Spoznali sme oficiálny kalendár sezóny 2023! Má 24 veľkých cien | Magazín F1 - F1online.sk

Portál RacingNews365.com informuje, že Nyck de Vries tento týždeň navštívi továreň Williamsu v Grove, kde sa bude pripravovať na VC Singapuru. Ešte sa totiž nevie, či bude Alex Albon po problémoch so slepým črevom schopný nastúpiť na fyzicky najnáročnejšie preteky sezóny.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/77015/spoznali-sme-oficialny-kalendar-sezony-2023-ma-24-velkych-cien

A okolo toho Vietnamu ostalo nejak ticho… (našťastie)

1 Like

Prehnane a zbytocne

Úprimne rad sledujem vc F1 ale nieje ich až moc ? Prečo tam máme závod v čine nebo prečo su tam 2x USA kľudne by som vedel predstaviť kalendár bez činy Singapure a Miami a už by tam bolo iba 21 a any ten azerbajdžan nieje žiadna sláva najme sa tu trepe o ekologi a máme vc USA v prvej polovici a následne aj tej druhej proc niesu zásobou (jasne viem prečo ale stejné ekológia nič )

Čím více tím lépe, klidně 30

Rusko napadlo Ukrajinu , VC sa zrusila , Azerbajdzan napadol Armensko , VC zostala. Saudska Arabia napadla Jemen , VC zostala.

1 Like

USA je tam 3x :smiley:

1 Like

Som si nevšimol

Ale tak to by tam nemala byt any USA USA taktiež kde koho napáda ale jo mas pravdu je to zaujímavý meter čo fia a F1 používa

Pre mna Monaco tam nema co robit. To nema nic spolocne s pretekmi.
S tym poctom to prehanaju. Stacilo by 15 - 18 VC. A kazdy rok menit cast pretekov do inych lokalit.

Chýba Slovensko :grinning:

nic ti nebrani sledovat iba 15-18 :slight_smile:

Nevím, kdo kalendáře dělá, ale moc záležet si nedali. :slight_smile:


F1 stráca exkluzivitu, kedysi to bol sviatok, keď išla f1 v nedeľu v tv, človek nechcel vynechať preteky. Teraz? Dobre, že každý víkend nie sú preteky. Toto je extrém. 16-max. 18 GP je ideál.
Ďalej čoraz menej európskych pretekov na úkor umelín ako Miami a Las Vegas.
Takto to vyzerá keď sú peniaze až na prvom mieste

Docela lituju všechny ty kluky okolo. Už teď nemají rodinný život. Myslím, že je budou muset začít rotovat, což je zase proti stropům…

Polovicu trati by som vyradil na striedaccku z buducou sezonou ale zavodilo by sa dva vikendy po sebe na danej trati co by sa trosku body rozdelili spravodlivejsie. Uz ked “bojuju za ekologiu” tak nech setria nas svet. Menej letov menej presunov.

Nebolo to preto ze organizatora ci kohoto odsudili na vazenie? :smiley:

S tym trendom zvysovania poctu pretekov by som sa necudoval keby o 10 rokov bolo. Nejaky mestsky okruh v Snine.

2 Likes

uz to upravili https://www.dailysportscar.com/2022/09/20/spa-24-hours-set-to-switch-dates-after-f1-takes-initially-announced-weekend.html

1 Like

V počtu závodů nevidím žádný problém. Když si spočítám, že jeden závod zabere pět pracovních dnů, tak je to v celku pouhá třetina roku.
Pravda, ani jeden z těch hošanů běžně nemívá pravidelnou osmihodinovou směnu, ale asi běžně jedou dvanáctky, takže se už pracovně dostáváme někde jinde.

Ale … motosport byl je a bude řehole. Třeba když si vzpomenu na Křesťany, Hošky, Havly nebo Krále, tak ti chodili do práce, pak po šichtě vlezli do garáže a sami makali na své bugině a byli štastní když jim večer po osmé donesla manželka do dílny večeři.

Závody se jely každý druhý víkend, ale zimní pauzy bývaly delší. Samozřejmě jen pro nás diváky. Závodníci stejně byli v garážích, nebo sháněli nějaké díly, které nebyly běžně dostupné. Nebo seděli doma u rýsovacího prkna a sami sobě si hráli na Adriana.

Lidi já Vám nevím která doba byla lepší?
Kdysi se jezdcům nevyplatilo umývat ruce před spaním a dnes si jezdci zase musí vypláchnout huby před neustálými tiskovkami a reklamními recepcemi.