Stroll: Keby nie je Lance môj syn, nikto nespochybňuje jeho miesto | F1online.sk

Lance Stroll to vo svete F1 nemá jednoduché. Aj keby, obrazne povedané, vyhrával každé preteky, našla by sa skupina ľudí, ktorá by ho označovala za otcovho synáčika. Faktom totiž je, že jeho otec Lawrence Stroll patrí v kráľovnej motoršportu medzi najmocnejších ľudí.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20561/stroll-keby-nie-je-lance-moj-syn-nikto-nespochybnuje-jeho-miesto

Nevím jestli by se do F1 Lance dostal kdyby nebyl jeho otcem, ale pokud jo tak by jen ty jeho výkony k udržení sedačky určitě nestačily.

jasne, ze nestaci… je to podpriemerny jazdec… ale aspon Fetel nadobudne sebavedomie, ked ho bude porazat :smiley:
miestni odbornici budu pisat o znovunajdeni Fetelovej rychlosti a ako ho ferrari sabotovalo, ked podaval take chabe vysledky :cowboy_hat_face:

Tak určité :rofl::rofl:. Preto je asi druhá veta v článku že aj keď mal Peréz lepšie výsledky a viac bodov musel odísť s tímu on :grin:. Toto sú reči prečo je pre mňa Strol najmenej simpatický jazdec zo všetkých a to už do toho rátam aj mladého Schumachera.

Že v Monze by vyhral :joy: :joy: :joy:, hlavne, že keby nie je safetycaru a červených vlajok, McLaren by mal jasné 1, 2, veď boli aj druhí najrýchlejší

Lebo by to miesto nemal…

presne na tento tvoj komentar sme cakali :face_with_raised_eyebrow:

:yawning_face::yawning_face::yawning_face::yawning_face::yawning_face::yawning_face::yawning_face::yawning_face::yawning_face::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping:

Nie. Keby mal Lance vysledky, tak by nikto nespochybnoval jeho miesto v F1.

1 Like

Úplne stačilo napísať k téme: “jasne, ze nestaci… je to podpriemerny jazdec…” Vždy si písal, že komentuješ k téme ale teraz?? Skús prosím ťa robiť niečo nové ako hejtiť Vettela . :pray: Ľudia už zívajú pri tvojich komentároch. Článok je o Strollovi a ty si aj tak nájdeš hejt na Vettela. sila … by ma zaujímalo, čo ti ten chlap urobil… (aj by som napísal ale sme tu slušní fans) :slight_smile:

2 Likes

a preco tam mas aj mladeho schumachera? vyhral F2? vyhral. Do F1 pribudli za poslednu dobu 4 nove tvare, Latiffi, Schumacher, Cunoda a Mazepin. Z tych styroch iba Schumacher vyhral F2. Cunoda ok, najlepsi novacik minulej sezony, tam je to este akceptovatelne aj ked tlacenka z Hondy je jasna. Taky Latifi nevyhral F2 ani na stvrty pokus. Mick vyhral aj F3 aj F2. aj keby Haas mal byt jeho najvyssia meta co dosiahne stale si to miesto narozdiel od mnohych (aj) vyjazdil.

2 Likes

tak o kazdom sa da napisat, ze ktovie ci by sa dostal do f1 ak by nemal bohatych rodicov, neziskal by bohateho sponzora, alebo by nemal stastie, ze si ho zrovna vybral nejaky tim do svojej akademie

bol by perez v f1 ak by za nim nestal carlos slim?
bol by albon v f1 ak by nebol polovicny thajcan(rodisko presladenej zbrndy)?
bol by lujzo v f1 ak by sa nedostal do akademie mclarenu a jeho fotrik nezohnal peniaze na juniorske sampionaty?

bohvie kolko talentov sa nedostalo z motokar ani len do tych najlacnejsich formulovych sampionatov len preto, ze nezohnali na to peniaze.

na to, ze je to podpriemerny jazdec tak je zvlastne, ze snim perez mal prvu polku sezony take problemy :slight_smile:
nemal by taky talent akym je perez(mnoho tunajsich diskuterov ho za talent povazuje) podpriemerneho jazdca drtit od zaciatku do konca?

musel odist perez, lebo jeho sponzori nedodrzali svoje zavazky
strollov sponzor ich dodrzal :slight_smile:

aj keby stroll nevlastnil ten tim, ale jeho sponzori by zavazky dodrzali do bodky tak poleti perez ak by teda tam chceli miesto pre vettela. odchod pereza nestal tim nic vdaka tomu, ze jeho sponzori neboli schopni pre tuto sezonu dodrzat vysku platieb.
tu je vidiet, ze perezovo miesto bolo od zaciatku az do konca zavisle od toho ci mu ho v tom time niekto zaplati a platilo to tak aj za predchadzajuceho majitela

V tomto s tebou súhlasím. Navyše tváriť sa aký výnimočný talent Cunoda je a obhajovať to veď bol nový tak len preto nevyhral je odveci.

Minulé roky jasne ukázali že 2 roky na výhru sú úplne normálne, 3-4 v F2 zväčša nevyprodukujú zasadný zázrak, pilot čo nad rookies nevyhrá ani v 2 roku nebude obzvlášť výnimočný, a v prvom roku to dokážu len ozaj najväčšie talenty. Takže Cunoda takým asi nebude keď to nedal.

