Szafnauer: Informácia o tajnom sprisahaní proti Alpinu by ma neprekvapila | Magazín F1 - F1online.sk

Ja v tom nevidim ziadne sprisahanie. Je uplne normalne, ze ak sa otvoria nejake rokovania tak sa obe strany zaviazu k mlcanlivosti.
Obvykle je jednoduchsie riessie ovela viac pravdepodobne ako nejaka konspiracia.
Alonso jednal so Strollom pretoze sa Alpine na viac ako rocne predlzenie nevedel vymacknut, aj to mozno nebolo iste. Po rozhodnuti Vettela uz nabrali udalosti rychly spad.
Piastri jednal s McLarenom, pretoze Ricciardo je tragicky a Alpine sa nevedel vymacknut kedy a kde bude mat Piastri pretekarske miesto.
mne dava zmysel, ze jeden o druhom nevedeli, pretoze viacrocna zmluva s tovarenskou stajnou je ovela lepsia ako Stroll, alebo nedoriesene miesto v Mclarene.
V Alpine zaspali pretoze sa citili byt v comfortnej pozicii. Evidentne necakali, ze McLarene sa rozhodne vyhodit 25 milionov do luftu.

Mě by dost zajímalo jestli se Vettel rozhodl sám, nebo mu bylo pomoženo.

podla toho co bolo medializovane tak dostal letnu prestavku ako termin dokedy sa ma rozhodnut a vyzera, ze sa vtedy prave rozhodol.
Samozrejme moze byt aj vsetko inak, ultimatum na rozhodnutie dostal Alonso a Vettel cakal na neho. Stroll a Alonso z ucty k sampionovi zahrali divadielko a Vettel dostal moznost, ze zahra svoju cast, alebo jednoducho oznamia Alonsa bez toho.
Ja sa priklanam k prvej verzii. Stroll nemal najmensi dovod Vettela vymienat za Alonsa keby Vettel chcel pokracovat. Alonso by s tym podla mna nezajazdil o nic lepsie.

Já si naopak myslím, že všechno tak moc rychle neproběhlo a že dohodu upekl Alonso se Strollem o něco dříve než Vettel ohlásil odchod.
Svědčily by o tom schůzkyStrolla s Alonsem i během dřívějších závod.

Musím mazat, tak zatím…

Niekto vidí sprisahanie už aj v úplne obyčajnej veci :joy:. Zrejme si inak nevie vysvetliť tieto okolnosti. A pritom dôvod môže byť skutočne jednoduchý. Peniaze, alebo jednoducho chcel zmenu a Piastri to isté. Ale samozrejme to by nebolo také zaujímavé.

A v čom teda spočíva to ze je lídrom tímu? Ak v tom ze si s tebou vytieraju podlahu, tak to si trochu zameňuješ pojmy :smiley:

Vidíš to Alpine kam si to dopracovala? Ocon a team leader? to neviděli ten rok a půl s Alonsem? a co ty konspirační kecy? prostě si přiznejte, že jste to pokakali vy a nikdo jinej za to nemůže

Můžeš konkretizovat v jakém Tvém pojmu si s Alonsem vytírali podlahu?

No napriklad tak, ze na verejnosti ho nazyvali lidrom timu a na trati nechali neokrochanca, aby ho prizabil o mur. :wink:

Co by měl říkat třeba Gasly. Jednu dobu měl více bodů Tsunoda a ještě k tomu Gaslyho sestřelil.
I v tomto případě si myslíš, že si s Gaslym vytírají podlahu?

Porovnavas hrusky s jablkami. Gasly je v uplne inej pozicii ako Nando.

To je pravda. Gasly je teprve na začátku své kariéry, kdežto Alovi se už pomalu končí.

Ferdo, tá tvoje toxicita vůči Alovi je fakt neskutečná, měl by ses už z toho probrat na to kolik ti je

Reaguješ jak kdybych proti Alonsovi napsal něco ukrtného a nespravedlného.
Ano, roky už mám, ale ty se naopak chováš jako ukřivděné čtyřleté dítě. Asi Tě v dětství rodiče zanedbévali a zapoměli dát pár výchovných.
Nebo Tě možná mlátili až moc.

Tak Gasly uz rozhodne nieco odjazdene ma, avsak ziadny vyraznejsi uspech nedosiahol, aj ked rozhodne nepatri k najslabsim v poli. Rozhodne ale nema poziciu, aku ma Nando a od toho sa to vsetko odvija.

A jakou pozici má Nando?
Historickou to ano, ale sláva i lesk už pomalinku matní i když jeho výkony jsou stále skvostné.

Si teda protiřečíš, lesk se mu nematní, když má takovou výkonnost jakou má

Už jen přestup do Astonu chytil jeho lesk tmavou patinu neudržovaného stříbra. A věř, že lesk mu potom už nikdy nevrátí ani růžová zlatnická vatička a co hůř už ani elektrolýza.

Nesmysl. Tohle si psal i o Hamovi do Mercedes v roce 2012

Takhle jsem to určitě nepsal, ale budiš.
A teď si schválně porovnej přestupy Hamíka s těmi Alonsovými.
Vlastně se o to raději ani nepokoušej, mohlo by Tě šlehnout.