Verstappenov tábor bol prekvapený z Pérezovej rýchlosti, myslí si Brundle | Magazín F1 - F1online.sk

Per je dobrý na mestkych okruhoch Baku, Saudská Arábia, Monako. Ale ak by Max mal PP dostal by 20s hoci jak.

To: Jos_Verstappen.
Takže podľa Teba polovica gridu je lepšia ako MV, lebo by Checa (na rozdiel od Maxa) dokázala - ak by mala RB - predbehnúť. Ono to má jeden háčik. Bez akejkoľvek pochybnosti je momentálne jazdec č. 1 v F1 Max…

To nic na kvalite Checa nemeni. Start nemel zly, ale Alonso fantasticky. A dal jel velmi dobre. Kdyby Checo dobre nejel, tak ho Max sezere. Chceco mel vsechno pod kontrolou. Profesorsky vykon, Max nemel sanci. Tak to je a pochopil to tam i Max.

Letošní auto RedBullu se nejspíše řídí snadněji než poslední sezony a tak Pérez asi bude Maxovi více blíže než v minulých letech. Občas by nám to mohlo přinést nějakou tu zábavu :wink:

Ved nepovedali sami, ze nasli nieco, aby auto sedelo obom? Este pred sezonou myslim, ze som to cital a zatial to vyzera, ze to je ozaj tak. Vieme aky je Perez traged v Q a to jeho tempo tiez nebyvlo bohvie ake, tieto 2 preteky pre neho vyzeraju lepsie

Musím se omluvit za mystifikaci, kterou jsem tu nedávno napsal.
Byl jsem přesvědčen, že A.Newey už kreslící prkno nepoužívá, protože jsou mnohem účinnější technologie…
Není to pravda, používá tužku, papír a gumu stejným způsobem, jako před 30 lety…
Pro mě záhada, ale mám to potvrzené :flushed:

1 Like

To je ale poměrně profláknutá a známá věc. No tak teď už to víš alespoň i ty :stuck_out_tongue:

Ke mě se to překvapivě taky v minulosti dostalo, ale myslel jsem, že to je už dávno jenom mýtus okolo jeho procesů…
Není, nechápu proč, ale zjistím to :love_you_gesture:

podla mna pre cloveka, ktory od detstva pracuje s ceruzkou a papierom je to vyhodnejsie takto. Neoplati sa mu ucit a zdkonalovat v CAD systemoch, pretoze by mu to trvalo 10-20 rokov aby dosiahol zrucnost a efektivitu, ktoru ma s ceruzkou.
To iste plati v opacnom garde, keby napr. niekto od malicka trenoval na pocitaci a klasicke pero pouzival minimalne
Rozhodne je efektivnejsie pracovat na pocitaci, ale musi to clovek vediet.

minule som si googlil presne tuto vec o Neweym, ked tu Ferda nadaval na IT :smiley:

“What I appreciate about the drawing board is that you can have everything to scale in front of you, whereas in a CAD system you are limited by the size of the screen,” he adds.

"I also like the fact that I can freely draw a drawing and change it with quickly. My consumption of erasers is only comparable to my consumption of pencil leads.

“It allows me to underline and take notes more easily, it gives me valuable extra time for reflection, as my thoughts are predetermined to think shape and form, problems and solutions. The goal is increasing the car’s performance.”

Asi budeš mít pravdu, jediná věc, která mi napadá a dávala by smysl, je představivost.
Možná si to kreslí v měřítku 1:1, aby si to lépe představil a to samozřejmě v CADu nejde…
A vzhledem k tomu, že se o něm říká že “vidí vzduch” tak to třeba pomáhá víc, než program na obtékání tekutinami :upside_down_face:.

Asi si to zle precital/nepochopil. V Checovom aute by minulu nedelu dokazala vyhrat polovica gridu, nie v Maxovom z 15. miesta. To, ze je Max jazdec c.1 v celej F1 sa ani nemusime bavit, to je jasne snad kazdemu. :slight_smile:

Nehovorim, ze isiel zle. Len sa na to pozeram z toho pohladu, ze keby Max nemal v sobotu tech. problemy, tak by PP ziskal asi o pol sekundy a v nedelu by dal Checovi v prvom stinte 5-10 sekund a ptm manazoval. A hoci by Checo podal rovnaky vykon aky podal, tak by ho neoslavoval nikto.

No vidis a hned pod tvym komentem je nazor Mergl fans. Kdo vsechno by z toho 15 mista vyhral. :rofl::rofl::rofl:. A je tam i jmeno jezdce kterej nebyl schopen s drs a na v tu chvili vhodnejsich gumach predjet sveho teamoveho kolegu. :person_facepalming:.

No kazdopadne si myslim ze Checo byl v ten den konkurenceschopnej. Nerikam ze by Checo predvedl v zavode stejnou stihacku z 15 mista. To bych videl tak na Leclerka, ale v cistym vzduchu jel srovnatelne s Maxem.

1 Like

A na toto si ako prisiel?

To stale nevysvetluje, ako si na to prisiel.

Ja myslim ze vysvetluje. :rofl:. Tahle veta presne vysvetluje v kostce vsechny argumenty vetsiny Mergl fans tady. Cest vyjimkam, kteri dbaji a daji na fakta.

1 Like

A jaka ze byla povaha deklarovaneho problemu? Rad bych si rozsiril obzory. Diky.

Sam by som to lepsie nenapisal, ze preco by zdeptany Lewis nedal ani taky vykon ako Max. :joy:

Vseobecne floskuly ma nezaujimaju, vysvetli konkretnu kauzalitu medzi poruchou a Verstappenovou jazdou, idealne aj s nejakym dokazom prosim, kedze ja som nenasiel jedine vyjadrenie odbornika, ktory by zlyhanie hriadela pripisal Verstappenovmu necitlivemu zaobchadzaniu s autom.

Ehmmm. Dobre. Jde o pohone ustroji.

Ja ale chtel vysvetlit, jak to ten pilot mohl necitlive poskodi?

Nevim, ted hadam a typuji, ale myslim si ze pridani plynu se u F1 bude resit nejakym potenciometrem, nebo nejakym jinym elektronickym ekvivalentem, tahlo tam asi nebude. Razeni je reseno automatikou, pravdepodobne nejaka robotizovana spojka. Mam pocit ze dokonce piloti neradi vyssi rychlostni stupne ( ale to presne nevim jak to maji jednotlive teamy), jen podrazuji. Dale vse hlida elektronika, ktera nedovoli zaradit spatny prevodovy stupen, nebo zpatecku ( proto nekdy pilot kdyz zastavi nemuze zaradit a musi spustit spravnou sekvenci ukonu, elektronika mu to nedovoli udelat spatne). Rychlost prerazeni a volba nasledneho stupne je tedy v gesci ridiciho systemu.

Z toho mi vyplyva, ze se domnivas ze kdyz Max zmackne tlacitko silneji, nebo rychle slapne na plyn tak muze dojit k poskozeni komponent. No tak tady si dovolim nesouhlasit.

Pilot muze prodat vic plynu a ztratit adhezi, ale nemuze pretizit system jako takovy, aby dopustil poskozeni motoru, nebo prevodovky, o hnaci hrideli nemluve. To uz si vubec nedokazu predstavit. Hnaci hridel ve srovnani se spojkou, nebo motorovym ustrojim je beznym provozem fakticky neznicitelna.

A ano klidne si dokazu ze pri prevozu, montazi, mohlo dojit k poskozeni hnaciho hridele. Pak pri havarii ( tady by to bylo na pilotovi, ale tu havarii nam jaksi nejak vymazali z pameti). Taky si dokazu predstavit chybu ve vyrobe.

Ale zy by byl Max az takovej superman?

3 Likes