Okrem toho veľa ľudí čo to tvrdia zjavne sledovalo pár záberov na YT z posledných pár pretekov a nie celú sezónu. Až taky zázrak ten Cunoda zase nebol.

Najpodstatnejšia otázka je, či má mladý Stroll v F1 nejakú budúcnosť bez podpory starého Strolla. A ja teda nevidím nejaký záujem z top tímov o mladého. Ani ako nejakú stabilnú dvojku tímu a za lídra a ašpiranta na titul ho nepovažuje nikto. Takže nech si ešte mladý užije v F1 pár rokov a potom odtiaľ nadobro zmizne do zabudnutia.

Talent je precenovany. z uspechu je 99% tvrda robota, 1% robi talent. vacsina ludi je aj tak niekde na 50%. Krasny priklad je Schumacher - Frentzen. talentovanejsi bol ten druhy, ale nemal taku pracovnu moralku ako Michael. Dalsi priklad Hulkenberg, prisiel do F1 ako buduci majster ale nejako vysumel. Naproti tomu stoji napr Button. Nikto sa nerozplyval aky to je novy Senna. Ok titul ziskal so stastim, ale makal a nestratil sa ani v McLarene kde mal za kolegov Hamiltona a Alonsa.
Dalsi priklad Rosberg. v 2016 dal do toho vsetko a ono to islo. Keby mal schopnost rutinne makat tak ako makal v 2016 tak teraz rokuje o novej zmluve on a nie Hamilton. Talentu nemal o nic viac ako v 2015, 14, 13 …
Cize ak bude Stroll makat, ak da do toho 100% dalsich 10 rokov a nepolavi ani na minutu, tak uspech pride.
Ani Verstappen nema az taky talent. Bol na svoj vek neuveritelne vyjazdeny a to ma svoje dovody. Ked ho porovnam s Russelom v 2015, tak Max bol jednoznacne vpredu, teraz? No vyjazdeny je uz aj Russel a povedat kto z nich dvoch je lepsi uz nie je take lahke. Ale viem kto z nich dvoch bude lepsi nasledujucich 10 rokov - ten ktory zvladne do toho dat 100% usilia pocas 24/7 nasledujucich 10 rokov.

1 Like

Lenže práve to jedno percento robí rozdiel medzi veľmi dobrým a výnimočným

1 Like

talent na urcitu cinnost je dolezita, lebo ak ho nemas tak mozes makat aj 1000x viac ako druhi a nikdy nebudes medzi najlepsimi
ak ma raz niekto pomale reflexy tak tazko moze vynikat tam kde su reflexy klucove, ak ma niekto maly objem pluc tak zneho nikdy nebude spickovy cyklista, biatlonista, …
alebo ak nema niekto dobru predstavivost tak asi tazko bude kreativnym umelcom

talent je nutna podmienka a inak s tym buttonom nemas pravdu, on prisiel do f1 ako velky talent, len robil na zaciatku kariery velmi zle rozhodnutia s (ne)prestupom do williamsu z baru

Tak prečo by som ho tam nemohol mať keď mi nieje sympaticky. Možno na rozdiel od teba neposudzujem jazdca len na základe výsledkov aj pre to mi je Strol najmenej sympatický aj keď neskončil v šampionáte posledný. Tebe asi bude teda zo všetkých jazdcov asi najviac pasovať Hamilton lebo vyhral titul, pre mňa to je Riciardo aj keď prestúpil do Mclarenu. Napríklad nikdy som nemal rád ani Alonsa a teraz bude jazdiť v Renaulte, uvidíme či po tej prestávke od F1 sa nejak napravil alebo to bude to isté čo predtým.

Aby si si predstavil ako som sa dostal k takému to poradiu, na posledných piatich miestach to vidím asi takto.

20 Strol : Všetci vedia že je to platič, aj ako na tom asi výkonnostne je a najviac mi na ňom vadia tie jeho idiotské vyhlásenia ako mohol vyhrať v Taliansku alebo v Turecku a podobné hlúposti ako aj teraz povie jeho otec že by bol v F1 aj bez neho, neviem či je tak arogantný alebo len hlúpy.

19 Schumacher : Niečo podobné ako Strol akurát neplatí peniazmi, ale ten nezaslúžený PR rozruch okolo neho je hrozný, v F1 ešte nič nedokázal a už je tu okolo neho humbuk ako keby mal minimálne tri tituly. Veď v F2 bol podobne úspešný napríklad aj Vandorn vlastne trochu viac lebo v prvom roku bol druhý a nie desiaty a v druhom už vyhral, to ešte nezanmená že sa chytí aj v F1.

18 Mazepin : Nejde okolo neho dobrá aura ale nikto od neho asi nič nečaká a možno urobí nejaký rozruch v skoro sterilnej F1 tak asi preto nieje u mňa posledný.

17 Latify : Tiež platič ale nerozdrapuje sa vkľude si odjazdí svoje a pokoj, je nevýrazný le u neho možno aj dobre.

16 Giovinazi : Nie len preto že neviem ako sa to jeho meno poriadne píše ale niečo ako Latifi absolútne nevýrazný a nezaujmavý, keby s F1 skončil po mesiaci si na neho nikto nespomenie.

Takže u mňa asi tak.

1 Like