Vettel sa ledva držal na trati: Nemal som šancu | F1online.sk

DomovSprávyVýsledkyPilotiTímyKalendárPartneriLive

redakcia@f1online.skRSSZásady ochrany údajov© 2020 F1online.sk

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/6939/vettel-sa-ledva-drzal-na-trati-nemal-som-sancu

Opět ostudný výkon, jako v Rakousku. Leclerc má přes trojnásobek bodů, Vettel jen dokazuje že se ve Ferrari s jeho vyhazovem rozhodli správně.

Tak když už Sebastian, který nikdy nekritizuje tým a nehází vinu na jiné, prohlásí, že chyba je ve voze, což bylo dnes evidentní… tak je to jasné.

1 Like

Hogere, přečti si článek, prosím. Sebastian se vyjadřuje velmi diplomaticky, takže ti to přeložím do Alonsovy řeči: To auto je šmejd, který mi znemožnil realizovat mé jezdecké úmysly. Je zázrak, že jsem s tím vůbec mohl jezdit.

1 Like

Neviem ci je to pravda ale videl som fotku na Instagrame z Hockenheimringu rok 2018 ked Seb zahodil vitazstvo ako mu odpadlo nieco 4 kvol pred nehodou z predneho kridla. Neviem ci je to pravda alebo fake, ale ak je to pravda tak je len krasne vidiet , ze vo Ferrari nemal Seb uz dlhsie ziadnu podpuru. A ak to je fakt pravda, tak sa cudujem ze to vobec nebolo z ich strany medializovane :confused:
Ak Lewis nevyhral Quali alebo nebodaj skoncil 3 a horsie v Quali, ani nie 10 min po uz ho Merc obhajoval nieakou technickou zavadou. Kalap dole tak by to vlastne malo byt :slight_smile: aj za cias Schumiho to tak bolo.

Tohle s křápem ale funguje jen když ten druhý jezdec neukazuje mnohem lepší potenciál toho auta :smiley:

Ne, Sebastian má v autě nějakou závadu, kterou Charles nemá. Můj osobní tip se týká něčeho v brzdném systému. Přišlo mi, že když Sebastian brzdí tam, kde má, auto to vyhazuje víc z trati než by mělo - např. hluboko do zelené zóny za obrubníky (Mercedesy ty obrubníky vždycky jenom lehce lízly, jiné vozy obrubník standardně přejely). I ten vcelku odvážný předjížděcí manévr vnějškem v Copse v úvodu podle mě udělal dobře, ale v závěru ho to vyneslo do špíny, takže pozici zase vrátil. Zajímavé je, že na bílých už tohle tak neměl - ale na těch právě jel opatrně a brzdil s předstihem = ztráta času kolo co kolo.

Osobne si myslím, že Vettelovi by možno pomohlo keby si v minulosti dovolil trochu viac otvoriť ústa. Hamilton sa aj napriek “hýčkaniu” niekedy posťažoval keď sa mu niečo nepáčilo, či už stratégia alebo správanie auta. Síce to niekedy vyznievalo ako vyplakávanie, a možno to párkrát aj zbytočne prehnal, ale Vettel je zas pravý opak. Príde mi, že nikdy sa na nič poriadne neposťažoval, hoci neraz mohol a možno aj mal. Teraz by možno nebol v takej situácii v akej je.

Hogar vrat sa o 2 tyzdne spat a precitaj si co bol po preteku o aute Leclerc a potom pozri na akom mieste dosiel.
Cize pri Leclercovi je to v pohode a chyba bola v aute ale Seb je proste nat nema. Treba byt trosku objektivny :slight_smile:

Poslední dobou si to taky myslím. Že by mu víc prospělo, kdyby si občas dupl jako Alonso a nebál se pohrozit negativní publicitou. Že tím, že to vždycky zabalí do diplomatických slov, nedostává tým pod zdravý tlak a zrovna Ferrari umí na věci kašlat.

Adam k tejto teme sa tusim uz niekto aj vyjadroval a bolo povedane ze Seb to aj skusil ale ze Mauricio mu ta vraj hned na zaciatku striktne zatrhol.

Je pravda, že Maurizio nebyl Stefano Domenicalli. A Marchionne vyhrožoval Vettelovi vyhazovem (pokud se mu nelíbí) už na podzim 2016. Ale v jednom je ta pointa pravdivá: když Sebastian mlčí, všichni potom hledají chybu v něm, ačkoli kolikrát je problém v autě.

V pohodě to nebylo. Leclerc se mohl ale vymluvit na strategii, která byla špatná. Tady Vettel jednoduše opět odvedl špatnou práci.

Aha, už jsem se lekl že by jsi přiznal že Vettel neodvedl dobrou práci. Jeho auto má závadu, díky za objasnění.

Sám Sebastian - explicitně - poukazuje na to, že v autě je nějaký defekt.

Jo, nejspíše mezi sedačkou a volantem.

Este raz treba byt objektivny. Seb sa takto kriticky na adresu auta dlho nevyjadril, ak vobec.
Nieco tam smrdi :slight_smile: ale vidim ze je jedno co napisem, neexistuje ani minimalna sanca aby si co len pouvazol nad tym ze Sebove auto mozno bolo dnes nie 100% ok :slight_smile:

Nevím o žádné závadě tak není na mě o tom spekulovat. To vy nejste schopni připustit že jeho výkon nebyl dobrý.

Ta tvoje zaujatost je otřesná. Kdy se Sebastian na něco vymlouval, prosímtě?

Navíc jeho auto evidentně problémy mělo - prostál dva tréninky a problém hlásil i v třetím, přičemž mělo jít o stejný typ problému jako v druhém tréninku. Ferrari mimochodem při obhlídce v boxech v třetím tréninku bylo bezradné. Do kvalifikace evidentně nebyli schopni udělat nic (nevyřešili ten problém ani z pátku do soboty) a po kvalifikaci platí režim parc fermé. Překlad: problém hlášený v druhém a třetím tréninku tam byl i v kvalifikaci a během závodu.

Zkus uvažovat trochu střízlivě a ne pouze optikou své nenávisti.

Navíc nesedí ani tvoje srovnání s Rakouskem. V Rakousku po startu jel Sebastian čile a dokonce aktivněji než Charles (útočil na Strolla, přitom měl střední gumy). Negativní hodnocení jeho rakouského výkonu vyplývá z jediného momentu: riskantního útoku na Sainze, který nevyšel.

V Anglii jel oproti tomu Sebastian velmi konzervativně a opatrně. Ztrácel kolo co kolo. Pokud si myslíš, že si ho dá levou zadní k snídani i Gasly, jsi mimo. Ani tvé vlastní “srovnání” nepodporuje to, co tvrdíš. Závěr, že auto má ve vnitřnostech něco špatně, je pravděpodobný a oprávněný, potvrzený samotným vyjádřením jezdce, který přitom nikdy nekritizuje svůj tým a je verbálně velmi zdrženlivý, na rozdíl od Alonsa nebo Hamiltona nebo Ricciarda, kteří svou nespokojenost vyjadřují nahlas a v médiích.

1 Like

Já nepíšu že se na něco vymlouvá, jen že odvedl opět špatný výkon. To vy to nechcete pobrat.