Už žiadny simulátor. Som stará škola, hovorí Hamilton | Magazín F1 - F1online.sk

Nejsem. A třeba je taky celá Země jenom laboratoř nějakého vyššího stupně inteligence, kdo to může vědět :woman_shrugging:.

1 lajk

Pokud tomu tak je, tak proč nedají týmům na výběr - simulátor nebo faktické testování. :slightly_smiling_face:

Aha, na simulátoru by jezdili leda týmy jako Cafillac nebo Haas. No money, no honey.

To nafukovací panna taky a přesto dáš raději přednost orginálu.

Přesně tak nějak si představuji rozdíl mezi simulátorem a skutečným testováním.

3 lajkov

To ako by som pocul toho verstafanatika Pepu… RB bol v zadu a cez noc zamakali a zase dokazali vsetkych vyskolit… Boze…….. niekedy sa to pocas toho liwe prenosu neda pocuvat, ako on preferuje RB a hlavne Verstapena. Vsetko co spravi ma vypocitane, naucene a ostatni su len nahodny spolujazdci :smiley: Niekedy grciam, ked je Ver na mimopodiovych prieckach, Pepa nam uz dava rozbor co vsetko je na monoposte RB zle a ze sa s tym neda jazdit :smiley: 5rokov maju monopost na titul a Pepa z toho robi motokaru, ktora len v rukach Verstapena dokaze vyhravat :smiley:

1 lajk

Nemyslim si, ze v tom je lenivost. Ked odhliadnem od Hamiltonovej euforie z jednoho skresleneho vysledku, myslim si, ze to co mu hovori simulator a inzinieri je v rozpore s tym, co potom dostane od auta priamo na trati.

Netreba zabudat, ze aj ked su moderne simulatory uzasne prespekulovane, musia byt nakrmene spravnymi datami. A to sa jednoducho na 100% neda. Je otazne ako sa to k tej stovke blizi, to asi nikto nevie a nepovie, ale faktom je, ze ten simulator aj inzinierov zaujimaju len cisla. A dost casto sa stava, ze ti inzinieri(nemyslim v F1 ale vsebecne) nechapu, ze realita dost casto byva vzdialena od toho, co im vypluje pocitac ci teoria. Inzinier si povie, ze jemu to takto vyslo a tak je to skratka dobre. Kedze je zakazane testovanie, teamy sa ani nemaju o co ine opriet. Netrba zabudat, ze pilot sam je ta najvacsia premenna co inzinierom “kazi” vypocty a tak to cim dalej tym viac smeruje k tomu “inzinieri vypocitali a pilot sa tomu prisposobi”.

Co s tym robit? Asi nic, sami sa do tejto situacie dostali

To samozřejmě asi nikdy nezjistíme, ale nemyslím si, že je nějaký zásadní rozdíl v nákladech na skutečné testování a simulátor. Takže v obou případech mají bohaté týmy obrovskou výhodou nad chudými a stropy ten poměr nijak zásadně nemění.

Ferdo, obdivuju rozsah Tvých životních zkušeností. Musím na sobě zapracovat, páč se evidentně soustředím na nepodstatné vjemy. :+1:

2 lajkov

Co tu pisete ze Schumi mal neobmedzene zdroje, ine testovacie podmienky a dnes je to ine - toto je nepodstatne. A zle korelacie, toto nie je podstatne.
Podstatne je ze Lewis povedal - nebudem testovat na simulatore, kaslem na to. Neurobim co najviac preto aby sme auto odladili a aby sme sa posunuli dopredu. Nech si testuju ini, ja idem zo psom na prechadzku. A ze auto nie je najrychlejsie aj kvôli tomuto môjmu postoju ? Kaslat na to …

Což je myslím to, co měl na mysli @Jozef_Chroustal.

Schumacher (neměl jsem ho rád) byl dříč, Hamilton si naopak rád užívá života. Jedna věcí, které se mu vymstily v týmovém souboji s Russellem, IMHO.

to iba v niekoho “sociálnej bubline, kde majú všetci vyššie IQ” (ako pozorovateľ?). - stále ma baví táto perla od perlátora :smiley:

Pre ostatných, čo sa trošku zaujímajú o F1 viac ako len povrchne a bulvár vedia, že každý jeden z nich je špičkový športovec, ktorý na sebe denne tvrdo maká. A či bude Ham/Ver/Nor makať na simulátore alebo inak sa pripravovať na štartovanie v F1, je čisto na ňom. Surové dáta zo simulátora vie dať aj testovací pilot. Pochopenie správania sa monopostu na konkrétnej trati sa z tých dát zrejme vierohodne nedá.

