Vettel sa ledva držal na trati: Nemal som šancu | F1online.sk

Předsudek vůči argumentům. Co kdybys zkusil vyvracet to, co jsem napsal.

Navíc pokud odvedl špatný výkon, pak jeho vyjádření představuje výmluvu. Takže si odporuješ.

Vyvracím, nic o jeho výmluvách jsem nepsal. Psal jsem o jeho špatném výkonu který nepřipouštíte protože má závadu na autě.

Ja som ani v jendom komente nenapisal ze jeho vykon bol dobry. Ale pouzkazujem nato ze ked Leclerc povie o aute ze bolo zle tak je to jasne.
Ak by nahodou zajtra, pozajtra Ferrari zverejnilo nieaku spravu o techn. probleme na Sebovom aute co napises potom?
Ja som len nazoru ze on tam bol dneska riadna brzda, a nepride mi zeby seb bol taka trubka za volantom.

Napsal jsi “já nepíšu, že se na něco vymlouvá”. V tom případě tedy přijímáš jeho vysvětlení (reprodukované v článku). Ale pokud přijímáš jeho vysvětlení, pak nemůžeš tvrdit, že problém byl v jezdci.

Předpokládám, že článek jsi četl.

Když tam bude závada tak bude, ale nemyslím že bude. Co napíšeš potom?

Prostě mu to nejelo, Leclerc to zvládl mnohem lépe. Proč bych nemohl tvrdit že byla chyba v něm? Myslím si to tak to říkám. Ty píšeš že tam je závada a já nemůžu psát že Vettel odvedl špatnou práci? :smiley:

Kdyz tam zavada nebude, tak nebude :slight_smile:
A Hogar preco by uz malo Ferrari kryt Sebove vykony. Nehralo by im to moc do karat :slight_smile:
Inak vidim ze tu debatujeme uplne zbytocne :smiley: Seb je 10 a moze byt vobec rad za ten bodik.
A keby aj zajtra napisali ze jeho auto malo fatalnu chybu tak ty napises ze je tu trubka a je na vine. Cize pekny vecer :slight_smile:

Chlapi hadate se tu o hovne :smiley: bylo vidět, že se a tím seb pral cely závod… Jsou zde jen 2 možnosti, buď v autě fakt bylo neco zle nebo mu prostě neseděl ten balíček s nízkým odporem co ferr nasadilo. Tak i tak se to potvrdí za týden :slight_smile:

Ale ty vůbec nereaguješ na věcné argumenty. Jen opakuješ: “já mám právo napsat…”. To jistě máš, ale argumenty jsou právě ta závaží, která vychylují misky vah různých názorů. Napsat klidně můžeš i to, že Vettel je ufon z vesmíru a ufoni jsou v autech nemehla, ale to je asi tak všechno.

Já hlavně doufám, že se mu na to auto Ferrari pořádně podívá. V pátek se moc nevyznamenali.

No právě, může být rád za ten bodík při tom Leclerc vyjel další bednu. Je v pořádku že Leclerc je chválen a Vettel ne. Nepřekvapuje mě že jeho fandové hledají jiná vysvětlení než že jednoduše nejel tak dobře. Však třeba se za týden předvede lépe, ale Lerclerc se zdá být v tom autě o dost lepší a sbírá dobré body.

Ja suhlasim skor s Hogarom. Ze Ferrari velmi vyrazne zaostava za ocakavaniami je samozrejme nepopieratelny fakt- ich auto vsak rozhodne nie je taky srot, ako tu niektori na obranu Vettela prezentuju. Ferrari ma mizerne auto vzhladom na ich zdroje, ciele a ocakavania. Urcite su vsak vyrovnanym superom pre Renault alebo McLaren. V porovnani s nimi nie je ich auto ziadna katastrofa. To su pre mna superi, s ktorymi mozu bez problemov bojovat.
A aby som presiel priamo k Vettelovym vykonom- po prvych styroch zavodoch to je podla mna jednoducho slabota, vsetkym jazdcom v timoch, s ktorymi by mal bojovat, sa dari lepsie- Norris, Sainz, Ricciardo, Ocon. A Leclerc ma dve podia a trojnasobny pocet bodov. Ci mal tento vikend smolu? Ano, uznavam, ze mal, v treningoch mal pokazenen auto a nejazdil a bola to pre mna hlavna pricina, preco sa mu v pretekoch nedarilo. Napriek tomu si myslim, ze mohol v pretekoch dosiahnut ovela viac, najma ked sa clovek pozrie na Leclerca. Nemyslim si, ze by stvornasobneho majstra sveta mali takto zlozit dva zle treningy. Ze by mal nejake technicke problemy si nemyslim- pride mi to ako cielena interpretacia jeho vyjadreni. V skutocnosti sa jedna o klasicke frazy, ktore pouziva vacsina jazdcov, ked sa im nedari. Vettel na mna zatial tuto sezonu posobi skor dojmom jazdca, ktory sa chysta ukoncit karieru a uz sa mu do toho celeho nechce. Jazdec, ktory sa snazi ukazat v najlepsom moznom svetle, aby mal co najlepsie moznosti na zisk dobreho miesta, podla mna vyzera inak.
Dam mu samozrejme este cas, styri preteky nie su taka reprezentativna vzorka. Na druhej strane je podla mna Vettelove trapenie dlhodobe a nevidim poriadny dovod, preco by sa z toho mal teraz dostat.

