Szafnauer: Informácia o tajnom sprisahaní proti Alpinu by ma neprekvapila | Magazín F1 - F1online.sk

Tak Alo jezdil za víc týmů a víc týmů ho respektuje jako jezdce

A v kolika týmech byl na své pouti F1 skutečně spokojený?
Co já si vzpomínám, tak to byl pouze rok 2005 v Renaultu.

Ferrari - i bez titulu odcházel s tím, že odvedl svoje maximum. Spokojený byl i 06, 04, 03, 12, 18 etc a to díky svým výkonnum

V 06 už byl s Renaultem rozhádaný, že pro vylepšení vozu nedělá dost i když nakonec titul získal.
A z Ferrari taky odešel rozhádaný. Dokonce tak, že vyhrožoval soudním sporem. Taky si nezmínil rok 2010 kdy měl ve Ferrari titul na dosah ruky, ale nedokázal předjet Petrova.

Tak pokud si pamatuejš rok 2010, tak víš, že i kdyby předjel Petrova, tak by to bodově nestačilo, mimochodem za celý závod v Abu v tom roce byli jen TŘI předjetí, takže nevím proč se snažíš zase z Alonsa udělat toho co zavinil, že nepředjel Petrova a to nemluvím o startegii Ferrari. 2014 odcházel rozhádaný s Mattiacim, který přišel o místo ve Ferrari právě díky tomu, že ztratil Alonsa, stejně jako dosta pravděpodobně za tohle ztratí místo Otmar. 06 neodcházel s Rencku rozhádaný, zase nevmýšlej story, který se nestaly

Předjetí v Abu ale bylo a pro Fernanda s mistrovským vozem a čerstvými gumami by byl nějaký jezdec z druhé půlky tabulky v né zrovna vydařeném voze lahůdkou kdyby se mu před očima neudělalo rudo vzteky.

Ještě než se Alonso s Mattiacim pohádal, tak už mělo Ferrari s Vettelem podpsanou smlouvu o smlouvě budoucí, takže kvůli Alonsovi nikdo o fleka nepřišel. Naopak tehdy to bylo pro Ferrari výhodné řešení.

A v Renaultu spory s Alonsem roku 2006 skutečně byly i když nakonec titul získal. Do McLarenu odcházel šťastný a nadšený už tenkrát.

Mistrovským vozem? a jak se ten vůz pozná jako mistrovský? tím, že byl až za RB a McL rychlostně? a znovu, jedno předjetí by neznamenalo titul a za celý závod byli tři předjetí, takže tu pohádku si nech pro někoho kdo nezná sezonu 2010.

Nemáš pravdu, Vettel nepodepsal smlouvu dokud se Alonso nerozhodl odjít, Mattiaci skončil ještě před koncem roku 2014 kvůli tomu, klidně si najdi články.

Nebyly Ferdo, já si ty roky narozdíl od tebe pamatuji dobře

Jak jsem psal, Vettel už s Ferrari měl předpřestupní smlouvu uzavřenou už v létě a že Ty tvrdíš něco jiného tak to na pravdě nic nezmění.
To samé platí i sezóně 2006. Jakmile Renaultu zakázali hmotové tlumiče, tak mezi týmem a Alonsem vypukly spory.

Neporovnatelne lepsiu oproti lahko nadpriemernemu Pierrovi.

Dnes by dobrou pozici neměl už ani Nando.

Alonso se McLarenu upsal ještě v roce 2005.

Ano vím. Tehdy jsem si říkal proč odchází z mistrovského týmu, když se v tom roce meku zrovna moc nedařilo.

Nie ze nemal, ale ma. A v porovnanim s Gaslym neporovnatelne lepsiu.

Kterého Gaslyho máš na mysli? Toho tehdejšího ročního nováčka, nebo toho současného?

Toho, o ktorom hovoris ty.

Moje konstatovanie je priamo naviazane na to ze tvrdis ze by mu zostalo postavenie lidra timu… ty specifikuj co to znamena a nesnaz sa to prehodit na mna, pytal som sa prvy, ta poznamka vychadzala z toho tvojho tvrdenia, ak je lider timu tak tolerovanie toho ako s nim ide Ocon do subojov je vytieranie si s nim podlahy… ak je brany rovnocenne, tak je to iba malo discipliny pre Ocona, ale tym padom by to mohol robit aj Alonso a tolerovali by mu to, vtedy to sice je katastrofalne riadenie timu, ale nie nespravodlive. Ty ale pises ze ma postavenie lidra timu a ze to mal mat opat v zmluve…

1 Like

V nějakém prohlášení tohle tvrdil Otmar, že je Alonso lídrem týmu. Vlastně to řekl tak, že Ocon je už natolik zkušený, že už bez problému být lídrem zvládne.
Řekl to až po oznámení Alonsa že přechází k Astonu, takže je to poměrně čerstvé a nic vyhrabaného někde v daleké historii.

A dáva ti to nejaký zmysel co si teraz a predtým napísal? Aký to má teda kontext a co tym chceš povedat? Predtým si písal o tom ze Alonso mal podľa novej zmluvy zostať lídrom tímu, a k tomu som ti napísal ze lídrom nebol ani doteraz a ak bol tak si s ním vytieraju podlahu, na čo si sa ty ohradil, ze ako s ním vytieraju podlahu, nech ti to vysvetlim… Vysvetlil som, a teraz píšeš ze je lídrom podľa vyhlásenia šéfa timu a zároveň ze nim je Ocon… Absolútne neviem o com vlastne tocis, prepáč, ale fakt sa strácam…

Podívej, když Otmar prohlásí, že Alonso lídrem týmu byl a že bez něj zvládne být lídrem i Ocon, tak k tomu přece není třeba žádný další komentář.
Jestli se Ti to nelíbí, tak si to rozebírej z které strany chceš, ale už beze mě. Na nekonečné spory typu Kiks já nejsem stavěný.

Prečo si mi teda oponoval keď som poukázal na to ze takto sa k lídrovi tímu nespráva a teda nim nikdy nebol? To mi proste nedáva žiadny zmysel, zamotal si sa do toho jedine ty…