Verstappen o nehode: Prišlo to z ničoho nič… | Magazín F1 - F1online.sk

Max Verstappen dnes v Baku dominoval a bol na najlepšej ceste za druhým víťazstvom v rade, ktorým by zvýšil náskok na čele šampionátu. Štyri kolá pred koncom však na cieľovej rovinke zlyhala jeho ľavá zadná pneumatika a Holanďan v rýchlosti cez 300 kilometrov v hodine vrazil do múru…


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/32223/verstappen-o-nehode-prislo-to-z-nicoho-nic

Ako Hamov fanusik musim povedat ze som rad ze sa mu stala takato blamaz…treba mu za tie reci

1 Like

Pirelli firma nehodná dodávateľa pre f1. A FIA má taktiež maslo na hlave nielenže tolerujú toľko nezavinenych iným objektom defekty ale taktiež za a. Jazdci tlačiť na ten šalát nemôžu lebo sa im do 3 kol rozpadáva b. Jedno prebrzdenie a máš po preteku no výberové zóny mame 3 km za tribunami. Riešia ohyb krídel Ok ale svojho dodavatela nechajú stvarať toto? Paradoxne tie ohybné krídla by teoreticky mali prospievať tým gumam. Ponaučenie pirelli bude strelime tvrdšie zmesy a tlak gum dáme na 30psi. Bridgestone a michelin jazdili v pohode na 15-17psi a nepamätám si jeden podobný defekt (2005 bola anomália chybou FIA)

1 Like

Vo Verstappenovom prípade jediná blamáž je v gumach, ako Lewisov fanúšik by si o blamaziach mal po dnešku byť ticho a nie sa posmievat najväčšiemu protivníkovi čo bolo mimo jeho rúk…

Za aké reči Jurko?

skoda. Redbull mal jednu z mala sanci na 1,2 a natiahnut naskok pred pretekmi, ktore sadnu mercedesu.

Verím, že stať sa to Hamiltonovi, tak by s tým ešte došiel do cieľa a vyhral :smile:

Pireli robi take gumy, ake im FIA ako ich odoberatel nakaze.
Tak tu nemudruj. Ci by tam bol michelin, brisgeston robili by rovnake, pretoze to tak FIA chce.
Dodavatel pneu povedal, ze by vedel vyrobit take, co by vydrzali cely zavod, ale musia splnat zakazku.

Vieš, aj Honda (v spojení s McLarenom) vyrábala motor podľa požiadaviek FIA.
Len ono to nejak nefungovalo.
Nikto nepovedal, že sa to nedá robiť lepšie, ako to robí Pirelli.

2 Likes

Hyena! Nejaky si tu hrdina, doma si pod papučou a tu by si nejeden myslel že máš odvahu hodného sandokana keď si anonymný. Bŕzd svoj astrogen.
K téme FIA káže pirelli nadizajnovat pneu ktoré samovoľne buchaju? Nie ty mudrland prečítaj si pravidlá chcú od nich krátku životnosť gripu a to neznamená ze konštrukcia gumy ma samovoľne praskat. Tak ako praskajú pirellky každý rok v silverstone, spa tak to nemá s fia požiadavkami nič spoločné. Bridgestone ani michelin okrem 2005 nikdy takýto problém nemalo. Šup šup bež teraz poumyvat riad…

1 Like

Musis si pomaha pri argumentacii vymyslenou realitou ? :smiley:
Najprv chces dat dole mna a potom mi nieco pisat ? Takto trapne sa rozpravalo 15rokov dozadu na zakladnej skole, vidim ze u teba to zostalo do dnes.
Pirelli dokaze spravit pneu take, aby vydrzali aj cely zavod a to neni z mojej hlavy. Ja neviem odkial pises bludy, pretoze ja som nepisal nic o tom, ze robia gumy aby na takej a onakej trati buchali. Ak robia zmes taku, aby sa opotrebovala, asi bude aj slabsia. Zalezi aky je asfalt a teplota. Nemusis mi tuteraz pisat 2VC kde buchla pneumatika. Pirelli vzdy predpise, kedy je idealna zastavka, to neznamena ze ta guma sa nemoze poskodit o 5 ci 10 kol skor, podla spominaneho asfaltu, teploty a dokonca aj jazdca, ktory voli stopu pri prejazde cez sikany/obrubniky, prebrzdenie atd. atd.
A este mi napis cim som pre teba hrdina, mozno sa posnazim viac a budem hrdinom pre viacerych…
A napis mi pravidla o pneumatikach, ktore ma Pirelli od FIA, lebo ja som v tomto nevzdelany na rozdiel od teba :smirk_cat:

Aka vymyslena realita sam si sa tu priznal že si pod papucou ale tu si hrdina a kázes mi tu nemudrovat za môj názor. To je excelentná definícia “keyboard warriora”
Aké 2 veľké ceny? Chceš mi povedať že za posledné 4-5 sezóny boli nebezpečné prasknutia len v 2 prípadoch? Však len v Baku sa to stalo dvom rôznym pilotom v iných tímoch na tej istej náprave v podobnom mieste, nevieš si spočítať dva plus dva že to nastavením a štýlom jazdy nebude?
Fia pravidlá si dostuduj sám stačí len www.google.com, search, fia f1 tyre rules and regulations.
Pirelli je externý dodávateľ zamestnaný fia oni ich len žiadajú o degradaciu je na pirelli zrobiť gumy bezpečné že nie sú toho schopný je evidentné všetkým len hyene nie.
A teraz šup nechaj “ženu” dopozerať esmeraldu…

Jaj uz si spominam, raz som napisal ze sleduje serial :smiley: Sa mi paci ked slovak pise po slovensky a do toho pridava 2 anglicke slova, aby to bolo drsnejsie…
Jasne si mi nalozil, este aj trapnu vetu o googly si pouzil. Uz teda neviem cim ma mozes este prekvapit, ale kvakas to iste a bohuzial na nemam cas na to pisat 4x to iste ak to teba bavi.
Asi mas namna dlho zasadnute, ked mas taky drsny styl pisania, vybehol si ako besny pes. Len tak dalej, kludne, mozes sa prejavit naplno, len mi potom nepis “keyboard warrior” :man_facepalming: :face_vomiting:

Typický hyena zbabelec keď sa nevieš vykodkodakat tak zvyčajne len napíšeš že nemáš čas ako ruské koleso stále dookola. Zachádzas do tém o ktorých vieš veľmi malo a tvoja inteligencia ti nepovolí sa niečo priučiť tak máš len typický vždy tu istú odpoveď “nemám čas” och chlapče pan boh ti nadelil príliš veľa odvahy spoza klávesnice a malo do iných častí tela…

Ty budes tazky drsnak :smiley:
Vidim, ze viac ta zaujima moja osoba a nie to co psiem. Opakujes sa ako zakoktany papagaj.
Napisal som ti to RAZ a zjavne sa chces natahovat na 20prispevkov o jednej teme, o ktorej tu bolo pisane uz davno. Napisal si len svoj dojem a pocit nie realitu a ohanas sa tu, ako by sme sa predbiehali. Vidim, ze ta to zobralo a este viac ti tecie pena po hube, ked sa s tebo nechcem hrajkat :joy:
Na to, ze som ja zbabelec a pisalek spoza kalvesnice, si ty ukazal primalo aby si podal lepsi argument, lebo si napisal zatial iba opak toho co ja. A pises mi tu, ako by som vyhlasoval o sebe, ze som majster sveta. A tvoje prispevky su len urazanie mojej osoby a nic k teme. Asi ti z toho dobre soji :pinching_hand: :face_with_monocle: :hugs:
Kludne sa tu odbavuj dalej, ak ti to pomaha v osobnom zivote a doda ti to sily, aby si bol mocnejsi “spoza klávesnice” :left_speech_bubble:

To mi nejako nesedi :man_facepalming: :joy:

Hahaha si ty pripeceny ako palacinka na veľkom ohni.

  1. Reagoval si ty na mňa takže ťažko som to ja kto tu píše opak keďže ja som konzistentne zostal pri svojom prvotnom názore.
  2. Ako kde sa presne opakujem ty papagáj?
  3. Napi sa sójového mliečka máš nízku hladinu astrogenu, tečú ti nervy a zabúdas písať.
  4. Absolútne si žiadny zmysluplný názor nepridal ale čo od teba čakať “Pirelli robi take gumy, ake im FIA ako ich odoberatel nakaze.” Je tak primitívny pohľad na vec že mi je až blbo sa z takým kapitánom dohadovať. (Keď si ešte doteraz nepochopil nie FIA od pirelli nechce aby boli nebezpečné) čo nečakaná delaminacia gumy je a u pirelli sa stáva pravidelne chápeš? Viem že nie…

to je estrogen ked uz sa chces hrat na scitaneho. BTW rastliny obsahuju phytoextrogeny, cecky ti narastu skor z piva a stejku.

Budeš ty o tých ceckach vedieť dobre keď si ich pestujes že? Ja si svoj six pack strážim 2h každý deň v posilovni o to sa báť nemusíš. A píše sa to steak keď už sa robíš že vieš anglicky.

Nečakal som, že ešte aj pri takomto preklepe budeš mudrovať :smiley: to ako fakt helmutko, objavíš sa vždy v takej čudnej chvíli a teraz to bolo fakt vtipné, keď to sledujem z tretej strany :smiley: nič ku pneu len riešiš preklepy :smiley:

1 Like