Vettel: Toto nebol môj deň | Magazín F1 - F1online.sk

Jop, já jsem s naší diskuzí naprosto v pohodě. Není nad to normálně si vyměnit svůj pohled na věc. :slight_smile: Trošku rozdíl proti tomu, co člověk zažil na jiných forech. :grin:

2 Likes

Preco by mal sam o sebe povedat ze je pokrytec? Za to ze upozornuje na nieco co sa mu nepaci? Aspon niekdo ma gule a upozorni na veci o ktorych su vsetci ticho. Pokrytci su vsetci co sa robia akoby sa nic nedialo , ako keby to bolo vsetko v poriadku. On nemoze hovorit a upozornovat na to ze to iste robi aj Aramco kedze on ma zmluvu s AM a Aramco sa stalo partnerom Aston Martinu az neskor. On nemoze ist proti sponzorom svojho zamestnavatela kedze ma platne zmluvy ktore nemoze len tak porusit. Tam su velke postihy . Pokrytec moze byt as vtedy ked predlzi zmluvu a Aramco bude stale hlavny sponzor

Nejde o to proč by to sám o sobě říct měl/musel, on to podle všeho sám o sobě řekl, co jsem četl…
A může jít proti čemu chce, stejně tak mu může pak jeho supervisor dát přes prsty.

Tomu sice neverim , ale moze sa stat ze to povie sam na seba kvoli tomu ze nema na vyber a jazdi pod sponzorom ktory sa zaobera cinnostou proti ktorej bojuje . Lenze pokial chce dodrzat zmluvu tak musi jazdit inak by tam boli sankcie velmi velke

Stačí použít Google, určitě najdeš i něco v češtině. Já jdu spát.

Souhlasím, mě to přijde přímo jako zneužívání sportu který sám o sobě představuje už tak významné hodnoty. Vettel navíc přiznává ten jeho konflikt kázat vodu a pít víno. Hrozně lehce se řekne nepřevádějme to na osobní úroveň ale to je přesně ta chvíle kdy jeden si sám pro sebe odpustí tohle pak tamten tamto a dohromady jsme tam kde jsme. Debata je fajn a má pro svou prezentaci spoustu míst kde to může realizovat, na dráze F1 o závodním víkendu já o to zájem nemám. Je to jako když mi volaj z Call Centra, nemám zájem. Když něco chci vyhledám si to sám na místech k tomu určeným. Vettel si na známosti díky onomu sportu může udělat další politickou nebo životní karieru a udělat svět lepším, bude široce vyslyšen těmi kteří chtějí, no na dráze a pořadu F1 oceňuji sport samotný kvůli kterému to sleduji.

1 Like

Někdo to dělat musí, kdyby v tom autě neseděl Vettel, tak tam sedí někdo jiný. Takže žádná změna. A aspoň na to upozorňuje ze své pozice a chce s tím něco dělat, takže :+1:

Ale je pravda, že je to trochu pokrytectví létat private jetem na závody, tam spálit XX paliva a XX gum…
A odletět zpátky. Takovou uhlikovou stopu si troufám říct neudělám za celý život. A ještě to Aramco.

Všeobecně v automotivu si hrát na Green eko je na pováženou.

Ono už Greendeal s válkou na Ukrajině padá. Četl jsem, že Němci, kde je u moci strana zelených, tak začali zpátky spouštět uhelné elektrárny. Hlavní iniciatoři.

Přesně, pokud chce řešit politiku/aktivismus, tak mu nic nebrání se tomu někde věnovat naplno a založit si na tom svojí další kariéru. Navíc si myslím, že vytahovat svoje postoje, přesvědčení, v takové míře, ve které to momentálně dělá Vettel, notně vede k něčemu jako „sportovní sebevražda“. Ne všechna témata musí být tak zjevná a jasná. Vytáhne jednu věc – možná tím polovinu potěší, možná druhou polovinu naštve. Jde o to, že pokud začne tyhle politicko-aktivistické bariéry kolem sebe stavět dál a dál tak ta druhá, naštvaná část, se začne zákonitě rozrůstat až něčím naštve nakonec třeba všechny :grinning:, a nebo tím spustí něco, co ani sám nechtěl, což se asi stalo už tady v případě Aramca.
Já bych mu v tomhle přístupu nedoporučoval dál pokračovat, pokud se teda hodlá dál věnovat motorsportu, kde chce odvádět maximum.

Ved to minule davali nepametam na ktorych pretekoch to bolo ze SV sa na preteky dopravil vlakom , kde iny vyuzivali lietadlo. Takze pochybujem ze jazdi privatnym lietadlom.A Aramco to je zase nieco ine . On ma zmluvu s AM a nemoze len tak otvorene kritizovat hlavneho sponzora svojho Timu. To by bolo hrube porusenie zmluvy a to by ho vyslo poriadne draho .

Nevím, jestli tady někdo připomínal, že v pátek 17. 6. to bylo přesně 15 let od debutu Sebastinana Vettela na GP USA 2007, při kterém hned získal bod za 8. místo. A narodila se hvězda…