Takže ak niekto tvrdí, že “Nicméně podstata článku v tom není.“, mal by si ešte raz prečítať článok a až následne o tom písať/mudrovať. Aby si tu z neho nerobili potom srandu :wink:

A teda, konkrétne ten lenivý Hamilton:

„Pokiaľ ide o simulátor, som si istý, že ho skôr či neskôr opäť využijem, napríklad bude určite užitočné vrátiť sa do továrne a porovnať dáta z tohto víkendu, či v nich nenájdeme niečo užitočné,“ povedal po skončení kanadského víkendu Hamilton.

Takže buď to niekto nečítal a mudruje. Alebo, a čo je horšie, čítal a nepochopil napísaný text. Alebo iba účelovo klame? :clown_face:

2 lajkov

Na té základní (a už vysoké) úrovni ano. Ale dál se už diferencuje a může to mít/má i dopad na výkonnost a tady už Hamilton není tak maximalistický. Ale třeba příklad z tenisu: Lendl byl dříč, který se i s tímto rysem propracoval mezi nejlepší tenisty 80. let a vlastně i historie. Korda byl velký talent, ale nedával tomu maximum a nakonec skončil s jedním grandslamovým vítězstvím. A maximalistická nebyla ani Kvitová, ta si taky kolikrát radši skočila večer do kina, kdežto Navrátilová, když jí bylo cca 40, a vypadla na French Open v 1. kole, řekla, že se konečně podívá do Louvru. Djokovič byl/je dříč. Vettel byl dříč, Verstappen je dříč, Hamilton už v takové míře ne. Je to jeho právo, ale má to i důsledky.

takže 5% príspevku domnienka, ktorú nemáš ani čím podložiť (a tady už Hamilton není tak maximalistický), zvyšných 95% o tenise z čias predhistorických, keď v porovnateľnom čase v F1 úplne v pohode chlastali a fajčili pred/po a možno aj počas pretekov? :smiley:

A porovnať Vet/Ver/Ham a spraviť takýto výsledok iba dokazuje tvoju neobjektivitu - v podstate rovnako ako aj pri ostatných tvojich príspevkoch. Len pripomienka - Vettel ešte pretekal, keď už mal rodinu a venoval sa tej rodine.

Ale ktovie, možno máš nejaké dáta, z ktorých vychádzaš? Ak je to výkonnosť (výsledky), tak u Maxa z čias minulých (keď nemal dominantné auto) to teda nevyzerá na to, že bol “maximalistický“ :wink: Ale to sú tvoje závery, nie moje. Za mňa “každý jeden z nich je špičkový športovec, ktorý na sebe denne tvrdo maká“.

4 lajkov

To nejsou zkušenosti, ale vysoký stupeň lenivosti. S nafukovačkou bych musel všechno odmakat sám, ale s holčinou by jsme se o tu dřinu krásně podělili.

1 lajk

S tím Kordou je to zajímavá myšlenka. Nevim jak jako hráč, ale jako mentální kouč má nepochybně něco, co možná nikdo jiný.

Štěpánka dostal mezi tenisovou špičku - č.8 přesto, že neměl jediný kvalitní úder, jeho syn ještě ve 13 letech hrál víc hokej než tenis a trénoval hlavně o prázdninách u nás na Spartě a přesto už loni byl světová 15., dcera Nelly je golfovou světovou jedničkou a Jessica byla č.6…

Myslím, že nikdo nemá takové portfolio úspěchů jako on včetně sebe samého. To je na hollywoodský příběh.

1 lajk

Tak tady máš:

Hamilton makes F1 testing admission: ‘I have done that to miss test days’

The Mercedes driver has admitted that he does not like taking part in test days in the past, and revealed that he once faked an illness to get out of one.

Ad Vettel, citace Marka Hughese:

“Into the bargain, he’d be getting a driver with the reputation of a workaholic, a friendly and motivating force within a team and with a vast array of technical experience.”

Ve skutečnosti jsi to ty, kdo tu vaří omáčku, že všichni piloti F1 vyvíjejí stejné a stejně maximalistické úsilí k maximalizaci svých výsledků, aniž by to měl podloženo čímkoli. Máváš se slovy “objektivita” apod., ale sám jsi jen frazeologický, nikoli věcný.

Nejlepší je, jak určitá část přispěvatelů věří, že povýší svůj příspěvek (v tvém případě spíš žblept) tím, že tam vloží slovo “objektivní” nebo “neobjektivní”.

Příčiny výsledků jsou samozřejmě komplexnější než “pouhý” faktor tvrdé práce v zákulisí, ale Hamilton si tady vytvořil určitou pověst a dává smysl předpokládat, že minimálně v některých případech se mu jeho postoj vrátil jako bumerang.