1 Like

Unleash s tebou sa da :slight_smile: napisem to inak… tu nejde o Seba ale ak by hociktory iny jazdec zaostaval za svojim kolegom s takymto odstupom tak by som aspon bral do uvahy teoriu ze mozno to bolo v aute. Kazdopadne suhlasim ze Seb jazdi momentalne suchy priemer.
Co mi nejde ale do hlavy je, ze za cely den nedokazu opravit nieaku poruchu alebo skor ten laxny pristup k tomu. Ak by to bolo auto ineho jazdca bez ohladu na team tak si viem predstavit ze by mechanici stali v pozoze okolo auta s absolutnym nasadenim.
A nakoniec trosku konspiracie. Len si predstav ako by to vyzeralo kebyze tento rok vytrie Seb s Charlesom podlahu. A ta jeho popretekova vysielacka hovori za vela :confused:
Ale dokazem si aj pripustit uvahu ze Seb uz proste patri do stareho zeleza. Predsa len nam v tom Ferrari zostarol :smiley: fyzicky aj psychicky

Prvy trening vynechal kvoli intercooleru.
V dalsom mal problem s brzdovym pedalom.
V dalsom zas nejaky problem v oblasti pedalov.
Ale je mozne, ze ti uniklo ako sa cely vikend jeho strana garaze s niecim trapila.

Neměl to ideální, ale takhle pomalej oproti Leclercovi být prostě nemůže. Ale je možné že si to jeho fanoušci nechtějí přiznat.

1 Like

Suhlasim, ze Ferrari ma urcite vacsiu motivaciu starat sa o Leclerca a k Vettelovi mozu mat laxnejsi pristup. Ale to je logicke, Vettel je jazdec na odchode, Leclerc ma byt buducnost Ferrari, takze im prirodzene ovela viac zalezi na Leclercovi. S Vettelom to uz podla mna chcu len dokruzit, lebo musia, obe strany si vydychnu, ked budu od seba.
Umyselnu sabotaz vsak povazujem za velmi nepravdepodobnu. Uz preto, ze pravdepodobnost, ze by Vettel zdolal Leclerca, je mala. Bol by to samozrejme velky pribeh, ale treba si uvedomit, ze dovod Vettelovho odchodu je prave to, ze jeho vykony nie su dobre a na Leclerca nestaci(ze na Vettelovej mizerii ma podiel aj Ferrari nepopieram). Keby ho mal zdolavat, tak ho nevyhodia. Z toho hladiska ani nie je ziadny velky dovod, Vettela cielene sabotovat.

Ja tuto kritiku nerozumiem. Uprimne by ma zaujimalo, co by hateri od Vettela v jeho situacii ocakavali. Ferrari ho za jeho chrbtom vyhodilo s timu a tento rok postavilo auto, ktore je jeden obycajny srot. To mi naozaj niekto chce tvrdit, ze ocakava, ze jazdec Vettelovho kalibru bude v danej situacii motivovany. Co od neho cakate, ze tam necha srdce a dusu? Tu sme v profi sporte, navonok sa to nemusi zdat, ale psychika a motivacia su mimoriadne dolezite. A Seb urcite nie je v pozicii kde by bol motivovany. Tym nechcem povedat, ze na to kasle, ale podla mna tam ten vitazny zapal nateraz chyba. Logicky. Plus mal tento vikend obrovske problemy a tim je urcite na strane Leclerca, ktory je ich buduci lider.
A hlavne, Vettel uz nemusi nikomu nic dokazovat. Vettel nechal vo Ferrari kus skvelej roboty a hodnotit jeho vykony na zaklade tejto sezony, to je jednoducho nefer. Ved uz sa upokojte, odchadza s Ferrari, tak sa tu uz kvoli Sebovi neopustajte jak male deti. Ja som len velmi zvedavy, ci sa ospevovanemu Leclercovi podari Hamiltona vyzvat sposobom, akym to dokazal Seb.

Do velkej miery mas pravdu a Vettelovi za jeho minulost vo Ferrari patri velke uznanie, napriek vsetkym chybam co urobil. Keby chcel Vetrel ukoncit karieru, jeho nedostatok motivacie uplne chapem. Ale on vyjadril jednoznacnu volu pokracovat, podla moznosti vo vitaznom aute. Napriek tomu, ze jeho motivacia smeruje v kazdom pripade mimo Ferrari, nemyslim si, ze by ako stvornasobny majster sveta mal takto vypustit, ak ma volu pokracovat. Ved to, co predvadza teraz je len maly zlomok toho, co dokaze. A ako spickovy jazdec by mal podla mna ukazat volu zabojovat aj v takejto situacii.

Když jezdec není motivovaný tak ať se dohodne s týmem na odchodu a nezaclání tam. Alonso tam končil 2014 a odváděl snad špatnou práci? Kimi tam končil 2018 a odváděl tam snad najednou horší práci? Ricci letos končí v Renaultu máš pocit že je demotivovaný? Ano, očekávám že Vettel bude motivovaný a že stále bude odvádět pro sebe i tým to nejlepší. Za ním je spousta lidí. Jestli si ho nemám všímat protože není motivovaný tak to pardon že s ním nemám soucit.

Samozrejmze a ja som to uz aj neraz pisal ze aj ked mam Seba rad ale sedacku vo Ferrari si za tie posledne sezony nezasluzi. Aj cez to vsetko si myslim ze hlavnym problemom boli peniaze a jeho zly vztah s Binottom.
A ako pises hore, ze uz to chcu len dokruzit takto je vo svojej podstate taka sabotaz :)a tomu vobec nerozumiem ved za tie peniaze co on zaraba a oni do toho vrazaju tak by sa k…a mali snazit este z toho vitazit co sa da.