Spory vo Ferrari? Vidím to na dátach, hovorí Vettel | F1online.sk

Sebastiana pozorně sleduji, ale jedno se nedalo Sebastianovi upřít ani loni, ani v úvodu této sezóny. A to bojovnost. Takže ve výsledku Sebastian podával rozkolísané výkony, jednou zajel jako v Kanadě (skvěle), jednou jako na Silverstone (crash). Po obzvlášť špatné Monze přišel vynikající Singapur. A platilo to i letos v úvodu, po Rakousku 1 dobré Maďarsko, po výměně šasi, které stálo za oběma Silverstone, opravdu solidní jízda v Barceloně. Ale teď se prosazuje úplně jiná křivka, a to konzistentní výsledková slabota. Což je vysloveně anomální a v dlouhé kariéře SV je to fakticky vůbec poprvé. Když k tomu připočtu, že poprvé v kariéře SV, komunikativního, soustředěného a motivovaného pilota, pozorujeme silné a konstantní napětí mezi ním a týmem a SV to už ani neskrývá - ten SV, který nikdy nekritizoval svůj tým - tak jen těžko se člověk ubrání závěru, že Ferrari víceméně odstavilo Vettela na vedlejší kolej s tím: nějak to už dojeď, vždyť my zužitkujeme i to sedmé místo v PK.

2 Likes

Třeba jo. :wink:

To já si myslím že Lojza se bude radovat i příští rok. Vettel s tím jak jezdí ho ohrožovat určitě nebude, ten bude mít co dělat aby se pořadí nepřehouplo a nebylo před Astonem i Ferrari, což se letos díky Vettelovi určitě nepovede tak se Sainzem by to mohlo být naopak :sweat_smile:

Ale doufám že třeba Max by mohl být Mercedesu ještě o kousek blíže a více to Hamiltonovi znepříjemnit.

Takéto vyjadrenia od Seba sú čosi nevídané= nebývalo to. Takže už sa asi konečne rozhodol nedržať hubu a lojálne počúvať ako z neho robia debila a zhadzujú ho. Konečne !!! Ja byť na jeho mieste rozprávam omnoho viac a dúfam že až raz skončí tak sa dozvieme ako to bolo. Problém je že Seb má Ferrari rád, rešpektuje ho a váži si prácu šikovných ľudí kt. v ňom sú a 6 rokov pre neho pracovali a odvádzali maximum = takže to sa nikdy nestane, že by mu nakladal len preto že ho teraz riadi debil. Navyše Seb ako človek nikdy neklesne na takú " úroveň" ako Mattia = to nemá za potreby ľudsky a ako 4x majster sveta ani profesionálne. Seb je na Ferrari zjavne až príliš normálny a príliš milý chlapík…nemá tu potrebnú dávku arogancie alebo ako to nazvať kt. mal Schumi a má aj Charles.
Hovorte si čo chcete ale to zaobchádzanie Ferrari a ich vyjadrenia sú hlúpe a nechutné a divím sa že toto majú zapotrebí. Ďalšia vec je že sú to aj ich výsledky takže je to absolútne nepochopiteľné.
Prístup Ferrari k Sebovi je hanba …tvária sa ako keby on sa vykašlal na nich odišiel bez oznámenia, a komentoval ich kade tade, a prepieral špinavé prádlo…a paradoxne on aj teraz robí presný opak, stále je relatívne lojálny, zachováva si slušnosť a elementárny rešpekt k ľuďom a snaží sa to ukončiť dôstojne = o Ferrari sa to isté povedať nedá. Paradoxne to celé robia oni = najprv vyhadzov bez varovania, a teraz komentáre a zhadzovanie. HANBA pre tím, ako Ferrari nie je Vettel alebo jeho výkony, ale vedenie toho tímu, jeho rozhodnutia a najmä vyjadrenia.

1 Like

Myslím, že je to velmi pěkný a empatický úhel pohledu a jsem rád, že je nás tu víc, kteří Ferrari tu hru na neschopného pilota, jehož se díkybohu rozhodli zbavit, nežerou.

1 Like

Dobre vieš, že ja som v tomto s tebou od začiatku. A víkend čo víkend ma v tom len utvrdzujem. To čo Mattia predviedol dnes už bolo ozaj veľa. Ja už nemám chuť tie jeho vyjadrenia ani čítať. Už mi je až smutno niekedy o to radšej som keď vidím ako ľudia Sebovi pri odchode z okruhu tlieskajú =to teraz potrebuje.
Mnohí si neuvedomujú že nie je jednoduché jazdiť v nie bohvieakom aute kt. Tí nesedí… za tým kt. Ta hlúpo vyhodil ako nejakého lúzra… nedáva ti informácie, nepodporuje ťa a práve naopak zosmiešňuje, a kde už cítiš, že ťa nikto nechce. O to horšie keď ti to spravia po 5 rokoch dobrých výsledkov často zabrzdených práve autom a ich zlým vedením a po 5 rokoch práce pre tím a jeho absolútnej podpory z tvojej strany.
Nazval si to presne Ferrari to hra na zlého pilota aby obhájilo svoje nepochopiteľné rozhodnutie a robí všetko preto aby mu to dokázalo aj keď ich to stojí vlastne výsledky.
A hlavne podľa mňa mu nevie Mattia zabudnúť to oznámenie s AM práve v Mugelle…odvtedy to dotiahol= tie vyjadrenia do absolútnej dokonalosti.

1 Like

Myslím, že něco napovídá i tento Sebastianův komentář, mimochodem velmi zdrženlivý:

“I’ve been racing for a long time and sometimes you have cars going your way, sometimes not your way,” he said. “But apart from that you’re trying to adapt as soon as you can and that’s something you always have to do and I’m doing also this year. So nothing has changed in this regard.

“It’s about how much grip you feel and how much then you’re using. So in this regard I’ve said that maybe Charles seems to feel a different grip on a different area of the car that I’m not feeling. Clearly I’m not going as fast and not able to feel for whatever reason.”

Mám pocit, že je to včerejší vyjádření. Pro ty, kteří neumí anglicky: Sebastian říká, že se zdá, že Charles cítí jiný grip a v jiné části auta než on, grip, který Sebastian vůbec necítí. A kontext je takový, že žádným postupem (v nastavení apod.) se mu nedaří přijít na to, proč ten grip postrádá.

Ale tady může dávat smysl skutečnost, že Sebastian odchází ke konkurenci = dostává minimum technických informací, které by potřeboval k tomu, aby si auto lépe nastavil. To by odpovídalo i tomu, že po výměně šasi v Barceloně se dostal do vcelku těsného kontaktu s Charlesem, byť třeba na Monze se to v důsledku tragické formy Ferrari nedalo prodat. Ale od Mugella, kde byl oznámen Sebastianův přestup, ho Ferrari asi drží od technických informací dále, a přitom auto se vyvíjí. Takže logicky, Sebastian jen obtížně hledá nastavení. Techniku může dostat stejnou, ale nedostane k ní potřebné informační zázemí.

Nechápu jak takový babrak může vystřídat Pereza v Astoně. Letos patří Seb k nejhorším jezdcům F1. I Hülkenberg si o sedačku říká mnohem hlasitěji.

Hej začína podľa mňa taktne naznačovať, čo sa deje vo Ferrari (to čo každý súdny vidí) a neverím, že to píšem, ale páči sa mi to že to konečne robí. Inak bude navždy magor aj keď pre mnohých je aj tak (viď komentár nadomnou).
Je to hrozné čo sa okolo neho deje lebo si to nijak nezaslúžil.
Ja len dúfam, že v AM sa dočká lepšieho zaobchádzania a vráti sa starý dobrý Seb kt. Im ešte ukáže že jazdiť nezabudol a prečo bol MS. Bohužiaľ u neho hrá prostredie dôležitú rolu a neviem sa zbaviť pocitu že Seb je človek do Anglickej motoršportovej kultúry (kt.buduci rok dostane) ako do Talianska. Navyše toto zaobchádzanie z posledných mesiacov, by nedal podľa mňa lepšie nikto. A aj to auto by mu mohlo sedieť viac… Predsa len ma pevnejší zadok. Ja to vidím v Astone optimistický… Iný dôvod na tento prepad ako niečo čo sa udialo vo Ferrari podľa mňa proste neexistuje. Seb je stále dobrý jazdec len musí mať podmienky to ukázať. A to odstrihnutie musí byť brutál keď už ani pilot technických vedomostí a schopností ako on nedokáže prísť na to čo sa deje a čo a autom robiť.

P. S o tom vyjadrení tu tuším bol aj článok.

1 Like

Koneckonců, z Vettelových vyjádření nepřímo plyne, že se pokouší řešit problém se svým závodním inženýrem a některými dalšími, ale ne s Binottem nebo Enrico Cardilem.

1 Like

Nemělo to dlouhého trvání :slightly_smiling_face:
“Seb a Charles majú identické monoposty, to bezpochyby”

Ono tá tvoja zaujatosť voči vettelovi je už prehnaná každému chceš dokázať že vettel je idiot a že nato nemá pritom verím že im určite ten šašo z Rockfordu nedáva to iste čo podstate potvrdil aj pepo kráľ a ten má už ako ja alebo ty úplne iné informácie cize môžeš sa tu hádať a presviedčať koho chceš ale každý normálny človek to vidí že tam nieco nehrá a nemajú tie iste podmienky … nechápem aký význam má pre teba každý komentár hneď z vettelom kritizovať každý vieme už aký naňho máš názor ale načo to píšeš 45x to iste to nechápem

1 Like

Já nemusím spekulovat nějaké blbosti, stačí porovnat fakta a vidím jak Vettel těžce nestíhá od Leclerca. Jestli potřebujete báchorky o sabotáži, rozbitém autě a že mu nedávají vylepšení bez kousku důkazu tak to jen ukazuje jak se s tím neumíte vyrovnat :slightly_smiling_face:

Keby jazdi za iný tým ako Ferrari tak ti to možno aj uverím ale ten amatérsky tým je hanbou Talianska na čele z Potterom každý mame svoj názor na danú vec ty si asi fanusik Ferrari a leclerka … každý kto prestúpi do Ferrari v tejto ére sa odpíše vyzerá to tak aj toho tvojho dvorného psíka raz pošlú do pecka pravidlo Ferrari je buď si každý závod ten najlepsi alebo ahoj alonso vettel by vedeli rozprávať a to nehovorím otom aká je smradľava politika dnu ktorú mi nevidime

1 Like

“Kdyby” :joy: Tím se dá vysvětlit téměř vše. Ferrari je Ferrari, rádi preferují jednoho jezdce. Jenže s Vettelem si ani nemusí dělat v tomto směru starosti protože bojuje akorát s Alfou.

Pointa toho celého čo som napísal je to že Ferrari má na čele Saša ktorý to absolútne nevie robiť s dostal sa tam len cez politizovania a rodinkárstvo ako povedal pepa kráľ je to len taký ich šašo čo plní rozkazi … a aby som to dokončil taký tým ako je Ferrari má jazdiť každý rok o titul a nie jazdiť 4 miesta a každý rok zaostávať za mercedesom brutálne vo vyvoji autá

Je tam druhý rok. Já bych ho za ten motor vyhodil hned ale Ferrari na něj vsází a tak má důvěru. Počítám že v roce 22 bude skládat účty a uvidíme zda uspěje. To že to bude bez Vettela mu ale nevyčítejte, vsadil na lepšího což je vidět. Nic víc.

Som zvedavy o rok ak to Vettelovi nepojde tak hladko ako si tu diskutujuci myslia, ze ci si spomenu na tieto kecy o sabotovani a podobne…

Žial mám pocit že sa nebudú rozchádzať takto s LEC, lebo LEC odíde sám ak sa Ferrari nepostaví na nohy.

Je to dost možné, dokonce (za podmínky, kterou uvádíš) pravděpodobné. Ono ten způsob, jakým si pěstují Charlese, myslím jeho povahu (moc se mi to jako fanouškovi nejen SV, ale i ChL nelíbí), je dvojsečný. Teď si Charles připadá jako nezastupitelný, jako nový král Ferrari, ale takové sebevědomí začne vyžadovat vítězné auto hodně tvrdě. Intuice mi říká, že pokud vypukne jednou nespokojenost u Charlese, v týmu to bude jiskřit daleko více než teď okolo SV. A ano, Charles práskne dveřmi, nějakou mezeru ve smlouvě si už najde, pokud tam nemá přímo výstupní klauzuli.

1 Like