Dobre, tak chronologicky (žiadne vytrhnutie z kontextu):

a svoje subjektívne, ešte lepšie ZAUJATÉ tvrdenie potvrdíš nadpisom článku:

a šup, v článku je napísané:

“Hamilton previously missed test duties due to illness with the team, notably in 2015“ :clown_face:

Gratulujem, opäť si potvrdil, že dokážeš v skutočnosti diskutovať iba s “miestnym pablbom”, “timurom” a podobne nastavených diskutérov…

A preto si naozaj s úsmevom vychutnávam tvoj vlastný príspevok bez omáčiek o tenise:

Možno máš iba problém so slovenčinou a s napísaným textom: “každý jeden z nich je špičkový športovec, ktorý na sebe denne tvrdo maká.“ Pretože ak by si to pochopil hneď v úvode, vyhli by sme sa takémuto strhujúcemu divadlu o objektivite, subjektivite, tenise 80. rokov, zakončeného nevyvrátiteľnými dôkazmi o tom, ako je Hamilton:

Všetko zdokladované, ďakujem! Určite aj nabudúce si nechám porozprávať rozprávky o tenise, o hejte na nejakého špičkového športovca o postaršieho (55+ trafil som?) zatrpknutého tiežfanúšika :wink:

1 lajk

Nee, na tom testu v roce 2015 Hamilton nemoc “simuloval”. A ne pouze tehdy.

Sám to totiž přiznal.

In a post-season debrief at Mercedes’ Brackley headquarters, Hamilton was joined by his team principal Toto Wolff and reserve driver Mick Schumacher but not his team mate George Russell, who was unwell. Wolff told the assembled crowd “George is really ill” and hadn’t pulled a “sickie” by pretending to be unwell when he wasn’t.

“I was wondering,” Hamilton admitted. “In the past I have done that to miss the test days, because I just generally don’t like test days.”

No a k tomu testu 2015 i tady (článek je z roku 2015 a už tehdy byly pochybnosti o té “horečce”):

A Mercedes spokesman said Hamilton had a high fever in the morning and did not feel comfortable in the car. But he had appeared eager for action when testing started at 9am local time and was among the clutch of prompt starters. He put in an early flying lap before returning to the pits after completing five circuits.

Prostě tvá neznalost (a mix pompézních, nicméně jalových frází, které tvoří hlavní složku tvých příspěvků).

Klíčový výrok jsem ti pro jistotu zvýraznil tučně.

Však je to jasné. Hamilton je lenivý ako prasa a preto získal 7 titulov majstra sveta a vytvoril v F1 niekoľko rekordov, ktoré možno prekoná Antonelli, ale len ak bude zdravý a ak bude podobne lenivý ako Hamilton. Čo ti na tom nie je jasné?

3 lajkov

Proč zkresluješ? Osobně se vyjadřuji k rozdílům v kategorii úzkého pásma nad vysokým přístupem všech pilotů F1 (ten zahrnuje i Hamiltona), kde nicméně vznikají určité doložitelné rozdíly a důsledky. Navíc talent Hamiltonovi nikdo nebere. Fakt, kluci, ta vaše “diskuse”…

Ty si fakt nepochopil ten text po anglicky? :smiley:

Vedel som, že s niekým z tejto “skupinky diskutujúcich” to bude zaujímavé (keď už reagoval na konkrétny môj citát, ktorý nevyvrátil, ale tak veeeľmi chcel), ale nečakal som až tak ohromujúce predstavenie plné ničoho :smiley:

Asi to bude ako “hrach na stenu”, ale už v tom prvom článku je presne spomenutý rok 2015, ako odvolávka na tú citáciu Hamiltona!

A ten druhý článok - presne, úplne to potvrdzuje tvoje a timurove slová:

  • línej jak vetengl. To je celé. Makat se mu za ty prachy nechce. Hnal bych ho holí.
  • Hamilton si naopak rád užívá života.
  • Hamilton není tak maximalistický.

Fakt si to vyšperkoval do dokonalosti a potvrdil si tu svoju povesť. Gratulujem, boduješ! :clown_face:

Ďakujem, hneď sa cítim trošku viac informovaný o tom, ako to niektorí dokážu v F1 “nemaximalizovať”, a teda asi s prstom v nose mať napr. 7 titulov (a poraziť v tíme aj majstrov sveta, nie len tých “nosičov vody bez titulu” = zrejme tiež tí “nemaximalizovaní”?). :smiley:

EDIT: pre pobavenie :smiley:

ešte to zrejme neskončilo? Budeme sa točiť ďalej :wink: (a možno iba Bretnix nerozumie sarkazmu, jeden potvrdil, dokonca obhajoval “konkrétnosťami”, druhý mu už nesedí, lebo ho píše niekto iný). A točíme sa ďalej…:clown_face: