se bude muset skrečovat. Zatím jim peníze (snad) nedošly, továrna se buduje, auto se proti začátku roku jednoznačně zlepšuje, tak proč ztrácet hlavu.

Pokud vím, tam jde hlavně o způsob těžby ropy v Kanadě, který je daleko nešetrnější, než od Aramca. Ale zas tolik to nestuduju, nějak moc neřeším, co kdo nosí na hlavě :slight_smile: .

Ten konflikt zájmů je obrovský, jak se v médiích na jeho aktivity vytáhlo to Aramco tak Vettela uzemnili a dalo se to čekat, dostal přes prsty.

Taky to nestuduju, ale s tím pokrytectvím, na které je upozorněno v tom článku, souhlasím. Je to do očí bijící a určitě skrze to v týmu nic pěkného nekvete. Je to jen další důvod proč jim nevěřit.

Jj, pak je třeba si uvědomit, jestli je důležitější přesvědčení nebo peníze od sponzora. :grin:

Pro mě za mě může každý věřit, komu a čemu chce. Pokud to vadí Aramcu, potažmo Lawrencovi, tak samozřejmě větší bere a přílba musí do skříně :slight_smile: . Mně je to úplně jedno, Vettelovi fandím z různých důvodů, pokud jde o jeho názory mimo F1, tak v něčem bychom se asi shodli a v něčem zase ne, to je snad normální. Člověk stejně piloty (a vůbec známé osobnosti) posuzuje povrchně a ve skutečnosti bychom byli asi často překvapení, jací ve skutečnosti jsou. Tak se to nesmí tak prožívat…

Souhlas, proto jsem radši, když se sportovci nebo obecně známé osobnosti drží toho toho, co je proslavilo, co umí nejlíp, co mají nejradši a kvůli čemu jim zase my fandíme. Jakmile se do toho začne zatahovat politika, tak to není dobře a není to dobré znamení. U Vettela mi to v poslední době příjde spíš tak, že raději řeší jaký transparent si příště vezme na sebe, než aby se staral co předvede na trati…

Tak v tom se neshodneme, mě určitě nevadí, když se sportovci (a nejen oni) vyjadřují k tomu, co je zajímá a považují za důležité, jsou to svobodní lidé a žádní nevolníci. Možná proto, že si z “minulé doby” dobře pamatuju sportovce, kteří ze sebe jeden jako druhý na kameru vysoukali pár naučených frází a člověk měl pocit, že snad ani mluvit neumějí. A pokud se bavíme o F1, lezou mi krkem pořád stejné bezobsažné kecy “Nepřestáváme tlačit, vrátíme se silnější, tým především” a podobné, však to každý zná. Zaplať bůh za každého, kdo se nenechá svázat a nacpat do krabice. Podezírat Vettela z nedostatku nasazení na trati i v přípravě kromě toho popírají všichni, kdo s ním pracovali, je pracovitostí a vysokou morálkou pověstný. Ale co my víme, třeba ho to na konci roku přestane bavit, nebo si šéf najde někoho jiného, však odježděno má.

Já jsem minulý režim nezažil a zažít bych ho ani nechtěl, a rozhodně jsem tím nechtěl říct, že bych něco někomu zakazoval - ať si každý dělá co chce podle svého uvážení. Jen říkám, že je mi sympatičtější, když sportovec do svého odvětví nezatahuje politiku a podobné srajdy. Konkrétně v případě F1 a Vettela, přímo na trať. Nelíbí se mi, když mi někdo takhle “násilně” nutí svůj názor.
O to horší je, když se pak sám stane “obětí” toho, co sám kritizuje. Vypadá to hodně blbě. Nakonec sám o sobě musel říct, že je pokrytec.

No jo, když jde někdo takhle s kůži na trh, tak to občas pořádně schytá, s tím musí počítat a asi to ví, však to není žádný blbec :slight_smile: . A může se i splést, proč ne. Nejlepší je, že kdyby o těchhle aktivitách nepsali hlavně ti, kdo s nimi nesouhlasí, tak o tom ví násobně míň lidí. Takhle se to řeší daleko víc a kromě nesouhlasících lidí logicky roste i počet těch, kteří se třeba zamyslí, jestli na tom není něco pravdy, což je asi účel. Však se stačí podívat na tuhle naši diskuzi :slight_smile: .

1 Like