Steiner krúti hlavou nad tým, čo predvádza Aston Martin: Toto nezodpovedá štandardom v F1 | Magazín F1 - F1online.sk

Jednoznačne najväčším sklamaním tejto sezóny je monopost Aston Martinu z pera Adriana Neweyho a s pohonnou jednotkou Hondy. Myslí si to bývalý šéf Haasu Günther Steiner, podľa ktorého Aston Martin hlboko podliezol latku toho, čo sa očakáva od tímov kráľovnej motoršportu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/236950/steiner-kruti-hlavou-nad-tym-co-predvadza-aston-martin-toto-nezodpoveda-standardom-v-f1

Hledej shodu.

Je to ostuda, není o čem.

1 lajk

větší je jen existence většiny fans Verstappena

1 lajk

Najhoršie na tom je, že už minulý rok mnohí kričali, že to nie je len o tom zaplatiť Neweyho a ide sa na vec, ba dokonca im to podľa mňa aj uškodilo… Teraz čo by potrebovali ako soľ je mať aero a packaging konzervatívnejšieho charakteru, aby mali aspoň od oka predstavu čo od toho čakať, a prúserom s prevodovkou/Hondou sa venovať primárne.

Im teraz pre istotu ale nefunguje nič, vo všetkom majú slabinu, a sú zrelí kandidáti to zabaliť lebo toto je drahá “sranda”.

By ma úprimne zaujímalo, hlavne u tých čo sledujú Aston podrobne, či si myslia že to tím vôbec prežije, alebo či z toho bude čínsky tím o dva roky…

3 lajkov

To záleží na tom, jak se Honda pochlapí, bez toho můžou vyvijet na maximum a mít top šasi, ale co z toho, když motor ztrácí přes 100hp v současné době, kdy motor hraje prim

Neznášam tieto rozprávky inak, lebo toto si pamätám z dôb McLaren Honda, a videli sme ako to vtedy dopadlo - McLaren mal mať najlepšie aero, najlepšie šasi, všetko hviezdne len motor nie. Dali von Hondu, dnu Renault, a videli sme ako to dopadlo.

V konečnom dôsledku, ak sa niečo nestane, tak bude jedno kde bol problém - Stroll to predá do Číny a bude po zábave. (Čo by bola škoda, lebo som bol odjakživa obhajca Force Indie)

2 lajkov

Kdyby měl Aston TOP šasi, tak by Honda nemusela ztrácet čas nad eliminací jeho houslovému vibrátu a navíc zprovoznění převodovky, které si chtěl původně Aston postavit zcela sám. Určitě se nejedná pouze o tyhle dvě věci se kterými Honda Astonu pomáhá místo toho, aby se soustředila pouze na svůj motor.

Aston je na tom tak mizerně, že by byl poslední i s motorem od Mercedesu, nebo Ferrari.

Dokonce i Adrian přiznal, že se musí postavit úplně nový vůz a z toho starého se dá použít pouze přední náprava.

Adrian Newey si uvědomil, že na jeho voze Aston Martin 2026 je jen jedna dobrá věc

Ale já nepíšu, že AM má top šasi, já píšu, že AM může vyvijet jak chce, ale je to k ničemu když si Honda neodvede pořádně svojí práci

..no zaujímavé,kedysi sa radovali že Alonso všetko dokáže,a ten konštruktér úplne sklamanie….:smirking_face::smirking_face:

Zaujimave, ze Honda bola majstrovsky motor posledne roky a zrazu je odpad, ze? Aby zas ta kritika GP2 engine neviedla k tomu, ze vas Honda o rok posle do prdele, ved oni radi odchadzaju a prichadzaju :slight_smile: A bude po srande.

divím se, že je Stroll neposlal do prdele s tím co předvádí no

1 lajk

Jen aby Aston nepřekvapil a pod tíhou vlastní neschopností se znovu nevrátil ke koncepci zákaznického týmu.
Jenže v Mercedesu je už plno. Ve Ferrari tak, tak by musel Stroll škemrat u RB, nebo v Audi.

To je jen tvoje přání, aby se AM vydal cestou Alpine

1 lajk

Mýlíš se. Takhle je při pohledu na Aston větší sranda. :squinting_face_with_tongue: